⁠   ⁠
₺5.607,00 KDV Dahil
₺6.710,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺4.725,00 KDV Dahil
₺5.618,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺2.961,00 KDV Dahil
₺3.507,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺3.843,00 KDV Dahil
₺4.505,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺2.279,00 KDV Dahil
₺2.667,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺4.662,00 KDV Dahil
₺5.355,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün

 Tavan Hoparlörü İle Tüm Bölgenin Sesi Eşit Duymasını Sağlayın

Günümüzde pek çok sayıda kişi tarafından tavan hoparlörü ve asma tavan hoparlör ürünleri kullanılmaktadır. Tavan tipi hoparlör ürünleri hat trafolu ve de 8 ohm olmak üzere çeşitli türlere ayrılmaktadır. Kullanılacak olan asma tavan ses sistemi için genel olarak anfi hat trafoluysa tavan hoparlörünü de hat trafolu seçmek gerekmektedir. 
 

 
 Kullanım koşullarına göre de değişiklikler gösteren tavan hoparlörü türleri asma tavan adına ise ona göre belirli bir seçim yapması gerekmektedir. Kullanılacak olan tavan hoparlörü 4 ve ya 4’ten azsa hat trafosuz olan bir hoparlör seçimi yapmak gerekmektedir. Eğer 5 ve ya 5 ten fazlaysa hat trafolu asma tavan ses sistemi seçimi yapmak gerekmektedir.
 
 Yapılacak olan asma tavan hoparlörü ya da tavan tipi hoparlör seçimi muhakkak ortama uygun olmalıdır. Yeterli verimi elde edebilmek amacı ile bu durum önemlidir. Buna bağlı olarak bu tavan ses sistemi türleri, ses iletimini sağlamakta olan gömme tavan hoparlörleri ile tavan için bulunmakta olan hoparlörler şeklinde yer almaktadır.
 
 Bu hoparlör türünü açıklamak gerekirse konferans salonları, kurslar, konser alanları, okullar, özel pek çok kurum ya da kuruluşlar olmak üzere pek çok kurumda da kullanılmaktadır. Tavan hoparlör sistemi, anfili ve ya trafolu gibi pek çok farklı seçeneklerde kombin edilmektedir.
 
 Genellikle iki yönlü olan dahili hoparlör sistemleri olarak 16 ohm ile 100 volt hoparlörler olarak dizayn edilmekte olan modeller, materyal özellikleriyle istenilen renklerde boyanmaktadır. 16 ohm ürünlerde, genellikle 4 ohm girişli olan ampfilikatör bağlantısı sağlanmaktadır. 4 hoparlör bağlanabilir olan kombinasyonlarda ise ideal performans ile yüksek kalite sunan trafolar dizayn edilmektedir.


 

 Tavan Hoparlör Ne İşe Yarar?


 
 Günümüzde tavan hoparlör ürünleri, tavana monte edilmek amacıyla tasarlanmış hoparlörler olarak belirtilmektedir. Tavan hoparlörü ürünleri tavandaki boşlukları hoparlör kabini olarak kullanmaktadır ve bu durumda harika frekanslar alınmasını sağlamaktadır.
 
 Mükemmel bas tonlarını da iyi bir şekilde duymayı mümkün kılan bu ürünler ile evin hemen her yerinde çalışmakta olan düşük profilli ses sistemine sahip olmaktadır. Tavan hoparlörü ürününü monte etmek amacıyla tavana buna uygun delik açılmalı ve de hoparlörün kabloları bağlanmalıdır.
 
 Pek çok şirkette, bakım ile değiştirme adına kabloyu çıkarmak zor olacağından, yıpranan, kopan kablolar nedeniyle yangınlar çıkarabileceğinden kaliteli ürünler kullanması gerekmektedir. Ayrıca elektrik sorunlarına sebep olabileceğinden dolayı da tavan hoparlör kullanımları için yüksek kaliteli olan hoparlör kablosu kullanılmasını önerilmektedir. 
 
