Tükendi
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
%5 İndirim
Tükendi
Ücretsiz Kargo
%5 İndirim

Kablosuz Hoparlör

Kablosuz hoparlör, çok geniş bir kategoriyi temsil eden diğer bir yandan bluetooth hoparlör diyerek de anılan bir hoparlör çeşididir. Bu modellere baktığımız zaman farklı kullanım amaçları için üretilen kasalar ve farklı özelliklere sahip çeşitleri göreceksinizdir. Bu tür bilgiler için alt yan başlıkları takip edebilirsiniz. Ancak, ilk olarak bildiğiniz üzere hoparlör bluetooth ile özdeşleşmiş bir hoparlör ürünüdür. Diğer modellere kıyas ile, kablosuz hoparlör için tek başına bir ses sistemi desek doğru olacaktır. Nasıl mı? çalışma aşamalarına baktığımızda, akü ile çalışan bu ürün, her zaman bir noktada kullanacak iseniz, sınırsız kullanabilirsiniz. Ancak, elektriğin olmadığı yerde çalışacak veya her zaman hareket halinde olacak ise, ürünü akü yardımı ile 4 – 6 saat aralığında kesintisiz kullanabilirsiniz. Tabi ki, bu aralık akü ömrü ve kullanım sıklığına göre azalış veya artış göstermektedir. Diğer yandan, ürünün her kullanım alanı için farklı kasa ve çeşitli modeller ile üretimi mevcuttur. Daha detaylı bilgi için alt yan başlıkları takip ediniz örneğin kullanım alanı, bluetooth ses sistemi modelleri, hoparlör bluetooth markaları, kablosuz hoparlör özellikleri ve benzer birçok konu hakkında anlatım yapacağız.
 

Kablosuz Hoparlör Kullanım Alanları

Kablosuz hoparlör kullanım alanları, her insana ve kullanılacağı sisteme göre değişmektedir. Bu durumda, baktığımız zaman farklı kullanım amaçları için üretilen kasalar ve farklı özelliklere sahip hoparlörleri göreceksinizdir. Örneğin, her ses sistemi aynı alanda kullanılmamakta olduğu için mevlüt, okul ve tabi ki rehberler için özel üretilen modeller mevcuttur. Diğer yandan, Bazen bu modeli insanlar eğlenmek için alabiliyorlar. Çünkü, fiyatı uygun olan bu kablosuz sistemin, her bütçeye ve her aralık da güç kapasitesi ile üretilen ürünler, isterseniz bağ evinizde veya isterseniz özel günlerde evinizin bir odasında kullanabileceğiniz hoparlör modelleridir. Bu detaylara kıyas ile, kablosuz hoparlör çeşitlerine baktığınızda farklı kasaya sahip olduğunu söylemiştim. Bu konuya daha detaylı değinmemiz gerekmektedir. Çünkü, bazen insanlar tam detaylı bir araştırma yapmadan ürün satın almaktadırlar. Bu işlerin acelesinden dolayı herhangi bir modeli almak doğru olmayacaktır. Bu yüzden, ürünü almadan önce doğru kullanım alanına uygun ürünler almanız önemlidir. Mesela, rehberler için uyumlu olan bluetooth hoparlör modeli, askı aparatı ve hafifliği ile hem konfor hem de kullanım yönü açısından ve her aralık da güç ile üretilmektedir. Diğer yandan, hocalarımızın kullandığı kablosuz hoparlörler hem şarj yönünden güçlü ve diğer yandan sesin doyurabilmesi, ancak en önemlisi her mikrofon için kullanılabilir olması dikkat edilmesi gereken özellikler arasında gelmektedir. Son olarak, çek çek modelli bluetooth hoparlör, kaba ve ağır bir dış görünüşe sahip olsa da, ürün siz kullanıcıların hiç hissetmediği bir konforda hoparlör modeli olduğunu anlayacaksınız. Çünkü, taşınabilir hoparlörün belki de en gözde ürünü olan ve en çok revaçta olan ürünü olan, çek çekli bluetooth hoparlör, sağlam yapısı ve özel tasarımı sayesinde hem sisteminizi daha kaliteli hale getirecek hem de yanınızda taşırken sadece boş bir valiz çeker gibi bir naif ağırlıkta ile istediğiniz yere götürebileceksiniz.
 

