⁠   ⁠
₺179,00 KDV Dahil
₺249,00 KDV Dahil
%28 İndirim
%28İndirim
Videolu Ürün
₺849,00 KDV Dahil
₺999,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺289,00 KDV Dahil
₺359,00 KDV Dahil
₺289,00 KDV Dahil
₺359,00 KDV Dahil
₺219,00 KDV Dahil
₺279,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Videolu Ürün
₺473,00 KDV Dahil
₺578,00 KDV Dahil
₺349,00 KDV Dahil
₺449,00 KDV Dahil
₺525,00 KDV Dahil
₺651,00 KDV Dahil
₺609,00 KDV Dahil
₺735,00 KDV Dahil
₺198,00 KDV Dahil
₺287,00 KDV Dahil
₺349,00 KDV Dahil
₺449,00 KDV Dahil
₺473,00 KDV Dahil
₺578,00 KDV Dahil
₺525,00 KDV Dahil
₺651,00 KDV Dahil
₺609,00 KDV Dahil
₺735,00 KDV Dahil

Kaliteli Ses Sistemi Kablosu İle Uzun Ömürlü Ses Sistemi Kullanımı

Ses sistemi kablosu, ses sistemleri ile müzik ya da ses aletlerinin bağlantısını sağlayan kablo çeşitidir. Ses sistemi kabloları genelde mono ve stereo olduğu gibi ham madde olarak demir ve bakır üretilmektedir. Müziklerden, oyunlardan veya filmlerden zevk almak için en önemli entegre edilecek ses kablolarıdır. Ses sistemlerinde, sesleri çok yüksek kaliteden dinlemek istiyorsanız buda çok iyi ses sistemi kablosu çeşitlerinden geçmektedir. Dahası piyasada ve internet aleminde pek çok modelin her bütçeye uygun kaliteli ses kablosu modelleri bulunmaktadır. Çeşitli stereo ses kabloları, ses kablosu modelleri, dijital ses kabloları ve fiber optik kablolar kaliteli, soft ve temiz sesler duyabilmeyi sağlamaktadır.

 

 Ses Sistemi Kablosu Özellikleri 

Ses sistemi kablosu oldukça geniş ve kapsamlı konuların başında gelmektedir. Çünkü enstrüman, elektronik ses cihazı ve benzeri birçok ürün için özel olarak geliştirilen modelleri bulunmaktadır. Birçok aygıt için iletişim aracılığı yapan, oldukça önemli kısımların başında gelmektedir. Ses kablosu birçok açıdan kaleme alınabilir, mevcut aktarım aşaması, iç hat türü, dış hat yapısı ve iletkenliğini sağlayan yapısında bulunan hammadde odağında konu edinilebilir. Ben ise sizlere bu yazımda ses sistemi kablosu olarak kabul görülen birçok türden ayrıntıları ile söz edeceğim. Öncelikle bu noktada sizlerin daha kalıcı bilgilere sahip olmanız için sesin aktarım biçimi hakkında genel bilgiler vermek istiyorum. Bildiğiniz üzere ses doğadaki gibi ses dalgaları şeklinde değil de çeşitli dönüştürücüler sayesinde dijital ortamlara aktarılarak ek yardımcı ekipmanlar ile aktarılmaktadır. Aktarım esnasında mikrofonlar vasıtası ile ses dijital ses verilerine dönüştürülmektedir. Dönüştürülmüş olan sesi günümüz teknolojisi sayesinde kablosuz olarak da aktara bilsek de en kaliteli ve kusursuz şekilde kablolar aracılığı ile aktarım ve depolama yapabiliriz.


Ses sistemi kablo seti olarak adlandırılan stereo ses kablosu modelleri kendine özgü yapısı bakımından kanalları bulunmaktadır. Bu sayede ses sistemi kablo setinin diğer ürünlerden ayıran sesi en etkili ve verimli bir şekilde aktarabilmektedir. Yani günümüzde ses sistemi kablosu olarak bilinen birçok kablonun iç yapısı birbirinden farklılık göstermektedir. Ses kablosu çeşitleri kullanıldığı cihazlar ve amaç odağında çeşitlenmektedir. Oldukça önemli olan bu konu ile ilgili günümüzde birçok araştırma ve inceleme yapılmaktadır. Ses sistemi kabloları ihtiyaca ve kullanılan cihaza uygun olacak şekilde iç ve dış yapıya sahip olmaktadır. Bildiğiniz üzere mikrofon ve benzeri aygıtlar aracılığı ile döüştürülen ses dalgaları ses verileri şeklinde ses kablosu aracılığı ile istenilen kaynaklara aktarılmaktadır. Ayrıca hem ürünlerin ihtiyacı olan enerjiyi taşıyıp hem de ses verisini en iyi şekilde taşımak için özel olarak tasarlanan audio kablosu bulunmaktadır.


