⁠   ⁠
Gün Saat Dakika Saniye
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı!
Videolu Ürün
Gün Saat Dakika Saniye
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı!
Videolu Ürün
Çok Satan
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Yıldızlı Ürün
₺1.029,00 KDV Dahil
₺1.229,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.995,00 KDV Dahil
₺2.365,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
₺2.625,00 KDV Dahil
₺3.070,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺1.995,00 KDV Dahil
₺2.235,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%26 İndirim
%26İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Yıldızlı Ürün
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Yıldızlı Ürün
₺2.730,00 KDV Dahil
₺3.171,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Yayıncı Ekipmanları İle Harika Bir Podcast Deneyimine Ne Dersin

Yayıncı ekipmanları canlı yayınlarda, podcast kayıtlarında ve diğer tüm yayın türlerinde kullanılan ekipmanlardır. Bu ekipmanlar arasında mikrofonlar, ses ara yüzleri, tripod, kulaklık, stüdyo mikrofonları gibi ürünler bulunmaktadır.
 
 Kaliteli yayınlar yapabilmek için doğru ürünlerin seçilmesi oldukça önemlidir. Yayıncı ekipmanları ve aksesuarları yayının en konforlu halde yapılması için özel olarak tasarlanmıştır. Ekipmanlar dinleyicilerinize birinci sınıf yayın kalitesi sunmaktadır.


 
 Yayıncı Ekipmanları Nelerdir?


 
 Canlı yayın ekipmanları ses ve kayıt anlamında kusursuz bir yayın yapabilmek için büyük öneme sahiptir. Çok çeşitte canlı yayın seti arasından kullanışlı ve doğru tercihler yapılmalıdır. Tripodlar yayında kamera, aydınlatma ve mikrofonun sabit tutulması için gerekli bir ekipmandır. Sarsıntılı ve hareketli olan yayınlar için ise gimbal tercih edilmektedir.
 
 Mikrofon tercihi yayınların kalitesi açısından oldukça önemlidir. Sesin dinleyicilere düzgün aktarılması için kaliteli bir mikrofon tercihi yapılmalıdır. Mikrofonun kullanımını kolaylaştırmak için aksesuarlar da mevcuttur. Bunlar rüzgâr koruyucuları, mikrofon askıları gibi ürünlerdir.
 
 Ekipmanları birbirine bağlamak için birçok kablo gerekmektedir. Bu kablolar sinyal iletimini sağlamak ile görevlidir. Farklı ekipmanları birbirine bağlayıp uyumsuzluğu çözmek için adaptörler de kullanılmaktadır. Kamera ve aydınlatma ekipmanları için monopodlar, yayınları izlemek amaçlı ekranlar da yayıncı ekipmanları arasındadır.


 
 Mikrofonların Canlı Yayınlarda Önemi


 
 Canlı yayın ekipmanları arasında yer alan mikrofonlar yayınların kalitesini artırmaktadır. Yayıncıların kullanacağı mikrofonun sesi sorunsuz iletiyor olması önemlidir. Mikrofonun sesi düzgün iletebilmesi eklenen aksesuarlar ile sağlanabilir.
 
 Mikrofona takılan bir pop filter ile istenmeyen gürültü ve sesler kolaylıkla engellenebilir. Podcast, radyo yayınları, canlı yayınlarda çokça tercih edilen bir aksesuardır. Yapılan yayının kalitesini artırıp net ve temiz bir ses sağlar.
 
 Shock mount canlı yayın ekipmanları arasında en önemlilerinden biridir. Bu aksesuar mikrofonu tutarak sarsıntıdan oluşacak seslerin dinleyicilere gitmesini engeller. Bu cihaz genellikle çember şeklindedir, tam ortasında mikrofonun konulduğu bir yer bulunmaktadır.
 
 Mikrofon yalıtım paneli bir diğer önemli canlı yayın seti ekipmanlarındandır. Bu aksesuar çevredeki dış etkenlerden gelen sesi absorbe ederek yayına ulaşmasını engellemektedir. Metal ve sünger formda üretilmektedir.