 Son yıllarda müziğe olan ilginin artması ile enstrümanlara da ilgi artmaktadır. Bu ürünler genel olarak kullanım alanlarına göre çok değişkenlik gösterebilmektedir. Günümüzde kullanılan tavan hoparlörü, camilerde, düğün salonlarında tercih edilen ürünler olmaktadır.


 
 Asma Tavanlar İçin Kullanılan Hoparlör Çeşitleri


 
 Genel olarak beyaz ve ya siyah renklerde tasarlanmakta olan asma tavan hoparlör çeşitleri, tavan ve de alçıpan hoparlör olarak nitelendirilmektedir. Metal klipsleri ile monte edilebilen bu sistemler, genel yayın amacı ile kullanılmaktadır. İstenilen sayıda ve ya büyüklükte dizayn edilerek bütün iç ve dış yerleşimlerde de anonsların, müzik ile ses yayınlarının ideal olarak yapılmasını sağlamaktadır.
 
 Asma tavan hoparlörler tavana asılarak daha iyi ve verimli ses yankısını oluşturmayı sağlamaktadır. Asma tavan hoparlör için kullanılan çeşitler yaygın olduğu için hemen hemen tüm kullanıcılar taleplerine göre ürünleri bulmaktadır. Tavan tipi hoparlör ürünleri genellikle daire şeklinde olup az yer kaplayan hoparlörler olmaktadır.
 
 Bu hoparlörler adından anlaşılacağı gibi tercihen tavan ile duvarlara monte edilerek kullanılmaktadır. Günümüzde tercih edilen asma tavan hoparlör çeşitlere kullanılacak olan ortama göre değişerek hat trafolu ve ya hat trafosuz olarak da tercih edilmektedir.
 
 Alınan ses verimi yüksek seviyede olmaktadır. Bu ürünler, uzun bağlantı kablosu ile çoklu cihaz gereksinimleri olan ses sistemi olduğundan dolayı unsurları değişmektedir. Küçük ses sistemi için 4 hoparlörlü sistem gibi, trafosuz şekilde basit bağlama yapılıp gereksinimleri tamamlanmaktadır.


 
 Sıva Üstüne Kullanılan Hoparlörler Nasıl Olmalıdır?


 
 Sıva üstüne kullanılan hoparlörler genel olarak talebe göre değişiklik göstermektedir. Tavan hoparlörü olarak üretilen sistemler; konferans salonlarında, camilerde, konser salonlarında, okullarda, pek çok kurum ile kuruluşta kullanılmaktadır. Ayrıca, iç mekan ya da dış alanlarda kullanılmak üzere de tasarımlarla elde edilen sıva üstü hoparlör sistemleri, ilgili alanlara ideal şekilde yayınlanmaktadır.
 
 Hat trafolu ve hat trafosuz olarak imal edilen sıva üstü hoparlör sistemleri, farklı büyüklüklerde tasarımlara sahip olmaktadır. Bu sıva üstü hoparlör ürünleri tekli, ikili, dörtlü ve altılı gibi çeşitli set sayılarına göre de imal edilmektedir. Aslında istenilen teknik özellikteki ürünleri indirimli ve kampanyalı fiyatlar ile bulmak ve kaliteli sesleri elde etmek son derece önemlidir.
 
 Sıva üstüne kullanılan hoparlörlerde ürünleri ilgili alana sağlam bir şekilde monte etmek gerekmektedir. Tavan hoparlörlerinin kullanım alanı da çok önemli olup kullanım alanı iyi belirlenmelidir. Örnek vermek gerekirse, küçük bir alana çok büyük bir watt gücü ile çalışan tavan hoparlörü alındığında, yüksek ses ile insanları rahatsız etmek durumunda kalınmaktadır.
 
 Bunlara ek olarak toplamda 4’den fazla olan hoparlör bağlanacak bir sistem mevcut ise, sistemin sağlığı ve de tam performansı için trafolu setler tercih edilmesi gerekmektedir. Bir diğer nedeni ise, kablo uzunluğu çok fazla olacağı için hoparlörler amfiden uzaklaştıkça anlaşılır bir ses kaybı yaşama ihtimali gerçekleşmektedir.
 
 Dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli bir durum ise, ohm ve de watt yani güç olmaktadır. Bunlarda da dikkat edilmesi gereken özellik, birbiri ile uyumlu olup tam olarak sağlıklı bir sistem çalıştırılması için aynı model, aynı marka tavan hoparlörleri kullanımında yarar bulunmaktadır. Bunun sebebi ise, herhangi sigorta sorunu ile sistemi riske atmamak şeklinde açıklanmaktadır.


 
 Alçıpan Tavana Hangi Hoparlör Uygulanır?


 
 Tüm hoparlör sistemlerine bakıldığında alçıpan tavana uygulanan sistemler daha hassasiyet gösterilmesi gereken sistemler olarak bilinmektedir. Tavan hoparlör sistemleri özellikle büyük alanlarda oldukça güçlü ses sistemi ihtiyacı adına kullanılabilir ve de arka fonda müzik ihtiyaçları giderilmektedir. 
 
 Tavan hoparlör türleri bakıldığında çeşitli özellikleri ile satış kolaylıkları sağlamaktadır. Buna bağlı olarak fiyat değişimi de görünmektedir. Genellikle asma tavanlarda ya da alçıpan tavanlarda uygulanan en iyi tavan hoparlörleri hiç kuşkusuz ki alçıpan hoparlör sistemleri olmaktadır. 
 
 Tavan hoparlörü ürünleri, kategorisinde yer alan bu tavan ses sistemlerinde kullanılan ve asma tavandan kullanılan ses iletimi sağlamakta olan gömme tavan hoparlörü, tavan hoparlörü için de anfiler bulunmaktadır. Bu bağlamda özellikle restoran ve de otel gibi yerlerde çok geniş bir alanda arka fondan gelen müzik için tercih edilen bu tavan hoparlör ürünleri iyi ses çıkarmaktadır. Bunun yanında iyi bir ses sistemi de isteyen kişilerin evlerinde tercih ettiği bir alternatif olmaktadır.
 
 Büyük partileri ve de yüksek sesi seven kişiler evlerinde ya da odalarında alçıpan tavan hoparlörü kullanmaktadır. Hem özel alanlarda hem de kalabalık yani büyük alanlarda yüksek ses ve düşük ses içeren arka fon müziği sağlayabilmek için tavan hoparlörü iyi bir seçenek olmaktadır.
 
 Sıradan hoparlör sistemleri bu gibi büyük alanlara kablo kalabalığı yapmaması adına tercih edilmemektedir. Hem görselliği bozmadan hem de yer işgal etmeden kurulması ile ses kalitesi bakımından da tercih edilmektedir.


 
 Tavan Ses Sistemlerinde Lastvoice İmzası


 
 Tavan ses sistemlerinde çok farklı modellerde ve markalarda ürünler yer almaktadır. Bütçeyi sarsmayan ve de büyük indirimler sağlanan bir ürün olan Lastvoice ürünü, pek çok sayıda kişi tarafından talep görmektedir. Yine gömme tavanlar, asma tavan ses sistemleri için tercih edilen bu fırsat ürünlerinden biri de kuşkusuz ki ”Lastvoice Tvn-16T olup 16 cm Hat Trafolu özelliğe sahip Gömme Tavan Hoparlörlü 30 Watt” ürünü olmaktadır.
 
 Bu Lastvoice ürünü sunulan indirimler ile satışını arttırmaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra pek çok kullanım amacına da uygun olarak tavan ses sistemlerinde hoparlör türleri bulunmaktadır. Montajı kolay şekilde yapılmakta olan tavan hoparlör sistemleri, genelde ev tipi, mağaza tipi ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda Lastvoice ürünler seçilmektedir. Konser salonları, tiyatro ve de sinema salonları gibi birçok alanda da kullanılmaktadır.
 
 Tavan hoparlörü ürünlerinde, bağlantı özellikleri kurulum yapılan yerlere ya da alınan yerden yapılmaktadır. Bağlantı yapmayı bilmeyen kişiler, bluetooth tavan hoparlörü sistemini kesinlikle kendileri yapmamalıdır. Yanlış bir kurulum olduğu zaman kısa devre yapmasına ya da yanmasına neden olabilmektedir.
 
