⁠   ⁠
₺289,00 KDV Dahil
₺359,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Videolu Ürün
₺369,00 KDV Dahil
₺429,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Videolu Ürün
Çok Satan
₺329,00 KDV Dahil
₺379,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Videolu Ürün
Bunlar da İlginizi Çekebilir
 
 
 

Eşsiz Ses Tonununa Sahip Kalimba Çeşitleri

Kalimba, İnsan duygularını en rahat şekilde yansıtabilmeyi sağlayacak bir tınıya sahip müzik aletidir. Metal tuşlar her çalınışta kişinin ruh haline göre farklı bir duygu dünyasını yansıtarak bir nevi duygulara ayna görevi görmektedir. Oldukça ufak ve portatif bu minik müzik aleti arka planında derin bir anlam taşımaktadır.

Parmakların senkronize şekilde demir aksam üzerinde hareket etmesi ile eş zamanlı olarak farklı bir ritmi oluşturan bu müzik enstrümanı bebeklerin beyin gelişimi için de oldukça faydalı bulunmaktadır. Kalimba kaliteli üretimi sırasında dayanıklılığı artıracak ve her dokunuşta saf bir yumuşaklık katacak ağaç malzemesi kullanılır.

Hammaddede kullanılan bu ağaç ürünün yıllarca sorunsuz şekilde kullanabilmeyi sağlamaktadır. Midex markalı kalimba ürününün dayanıklılığını arttırabilmek için maun ağacı kullanılarak üretilmektedir.

Her vuruşta farklı bir ezgiyi ortaya çıkaran bu özel alet, günümüzde psikiyatrlar tarafından önerilen kaliteli bir müzik aleti olarak kullanılmaya başlamıştır. Kalimba nedir? sorusuna yanıt arayanlar için özellikle gelişim çağındaki çocukların müzik sanatına olan bakış açısını kaliteli hale getirmek için tercih edilen bu enstrümana erişim de oldukça kolaydır. Bebeklerin doğumu ile birlikte ses algısını ve müzik zevkini geliştirmek için de aileler tarafından tercih edilebilmektedir.

Kalimba Müzik Aleti Tarihin En Küçük ve En Eğlencelilerinden Biri

Kalimba Müzik Aleti Tarihin En Küçük ve En Eğlencelilerinden Biri

Calimba, kanun ve piyano gibi popüler enstrümanlarla aynı müzik mantığına sahiptir. İki el arasında baş parmaklar kullanılarak basılan tuşlarda elde edilen ahenkli sesler kalimba'nın çalışma prensibine işaret etmektedir. Kendine has tınısı ile kalpleri fetheden kalimba müzik aleti köklü bir tarihi geçmişe sahiptir.

Kalimba nedir? Kalimba lk kez Zimbabve'de keşfedilen bu müzik aleti metal parçalarının kademeli geçişi sırasında oluşturduğu ses senkronizasyonu ile çalışan bir sisteme sahiptir. Tahta bir taban üzerine yerleştirilmiş bu metal parçalar zamanla tüm dünyada 7'den 77'ye herkes tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Calimba, başlangıç seviyesinde olanların müzikle tanışabilmesi için en uygun müzik aletleri arasında görülmektedir. İlk kez ortaya çıktığı günden bugüne kadar ufak dokunuşlarla görüntüsünde ve tuş yapısı üzerinde farklılaşan kalimba 17 farklı tuştan oluşur.

En komplike parçaları dahi çalabilmeyi sağlayan klasik kalimba çeşidinin yanı sıra elektro kalinba modelleri de bulunmaktadır. Üretimde kullanılan ergonomik yapı ve portatif tasarımı her yere rahatlıkla götürebilmeyi sağlar. Kalimba aleti ve uygun fiyatlı kalimba fiyatları pembe, mavi ve ahşap tonlarında midex kalimba farkı ile satışa sunulmaktadır.

17 Tuşlu Kalimba

17 Tuşlu Kalimba

17 tuşlu kalimba günümüzde en çok tercih edilen baş parmak piyanosu modelidir. Yerel bir enstrüman olduğu için kullanıldığı alan ve bölgelerce kullanılan farklı adlandırmaları bulunur. Bunların başında ise mbira, likembe ve tüm dillerde ortak olarak çevrilen başparmak piyanosudur. 

