₺206,96 KDV Dahil
₺234,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Videolu Ürün
Vade Farksız 4-6 Taksit
₺414,96 KDV Dahil
₺456,56 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı!
Vade Farksız 4-6 Taksit
Çok Satan
₺497,38 KDV Dahil
₺540,54 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı!
Vade Farksız 4-6 Taksit
₺1.142,96 KDV Dahil
₺1.246,96 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 4-6 Taksit
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 4-6 Taksit
₺810,16 KDV Dahil
₺862,16 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Ücretsiz Kargo
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı!
Vade Farksız 4-6 Taksit
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 4-6 Taksit
₺394,16 KDV Dahil
₺414,96 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Vade Farksız 4-6 Taksit
Tükendi
₺498,94 KDV Dahil
₺549,12 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı!
Vade Farksız 4-6 Taksit
Çok Satan

Nota Sehpası

Nota sehpası, üzerine nota koyularak icra esnasında sabitlenmesi ve icracı tarafından görülebilmesini sağlayan sehpa türüdür diyebiliriz. Bir solist için notalar oldukça önemlidir. Sizde hak verirsiniz ki yüzlerce şarkı bulunmaktadır. Hiçbir sanatçının ezberi bu kadar kuvvetli olmadığına göre :) nota sehpası kullanımı şarttır. Performans esnasında notların istenilen yükseklikte olması ve tam karşıdan gürünmesi hayati öneme sahiptir. 

Nota sehpası, bir başka deyişle konserlerde, barlarda müzisyenlerin ve sanatçıların kullandıkları, üzerine notaları koymaya yarayan sehpa türüdür de diyebiliriz. Kısacası müzisyenin sağ kolu desek yanılmış olmayız. Bu arada havada çok şiddetli rüzgar olduğunda hayat kurtarmaya yarar, açık hava konserlerinde lastik ve mandal ile birlikte rüzgarı engellemeye yarayan sehpa çeşiti diyebiliriz. Nota sehpasının bir diğer özelliği ise sanatçıların repertuvarlarını karıştırmadan görebilmesi performanslarını en iyi şekilde yapabilmesi için yardımcı olan eşya olmasıdır. Nota sehpası diğer adı yöreye göre de isim farklılıkları olarak farklı şekillerde söylenebiliyor. 

 

Nota Standı Avantajları

Günümüz elektronik ses ekipmanlarının her geçen gün özellik ve kullanım kolaylığı açısından hızla geliştiği bu zamanlarda, sahne performansı sergileyen kişiler için olmazsa olmazlarından biri haline dönüşen bir donanımdır. Nota sehpaları adından da anlaşıldığı üzere nota ve benzeri performans esnasında kullanılabilecek yazıları veya sayfaları taşımaya yarayan bir üründür. Bu ürün sayesinde sahnede, kayıt esnasında veya benzeri herhangi bir yerde görmemiz gereken nota ve benzeri ürünleri en iyi şekilde görebileceğimiz mesafe ve pozisyonda konumlandırmamıza yarayan bir üründür. Taşınabilir olmasına katlanabilir ve kolay kuruluma sahip olmasına özen göstermemiz gereken bir üründür. Tercih edeceğiniz ürünün uzun vadede sizlere hizmet verebilmesi için sağlam ve dayanıklı bir malzemeden üretilen nota sehpalarını tercih ediniz. Tüm bunların yanı sıra sahnede veya ürünü kullandığınız her hangi bir yerde dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri ise görünümüdür. Şık ve gözü rahatsız etmeyen ve tabiki de seyircinin dikkatini dağıtmayacak nota sehpaları tercih ediniz. 