 
 Canlı Yayınlarda Kullanılan Kulaklıklar


 
 Yayıncılar için kullandıkları kulaklıklar büyük önem taşımaktadır. Dışarıdan gelen seslerin odaklarını dağıtmasına izin vermeden yayına devam edebilmeleri için önemlidir. Aynı zamanda yayın yaparken gelen sesleri net olarak duymak için kaliteli bir kulaklık kullanmaları gerekmektedir.
 
 Kullanıma uygun tasarlanan kulaklık modelleri son zamanlardaki en kaliteli ürün içeriklerindendir. Bu kulaklıklar nitelikli kullanım olanakları sunmaktadır. Yayıncıların kullandığı kulaklıklar sesin net ve anlaşılır olmasına yardımcı olmaktadır. Yayıncıların tercih ettiği kulaklık modelleri hem estetik bir yapıya sahiptir hem de kaliteli dinleme keyfi sunmaktadır.


 
 Canlı Yayın Ses Kartları


 
 Canlı yayın ses kartları birçok efekt bulundurmaktadır. Bu ses kartları yayıncıların olmazsa olmaz ihtiyaçlarındandır. İçinde efektler bulunan ses kartları hem telefon hem de bilgisayarlar için uyumludur. Kulaklık ve mikrofona bağlanabilmektedir.
 
 Canlı yayın seti ekipmanlarından olan ses kartlarında birden çok efekt bulunmaktadır. Bunlar alkış, gülme gibi efektlerdir. Ses kartı içindeki detaylara göre fiyatları değişmektedir.


 
 Canlı Yayınlarda Ekipmanların Önemi


 
 Günümüzde giderek yaygınlaşan canlı yayınlar birçok farklı platformda yapılmaktadır. Yapılan yayınların kalitesini kullanılan ekipmanların kalitesi belirlemektedir. Kötü bir görüntü ve ses sunan yayınlar izleyicilerin ilgisini çekmemektedir.
 
 Yayıncı ekipmanları ihtiyaca uygun olarak uygun fiyatta ve kalitesi yüksek olarak tercih edilmelidir. İhtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uygun tasarlanmış birçok ekipman ve aksesuar bulunmaktadır. Seçim yaparken kendi kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun modeller tercih etmeye dikkat etmelisiniz
 
 Seçilen mikrofon sesinizi anlaşılır ve net aktarıyor olmalıdır. Bunun için farklı mikrofon aksesuarları tercih edilebilir. Bu sayede sesinizi izleyici çok daha temiz aktarabilirsiniz. Dış mekânda yapılacak olan yayınlar için farklı modeller ve aksesuarlar tercih edilebilir.
 
 Işıklandırma yayınların kalitesi için önemli bir detaydır. Doğru ışıklandırma ekipmanları ve aksesuarları ile temiz ve net bir görüntü elde edebilirsiniz. Ana ışık, dolgu ışığı, arka ışık şeklinde aydınlanma sağlayan üç nokta aydınlatma tekniği çokça tercih edilmektedir. Yeni başlayanlar için izleyicileri çekmekte en önemli unsurlardandır.


 
 Twitch Yayını İçin Gereken Ekipmanlar


 
 Twitch uygulaması binlerce kanala sahip bir televizyon gibi işleyen canlı yayın platformudur. Birçok farklı insanın izleyicileri ile iletişim kurduğu bir yerdir. Bu platformdan yayın yapıp para kazanmak için birçok farklı canlı yayın seti ekipmanına ihtiyaç duyulmaktadır.
 
 Bilgisayar ve monitör
 
 Kamera, tripod, kamera standı
 
 Işık ve arka plan, ışık aksesuarları
 
 Mikrofon, mikrofon standı, pop filter
 
 Kulaklık
 
 Klavye ve Mouse
 
 Ses kartları
 
 Kablolar
 
 Podcast Ekipmanları
 
 Podcast kısaca sesli blog olarak ifade edilmektedir. Bu sesli bloglarda yayıncılar her bölümde farklı konular işlemektelerdir. Yayınlar daha önceden kaydedilir ve platforma yüklenir. Dinleyiciler önceden kayıt edilmiş podcastleri istedikleri zaman dinleyebilmektedir. Bu kayıtlar için birçok farklı yayıncı ekipmanları gerekmektedir.
 
