⁠   ⁠

Piyano Koltuğu

Piyano koltuğu sayfamızda piyano icrası için yüksekliği uygun ölçülerde üretilen, piyano taburesi modelleri yer alır. Piyano kullanımı esnasında önemli bir yere sahip olan tabureler, yükseklik olarakda belirli bir standartta üretilmektedir. Aralarında özellik farkı olsa da tüm piyanolar aynı ölçüde üretildiğinden bu yükseklik dünya standartlarından tasarlanmaktadır. En ucuz piyano taburesi fiyatları burada. Piyano koltuğu, piyano çalarken üzerine oturulan ve piyanoya maksimum hakimiyet sağlayabilmek için özel olarak tasarlanan taburedir. Piyano çalan sanatçının konforunu ve hakimiyetini maksimum seviyede tutmak için üretilen piyano taburesi herhangi bir sandalye ile kıyaslanamaz. Piyano tabureleri birçok farklı seçenek ile üretilebilmektedir. Farklı malzemelerden üretilen piyano taburesi modelleri vardır. Sizin zevkinize en çok hitap eden piyano taburesini bu seçenekler arasından seçebilirsiniz. 

Müziğin ruhunu en iyi yansıtan, her çeşidinde kendine özgü karakteristik özelliklere sahip tuşlu çalıgılardan birisi olan piyano, portatif bir çalgı aleti olmadığı için taşınılabilirlik konusunda kullanıcılarına çok bir şey vadetmemekle birlikte, özellikle piyanolar için üretilen tabureler ve koltuklarla bu problem çözülmüştür. Bu çözüm ile birlikte piyanolar evimizde yeri değişmemek üzere kurulmuş mobilyalar haline gelmiş ve şık bir görüntü de elde etmişlerdir. Bu içreğimiz altında ise sitemizde satışa sunulan piyano koltuğu ile alakalı incelemeler yapıp sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

 

 

Müziğin, en sevilen ve ruhunu çok iyi yansıtan enstrümanlarından biride tuşlu çalgılar ailesinden piyanodur. Çok şık ve kendine özgü özellikleri ile bilinen bu enstrüman, portatif bir müzik aleti olmadığı için taşınabilme seçenekleri çok fazla değildir. Bu yüzden evinizde müsait bir alanda kullanabileceğiniz ve kullanırken de sizlere kolaylık sağlayacak olan piyano tabureleri veya koltukları bulunmaktadır. Bu sayede piyanonuzu hiçbir yere taşımadan evinizin bir bölümünde sabit kalması nedeni ile mobilyalarınızın pir parçası haline gelebilmektedir. Oldukça şık tasarımlara sahip olan piyanoların, tabureleri de bir o kadar şık ve portatif olarak üretilmektedir. Bu makalemizde de sizlere web sitemizde satışı bulunan piyano taburelerini detaylı bir şekilde inceleyip, bilgiler paylaşacağım. Bu sayede sizler de uygun ve kaliteli piyano koltuğu hakkında bilgiler edinmiş olacaksınız. 

 

Piyano Koltuğu Nedir ?

Kullanıcılarını ve dinleyicilerini etkileyen o muhteşem sesi ve şık tasarımı ile piyano çeşitleri her geçen gün artmaktadır. İnsanların ilgisini çeken ve piyano çalmayı hemen öğrenme isteği uyandıran bu enstrümanı çalmak hem çok keyifli hem de bir o kadar zor bir icraattır. Ayrıca oldukça büyük ve ağır yapısı olduğu için bir yerden başka bir yere sürekli taşımak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden evinizin uygun bir bölümüne piyanonuzu yerleştirip hiç kımıldatmadan hep orada kullanmak sizler için daha yararlı olacaktır. Piyano çalarken tam hakimiyet sağlamak çok önemlidir ve bu yüzden oturarak çalmanız gerekmektedir. İşte tam da bu noktada piyano taburesi ya da koltuğu devreye girer. Peki nedir piyano taburesi ? Bu soruya en açıklayıcı yanıt sanırım şöyledir ; Piyano taburesi, piyano icra ederken üzerine oturabileceğimiz ve enstrümana tamamen hakimiyet sağlayabilmemize yardımcı olmak için özel olarak üretilen taburelerdir. Piyano tabureleri enstrümana uygun yükseklikte üretilmektedir. Genellikle standart bir yükseklik ölçüsüne sahip olan tabureler, piyanoların farklı özellikleri olsa dahi hepsi aynı ölçülerde olması sebebiyle yükseklik ölçüleri standart olarak belirlenmiş ve tüm dünya da ona göre üretilmektedir. Enstrümanı çalarken sanatçıların, maksimum seviyede konforu ve hakimiyeti sağlanmalıdır. Bu yüzden özel olarak üretilen piyano koltuğu, asla sıradan bir sandalye ile bir tutulmamalıdır. Çünkü sıradan bir sandalyeyi piyano önüne koyup oturan sanatçı konfor içinde olamaz ve enstrümana hakimiyet sağlayamaz. Piyanonun yükseklik ölçüsüne göre uygun bir tabureye oturulması şarttır. Bu yüzden piyano taburesi ya da piyano koltuğu kullanılmaktadır. 