 

Elbette bu ürünlerin fiyatları ve çeşitleri yapımında kullanıldığı malzemeler ile doğru orantıdadır. Özelliği artan bir nota sehpasının fiyatı da artmaktadır. Ya da daha sağlam ve dayanıklı bir malzemeden üretilen nota sehpasının fiyatı daha fazla olmaktadır. Çeşitlerine gelecek olursak eğer şef tipi veya standart olarak bulunabilen nota sehpalarının aynı zamanda mikrofon ve benzeri cihazları sabitlemek için kullanılan bağlantı yerleri de bulunabilmektedir. Tüm bu özellikleri barındıran oldukça kullanışlı bu ürünü alanında güvenilir ve profesyonel bir firmadan tedarik etmelisiniz.

 

Nota Sehpası Kullanım Alanları

Nota sehpası, aslında sadece sahne de kullanılmıyor. Sahne dışında bir çok alanda da karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Bu alanlardan biri de müzik kurslarıdır. Kursa gelen öğrenciler kursta öğrendikleri şarkıları tecrübe ederken muhakkak ki bir nota standına ihtiyaç duyarlar. Bir örnek ile açıklayalım ; enstrüman öğreniyorsunuz. Ve öğrenirken kullandığınız müzik notalarını görmeniz gerekiyor. Ve karşıdan görebilecek şekilde sabitlemeniz gerekiyor. Sehpa olmadan bunu yapabilmeniz imkansızdır. Çünkü icra esnasında enstrüman elinizde olacak ve notlarınızı elinizde tutamayacaksınız. 

 

Nota sehpası satış noktaları internette, mağazalarda ve çeşitli yerlerde satılabilmektedir. Kolayca isteğiniz zaman bulabilirsiniz. Geçmişten günümüze bakıldığında müzisyenler veya şeflerin farklı çözümler bulduğu nota okuma şekilleri bugün son halini aldı diyebiliriz, çok kolaylık sağlayan nota sehpası genel ölçüleri 30 ile 50 cm boyutlarında üretilmektedir. Diğer bir yandan solistlerin işini kolaylaştıran dahası notaları sabitlemeye görevini üstlenen ekstra bir üründür. 

 

Nota Sehpası Özellikleri 

Nota sehpası, farklı renk, ve boylarda kullanırken üretiminde ise metal malzemeler ile yapılmaktadır. Ahşap modeller de yapılmaktadır, fakat en çok tercih edilen metal sehpadır. Diğer bir yandan üçayaklı tripot nota sehpası modellerinin yanında geniş tabanlı standlarda da kullanılmaktadır. Tripot ayaklı sehpa en çok tercih edilen modeldir. Tabla boyutu önemli konulardan biridir. Notanın boyutunun a4 kağıdı büyüklüğünde olabileceğini göz önünde bulundurur isek bu ebattaki bir kağıdın sığabileceği büyüklükte olması gerektiğini söyleyebiliriz. 

 

En iyi Nota Standı Markaları 

Kullanıcıların en çok tercih ettiği marka lastvoice nota sehpası markaları arasında yer almaktadır. Tüm kullanıcılara hitap eden uygun bütçe seçenekleri ile lastvoice sehpalar; amatör, profesyonel ve pratik ürün tasarımları ile kullanıcılara hitap etmektedir. Bu arada lastvoice markasının yanında speakon, hercules gibi markalarda en iyi stand markaları arasında yerini almaktadır. Fiyatına bakacak olursak, kalite, model, menşei ve özelliklerine göre fiyatları değişkenlik göstermektedir. İnternet ortamında ise rekabetin yüksek olduğu düşünülürse buna göre de nota sehpası fiyatlarında farklılıklar olacaktır.

 

Nota Sehpası Tavsiye

Nota sehpası alırken dikkat edilmesi gereken bazı ince detaylar vardır. Öncelikle markalardan gitsek yanlış olmaz, lastvoice ve hepa merz gibi sektöründe lider olan kaliteli ve güvenilir markaları tercih etmelisiniz. Bunların yanında, boyutu, ölçüleri ve diğer yan faktörleri göz önünde bulundurmalıyız. Son olarak eğer İnternet üzerinde sipariş vermek isterseniz, özelliklerini, ölçülerini ve boyutlarını öğrenmenizde fayda var, bunu da; yonka müzik marketten güvenli bir şekilde siparişinizi verebilirsiniz.