 Bu sebeple bilinen ve tercih edilen tavan ses sistemi bağlantıları yapıldığında anfinin üstünde yazdığı şekilde ohm sistemine denk getirerek bağlantılar kurulması gerekmektedir. Bu bağlamda Lastvoice small-1 ürünleri, hazır paketler kategorisinde yer alan, alanında uzman ekipler tarafından tercih edilen tavan hoparlör ve de anfi ses sistemi ürünleridir.
 


 Tavan Hoparlörlerin Özellikleri Nelerdir?


 
 Tavan hoparlörlerinin özelliklerine bakılacak olur ise, alçak ya da yüksek tavanlarda kullanılabilen bu tavan hoparlör çeşitleri, genelde trafolu modelleri ile en çok kullanılan ürünlerin seçkilerini sunmaktadır. 70/ 100 volt bağlantılar opsiyonları ile çeşitli özellikler sunan bu tavan hoparlör sistemleri genelde 13 cm, 15 cm- 17 cm ve 21 cm gibi ebatlarda imal edilmektedir.
 
 Trafolu modellerde ekstra olan kullanım avantajı sunulmakta olup, trafosuz kullanım avantajı da sağlanabilmektedir. Sabit kurulum özellikleri ile hemen hemen her mekanda rahat kullanışlar sağlayan tavan ses hoparlör sistemi, marka tasarımlarına göre çeşitli nitelikler sunmaktadır. Tavan hoparlörü adına anfi çeşitleri tekil ürün ve de set içeriklerinde sunulmaktadır.
 
 Genel olarak 80 mm derinlik ölçüsünde olan tasarım edilen sıva üstü hoparlör sistemi ürünleri ortalama 205 mm dış çapında olmaktadır. Ancak farklı model ve ebatları da bulunmaktadır. Bunlara ek olarak bluetooth tavan hoparlörü, neme dayanıklı sistem özelliği ile nemli ortamlarda ya da dışa alanlarda da kullanılabilen ürün seçenekleri bulunmaktadır.
 
 Genellikle polipropilen malzemelerden imal edilen tavan ses sistemi ürünleri, 2 yollu hoparlör sistemi şeklinde tasarım edilmektedir. 16 ohm standartlarında yer alan modellerde 60 Hz ve 20 kHz frekanslar aralığı ile beraber kaliteli yayın ve de sunumlar yapılmaktadır.


 
 Tavan Hoparlöründe Teknik Özellikleri Nelerdir?


 
 Genellikle tavan hoparlörlerinin teknik özelliklerine, ürünlerin satın alınışı sağlanırken dikkat edilmelidir. Yaklaşık olarak alçıpan hoparlör 45 ve 25 anma gücü ile beraber tasarımı sağlanmakta olan tavan hoparlörleri bunun yanında 8 ohm empedans ile 13 cm ve 15 cm arası genişlikler ile üretimi sağlanmaktadır.
 
 Bu ürünler 1W, 1m hassasiyet ile oranlaması sağlanan tavan hoparlörleri olup 90 dB tavan hoparlör ürünleri şeklinde de satışa sunulmaktadır. Bu bağlamda sıva üstü hoparlör 0,7 kg ağırlığında yer alan ve imal edilen bu tavan hoparlör ürünler, 165 mm *75 mm ortalama ölçülerde üretimi sağlanmış modeller arasında yerini almaktadır.
 
 İdeal büyüklükleri ile rahat kullanım sağlanan bu ürünler, uygun ödeme koşulları ile site üzerinden satın alınmaktadır. Bu tavan tipi hoparlör montajı kolay bir şekilde sağlanmakta olup yapılan tavan bağlantısı kurulan alana göre çok fazla tercih edilmektedir.


 
 Tavan Hoparlörü Nasıl Bağlanır? 


