₺39,00 KDV Dahil
₺60,00 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
₺89,00 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Ücretsiz Kargo

Keman Yastığı
Keman yastığı birçok kişi tarafından tecrübe edildiği ilk andan itibaren oldukça rahat ve konforlu kullanım imkânı sunduğu için beğenilmektedir. Bu konuyu geniş ve kapsamlı bir şekilde ele alacağım bu yazımda keman hakkında da genel bilgiler vermek istiyorum. Keman kısaca arşe ile icra edildiği için yaylı tür müzik aletidir. Bu yaylı müzik aleti ailesine üye ürünü oldukça verimli bir şekilde kullanmak için ek donanımlarda üretilmiştir. Hem birçok üretici marka tarafından sürekli olarak geliştirildiği için hem de her geçen gün daha geniş alanda değerlendirildiği için ek ekipmanları da özenle seçilmesi gereken ve değerlendirilen enstrümanlardandır. Keman gövde ve üzerinde genellikle ses deliği bulunan köprü, sap, teller ve burgulardan oluşan kompleks bir enstrümandır. Keman yastığı ise bu eşsiz müzik aletini en doğru pozisyon ve biçimde kullanılmak için özel olarak tasarlanan keman ek aksesuar veya ekipmanıdır. 
Keman yastığı sıklıkla kemanlarda sıklıkla kullanılan diğer bir ekipman olan çenelik ya da diğer bir adıyla yanaklık ile karıştırılmaktadır. Kemanlarda kullanılan çeneliğin aksine keman yastıkları kemanın alt yüzeyine konumlandırılarak kullanılır. Kemanı icra ederken omuz ve çenemize temasını sabitlemek isteriz ve bunu sağlarken iskelet sistemimiz ve yapımıza göre daha kolay bir şekilde sabitlenmesi için çenelik ve keman yastığı kullanırız. Mecburi olmayan bu ekipmanlar oldukça kullanışlı ve uygundur. Yani kullanmadığınıza değmez denilecek düzeyde ulaşılabilir maddi imkanlar odağında siz değerli keman meraklılarına sunulmaktadır. Elbette bu tip ürünleri dahi seçerken dikkat etmeniz gereken başlıca unsurlar bulunmaktadır. Bunların aralarından en önemlisi de bence, müzik aletinize zarar vermeden çizmeden kullanılan ek aksesuarlar olmalarına özen göstermektir. Kemana sabitleyerek kullanacağınız aksesuar yüzeylerinin sizler için maddi ve manevi önemi olan müzik aletlerine beklenmedik zararlar verebileceğini asla unutmayınız. Bu yüzden bu yüzeylerin özel seçilmiş ve ürünlere zarar vermeyecek olan hammaddeler ile üretilmiş olmasına özen gösteriniz. 


Keman yastığını müzik aletinize sabitlerken üzerinde bulunan vidalar sayesinde boy ayarı yapabilirsiniz. Bu boy ayarını herkes kendi omuz ve çene mesafesine göre yapmalıdır. Fakat bu konuda benim size tavsiyem ise mutlaka boynunuzun dik olacağı pozisyonlara göre ayar yapmalı ve zor olsa da kullanmayı bu şekilde yaparak kendinizi alıştırmalısınız. Çünkü anatominize uygun olmayan şekilde icra edilen kemanlar zaman içerisinde boynunuza ve size zarar verebilir. Bu yüzden hem fiziki sağlığınız için hem de müzik aletiniz ve performanslarınız için oldukça doğru ürünler satın almalısınız. Bu konuda benim sizlere tavsiyem ise mutlaka uzun vadede kullanma olanağınız olan hem sizin hem de enstrümanınızın sağlığı için kaliteli ve kullanışlı ürünleri maddi imkanlarınız odağında değerlendirmelisiniz. Bence oldukça uygun fiyatlı olan bu ek donanımları bu tür bir müzik aleti kullanıyorsanız eğer en kısa zamanda satın almalısınız. 


Bu ve benzeri bir ek aksesuar veya ekipman dahi alsanız da daha öncede söylediğim gibi bu alanda üst seviye tecrübeye sahip güvenilir bir tedarik noktasından ihtiyacınıza uygun keman yastığı modelini satın alınız. Küçük ve basit bir ürün demeyip gerekirse ürününüze en uygun olan keman yastığı modelini profesyonel bir yardım alarak satın almalısınız. Çünkü keman yastıkları dahi icra edilen keman modellerinin boyutlarına göre özel olarak üretilmekte ve değerlendirilmektedir. Uzun vadede sunulan performanslarda boyun başta olmak üzere tüm fizik sağlığınızı direkt olarak etkileyecek olan bu ek donanımları en kısa zamanda değerlendirmelisiniz.

Çerez Kullanımı