Bluetooth Hoparlör Markaları

Hoparlör bluetooth markaları için yaptığınız genel araştırma sonucu, Türkiye de yaygın kullanılan, garanti kapsamı, uygun fiyat ve kalite açısından önemli unsurlara bakarak adil bir eleme yaparak birkaç markayı size önereceğiz. Ancak, neden bu markalar olduğunu size açıklamak isteriz. Öncelikle, size önereceğim markaları seçme amacımız, tamamen herhangi bir sorun ile karşılaşmanız sonucunda, kolay akü bulabilmeniz ve yedek mikrofon ya da bu bluetooth hoparlöre uygun mikrofonları kolayca temin edebilmeniz ve en önemlisi garanti kapsamı ve iade koşulları gibi kritik durumlarda kolayca halledebilmeniz için seçtik. İşte markalar;
 
Lastvoice
Hepa Merz
Westa
Oyility
Osawa
Aneka
 

Bluetooth Ses Sistemi Önerileri
Lastvoice Ls-1912 Modelleri
Lastvoice Ls-1915 Modelleri
Hepa Merz Hs-800 Modelleri
Hepa Merz Hs-1000 Modelleri
Westa Wap Modelleri
Oyility Dk-15 Modelleri 
Oyility Nb-121 Modelleri
Osawa Osw Modelleri
Aneka 415 Wr Modelleri
Aneka 212 Wr Modelleri
 

Kablosuz Hoparlör Özellikleri

Kablosuz hoparlörün özelliklerine baktığımızda adından da anlaşılacağı gibi hoparlör bluetooth özelliği ve aküsü sayesinde, size hem hareket hem de alanı sizi yönetmesi yerinde sizin alanı istediğiniz şekilde yönetme ayrıcalığını sağlamaktadır. Peki daha detaylara inecek olur isek, ürün bütün kablolu veya kablosuz mikrofonlar ile çalışabilmesi için özel üretilmiş bir üründür. Yani, farklı mikrofon kasaları, farklı marklara ve tüm farklılıkları göz etmeksizin, her sistem ile uyumlu bir profesyonel kablosuz hoparlör sistemidir. Tabi ki, birçok avantaj sağlayan bu ürün, sizi anfiler, kablolar ve bin bir çeşit aparatlardan kurtararak bütün cihazların bir araya geldiği büyük bir ses sistemi yapmanıza kolay bir şekilde olanak sağlamaktadır. Ek olarak, ürün 100 watt ve birkaç istisna ürün olması dışında 1500 watt ‘e kadar modelleri mevcuttur. Bu modeller, sizin gereksinimlerinize göre stok zenginliğine sahip bir kategoridir. Bu yüzden, almadan önce sizin ihtiyacınız olan ürüne karar verip kategoriye girerek kolaylıkça bulabileceksinizdir. Son olarak, en önemli detaya gelecek olur isek, bluetooth hoparlörün bazı modelleri ek hoparlör taşıyabilecek güç ve uyumlu girişleri bulunan modelleri mevcuttur. Bu modelleri sizin tercihiniz olan güç yardımı ile büyük bir ses sistemine çevirebilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte kolay kullanım imkanı sebebi ile bluetooth ses sistemleri sıkça terci edilmektedir. 
 

Wirelles Hoparlör

Bir diğer adı da wirelles hoparlör olan bu hoparlör tipi, üzerinde ki wirelles mikrofonlar sayesinde anons yapmaya da oldukça elverişlidir. Çoğu kullanıcı bluetooth hoparlör fiyatları araştırmadan önce wirelles özelliği olup olmadığına bakmaktadır. Ve bu özellik sipariş aşamasında etkileyici bir unsur haline gelmektedir. 

 

Kablosuz Hoparlör Kalite Değerlendirmesi

Bizzat kablosuz hoparlörü aldık ve denedik. Sonucu direk yorumlayarak anlatmak isterim. Ürün oldukça kolay kurulabilen ve şarj edip yanınızda istediğiniz yere götürebileceğiniz oldukça konforlu kullanıma sahip bir üründür. Cihaz ister kareoke sistemi gibi ya da isterseniz sadece müzik yayını yapan bir hoparlör gibi çalıştırabiliyorsunuz. Bu yüzden farklı kullanım amaçları için çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz. Son olarak, modele ve kaliteye göre değişen şarj ömrü, ama en önemlisi profesyonel bir ses sisteminden aldığınız tınılar ve gücü sayesinde, adeta size koca bir profesyonel ses sisteminin bir kutuya sıkıştırılmış gibi konfor ve keyif kazandırmaktadır.
Kablosuz Hoparlörüne Uygun cihazlar
 

Hoparlör bluetooth kavramından dolayı, bluetooth özelliği olan her cihaza bağlanabilmektedir. Eğer isterseniz tablete bağlayıp kareoke yapabilir ya da bilgisayara bağlayıp hem görüntü hem de ses alabilirsiniz. Ancak, genelde hepimizin yanımızdan ayırmadığımız telefon ile kullanılan bu ürün, sesi birebir aynı saniyede verip, mikrofon ile yorumlama niteliği sağlamaktadır. Bunun için tüm bilgisayar markaları, telefonlar, tabletler ve kablo yardımı ile büyük ses sistemleri gibi her çeşit bağlantı özelliğine sahiptir. Bluetooth hoparlörler için, teknolojinin son ve en güncel ses sistemi cihazı denilebilir.
 