 
 Tavan hoparlör türleri genel olarak alçıpenlere yerleştirilerek olan ve bağlantısı sağlanan ürünler şeklinde ifade edilmektedir. Ürünlerin bağlantısını elektrikçiler de yapmaktadır. Tavan hoparlörler genel anlamda tavanlara ve de tavandaki malzemenin özelliklerine göre de montajı yapılmaktadır. Ayrıca anfi wattları ile teknik özelliklerine göre bağlantı gibi işlemleri yapılmaktadır.
 
 Tavan hoparlörü bağlanırken istenilen güçlü ses ise öncelikle 1000, 2000 ve 3000 özelliği göz önüne alınmalı ve bağlantı kurulmalıdır. Talep edilen güç düzeyine göre tavan ses sistemi bağlantıların sağlanması gerekmektedir. Bunun yanında bağlamasını bildikten sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmak mümkün olmamaktadır.
 
 Bağlantının kötü yapıldığı takdirde kalitesiz sesler alınacak ve de ses düzeyi istenilen gibi olmayacaktır. En fazla dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de kurulum yaparken iyi bir kullanım sağlanacak olan mekanların özelliklerine göre güçte ürün seçilmesi ve kurulum özelliklerini iyi kurup üründen kaliteli ses elde edilmesine destek olmaktır.
 
 Bu tavan tipi hoparlör her daim tavana monte edilen ürünler olmaktadır. Bağlantıları çıkış özelliklerine göre olmalıdır. Bu bağlamda çıkış özelliklerinin çok iyi bilinmeden yapıldığı hoparlör türü tam performans göstermeyerek kişileri yarı yolda bırakmaktadır. Bu nedenle tavan hoparlörü bağlarken, bağlayan kişinin son derece dikkatli davranması gerekmektedir.


 
 Tavan Hoparlörü Fiyatları


 
 Tavan hoparlörleri çok çeşitli modellerde olduğu için fiyatları da çok değişiklikler göstermektedir. Trafolu tavan hoparlör sistemi, alçıpan hoparlör, bluetooth tavan hoparlörü, anfili tavan hoparlör seti ya da hoparlör set seçenekleri ile bilinen yüzlerce ürün seçenekleri bulunmaktadır.
 
 Alışveriş merkezleri ve ya açık alışveriş alanları, camiler, otoparklar, konser salonları, hastaneler, konferans alanları, toplantı salonları, okullar ve sağlık merkezleri, oteller, turizm tesisleri, dinlenme tesisleri ve kafeler gibi her sektör ile alanda tavan ses sistemi kullanılmaktadır.
 
 Tavan hoparlörü fiyatları, genel olarak ürünlerin nitelik ve de ebatlarına göre belirlenmektedir. Bunlara ek olarak ürünün malzeme kalitesi, markası, ürünün özellikleri de fiyatları etkileyen parametreler içinde yer almaktadır.
 
 Empedans ve de volt özellikleri, asma tavan hoparlör, trafo ile kurulum özellikleri gibi çeşitli opsiyonlara da bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Set içerikleri ile paket içerisinde yer alan hoparlör sayıları, model, anfi özellikleri fiyat belirlemede kullanılan en temel unsurlar olmaktadır. 


 
 Tavan Hoparlörü Almadan Öncesinde Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir?

 


 
 Tavan hoparlörü satın almadan önce pek çok konuya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlar genel olarak; ohm, trafolu ya da trafosuz olması ve de watt şeklindeki detaylar olmaktadır. Fakat bunların yanında da ses kalitesi ile kullanım ömrünün uzunluğu da marka ve ya model seçimleri yapmakta çok etkilidir.
 
 Bunun nedeni ise, piyasada yazılan özelliklere sahip olan asma tavan hoparlör modelleri, belli markaların dışında kalmamıştır. Böylece, güvenilir seçimler yapmak, son derece ucuz tavan ses sistemi hoparlörleri fiyatları dışında büyük pozitif etkilere sebep olmaktadır. Bütün bunlara ek olarak tavan tipi hoparlör almadan öncesinde dikkat edilecek diğer bir unsur ise hiç kuşkusuz ki fiyat detayları olmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.