%13 İndirim
%13İndirim
Vade Farksız 3 Taksit
Çok Satan
₺210,38 KDV Dahil
₺242,28 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Popüler Ürün
Vade Farksız 3 Taksit
Tükendi
Ücretsiz Kargo
%10 İndirim
Vade Farksız 3 Taksit

Referans Kulaklık

Kulaklık sayfamızda en iyi kulaklık markalarından derlenen tüm ihtiyaçlara ve kullanım alanlarına uygun çeşitler yer alır. En ucuz kulaklık fiyatları ve kullanıcıların tavsiye ettiği en kaliteli kulaklıklar yonkamuzikmarket.com ayrıcalığı ile sizlerle buluşuyor. 

Kulaklıklar hayatımızda edindiği yerler ile çok geniş bir kitleye hitap etmektedirler. Eğlence mekânlarında dj kabinlerde, müzik dinlerken mp3 çalar ve bilgisayarlarımızda, stüdyoda müzik kaydı yaparken ses sistemlerimizde, youtube yayını yaparken izleyicilere daha kaliteli içerikler üretmek amacıyla, sahne performanslarında, stüdyo performanslarında, dış dünyadan kendimizi soyutlayıp biraz bize hitap eden ezgilerle baş başa kalmak istediğimizde vb. bilumum alanlarda hayatımızda çok büyük yer edinmektedirler. Birçok çeşitleri vardır ama biz bu içeriğimiz altında kulaklık modellerini inceleme altına alacağız.

 

Referans kulaklık

Referans kulaklık Satış sayfamızda sahnede kullanılan kulak içi referans kulaklıkların yanı sıra en iyi öneriler ve en ucuz fiyat garantisi ile ürünler yer alır. En beğenilen referans kulaklık önerileri, sahne için monitörler ve en ucuz referans kulaklık fiyatları yer alır. 2018 yılından sonra farklılaşan ve gelişen teknoloji ile bir çok marka bu ürünleri üretmeye başlamıştır. Bu markalar içerisinde behringer ve akg ön plana çıkmaktadır. Sahne performanslarında da olmazsa olmazlardan olan referans kulaklıklar daha çok wirelles tip tercih edilmektedir. Profesyonel stüdyoların vazgeçilmezi haline gelen monitör kulaklık kendinizi dinlemeniz için mükemmel bir kulaklık çeşitidir. 

Diğer kulaklık çeşitlerinden farklı olarak sesi kendi karakterini baz almadan, daha doğal halde kullanıcının kulaklarına ileten referans kulaklıklar mp3 çalar ya da pc kullanımlarından ziyade daha profesyonel sistemlerde kullanılmak için üretilmektedir, çünkü bu tarz çıkışların güç beslemeleri referans kulaklıklardan tam bir verim almanızı törpüleyip kulaklığın asıl performansından yararlanmanızın önüne geçecektir. Başlıca üretici firmalar Superlux, Panasonic, Samson, Beyerdynamic, Behringer kulaklık ve Audio-Technica markalarıdır. Ürünlerinde sundukları açık-yarı açık-kapalı dizaynları, kualkları saatlerce kullanımda dahi rahatsız etmeyen ergonomik kulak yastıkları, olağanüstü ergonomik yapılarıyla kafayı ve kulakları sağlam kavrayan tasarımları, izleme-ses mikslerinde gösterdikleri yüksek kalite varyasyonlarıyla kullanıcılarının beğenilerine ve hizmetlerine sunulmuştur. 110 TL ila 2.697 TL arasında değişkenlik gösteren fiyat yelpazeleriyle her bütçeden kullanıcıya hitap etmektedirler.

