Loading..
   < >

   Nota Sehpası

   Nota sehpası genellikle konserlerde, barlarda müzisyenlerin ve sanatçıların kullandıkları, üzerine notaları koymaya yarayan sehpa türüdür. Aslında kısacası müzisyenin sağ kolu desek yanılmış olmayız. Bu arada havada çok şiddetli rüzgar olduğunda hayat kurtarmaya yarar, açık hava konserlerinde lastik ve mandal ile birlikte rüzgarı engellemeye yarayan, tabiri caizse, rüzgarı engellemeye yarayan muhteşem ikili diyebiliriz. 


   Nota sehpasının bir diğer özelliği ise sanatçıların repertuvarlarını karıştırmadan görebilmesi performanslarını en iyi şekilde yapabilmesi için yardımcı olan eşyadır. Nota sehpası diğer adı yöreye göre de isim farklılıkları olarak farklı şekillerde söylenebiliyor. Örneğin, genel olarak kullanılan isim nota sehpası iken, bazı yerlerde ise nota ayağı veya nota standı denilebilmektedir. 


   Nota sehpası satış noktaları internette, mağazalarda ve çeşitli yerlerde satılabilmektedir. Kolayca isteğiniz zaman nota sehpasını veya nota standını bulabilirsiniz. Geçmişten günümüze bakıldığında müzisyenler veya şeflerin farklı çözümler bulduğu nota okuma şekilleri bugün son halini aldı diye biliriz, çok kolaylık sağlayan nota sehpası genel ölçüleri 30 ile 50 cm boyutlarında üretilmektedir. Diğer bir yandan solistlerin işini kolaylaştıran dahası notaları sabitlemeye görevini üstlenen ekstra bir üründür. 


   Eğer sizde bir nota sehpası almaya karar verdiyseniz, en ucuz nota sehpası yada en ucuz nota standı arıyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz  https://www.yonkamuzikmarket.com/nota-sehpalari . Teknoloji sayesinde çoğu malzemede olduğu gibi nota sehpalarının da pek çok çeşidi üretilmektedir. Genel olarak nota standlarının yanında mikrofonlu nota standı da sanatçılar tarafından tercih edilebilmektedir. Özellikle makasalı ve  tripod ayaklı tasarımlarıyla stüdyolarda ve sahne performanslarında kullanılan ekipmanlardandır. Okuma yayları, rüzgar koruyucu ile daha rahat kullanımlar için spesifik taşıma çantaları ile tasarlanan sehpalar, indirimli fiyatları ve olağanüstü kalite standartları ile tercih edilen ürünler arasındandır. 


   Nota Sehpası Özellikleri 

   Nota sehpası, farklı renk, ve boylarda kullanırken üretiminde ise metal malzemeler ile yapılmaktadır. Ahşap modeller de yapılmaktadır, fakat en çok tercih edilen metal nota sehpasıdır. Diğer bir yandan üçayaklı tripot nota sehpası modellerinin yanında geniş tabanlı nota sehpası da kullanılmaktadır. Tripot ayaklı nota sehpası en çok tercih edilen modeldir. 


   En iyi Nota Sehpası Markaları 

   Kullanıcıların en çok tercih ettiği marka lastvoice nota sehpası markaları arasında yer almaktadır. Tüm kullanıcılara hitap eden uygun bütçe seçenekleri ile  lastvoice nota sehpası amatör, profesyonel ve pratik  ürün tasarımları ile kullanıcılara hitap etmektedir. Bu arada lastvoice markasının yanında speakon, hercules gibi markalarda en iyi nota sehpası markaları arasında yerini almaktadır. Nota sehpası fiyatına bakacak olursak, kalite, model, menşei ve özelliklerine göre fiyatları değişkenlik göstermektedir. İnternet ortamında ise rekabetin yüksek olduğu düşünülürse buna göre de not sehpası fiyatlarında farklılıklar olacaktır.


   Nota Sehpası Tavsiye

   Nota sehpası alırken dikkat edilmesi gereken bazı ince detaylar vardır. Öncelikle markalardan gitsek yanlış olmaz, lastvoice ve hepa merz gibi sektöründe lider olan kaliteli ve güvenilir markaları tercih etmelisiniz. Bunların yanında, boyutu, ölçüleri ve diğer yan faktörleri göz önünde bulundurmalıyız. Son olarak eğer nota sehpasını İnternet üzerinde sipariş vermek isterseniz, özelliklerini, ölçülerini ve boyutlarını öğrenmenizde fayda var, bunu da; yonka müzik marketten güvenli bir şekilde siparişinizi verebilirsiniz.

    

     

   $18.00KDV Dahil
   $26.25 KDV Dahil
   Çerez Kullanımı