Sıklıkla karşımıza çıkabilecek olan dijital ses sistemi kablo seti ve blendajlı ses kablosu terimleri bu alanda aynı çalışma prensiplerine sahip bir şekilde yer almaktadır. Kabloların genel itibari ile birbiri arasındaki farkları kanal sayıları ve amaçlarının yanı sıra kanal içerisinde yer alan iletken yapının cinsi ve dış yapının kalitesidir. Bildiğiniz üzere doğada nadir bulunan birçok maliyetli ürünlerden oluşan metal türleri emsallerine göre daha maliyetli olsa da ses iletme kabiliyeti bakımından verdiğiniz her kuruşu sonuna dek hak etmektedir. Bence bu alanda profesyonel bir yardım alarak kullanım amacı ve alanı odağında ses sistemi kablosu tercih etmelisiniz. Ses kablosu ile ilgili de yapmanız gereken dayanıklı ve kırılmaya engel olacak dış yapıya sahip modelleri kusursuz iletkenliğe sahip olan iç yapıya sahip kablo modellerini tercih etmenizdir.


Ses Sistemi Kablo Seti Maliyeti Hakkında

Ses sistemi kablo seti günümüzde en az değer gören ve göz ardı edilen unsurladır. Oysaki istediğiniz kadar eşsiz ses projeleri elde etseniz de o ses verilerini aktaracak olan ürünler bunlardır. Bu yüzden ister düşük sistemler olsun isterseniz de profesyonel düzeyde sistemler olsun mutlaka en kayıpsız ve kusursuz şekilde sesi iletebilecek olan ses kablosu satın almalısınız. Ayrıca bu alanda direkt olarak fiyat vermek oldukça yanlış olduğu için, ihtiyacınıza uygun bir şekilde değerlendirmek için dikkat etmeniz gereken kısımlar hakkında sizlere bilgiler vereceğim. Ses sistemi kablosu çeşitleri uzunluk, uç kısımlarında tercih edilen bağlantı birimleri, iç ve dış yapıları odağınca fiyatlandırılır. İhtiyacınız olan ve kullanacağınız elektronik ses aygıtları odağında uzunluk ve uç bağlantı soketleri tercihinde bulunarak ister jak kablosu, xlr ve benzeri uçları tercih etmeli ve mutlaka bu alanda üstün bilgiye sahip olan tedarik firmalarından kaliteli ürünler satın almalısınız.

 

Ses Kablolarının Kaliteli Ses İçin Önemi

Geçmişten günümüze bakıldığında olağan dışı hoparlör ile ses kaynağı mükemmel olsa dahi kablolar kötü ise diğerlerinin hiç bir önemi kalmıyor, çünkü sesler olduğundan az yada düşük olabiliyor. Bakıldığında iyi bir ses kablosu olmadığı zaman mükemmel bir ses elde etmek imkansızdır. Yalnızca ses için üretilmiş ve maksadı sesin kaliteli şekilde kullanıcılara ulaşmasını sağlamak olan ses kablosu modelleri bu yüzden çok önem arz etmektedir. Ayrıca normal kablolardan çok daha farklı ve özel kaplamalar ile üretilmektedir. Ses cihazlarında, profesyonel stüdyolarda, konferans salonlarında, platformlarda, sahne uygulamasında, evlerde ve ofis kablo tercihi önemlidir. Ses kabloları genel anlamda gizli 10 numara gibidir, varlığı görünmez ama geri planda en iyi görevi üstlenen birimdir. Ses sistemi kablosu sipariş etmeden önce dikkat etmeniz gereken şeylerden bir tanesi hiç kuşkusuz bağlantı noktalarının uyumlu olmasıdır. Bu yüzden hoparlörün, ses kaynağının hangi türden bağlantı noktasına ait olduğu bilinmesi önem teşkil etmektedir.