Kablosuz Hoparlör Hakkında Sık Sorulan Sorular


Kablosuz Hoparlör Çalışma Prensibi Nedir?
Kablosuz hoparlör çeşitleri için genel çalışma prensibi, kablolu veya kablosuz batarya yardımıyla kendi güç gereksinimi sağlayan bir cihazdır diyerek giriş yapabiliriz. Detaylara indikten sonra, normal hoparlör modellerinde olduğu gibi tweeter, woofer ve diğer kombinasyonlara sahip olan bu ürünler, güç gereksinimi depoladığı için tek fark elektriğin olmadığı yerde çalıştırabilmenizdir. Diğer yandan, tıpkı diğer aktif hoparlör modelleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahip bu ürün modeli, yanında gelen kablosuz mikrofonlarla bir diğer farkını daha ortaya koymaktadır. Ek olarak- Mikrofon çeşitleri arasında seçim tamamen sizlere kalmaktadır. Son olarak, büyük bir ses sisteminin böyle nadir ve kolayca taşınabilir bir kutuda buluşması, birçok müşteriye cazip eden ve kullanım alanı çeşitliliğinden dolayı günümüzde en çok revaçta olan hoparlör modelleri arasında yer almaktadır.

Kablosuz Hoparlör Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?
Kablosuz hoparlör yani diğer bir adıyla Bluetooth hoparlör almadan önce bilmeniz gereken bazı bilgiler vardır. Mesela, diğer hoparlörlerde olduğu gibi bu cihazlarda da watt yani hoparlörün gücü oldukça önemli bir yere sahiptir. Ancak, daha önemli diğer bir şey ne diye soracak olursanız, bağlantı seçenekleri diyebilirim. Örneğin, Bluetooth, AUX, SD kart, ekstra hoparlör ve ekstra mikrofon girişleri diyebiliriz. Bu saydıklarım sizlere ekstra kullanım özelliği ve özelliklerde zenginlik sunmaktadır. Daha sonraysa, mikrofonların kalitesi sizler için diğer bir önemli kriter olmalıdır. Ek olarak, eğer pasif hoparlör bağlamayı düşünüyorsanız, pasif hoparlörlerde de bakacağınız güç, içindeki woofer veya tweeter özellikleri de bir bu kadar önemlidir. Son olarak, ful bir bataryanın kaç saat çalıştırabildiği ve ağırlığı bir diğer önemli faktöreler arasında yer almaktadır.

Kablosuz Hoparlör Aldıktan Sonra Herhangi Bir Kurulum Var mı?
Kablosuz hoparlör aldıktan sonra işin en güzel yanı, aç kapa tuşuyla tüm sistemi kolayca aktif veya pasif hale getirebilirsiniz. Yanında gelen mikrofonlar otomatik olarak uyumlu ve diğer cihazlarla frekans aralığı çakışmayacak şekilde üretilen bu cihazlar, kolayca kanal geçişi yapabilmeniz için dijital ekrana sahip taşınabilir hoparlör modelleridir.

Kablosuz Hoparlör Kaç Saat Şarjla Çalışmaktadır?
Kablosuz hoparlörün şarj kullanım süresi herkesin ortak olarak sorduğu bir soru diyebiliriz. Ancak, bu güzel soruya kısa ve yalın bir şekilde cevap vermek gerekirse, mikrofon ve hoparlör aynı anda kullanıldığı zaman markadan markaya değişen 3 ile 6 saat çalışabilen cihazlar mevcuttu, fakat kullanım oranına istinaden bataryanın ömrü de zaman geçtikçe bu süreci etkileyebilmektedir. Son olarak, pasif hoparlör bağlandığı zaman yine azalma gözlenmesi olası bir durumdur.

Kablosuz Hoparlör Fiyatları İçin Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?
Kablosuz hoparlörün fiyatları kadar önemli olan bir diğer konu ödeme yöntemleridir. Bunun için, sitemiz sizlere hiçbir yerde bulunmayan 6 ay vade farksız taksit imkanı ve havale ya da EFT alışverişe özel fiyatlar mevcuttur. Ek olarak, 12 aya kadar tüm bankalarda taksit imkanları da bulunmaktadır. Tüm makaleye son olarak, diğer tüm ürünlerde olduğu gibi bu kategoride bulunan ürünlerde de, aynı gün kargolama garantisi vermekteyiz. Ancak, çalışma saatleri dışında ve hafta sonu veya özel günlerde bu durum geçerli değildir.
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.