 

Nota Sehpası Fiyatları

Nota sehpası fiyatları bazı değişkenlere ve kriterlere göre belirlenmektedir. Şef tipi sehpalar kalın tabla ve büyük tripod ayaklara sahip olduğu için fiyat olarak biraz daha pahalıdır. Ama tabii ki sağlamlık konusunda daha iyi olduğundan önerilen modelde budur. Bunun yanı sıra daha düşük bütçelerle de alabileceğiniz ürünler mevcut. Tel nota sehpaları 50-70 lira aralığında satılmaktadır. Daha basit bir kullanım için bu tip ürünler de seçebilirsiniz. 

 

Nota Sehpası Hakkında Sık Sorulan Sorular


Nota Sehpası Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Nota sehpası satın almadan önce nelere dikkat etmemiz gerektiği herkesin aklında bulunana bir soru işareti. Ancak, sizler için bu konu hakkında araştırma yaptığımız zaman, sizlerin eleme ve seçim esnasında bu bilgilerden yararlanarak daha kolay satın alma işlemi yapacağınızı düşünüyorum. Direkt olarak konuya girecek olursak, hammadde ön planda oynayan bu ürünlerde, sağlamlık ve konfor açısından hammaddeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin, sağlam ve hafif bir stand modeli, sizlere taşımada ve kullanım ömrü açısından sizlere avantaj sağlayacaktır. Daha sonra, standın kullanım alanına ve koşullara göre avantaj sağlaması için boy ve diğer her türlü özelliği ayarlanabilir olması yararlı olacaktır. Ek olarak, okuma yaylı yani sayfaların hareket etmemesi için sabit tutmaya yarayan sıkıştırma özelliği olmalıdır. Bu başlığa son olarak, üst tablanın büyük ölçülerde ve bu tablayı sağlam bir şekilde taşıyabilecek hoş ve dayanıklı bir kasa olması sizlere avantaj sağlayacaktır. Buna ek olarak, nota sehpası yani nota standı taşıma çantası olmazsa olmaz ve sizlere konforu yaşatacak diğer bir üründür.


Nota Sehpası Kullanım Alanları Nerelerdir?
Nota sehpası kullanım alanları tamamen sizlerin hayal gücünüze bağlı olsa da, değinmenin doğru olacağını düşündüm. Nedeniyse, yanlış kullanım alanlarında yanlış şekilde kullanılan ve performansın tam olarak karşılığına alamayan birçok insan için yardımcı olacağını düşünüyorum. Kullanım alanına örnek verecek olursak, sahneler, senfoni orkestraları, okullar, etkinlik salonları, kafeler ve bunlara benzer birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Ek olarak, yeni başlayanlar ve müziğe merakı olan insanlar için başlangıç seviyesinde bir dost gibi yanınızda olacak olan bu ürün, her profesyonellik seviyesindeki insanın kullanması için bir husus bulunmamaktadır.

 


Nota Sehpası Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?
Ucuz nota sehpası fiyatları yani nota standı fiyatları için piyasa hemen hemen aynı olduğundan dolayı, uygun ödeme yöntemleri faktörü iş içine girmektedir. İşte bunu için, siz müşterilerimize olabildiğince destek olmaya çalıştığımız bu başlık adı altında, peşin ödeme yani EFT ve havale seçimlerine özel indirimler sunmaktayız. Ek olarak, kredi kartıyla yaptığınız alışverişlerde 6 aya kadar varan vade farksız taksit ve 12 aya kadar taksit imkanları siz müşterilerimiz beklemektedir. Tüm makaleye son olarak, çalışma saatleri içerisinde aynı gün kargolama ve ücretsiz kargo seçeneği tüm nota sehpası yani nota standı modellerinde mevcuttur. Bu başlığa ek olarak, taşıma çantası ile satın alımlarda bariz bir kar elde etmektesiniz, bu yüzden alışverişlerde olabildiğince paket satın alış işlemlerine ağırlık vermeniz gerekmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.