⁠   ⁠
₺2.250,00 KDV Dahil
₺2.690,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
₺2.250,00 KDV Dahil
₺2.690,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺2.250,00 KDV Dahil
₺2.690,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Videolu Ürün
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Videolu Ürün
Yıldızlı Ürün
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Videolu Ürün
Yıldızlı Ürün
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Videolu Ürün
Yıldızlı Ürün
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Yıldızlı Ürün
₺2.990,00 KDV Dahil
₺3.490,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
₺3.390,00 KDV Dahil
₺3.890,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Yıldızlı Ürün
₺2.890,00 KDV Dahil
₺3.390,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.590,00 KDV Dahil
₺2.990,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo

Gitar Amfisi Kategorisinde En İyi Modeller ve Çılgın Amfiler


Gitar amfisi sıkça talep edilen ve karşımıza çıkan konulardan biridir. Bu konu ile ilgili birçok kullanıcı araştırma yapmakta ve yazımızda sizlerin aklınızda oluşan birçok soru işaretini gidermeye çalışacağız. Öncelikle tüm bu konuları giriş seviyelerini gözeterek genel bir şekilde kaleme alacağım. Öncelikle gitarlardan başlamak istiyorum. Gitar temel hal olarak üzerinde bulunan ses deliği sayesinde sesi belirli ölçülerde aktara bilen telli müzik aletidir. Bu müzik aleti geçmişten bugüne sürekli olarak geliştirilmekte ve çeşitlenmektedir. Ürettiği ses özelliği bakımından, tasarım bakımından ve hatta kullanıldığı müzik bakımından farklı özel değerlendirmelere tabi tutulan gitar türleri bulunmaktadır. Ben ise konum itibari ile gitarların ses deliği ve türleri üzerinde yoğunlaşacağım. Çünkü amfi olarak kısaltılan amplifikatör kelimesini gitarlar üzerinden sizlere en iyi şekilde anlatmak istiyorum. 


Herkesin de kabul göreceği üzere teknolojinin müzik aletlerine adapte hale gelmesi ve her geçen gün çok daha fazla bir şekilde enstrümanlara eklenmesi ile birlikte enstrümanlar farklı ölçütlerde de geliştirilmek zorunda kalmıştır. Bunun da en büyük sebeplerinden biri ise müzik aletlerinde elde edilen sesleri ilk halleri yani en saf kayıpsız ve orijinal halleri ile geniş kitlelere aktarılmak yani duyurulmak istenmesidir. Bu talepte ihtiyaçların ve mecburiyetlerin ışığında ortaya çıkmıştır. Sesi geniş alanlara iletmenin yanı sıra kaliteyi de korumak için direkt olarak müzik aletinden sesi dijital verilere çevirmek istenmektedir. Çünkü üretilen sesi mikrofon ve benzeri elektronik bir ekipman aracılığı ile aldığınız takdirde üretilen ses çevre seslerinin etkisinde kalabilmektedir. 

 

 

 

 Tüm Gitarlar İçin Ortak Amfi Modelleri

 
 Tercih edilecek olan bir gitar amfisi çeşidi, mutlaka tüm gitarlar için ortak şekilde kullanım imkanı vermesi gerekmektedir. Bu durum elektro gitarlar, akustik ya da benzeri birçok farklı gitar seçeneği üzerinden öne çıkmaktadır. Özellikle de elektronik gitar ya da bas gitarlar söz konusu olduğunda, amfi olmadan istenilen sesi yakalamak mümkün olmamaktadır.
 
 Televizyonlarda ya da radyolarda duyulan o elektro gitarın muhteşem sesi için, özel amfi modelleri tercih edilmektedir. Bu konuda bütün değişik marka ve modellerdeki gitar çeşitleri adına, özel amfi modelleri arasında seçim şansı bulunmaktadır. Önemli marka eşliğinde geniş ürün yelpazesi site bünyesinde yer almaktadır. Kullanım alanına uygun şekilde ve içerisindeki özellikleri doğrultusunda, herkes kendine uygun bir amfi modelini tercih etmektedir.


 
 Kaliteli Gitar Amfi Çeşitleri


 
 Her amaca uygun şekilde kullanım imkanı veren birbirinden kaliteli amfi elektronik gitar modelleri bulunmaktadır. Harika bir ses deneyimi yaşamak ve gitarların nasıl bir etki yaratabileceğini öğrenmek için özel bir fırsat vermektedir. Tabii bu noktada önemli markalar eşinde ürünleri tercih etmek gerekmektedir. Bunu sağlamak ve hem amatör hem de profesyonel düzeyde deneyim elde etmek için midex özel bir fırsat vermektedir.
 