Kalimba iki el arasında konumlandırarak kullanabileceğiniz oldukça küçük ve minik yapılı oldukça hoş seslere sahip enstrümandır. Genellikle işaret parmaklarınız ürünün yan yüzeylerine temas ederek doğru açıda tutmanıza olanak tanır. Zatan baş parmaklarınız ile üzerinde yer alan ses sütunlarına temas sağlanır. Diğer üç parmağınız ise alt yüzeyleri sarmalayarak ürünü tutmanıza imkan tanır. Ayrıca bu eşsiz enstrümanın gövdesini oluşturan kısım genellikle maun ağaç türünden elde edilir. İhtiyaç duyulan pişirme ve fırınlama teknikleri sayesinde en kaliteli seslere gebe halde ürünün diğer kısımlarını üzerinde taşıması için bir bütün haline getirilir. Gövde doğru bir şekilde ses sütunlarının sabitlenmesi ile birlikte doğru bir şekilde akort çekici ile vurularak levhalara doğru bir şekilde akort edilir. Üzerinde yer alan tuş sayıları ve levhaların cinsi ve türüne göre özel olarak akort edilen kalimba modellerinin gövdesinin özellikleri minik bir ürün olmasına rağmen çok kullanışlıdır. Mesela gitarlarda olduğu gibi eşsiz tını özelliklerine sahip olması için ses delikleri bulunur ve sesi derinleştirerek kuvvetlendirir. Aynı amaçla kalimba adındaki bu müzik aletlerinin gövdesinin içerisi boştur ve gövdenin üst yüzeyinde sesliği bulunmaktadır. Bu ses deliği sesin ekosunu, kalitesi ve derinliğini pekiştirir. Ayrıca bu ses delikli modeller tıpkı 17 tuşlu kalimba modelleri gibi sıklıkla talep edilmekte ve satın alınmaktadır. Ayrıca günümüzde ise son yıllarda bu müzik aletinin sahne ve benzeri alanlarda kullanılması ile birlikte elektronik aksamlara sahip modelleri yani elektro kalimba modelleri de üretilmektedir. 

17 Tuşlu kalimba dışında 8 tuşlu veya farklı tuş sayılarına sahip müzik aletleri de bulunur. Ayrıca on yedi tuşlu kalimba modelinin nota yerleri ise doğru bir şekilde akort edildiğinde nota yerleri ise yazımın devamında soru ve cevap kısmında yer alacaktır. Günümüzde en çok ilgi çeken enstrümanlardan birisi haline gelen bu eşsiz ürünler oldukça verimli bir şekilde kullanılır. Nasıl mı? Birçok eve girmeyi başarmış olan bu enstrüman sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi sayesinde bebek ve çocuklarınızın eğitiminde oldukça verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Birçok marka tarafından üretilen ve geliştirilen bu enstrümanlar ses özellikleri bakımından ortaya çıktığı Güney Afrika kıtasının özelliklerini en iyi şekilde barındırmaktadır. Ayrıca günümüzde en çok tercih edilen 17 tuşlu kalimba modelleri maun ağacından üretilmekte ve orijinal maun ağacının parlak ve mat türlerinden üretilmektedir. Ayrıca orijinal ağaç dış görüntüsü yanı sıra ses en az şekilde zarar verecek özel boyalar ile boyanarak sunulan modellerde bulunur. Birçok açıdan ele aldığımız bu muhteşem ürün hakkında merak edilen birkaç soru ve cevap aşağıda yer almaktadır.

Kalimba nedir?

Kalimba nedir?

Calimba tarihte 3000 yıl öncesine dayanan bir geçmişe sahip olmaktadır. Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile Zimbabvede geleneksel dini törenlerde ve toplantılarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Afrika kıtasından yayılarak kısa sürede büyük üne kavuşması ise 1950'li yılları bulmaktadır. İlk kez Etnomüzikolog Hugh Tracey aracılığı ile Güney Afrika'dan ihraç edilerek kıta dışına yayılmıştır.

Simetrik bir tasarıma sahip olan kalimba üzerinde dizilmiş her bir tuş farklı bir notayı işaret eder. Bu notalardan elde edilen tınılar ile kolaydan zora doğru listelenmiş kalimba şarkıları kısa sürede çalınabilmektedir.