 

Ses Sistemi Kablosu Çeşitleri

Ses verilerini herhangi bir araç olmadan başka cihaza aktaran Aux kablosudur. Aux kablosunu seçerken bağlantı türleri ile cihazın uyumlu olmasına dikkat etmek gerekmektedir.   Farklı bölgelerde kullanılan bir diğer tür jak kablosudur. DVD player, kamera ve fotoğraf makinesi gibi ürünlerin TV’ye bağlanabilmesi için çok önemlidir. Sesin çok daha yüksek ve hızlı kalitede aktarımını sağlayan kablo fiber optik kablosudur. Görüntü ve ses sistemlerini birbiri ile bağlamak için kullanılan RCA kablosudur. Ses kaynağı ile her hangi bir cihazı bir birine bağlayan ve çok yüksek kalitede ses aktarımını sağlayan optik ses kablosudur. Bu yüzden iş, ofis, ev veya her hangi bir mekanda çok kaliteli müzik dinleme farklılığı sunmaktadır.

 

Ses Kablosu Satın Almadan Önce Ne Yapmalıyız

Ses kaynağının girişleri üzerine bilgi sahibi olmak çok önemlidir, ayrıca bütçeyi iyi ayarlayın ve fiyat araştırması yapmakta fayda var, kablo boyunu çok iyi hesaplayınız ve son olarak satın alırken internette araştırma yapıp kullanıcıların deneyimlerinden ve yorumlarından faydalanın.

 

Ses Kablosu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Ses kablosunu alırken veya kullanırken hoparlörün bağlantı noktalarını bilmek buna ilaveten daha uyumlu kablo seçmek gerekmektedir. Kablonun kaliteli olması ses için çok önemlidir. Kablo alırken kaplamasına yani kablonun kaliteli olmasına dikkat edilmeli ve ses sistemi kablosu seçilmelidir. Amacınızı iyi belirleyin ve ne üzerinde kullanacaksanız ona göre kablo seçin. Kablolar hakkında hiç bir fikriniz yoksa alacağınız veya sipariş edeceğiniz yere sormanız da fayda vardır.

 

Ses Kablosu Fiyatları

Ses kablosu modelleri, çeşitli isteklere göre cevap vermektedir. Doğal olarak kabloların farklılıklarına göre ve kalitesine göre farklılıklar göstermektedir. Aux ara kablolar çok daha uygun ücretlerde satışa verilmekte iken, hoparlör seslendirme kablosunun fiyatları ise ona göre çok daha yüksek olabilir. Buna göre kullanılan malzeme ve çeşitliliğe göre de fiyatlar yükselmekte ve düşmektedir. Kabloların boyutunu fazla istedikçe fiyatlarda ona göre yükselmektedir. En başta bahsettiğimiz gibi kablo alırken cihaz ile uyumlu olması çok önemlidir. Hoparlör ve mikrofon kablolarında en çok önemli detay boyu arttıkça, metre uzadıkça ücreti de artmaktadır. Ses kablosu modelleri cihazınıza uygun kabloları seçerek çok daha uygun fiyata alabilirsiniz.

 

Profesyonel Ses Sistemi kabloları

Günümüz ses sitemleri biliriz ki cihazların uyumu önemli olduğu kadar, sisteme çektiğiniz kabloda bir o kadar önemlidir. Bu yüzden, eğer ses sistemi alacaksanız, kaliteli kablo seçmenizi öneririz. Çünkü, kablolar ses sisteminin yapı taşıdır. Eğer kablo seçimini doğru yapmazsanız, ses sisteminiz ne kadar kaliteli olur ise olsun ses sisteminiz çalışmaz ve ya gerçek performansı alamazsınız.

 

Kablo Özellikleri

Ses sistemi kablo setleri, her alana göre farklı içerik ve biçimde üretilmektedir. Aldığının kabloların ses sistemine uyumlu olduğuna emin olmalısınız. Örneğin, ses sistemi cızırtı, performans eksikliği ve ya daha büyük sıkıntılara neden olabilir. Kablolar hoparlör kablosu, mikrofon kablosu, AUX (ara kablo) ve ya hazır enstrüman kabloları gibi bir çok alanda inceleyebiliriz. Kabloların en dikkat etmemiz gereken noktası kablonun bakır olmasıdır. Bildiğiniz üzere bakır ses sistemlerine en uygun maddedir. Tabi ki, İletken olduğundan dolayı. Kablolar hazır kablo olmak üzere enstrüman, hoparlör, stüdyo ses sistemi yani genel olarak tüm ses sistemlerinde dahildir. Bu yüzden kablo alırken sisteme uzaklığa dikkat etmelisiniz. Çünkü kablo ne kadar kaliteli olursa olsun kablonun uzunluğu bir mesafeden sonra ses sistemini etkilemektedir.