 

Monitör Kulaklık

Sahne içerisinde kendi seslerini duymak isteyen ses sanatçılarının vazgeçilmezi olan monitör kulaklıklar, genelde kulak içi üretildikleri için dış dünya ile sanatçının kulakları arasında bir perde işlevi görüp gürültülerden izole bir şekilde sesin duyulmasını sağlar. Bu tür kulaklıklarda başı çeken firmalar Audio Technica ve Behringer olmakla beraber modellerinde sundukları saatlerce kullanım sonrası bile rahatsızlık yaratmayan ergonomik kulak yastıkları, stüdyo kayıtlarında gösterdikleri olağanüstü performansları, kafaya tam oturan üstün mühendislik kafa yastıkları ile kullanıcılarına ses ve müzik kayıtlarında kullanıcılarına apayrı bir deneyim yaşatmaktadırlar. 110 TL ila 2.697 TL bandları aralığını izleyen fiyat yelpazesiyle tüm monitör kulaklık çeşitlerine sitemizden ulaşabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Monitör Kulaklık Fiyatları

Birbirinden cazip özellikler, teknik kaliteler ve tarz sunumlar ile dizayn edilen monitör kulaklık fiyatı, her ürüne göre farklılık göstermektedir. Profesyonel markalar ve amatör sunumlar ile her bütçeye uygun fiyat seçenekleri sunulmaktadır. Monitör kulaklık çeşitleri, teknik özelliklerinin yanı sıra materyal özelliklerine göre de fiyatlandırılmaktadır.

Kulaklık yapımında kullanılan ham madde, kapalı fontta kullanılan deri veya kumaş özellikleri, iç aksamda kullanılan ses bobin özelliklerine dek her bir ayrıntı, ürün fiyatını belirleyen özelliklerdir.

Kullanım amacına göre amatör ya da profesyonel ürün seçimi yapabilirsiniz. Ekonomik fiyatlarla satışa sunulan referans kulaklık çeşitlerinin yanı sıra profesyonellikte üst kalite sunum yapan pek çok ürün seçeneği de bulunmaktadır. Online menü avantajı ile ürünlerin tamamını değerlendirebilir, karşılaştırmalı fiyat opsiyonlarına göre seçim yapabilirsiniz.

 

Stüdyo Kulaklık

Stüdyo kulaklık, stüdyo ekipmanları içerisinde yer alan ve yapılan kayıt kalitesini test edebileceğiniz kulaklık çeşitlerindendir. Stüdyo uygulamalarında kayıt alan kişinin kendini duyması ve bu doğrultuda yapılan kayıtlara yön vermesi çok önemlidir. Kendini duymadan ya da ortaya çıkan kayıtları duymadan yapılan bir uygulamadan çok fazla verim alınamayacaktır. Tam da bu noktada devreye bu ürünler girmektedir. Stüdyo kulaklık fiyatları; marka, model ve özelliklerine göre değişmektedir. Daha konforlu ve iyi bir referans kalitesi hissetmek istiyorsanız kaliteli bir ürün almanız oldukça önemlidir.

 

PC Kulaklık

Bilgisayar ortamında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan pc kulaklıklar; ses alımı, müzik dinleme, film izleme, ses kayıtlarını dinleme, internette canlı yayın yaparken kullanım için kategorilere ayrılmakta ve kalitelerine göre fiyatlandırılmaktadır. Bunun yanı sıra PC kulaklık terimi öyle özel bir terim değildir yani pc platformunda birçok kulaklığı kullanabiliriz. Başlıca üreticileri arasında Beyerdynamic kulaklık ve Behringer gelmekte. Sundukları üstün teknolojilerle özellikle profesyonel pc kullanıcılarına hitap etmektedir. 44 TL ila 8.514 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatları ve en uygun ödeme seçenekleri ve taksitlendirmelerle ilgili ürün modellerini sitemizden bulabilir, kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

 

Telefon kulaklığı

Günümüzde her yerde elimizden düşürmediğimiz telefonların, kullandıkları ses sürücüleri ile birlikte ürettikleri çıkış gücüyle, o güce uyumlu bir modeli ile kombine edildiği zaman tam bir eğlence cihazına dönüştürebilen kulaklıklardır.  Kulak içi ve kulak üstü modelleri bulunan telefon kulaklıklarının başlıca üreticileri Yamaha, Sennheiser, Sony, Trust, Pionneer, Philips, JBL gibi alanında öncü firmalardır. Çok fazla çeşitliliği bünyesinde barındıran telefon kulaklığı kategorisi kullanıcılarının istedikleri özelliklere göre fiyat ve kalite sınıflandırılmalarına alınmaktadırlar. İşte tam da burada kullanıcının ne istediğini çok iyi bilmesi gerekmektedir. Bass sesleri iyi duyayım ama diğer sesler de dağılmasın diyenler, pop ve ya slow müzik dinlemek istiyorum tiz seslere önem veriyorum diyenler, yüksek sesli müzik dinlemeyi seviyorum desibel değeri yüksek olsun diyenler, bütün çalgı aletlerini müziğin içerisinden seçebilmek istiyorum hem stereo hem frekans aralığı iyi olsun diyenler vb. birçok talepleri dile getiren kullanıcılar için envayi çeşit telefon kulaklığı üretilmektedir. 44 TL ila 2.950 TL arasında değişkenlik gösteren fiyat yelpazesi ile tüm telefon kulaklığı modellerini en uygun ödeme seçenekleri ve taksitlendirmelerle sitemizde bulabilir, kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