 Kendi bünyesinde geniş ürün yelpazesi altında birçok farklı gitar amfisi modelleri bulunmaktadır. Bu modeller üstelik çok uygun gitar amfi fiyatları doğrultusunda tercih olanağı sunmaktadır. Teknolojik yapıyı en iyi şekilde barındıran bu özel amfiler, her yere kolaylıkla kurulum olanı vermektedir. Çünkü elektriğe İhtiyaç olmadan akülü veya şarjlı şekilde kullanım şansı tanımaktadır.


 
 Güvenli Sipariş İle Gitar Amfi Modelleri


 
 Günümüzde birçok değişik yerde amaca uygun biçimde elektronik gitar amfi modelleri kullanılmaktadır. Sahne performansları ve konserler başta olmak üzere birçok eğlence, etkinlik ve bireysel olarak da öne çıkmaktadır. Bu konuda önemli olan kaliteli marka eşliğinde güvenli sipariş üzerinden bu ürünlere ulaşmak olmaktadır.
 
 Bunu güçlü referansları altında en iyi şekilde sağlayan bu güvenilir firma bünyesinde, en kaliteli gitar amfilere ulaşım elde edilmektedir. Üstelik bütçeyi sarsmadan elde edecek olan gitar amfi fiyatları sayesinde, etkileyici bir deneyim imkanı elde edilmektedir.


 

 

Gitar Amfisi Modelleri


Günümüzde mikserler başta olmak üzere amfiler birçok müzik aletinin bulunduğu ve mikrofonun bulunduğu gruplar, sahneler ve ses projelerinde önemli rol oynamaktadır. Gitar amfisi tabiri de işte tam olarak buralarda ortaya çıkmıştır. Direkt olarak gitara bağlı olarak kullanılan ve özel bir amfi türüdür. Amfi kelimesi Türkçemizde yükselteç olarak kabul görmektedir. Zaten anlamından da ortaya çıktığı üzere müzik aletinde üretilen sesin gücü ve şiddetini arttırmak için kullanılmakta ve geliştirilmektedir. Genellikle 10 watt gitar amfisi ve 15 watt gitar amfisi modelleri tercih edilmektedir. Gitar amfileri sıklıkla birçok gitar modelinde kullanılmaktadır. Geniş kitlelere yapılan yayınlamalarda ise gitarlardan alınan ve dönüştürülen sesler bir mikser üzerinden tek vücut halinde sunulmakta ve yayımlanmaktadır. Ekipman kalabalığını da ortadan kaldırabilmek için amfili mikserler ortaya çıkmış ve sıkça talep edilmeye başlamıştır. Şimdi ise mikser ve amfi mantığını en iyi şekilde aktardığımıza göre özellikle hani modellerde gitar amfisi kullanıldığına değinmek istiyorum.


Dünya üzerinde en çok duyulan gitar amfisi modelleri ise bas gitar amfisi ve elektro gitar amfisidir. Bu türler aynı zamanda farklı gitar modelleri ile kullanılmasından dolayı çeşitlenmekte ve bu şekilde adlandırılmaktadır. Elbette çok üst düzey proje ve çalışmalarda kullanılan amfi modelleri enstrümanlara göre özelleşmektedir. Fakat günümüzde kullanılan bu modeller yüksek oranda her ikisinde de beklentilere yüksek oranda cevap verebilmektedir. 
Bas gitar amfisi adında da geçtiği üzere bas gitar türlerinde kullanılan ve bu sayede bu şekilde adlandırılan bir yükselteçtir. Bu gitar türlerinde ses diğer modellere göre daha tok bir şekilde elde edilir genellikle ritim amaçlı tercih edilir. Yalnız hemen hemen tüm müzik türlerinde sıklıkla yer almaktadır.

 

Elektro Gitar Amfisi


Elektro gitar amfisi ise birçok kişinin hayallerini süsleyen genellikle konser ve sahnelerde karşımıza çıkan elektro gitarlarla bütünleşen elektronik ses cihazıdır. Elektro gitarlar günümüzde en çok merak uyandıran model olmasının yanı sıra maliyet bakımından da çok geniş aralıklarda değerlendirilebilmektedir. 