 

Piyano Taburesi Özellikleri

Piyano taburelerinin boyutu, kişilerin farklılıklarına ve ihtiyaçlarına göre değişebilmektedir. Bu yüzden piyanonun tuşlarına ve ayak pedallarına maksimum seviyede kontrol sağlayabilmek adına kişisel özelliklere göre piyano taburesi seçimi yapılabilir. Piyano taburesinin yapım malzemeleri ise genellikle deri, ahşap, kumaş ya da metal malzemelerdir. Farklı tabure modelleri de bulunmaktadır. Mesela ayarlanabilen renk seçenekleri mevcuttur. Piyanonuzun rengine, modeline ve desenine göre hatta kullanım alanınızın rengine göre seçebileceğiniz renk çeşitleri mevcuttur. Bunların dışında ahşap tabureler ya da ayarlanabilen boyutlarda taburelerde bulabilirsiniz. Taburenin yükseklik ayarı vidası ya da klipsleri bulunur. Bu sayede kullanacak kişiye göre taburenin boyutunu ayarlayabilirsiniz ve doğru oturma pozisyonu almasına olanak sağlayabilirsiniz. Çünkü piyanoyu çalarken oturma şekliniz doğru olmazsa ve rahatsız oturursanız, beliniz ve kolunuz ağrıyabilir. Çalacak kişi dik ve doğru bir pozisyonda oturmalıdır. Bu yüzden doğru bir piyano taburesi seçimi sağlığınız içinde oldukça önemlidir. 

 

Piyano Taburesi Markaları

Sitemizde alanında öncü firmalar olan Ctt ve Spekon tarafından satışa sunulmuş olan piyano taburesi modelleri sundukları suni deri kaplama, katlanabilen ayak sistemi, metal gövde, demonte tasarım, deri-kumaş karışım kaplama, düğme-kapitone-karo tasarım seçenekleri, ayarlanabilir yükselim, elektrostatik toz boyalı, kahverengi-siyah-bej renk seçenekleri ile geniş bir kişiselleştirme alanı vadetmektedirler.

 

Piyano Taburesi Özellikleri

Piyano taburesi özelliklerinden bahsetmek istersek öncelikle boyutlarından bahsederek başlayabiliriz. Piyano taburesi boyutu kişisel ihtiyaçlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kişisel farklılıklardan dolayı piyanonun tuşlarına ve ayak ile yönetilen pedallara maksimum kontrolle hükmedilebilmesi adına kişisel farklılıklara göre piyano taburesi seçimi yapılmalıdır. Bir diğer piyano taburesi özelliği ise kullanılan malzemeler olarak açıklayalım. Piyano taburesi yapımında genellikle mobilyalarda kullanılan der, kumaş, ahşap ve metal malzemeler kullanılır. Mobilya modellerindeki farklılıklar kadar piyano taburesi üzerinde de farklılıklar bulunabilmektedir. Aynı zamanda ayarlı piyano taburesi renk seçenekleri de çok geniş bir yelpaze ile karşımıza çıkmaktadır. Piyanonuzun rengine desenine ve hatta giyeceğiniz kıyafetin renk ve desenine kadar uyum sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ahşap piyano taburesi ve ayarlı piyano taburesi bulabilirsiniz. Piyano tabureleri ayarlanabilir boyut özellikleri ile de üretilebilmektedir. Yükseklik ayarı vidalar ve klipsler yardımı ile kolayca ayarlanabilir ve farklı kişilerin kullanımına olanak sağlayabilir. Piyano çalarken ilk kural doğru oturma şeklidir. Piyano çalarken doğru oturma pozisyonu olmazsa piyano çalan kişi kol ve bel ağrısı ile karşılaşabilir. Piyano taburesi sağlık açısından da oldukça önemli bir parçadır.

 

Piyano Taburesi Tavsiye

Piyano taburesi tavsiye başlığı altında, piyano taburesi satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedeceğiz.  Piyano tabureleri standart boylarda üretildiği gibi farklı boyutlarda ve değiştirilebilir boyut özelliğine sahip olarak üretilebilmektedir. Bu sebeple piyano taburesi satın alırken kendinize en uygun piyano taburesini satın almalısınız. piyano tabureleri boyutunun özemi kadar zevkinize hitap edebilen özelliklerde tasarımlara sahip olabilmektedir. Bu nedenle piyano taburesi satın alırken odanıza, piyanonuza ve sizin zevkinize uyum sağlayan piyano taburesi modelleri satın alabilirsiniz. Piyano koltuğu satın alırken güvenilir kişi, kuruluş ve internet sitelerini tercih etmelisiniz. Bu şekilde günümüzde sıkça rastlanan internet dolandırıcılığı tehdidinden korunmuş olursunuz. Güvenli e-ticaret yöntemleri ile alışverişlerinizi tamamlamanız hesaplarınızın güvenliği için önemlidir. Piyano taburesi satın alırken orijinal marka model ürün olduğuna dikkat edin. Faturalı ve garantili ürünler satın almanız, piyano taburesi satın alım işleminden sonra karşılaşabileceğiniz üründen kaynaklı problemleri kolaylıkla halletmenize yardımcı olacaktır.