Ucuz Kulaklık

Her bütçeden ve her stilden kullanıcıya hitap eden fiyat yelpazesine bünyesinde yer veren kulaklık kategorisi ürünleri, profesyonel stüdyo kayıtları için üst fiyatlı ürünler kadar giriş seviyesi kullanıcılar için de uygun fiyatlı ürünleri içerisinde barındırmaktadır. Bunlara örnek verecek olursak eğer kulak içi kulaklıkta Panasonic RP-HJE125E ve RP-HV154E modellerini, kulak üstü kulaklıkta ise de Panasonic RP-HT161E-K ve Superlux HD572 modelini gösterebiliriz. En ucuz kulaklık çeşitlerini sitemizden bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

Büyük Kulaklık

Büyük kulaklık denince akla gelen çeşit olan kulak üstü kulaklıklar, kulak içi kulaklıklara nazaran kulağı içeriden değil dışarıdan kapattığı için dinleyici ile dış dünya arasındaki bağı kulaklığın izole sistemine göre çeşitli varyasyonlarda kısıtlayabilir. Toplu taşımalarda, hareket halinde kulak içi modellerden daha iyi bas rezonansı sundukları ve daha geniş çap hacmine sahip sürücü bantlarına sahip oldukları için büyük kulaklıklar yüksek seslerde daha leziz bir deneyim sunar. 

 

Mikrofonlu Kulaklık

Ofislerde, hareket halinde birisi aradığında, internette canlı yayın yaparken ve müşteri temsilcisi tarzı işler yapan insanların kullandığı mikrofonlu kulaklık modelleri gerçek anlamda günlük hayatımızda bize kolaylıklar sunmasının yanında, yanlış ve bilinçsiz kullanım halinde özellikle trafikte yayalar için kazalara sebebiyet vermektedir. Tam da bunun için tek kulak için üretilen mikrofonlu kulaklıklar tercih edilmelidir. Sizler bizim için değerlisiniz kullanırken hem kulak sağlığınıza hem de beden sağlığınıza dikkat etmenizi öneriyoruz. 

 

Mikrofon Kulaklık Kullanım alanları

Spor ve haber yorumcuları için birebir, kapalı arka tasarım ile gürültüyü en asgariye indirmek, otomatik mikrofon kısma, otomatik kısma, deri ve kadife karışımı  yastıklar, kondansatör mikrofonlara tam uyum, kayıt ve sahne kullanımları için birebir, dolaşmayan düz kablo tasarımı gibi özellikleri bünyesinde barındıran mikrofon kulaklıkların başlıca üretici firmaları AKG kulaklık, Beyerdynamic, Superlux ve Panasonic gelmektedir.

 

Müzik dinlerken, film izlerken, oyun oynarken, canlı yayın yaparken, maç ve televizyon gibi yerlerde yayın yaparken vb. birçok alanda hayatımızda yer edinmiş kulaklıklar; kullanım alanlarına göre marka, model, kalite, fiyat ve özellik konusunda şekillenebilen kulaklık modelleri o kadar geniş bir yelpazeye sahiptir ki her daim akıllarda sorulara yer edindirmiştir. Profesyonel kullananlar hangi ürünün hangi modelini alacağını bilse de yeni başlamış olanlar her karışıklık yaşamaktadırlar. İşte bu karışıklığın en çok yaşandığı iki tür olan “oyuncu kulaklığı” ve “dj kulaklık” modellerini incelememiz altına alıp sizlerin akıllarındaki karışıklığı bir nebze çözmeye çalışacağız.