Çok Tercih Edilen gitar amfilerinin başında blackstar amfi gelmektedir. Bu markaya ait bazı modellerden bahsedecek olur isek; id core 10, id core 40, fly3, lt-echo 10, lt-echo 15 modellerinden bahsedebiliriz. 

Elbette bu anlattığım önemli iki gitar amfisi modeli dışında temel yani standart gitarların üst modeli olarak kabul edilen akustik gitar amfisi modelleri de yer almaktadır. Akustik gitarlar ise klasik gitarlara nazaran daha çok dijital ortamlara adapte halde üretilen tok ve derin sese sahip enstrümanlardır. 

Bu elektronik ses ekipmanları sürekli olarak geliştirilmekte olduğu ve üst düzey icralara uygun bir şekilde farklı özellik ve kapasitelerce üretildiği için, satın alım noktasından ciddi marka model hatta tedarik noktası araştırmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Çoğu kişi ise son zamanlarda amfi değiştirmiş ya da kullanmayan kişilerin ürünlerini değerlendirmektedir. Sahibinden gitar amfisi talepleri bulunan bu alanda sizlerin yapması gereken kullanım düzeyi ve alanınızı doğru bir şekilde belirleyip maddi imkanlarınız ışığında ihtiyacınız olan gitar amfisi modelini satın almaktır.

 

Gitar Amfisi Hakkında Soru ve Cevaplar


Gitar amfisi nedir ve ne işe yarar?

Gitar amfisini en iyi şekilde anlamak için amfi kelimesini açıklamak gerekmektedir. Öncelikle anfi, amfi, amplifikatör ve yükselteç hepsi de aynı anlama gelmekte olduğunu bilmeliyiz. Bizler kendi aramızda kısaltma şeklinde kullandığımız bu isimler amplifikatör yani yükselteç elektronik ses ekipmanıdır. Mevcut kaynaktan üretilen sesin şiddetini yani enerjisini arttırarak yayınlamak için kullanılır. Yani amfi sayesinde siz gitarınızın teline küçük bir dokunuş yapsanız da mevcut amfi kapasiteniz düzeyinde o sesi arttırarak yayınlayabilirsiniz. 
Elektro Gitar Amfisiz Çalınır mı?
Elektro gitar amfisiz çalınmaz. Bunun sebebi elektro gitar ses deliği bulunmayan bir gitar türü bunun yanı sıra tellerin titreşmesi ile elde edilen ses manyetikler aracılığı ile elektro gitar amfisine ulaşmakta ve yayımlanmaktadır. Ses üretim kabiliyetine baktımızda elektro gitarın da üretilmesi beklenen en doğru ses ve tınıları manyetikler ve gitar amfisi aracılığı ile duyabiliriz. Diğer bir deyişle elektro gitar amfisiz çalınsa dahi gerçek sesini sadece amfi bağlantısı olduğunda duyabiliriz. Onun dışında sap üzerinde akor ve geçiş alıştırmaları yapmak için amfisiz bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

 

Gitar amfisi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle amfiyi ne için alacağınıza yani hangi gitar modeli için alacağınızı belirleyiniz. Çünkü birçok amfi klasik, akustik, elektro ve bas gitar modelleri için özelleşebilir. Yani bas ve tiz karakterin mevcut gitarınıza olan uyumu çok önemlidir. Sonrasında ise amfinin gücü yani kapasitesi önemlidir. Bu alanda da önemli olan ürünü nerede kullanacağınız örneğin, sahnede ama kaç kişinin olduğu bir alana yayın yapacağınız söz konusudur. Bu yüzden maddi imkanlarınız başta olmak üzere kullanım amacı ve alanınızı göz önünde bulundurarak ihtiyacınızı karşılayabilecek olan gitar amfisi modelini mutlaka kaliteli ve güvenilir bir markadan satın almalısınız.


Satın aldığım gitar amfisi ne zaman elime geçer?

Bizden satın alacağınız gitar anfisini, 1 iş günü içerisinde kargoya verip devamında yer alan 2 iş günü içerisinde sizlere ulaştırmayı amaçlıyoruz. Elbette bize olan mesafeniz ve siparişi verdiğiniz saatin mesaimiz ile uyuşması bu süreyi ciddi oranda kısaltabilir.

 

Satın aldığım gitar amfisini nasıl ödeyebilirim?

 

Bizden satın alacağınız gitar amfisi modellerini internet üzerinden kredi kartı başta olmak üzere bankanız aracılığı ile havale ve eft şeklinde de ödeyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.