Kalimbaya yeni başlayanlar için kalimba nedir online ortamda kalimba çalmayı destekleyecek farklı eğitim videoları bulunmaktadır. PDF dosya halinde erişilebilen bu eğitim videoları ile kısa sürede öğrenilebilmektedir. Çok sesli bir müzik çalgısı olan kalimbanın notalarla öğrenilmesi daha kolaydır.

Kalimba Nasıl Çalınır?

Kalimba Nasıl Çalınır?

Afrika kökenli bir müzik aleti olan kalimba tuşlu ve vurmalı bir çalgıdır. Günümüzde daha da yaygınlaşan bu müzik aletini çalabilmek için iki eli kullanmak yeterli gelecektir. Baş parmaklar ve işaret parmağı ile beraber kalimbanın yan taraflarından kavranması gerekmektedir.

Kalan diğer parmaklar kalimbanın alt yüzeyinde bırakılmalıdır. Kalimba nedir, kalimba nasıl çalınır? Doğru duruş ayarlandıktan sonra baş parmaklar ile kalimbanın metal uçlarına dokunarak farklı tınılar elde edilebilir. Görüntüde piyano ve kanuna benzeyen bu müzik aleti iki el arasında alınıp baş parmaklarıyla tuşlara basılarak çalınabilmektedir.

Kalimbayı öğrenebilmek için tüm enstrümanlarda olduğu gibi metotlarına hakim olmak ve nota bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Bol alıştırma ile kolaylıkla öğrenilebilen kalimba 17 tuşlu olarak üretilmektedir. Her şarkının için farklı bir notası bulunmaktadır. Enstrümanı kullanmaya başlarken ses frekansını aktif hale getiren notaları bilmek önemlidir.

Kalimba nasıl çalınır? Kalimbanın orta kısmında bazı levhalar bulunur. Bu levhalar kalın ve uzun olacak şekilde sıralanmıştır. Orta kısımdaki levhadan çıkan sesin daha uzun ve tok bir tınıya sahip olması gerekmektedir. Parmakların kuvvetine bağlı olarak parmakla çalınan müzik aleti çıkan her ezginin farklı bir tonu işaret ettiği unutulmamalıdır.

Halk arasında parmak piyanosu olarak adlandırılan calimba klasik olarak 17 tuştan oluşmakla beraber 8 tuşlu olanları da bulunmaktadır. Evde veya işyerinde hemen her ortamda rahatlıkla kullanılabilen kalimbanın sakinleştirici bir etkisi bulunur.

Parmakla Çalınan Müzik Aleti Kalimba İle Tanıştınız mı?

Parmakla Çalınan Müzik Aleti Kalimba İle Tanıştınız mı?

Günümüzde düzenlenen müzik ziyafetlerinin bir parçası haline gelen kalimba fiyatları 4 yaş üzeri kullanıma uygundur. Daha komplike ve nota sistematiğine sahip olan kalimba kaliteli diğer enstrümanlara göre daha kolay bir müzik aletidir.

Kalimba nedir, nasıl keşfedilmiştir? İlk keşfedildiğinde sadece bambu çubukları üzerinde eser icra edilen kalimba zamanla bambu yerine metal çubuklar kullanılarak daha da geliştirilmiştir. Kusursuz ve ince işçilikli bir tasarımla iletilmiş kalimba Afrika kökenli bir müzik aletidir.

Baş parmakların kullanılmasıyla ortaya çıkan farklı tınılar bundan 3000 yıl kadar önce kabileler halinde yaşayan toplulukların iletişime geçmesini sağlayan önemli bir müzik aleti olmuştur. Başlangıç seviyesinde tuşların yerini ve notaları öğrenmek temel melodileri çalabilmek için yeterli görülmektedir.

Düzenli olarak çalışan bir kişi birkaç hafta içerisinde en temel melodileri çalabilir hale gelebilir. Sakin ve huzur veren parçaları rahatlıkla çalabilmeyi sağlayan bu müzik aleti çocuk, yetişkin, yaşlı fark etmeksizin hemen herkes tarafından rahatlıkla öğrenilebilmektedir. Kalimbanın sesi ve ezgisi diğer müzik aletlerinden daha farklıdır. Köken olarak Mozambik ve Zimbabve'de doğduğu düşünülen bu müzik aleti yöresel ayinlerde kullanılmaktaydı.