 

Oyuncu Kulaklığı

Tiz sesleri daha yoğun iletmeleri ve ses bantlarının genişliklerinin daha verimli surround ses verebilmesiyle mp3 dinlerken kullandığımız kulaklıklardan ayrılmaları, gerisi kapalı tasarımıyla sesin kulaklık içerisinde kalarak kullanıcısına özellikle fps oyunlarında yaşattığı haz ile beğeni kazanması, Circum Aura teknolojisi gibi özellikleriyle satışa sunulan oyuncu kulaklıklarının başlıca üretici firmaları Beyerdynamic ve Superlux gibi alanında öncü markalardan oluşmaktadır. 770 TL ila 3.336 TL arasında değişkenlik gösteren fiyat yelpazesi ile tüm oyuncu kulaklığı modellerine sitemizden ulaşabilir, uzman teknik ve temsilci kadromuzdan destek alabilir, ürünlerimizi sepetinize ekleyerek en uygun ödeme seçenekleri ve taksitlendirmelerle sahip olabilirsiniz.

 

Dj Kulaklık

Beach club, seyyar var, bar, night club, açık hava düğünleri vb. eğlence yerlerinde sıkça tercih edilen kulaklık türü olan dj kulaklık modelleri; Audio Technica kulaklık, Denon, Prodipe gibi alanında öncü firmalar tarafından üretilmektedir. Bunun yanı sıra modellerinde sundukları katlanabilir ergonomik tasarım, saatlerce kullanımda dahi kulakları rahatsız etmeyen ve istenildiği zaman değiştirilebilen ortopedik kulak yastıkları, kapalı arka tasarım ile olağanüstü ses izolasyonu ve çeşitli renk seçenekleri ile satışa sunulmaktadırlar. 148 TL ila 1.567 TL arasında seyreden fiyatlandırma seçenekleriyle her bütçeden dj kabin kullanıcılarını kendine çekmeyi başaran dj kulaklık modellerine sitemizden ulaşabilir, uzman teknik ve temsilci kadromuzdan destek ve önerileri WhatsApp-Online Destek üzerinden alabilir, sepetinize ürünleri ekleyerek en uygun ödeme ve taksitlendirme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

Stereo Kulaklık

Kullanıcılarına daha doğal bir ses deneyimi yaşatmak için sesleri iki yönlü ayırıp kulaklara ileterek çalışan stereo kulaklıklar işitme duyumuza özel olarak üretilmekte ve akustikleri ayarlanmaktadır. Enstrümantal ve akustik müzik kayıtlarında üstün başarılar sergileyen kulaklık çeşitleri arasındadırlar. Üretici firmaları arasında en önde Beyerdynamic’in geldiği stereo kulaklıklar bünyelerinde barındırdıkları kafa bandı ayarı, açık sistem seçeneği, kırmızı-beyaz-siyah renk seçeneği, çanta seçeneği, referans monitör doğruluğu, kapalı arka tasarım ile en üst seviye izolasyon sağlayan yapısı, ses seviye kontrolü, tablet ve pc mobil cihazlarıyla tam uyum, TESLA teknolojisi gibi özelliklerle kullanıcılarının hizmetine ve beğenisine sunulmuştur.

 

Kafa Üstü Kulaklık

Kulak içi kulaklıklara nazaran kulağı direkt kapatarak daha iyi ses yalıtımı yapabilen kulaklık çeşitlerinde kulak üstü kulaklıklar denir. 3.5 mm çıkarılabilir jak kabloları, bluetooth bağlantı seçenekleri, kişiselleştirilebilir renk seçenekleri, istenildiği zaman değiştirilebilen ve saatlerce kullanımda dahi kulakları rahatsız etmeyen ortopedik kulak yastıkları, yüksek frekans genişliği sunan geniş sürücü bantları ile kullanıcılarının beğenilerine ve hizmetine sunulmaktadır.

Kapsadığı alanda stüdyo izleme kulaklığı, stüdyo kulaklığı, stüdyo monitör kulaklığı, stereo kulaklığı, dj kulaklığı, stereo hifi kulaklığı, stereo stüdyo kulaklığı, oyuncu kulaklığı, bluetooth kulaklık, yayın ve bass kulaklıklarını bulunduran kulak üstü kulaklık modelleri kullanım alanlarına göre özellik-marka-model ve fiyat açısından birçok değişkenlik gösterebilirler.