 

Kablo Fiyatları

Kablo fiyatları çok geniş bir alana sahiptir. Kablo fiyat araştırması yaparken tüm etkenler önemlidir. Çünkü malzemesi sayılabilecek kadar az olan bu ürün, elinizde ki ses sistemi ne kadar iyi olursa olsun sadece kablo hatası ile herşey mahvolabilir. Bu yüzden, kablo fiyatlar metre ve kaliteye göre artmaktadır. Kablo fiyatlarına genel bir bakış atacak olur isek kesin bir fiyat aralığını olmadığını göreceksiniz. Ama uygun ödeme seçeneği ve uygun fiyatlarla en iyi ses sistemi kablolarına www.yonkamuzikmarket.com ‘dan sahip olabilirsiniz.

 

Ses Sistemi Kablosu Hakkında Sık Sorulan Sorular


Ses Kablosu Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ses kablosu almadan önce bazı önemli hususlara dikkat etmeniz konusunda hem fikiriz diye düşünüyorum. Bu konunun önemini anlamanız için size bir örnek vermek gerekirse, her ne kadar büyük bir ses sistemi kurarsanız kurun, eğer kablo uzunluğunu ayarlayamadıysanız ya da kablonun kalitesi iyi değilse, o çok paraya mal ettiğiniz büyük ses sistemi maalesef tam performans veremeyecektir. İşte tam bu noktada, birçok müşterinin yaptığı hatada yanlış kablo veya orantısız kablo kullanımından kaynaklanmaktadır. Bunun için, birçok müşteri cihazları sorumlu tutmaktadır. Ancak, eğer ki sistemi doğru çektiyseniz, o zaman cihazları doğru tutmanız gerekmektedir. Bunun dışında, emin olun ses de problem yaşıyorsanız herhangi bir problem, emin olun kablo kalitesi, bağlanma şekli ve cihazlar arası kablo orantısında bir sorun vardır. Diğer yandan, kabloların mono ve stereo çeşitleri vardır. Bunlar kuracağınız sisteme ve gereksinimlere göre değişmektedir. Bunun seçimi ancak bir bilene veya satın aldığınız firmadan uyum sorunu olmaması için sorarak işlem yapmanız gerekmektedir. Tüm makaleye ek olarak, her çeşit hoparlör için ayrı kablo modelleri ve kablo ölçüleri vardır. Bunun için, en kalın kablo en iyi kablo veya en ucuz kablo gibi arayışlara girmeyiniz. Yani, her cihazın kablo gereksinimi farklıdır. Şimdiyse, kalite kontrol için alt yan başlığa bakabilirsiniz.


Ses Sistemi Kablosu Alırken Kalitesini Nasıl Anlarım?

Ses kablosu alırken kalitesini nasıl anlarım diye bir araştırma yapıyorsanız, birazdan diyeceklerimi adım adım uygulayınız. Öncelikle, CE damgası olması demek özellik ve içerik bakımında onaylanmış demektir. Yani, CE belgesi olmayan ürünlerin üzerinde yazan içerik yani ürün özellikleri doğru olduğun anlamına gelmemektedir. Bunun için, ilk bakacağınız şey CE damgası olmalıdır. Daha sonraysa, bakır kablonun karıştırılarak ucuza kaçan birçok firma mevcuttur. Bunun için, aldığınız ses kablosunun %100 bakır olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Ek olarak, kabloları saran dış plastik yapının mümkün olduğunca esnek ve yüksek veya düşük derecelere dayanacak türden olması gerekmektedir. Bunun nedeniyse, belirleyemeyeceğiniz bir iç düzenekte kırılmalar veya hava koşullarından kaynak sorunlar yaşamamanız içindir. Son olarak, ürün elinizde geldikten sonra mono veya stereo denetimi yapmanızda yarar olacaktır.

 

 


Ses Kablosu Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?

 

Ucuz ses kablosu için ödeme yöntemleri günümüzde daha büyük bir öneme sahiptir, çünkü piyasada aşağı yukarı aynı fiyatlarda birden fazla ürün ve marka modeli olduğundan dolayı, ödeme seçenekleri size daha fazla destek sağlayacaktır. Örneğin, sitemizin yani firmamızın siz müşterilerimize özel 6 ay vade farksız ve 12 aya kadar varan taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ek olarak, EFT ve havaleye veya buna ek olarak toplu siparişlere özel indirimler sizleri beklemektedir.  Tüm makaleye son olarak, Özel günler ve hafta sonu dışında yaptığınız siparişlerde, eğer çalışma saati içerisindeyse, aynı gün kargolama garantisi vermekteyiz. Ekstra, hemen hemen her ürünümüzde ücretsiz kargo imkanı sunulmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.