Bu yazıda sizlere piyano koltuğu hakkında faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri yazmaya çalıştık. Piyano taburesi nedir, piyano taburesi özellikleri, piyano taburesi fiyatı, piyano koltuğu tavsiye, piyano koltuğu satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir gibi konu ve sorulara karşı sizleri aydınlatmaya çalıştık. Bu yazıdan sonra piyano taburesi satın alırken daha bilinçli alışverişler yapabileceğinizi düşünüyoruz. Güvenli ve mutlu alışverişler.

 

Ayarlı Piyano Taburesi

Ayarlı piyano koltuğu modelleri, daha kolay ve doğru bir kullanım imkanı sağladığı için daha sık tercih edilmektedir. Kişilerin boy ölçüleri farklı olduğundan herkes için piyano icrası farklı olmaktadır. İşte bu noktada ayarlı piyano tabureleri önem arz etmektedir. Daha sağlıklı bir piyano kullanımı için ayarlı piyano taburesi tercih etmenizi önermekteyiz. 

 

Piyano Koltuğu Fiyatları

Piyano koltuğu fiyatları tercih edilen taburenin ya da piyano koltuğunun özellik detaylarına ve kalitesine göre değişmektedir. Standart ölçülerde kullanılan piyano taburelerine göre ayarlı piyano tabureleri daha pahalı olmaktadır. Ama sıklıkla tercih edilen ve daha çok satılan ayarlı taburelerdir. Piyano taburesi fiyatı konusunda araştırma yapıldığı zaman, piyasada çok farklı piyano taburesi fiyatları ile karşılaşılabilir. Farklı fiyatlar ile karşılaşılmasına neden olan bazı durumlar söz konusudur. Bu fiyat farklılıklarına sebep olan durumlar, piyano taburesi markası, piyano taburesi modeli, piyano taburesi yapımında kullanılan malzemeler, piyano taburesi malzemesi kalitesi, piyano taburesi yapım işçiliği, piyano taburesi ek özellikleri, piyano taburesi menşei, piyano koltuğu ölçüleri ve piyano koltuğu satıcıları arasında oluşan rekabet ortamları olarak sıralanabilir. Piyano taburesi işçilik ve malzeme olarak çok farklı kombinasyonlar ile karşımıza çıkabileceği için fiyatlarda bu ölçüde değişkenlik gösterebilir. Aynı marka ve modelde bir piyano taburesi için dahi farklı satıcılarda farklı piyano taburesi fiyatı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumun sebebi satıcılar arasında oluşan rekabet ortamlarının piyano taburesi fiyatı üzerindeki etkisinin kanıtı mahiyetindedir.

 

Piyano koltuğu Hakkında Soru Ve Cevaplar

1.    Piyano Taburesi Fiyatları Nedir ?

Tercih edeceğiniz piyano taburesinin veya piyano koltuğunun özelliklerine, markasına, modeline, işçiliğine ve kalitesine göre fiyatları değişmektedir. Mesela standart ölçülerde ki piyano taburesine göre boyutu ayarlanabilen piyano taburesinin fiyatı daha pahalıdır. Buna rağmen, ayarlanabilen piyano tabureleri daha çok ilgi görmekte ve satın alınmaktadır. Sizlerde kendinize ve piyanonuza uygun bir tabure satın almak istiyorsanız, www.yonkamüzikmarket.com adresimize tıklayıp istediğiniz modeli sepetinize ekleyerek kolaylıkla satın alabilirsiniz. 

2.    Piyano Taburesi Seçerken Tavsiyeleriniz Nelerdir ?

Öncelikle kişi kendine ve enstrümanına göre uygun bir tabure seçimi yapmalıdır. Bu seçimi yaparken kendi zevkinizi ve taburenin boyutunu göz önünde bulundurarak seçebilirsiniz. Ayrıca satın almadan önce güvenilir bir firma araştırması yapıp ona göre uygun bir kuruluş veya internet sitesinden almayı tercih etmelisiniz. Piyano taburelerinin orijinal marka ve modelde olduğundan emin olun. Ve en önemlisi, Faturası ve garantisi bulunan bir ürün almanız, ilerde yaşayabileceğiniz sorunları kolaylıkla çözebilmeniz adına daha sağlıklı olacaktır. 

 

3.    Piyano Taburesi İçin Kaliteli Marka Önerileriniz Nelerdir ?
Web sitemizde satışı bulunan kaliteli ve güvenilir markaların ürünleri bulunmaktadır. Ve bu markalar genellikle Ctt, Midex ve Spekon’dur. Bu markaların sizlere sunduğu çeşitli özelliklerde ve renklerde tabure modelleri bulunmaktadır. Ayarlanabilen tabure modelleri de mevcuttur.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.