 

110 TL ila 8.514 TL arasında değişkenlik gösteren fiyat yelpazesi ile tüm kulak üstü kulaklık modellerine sitemizden erişebilir, ürünlerle alakalı uzman teknik ve temsilci kadromuzdan WhatsApp ve Online Destek üzerinden yardım alabilir, ürünlerimizi sepetinize en uygun ödeme seçenekleri ve taksitlendirmelerle ekleyip kolaylıkla satın alabilirsiniz

Kulaklık Amfisi

Kulaklık amfileri, bazı modeller için önem arz etmektedir. Özellikle kulaklık amfisi olmadan performans alınamayacak ürünlerin sayısı bir hayli fazladır. Özellikle Midex mx400 ve Behringer ha400 modelleri ön plana çıkmaktadır. 

 

Kulaklık Fiyatları

Kulaklık fiyatları denilince akla bir çok kriter ve özellik gelmektedir. Türkiye'de satışı bulunan onlarca kulaklık markası yüzlerce model üretmekte ve kullanıcıların deneyimine sunmaktadır. Genel olarak her bütçeye uygun çeşit bulunmaktadır. Özetle belirtecek olur isek; 50 Lira ile 5000 Lira aralığında bir çok kulaklık modeli karşımıza çıkabilir.

109 TL ila 3.705 TL aralığında fiyat yelpazesine sahip olan mikrofon kulaklık modellerine sitemizden ulaşabilir, ürünler hakkında en detaylı bilgiye uzman temsilci ve teknik kadromuzdan ulaşabilir, ürünleri sepetinize en uygun ödeme seçenekleri ve taksitlendirmelerle ekleyerek kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

 

Referans Kulaklık Hakkında Soru ve Cevaplar


Referans kulaklık nedir?
Referans kulaklık ses analizi yapmak için üst düzey ses projesi hazırlanan stüdyolarda sıklıkla kullanılan kulaklık türüdür. Bu tip kulaklıklarda ses gücü yerini sesin detayları almaktadır. Proje hazırlanırken enstrümanlar ve vokallerin uyumu için sürekli olarak kullanılan kulaklık türüdür. Bu kulaklık türü sıklıkla karıştırılsa da üst düzey ses icralarının bir bütün haline getirilmesi ve oluşturulmasında olmazsa olmaz olarak ekipmanlarınız arasında yer almaktadır.

 

Referans kulaklık nerelerde kullanılır?
Referans kulaklık sürekli olarak gelişen ve çeşitlenen teknoloji sayesinde günümüzde ev stüdyolarında dahi kullanılmaktadır. Asıl amacı sesin takibini ve analizini en iyi şekilde yapmak için kayıt stüdyoları başta olmak üzere profesyonel alanlarda kullanılır. Son yıllarda sosyal medya içerik üreticilerin artması ile birlikte birçok youtuber ve twitch yayıncısı için sürekli olarak başvurulan bir elektronik ses ekipmanı olmuştur.

 

Referans kulaklık satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Referans kulaklı birçok marka tarafından oldukça geniş yelpazede üretilmektedir. Satın almayı düşündüğünüz referans kulaklık modelini kullanım amacınız odağında değerlendirmeli ve uygun bas, tiz karakterler ışığında satın almalısınız. Yani kullanım alanlarınız ve projeleriniz düzeyi satın alırken özellik bakımından dikkat edilmesi gereken önemli unsurların başında gelir.

 

Referans kulaklık teslimat süresi nedir?
Referans kulaklık modellerini genellikle hazır stoklu olarak bulundurduğumuz için aynı gün kargıya vermekteyiz. Fakat kargo süreci ile amacımız ise sipariş alındığı andan itibaren 1 iş günü içerisinde güvenle paketleyerek kargoya vermek ve devamında yer alan 2 iş günü içerisinde sizlere teslim etmeyi hedefliyoruz.

 

 

Referans kulaklık ödeme yöntemleri nelerdir?
Başta oldukça basit ve pratik olan sitemiz üzerinden 3d güvenlikli kredi kartı seçeneğimizi ya da banka hesaplarımıza mevcut tutarları havale ve eft seçeneklerini değerlendirerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.