 Hazır stüdyo paketleri
 
 Midi klavyeler
 
 Launchpad
 
 Ses kartı
 
 Referans monitörü
 
 Stüdyo mikser
 
 Kulaklıklar
 
 Mikrofonlar ve mikrofon aksesuarları
 
 Youtube Ekipmanları
 
 Canlı yayınlar günümüzde giderek popülerleşmektedir. Yayınlarda en çok tercih edilen sitelerden biri de Youtube platformudur. Bu sitede yayınlar açarak gelir elde edenlere youtuber denmektedir. Youtuberlar için de birçok farklı canlı yayın seti ekipmanı bulunmaktadır. Yayınlarda gereken ses, müzik, yayın ve kayıt için birçok farklı ekipman çeşidi sunulmaktadır.
 
 Youtube ekipmanları arasında stüdyo ses kartları, stüdyo referans monitörleri, stüdyo mikserler, stüdyo kayıt sesleri bulunmaktadır. Bunların dışında profesyonel yayın ve kayıtlar için stüdyo monitör ve kulaklıkları, stüdyo mikrofonları da kullanılmaktadır. Monitör stantları, shock mountlar ve pop filtreler de yayınlarda çokça tercih edilmektedir.
 
 Youtube ekipmanları iç ve dış mekân ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Açık ve kapalı alanlarda kullanılan ekipmanlar değişmektedir. Örneğin kapalı alanda genellikle masa mikrofonu ve aksesuarları tercih edilmektedir. Açık alanda ise genellikle yaka mikrofonları kullanılmaktadır.
 
 Yeni başlayanlar ekipman seçimlerinde kalite ve uygun fiyata dikkat etmelidir. Ayrıca ekipmanların uyumlu olması da dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Sesin kusursuz iletilmesi için ek ekipmanlar gerekebilmektedir. Işık ve mikrofon için aksesuarlar alınmalıdır. Profesyonel yayınlar için profesyonel canlı yayın seti ekipmanları gerekmektedir.


 
 Yayın Ekipmanları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?


 
 Profesyonel yayınlar yapabilmek için ekipmanlar büyük bir özen ve titizlik ile seçilmelidir. En önemli noktalardan biri yayın türünüz ve hedef izleyici kitlenize uygun ekipmanlar seçmenizdir. Bir oyun yayıncısı ile podcast yayıncısının ekipmanları aynı değildir. Oyun yayıncısı oyuncu ekipmanları ve yüksek kalitede mikrofonlar tercih etmelidir. Podcast yayıncıları kaliteli mikrofonlar ve sesin düzgün iletimini sağlayacak ekipmanlar tercih etmelidir.
 
 Yayın yapılan platforma uygun teknik özelliklere sahip yayıncı ekipmanları özenle seçilmelidir. Önemli olan bir diğer unsur ise bütçeye uygun seçimler yapmaktır. Canlı yayın ekipmanları farklı fiyat ve kalitelerde olabilmektedir. Bu sebeple bütçenizi önceden belirleyip buna uygun tercihler yapmalısınız.
 
 Yayıncı ekipmanları seçimi yapılırken kullanım kolaylığı ve dayanıklılığı da dikkate alınmalıdır. Uzun süreli kullanım sağlamak ve yayın deneyiminizi iyileştirmek için dayanıklı ekipmanlar tercih edilmelidir. Aynı zamanda bu ekipmanların kurulum ve kullanımı da kolay olmalıdır. Yayınlarınıza daha iyi odaklanabilmeniz için bu da oldukça önemlidir. Bu sayede sorunsuz bir yayın deneyimi yaşarsınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.