₺175,30 KDV Dahil
₺187,14 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

 

 

 

₺1.332,80 KDV Dahil
₺1.598,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim

Tavan Tipi Hoparlörler

Tavan tipi hoparlörler hat trafolu ve 8 ohm olmak üzere çeşitlere ayrılır. Kullanacağınız asma tavan hoparlörü için anfi hat trafolu ise tavan hoparlörünüzüde hat trafolu seçmelisiniz. Şayet kullanacağınız tavan hoparlörü sayısı 4 veya 4'den az ise hat trafosuz, 5 yada daha fazla ise hat trafolu sistem kullanmanız önerilir. En ucuz tavan hoparlörü fiyatları ve bir çok alçıpan hoparlör modelleri yonkamuzikmarket.com'da. Asma tavanlarda ve alçıpan tavanlarda uygulanabilen en iyi tavan hoparlörlerini sayfamızda bulabilirsiniz. Tavan hoparlörü kategorisinde tavan ses sistemlerinde kullanılan ve oda asma tavanından ses iletimi sağlayan gömme tavan hoparlörleri ve tavan hoparlörü için anfi bulunur. En ucuz gömme tavan hoparlörü ve asma tavan hoparlörü fiyatları yonkamuzikmarket.com'da


Tavan Hoparlörü

Tavan hoparlörü olarak imal edilen sistemler, konferans salonlarında, konser salonlarında, okullarda ve pek çok kurum ve kuruluşta kullanılmaktadır. İç mekan veya dış alanlarda kullanılmak üzere tasarım edilen hoparlör sistemleri, her alana ideal şekilde yayın yapmak için geliştirilmiştir.

Tavan hoparlörleri hat trafolu ya da hat trafosuz olarak imal ediliyor. Farklı büyüklüklerde tasarım edilen ürünler tekli, ikili, dörtlü, altılı gibi farklı set sayılarına göre imal edilmektedir.


Tavan Hoparlörü Teknik Özellikleri

Genellikle 45/ 25 anma gücünde tasarlanan ürünler, 8 ohm empedans ve 13 cm ile 15 cm genişliklerinde üretiliyor. 1W 1m hassasiyet oranından 90 dB oln tavan hoparlör çeşitleri, genellikle 0,7 kg ağırlığında imal ediliyor. 165 x 75 mm ortalama ölçülerde üretilen modelleri, her büyüklükteki alana ideal olarak uygulanabilir.

Montajı kolay şekilde yapılan tavan hoparlör sistemleri, ev tipi modeller, mağaza ve alışveriş merkezleri, konser salonları, tiyatro ve sinema salonları gibi pek çok alanda kullanılmaktadırlar.


Tavan Hoparlör Çeşitleri

Genellikle beyaz ve siyah renklerde tasarlanan hoparlör çeşitleri, tavan ve alçıpan hoparlörü olarak nitelendirilir. Metal klipsleri ile kolaylıkla monte edilebilen sistemler, genel yayın amacıyla kullanılır. İstenilen sayıda ve büyüklükte dizayn edilerek tüm iç ve dış alanlarda anonsların, müzik ve ses yayınlarının ideal biçimde yapılmasını sağlar.

Tavan hoparlör sistemleri, anfili ya da trafolu gibi farklı seçeneklerde kombin ediliyor. Genellikle iki yönlü dahili hoparlör sistemi olarak 16 ohm  ve 100 volt hoparlör olarak dizayn edilen modeller, materyal özellikleri ile istenilen renklerde boyanabilir.

16 ohm ürünlerde 4 ohm girişli ampfilikatör bağlantısı sağlanabilir. 4 hoparlör bağlanabilir kombinasyonlarda, ideal performans ve yüksek kalite sunan trafolarda dizayn edilmektedir.


Tavan Hoparlörlerin Özellikleri

Alçak veya yüksek tavanlarda kullanılabilen tavan hoparlör çeşitleri, trafolu modelleriyle en çok kullanılan ürün seçkilerini sunuyor. 70/ 100 volt bağlantı opsiyonları ile farklı özellikler sunan tavan hoparlör sistemleri 13 cm, 15- 17- 21 cm gibi farklı ebatlarda imal ediliyor.

Trafolu modellerde ekstra kullanım avantajı sunularak, trafosuz kullanım avantajı sağlanabiliyor. Sabit kurulum özellikleriyle hemen her mekanda rahat kullanış sağlayan hoparlör sistemleri, marka tasarımlarına göre farklı nitelikler sunar.

Tavan hoparlörü için anfi çeşitleri hem tekil ürün hem de set içeriklerinde sunuluyor. Genellikle 80 mm derinlik ölçüsünde tasarım edilen tavan hoparlör sistemleri ortalama 205 mm dış çapındadır. Ancak farklı modelleri ve ebatları bulunmaktadır. Neme dayanıklı sistem özellikleri ile nemli ortamlarda veya dışa alanlarda da kullanılabilen çok sayıda ürün seçeneği bulunuyor.

Genellikle polipropilen malzemeden imal edilen ürünler, 2 yollu hoparlör sistemi olarak tasarım ediliyor. 16 ohm standartlarında olan modellerde 60 Hz- 20 kHz frekans aralığı ile kaliteli yayın ve sunumlar yapılabilir.


Tavan Hoparlör Fiyatları

Trafolu tavan hoparlör sistemleri, anfili tavan hoparlör setleri veya hoparlör set seçenekleri ile yüzlerce ürün seçeneği bulunuyor. Alışveriş merkezleri ve açık alışveriş alanları, otoparklar, konser salonları, konferans ve toplantı salonları, okul ve eğitim merkezleri, hastane ve sağlık merkezleri, turizm tesisleri ve oteller, dinlenme tesisleri, restoran ve kafeler gibi hemen her sektör ve alanda kullanılmaktadırlar.

Tavan hoparlörü fiyatları, ürünlerin nitelik ve ebatlarına göre belirleniyor. Empedans ve volt özellikleri, trafo ve kurulum özellikleri, anfi modülleri gibi çeşitli opsiyonlara bağlı olarak fiyat seçenekleri sunulur. Ayrıca set içerikleri ve paket içerisindeki hoparlör sayıları, anfi özellikleri ve model kapsamları, fiyat belirlemede kullanılan temel unsurlardır.


Çerez Kullanımı