Günümüze gelinceye dek farklı isimlerle anılan kalimba 17 tuşlu bir ana gövde üzerine dizilmiş çubuklardan oluşmaktadır. Her iki el ile kavranarak baş parmakların tuşlar üzerinde gezdirilmesi ile çalınabilen bu müzik aleti doğru mesafede tutulduğunda kendine has bir sesin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

17 tuşlu olarak üretilen standart kalimba modeli üzerine dizilmiş simetrik tuşlar farklı bir notayı ifade eder. Bu tuşlarını temsil ettiği notalar sesin kalın veya ince çıkmasını sağlamaktadır.

Kalimba Kategorisinde Midex imzası

Kalimba Kategorisinde Midex imzası

Tuşlu çalgılar kategorisinde satışa sunulan midex kalimba ürünleri, rengi dokusu ile kalimba kaliteli öne çıkarmaktadır. Midex imzalı kalimba modelleri rahat taşınabilen özel bir kutu ile gönderilmektedir. Göz zevkine hitap eden canlı renkleri ile dikkat çekerken özel kılıfı sayesinde istenilen her yere götürülebilir.

Doğal ve otantik bir görüntüye sahip olan kalimba fiyatları üretiminde kullanılan ham madde gerçek ağaçlardan elde edilmektedir. Kılıfına uygun ebatta üretilen calimba modelleri uzun yıllar kullanılabilir sağlam malzemeden üretilmiştir.

Sık kullanımdan veya bulunulan mekandaki nem seviyesinden kaynaklı olarak oluşabilecek renginde soğuma veya kararma durumu üretilen ham maddenin kalitesinden kaynaklı olarak önlenmektedir. Farklı renk ve desenlerde üretilmiş kalimba tuşları paslanmaz çelik malzemesinden üretilmiştir.

Hakiki maun ağacından üretilen kalimba ürünü çantası, Türkçe öğrenim metodu, parmaklık ve çekiç aksesuarı ile birlikte gönderilir. Türkçe öğrenim metodu sayesinde kalimba akordu nasıl yapılır tek başınıza öğrenebilirsiniz.

Model değiştikçe ve fiyatı arttıkça paket içerisinde gönderilen ürün çeşitliliği de artmaktadır. Bir takım parmaklık ile 1 adet temizleme bezi de dahil edilerek satışa sunulan kalimba ürünü 2 yıl garantili olarak kalimba satın al talep edilebilir.

Kalimba Müzik Aleti Ne Kadar Sürede Öğrenilebilir?

Kalimba Müzik Aleti Ne Kadar Sürede Öğrenilebilir?

Kalimba çalmayı kısa sürede öğrenebilmek için iyi bir öğrenci olmak gerekmektedir. Eğitim süreci tamamlandıktan sonra en komplike parçalar dahi kısa sürede çalınabilir hale gelinmektedir. Parmakla çalınan müzik aleti kalimba aleti ancak pratikle geliştirilebilen çalgı aletidir. Düzenli çalışma ve egzersiz ile beraber kişiye özel en doğru çalma metodu belirlenebilmektedir.

Kalimbayı tutarken her iki elin avuç içi ile desteklenmesi gerekir. Kalimba nedir konusunu öğrenenler kalimba nasıl çalınır sorusunu araştırıyor. Tuşlar parmakların üstüne gelecek şekilde konumlandırılmalıdır. Tuşlara basabilmek için baş orta ve yüzük parmaklar kullanılabilir. Bu süreçte temel tuşlarını öğrenilebilmesi başlangıçta basit şarkıları çalabilmeyi sağlayacaktır. Hangi tuşun hangi notaya denk geldiği öğrenildiğinde süreç daha kolay ilerleyecektir.

Temel notalar öğrenildikten sonra basit melodiler çalmaya başlanabilir. Ürün kataloğu içinde yer alan temel kitapçık sayesinde kalimba akordu nasıl yapılır bilgisine hakim olunabilir. Zamanla ritim çalışmaları yapılarak teknik açısından daha kondisyonlu hale gelinebilir.

Gün içinde birkaç dakika pratik yaparak dahi kısa sürede kalimba öğrenilebilmektedir. Temel melodileri öğrenerek tuşların yerini kavramak ve notalara hakim olmak birkaç ayı alabilmektedir.

Kalimba Müzik Aleti Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalimba Müzik Aleti Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalimba fiyatları satın almadan önce nasıl bir müzik aleti olduğuna dair bilgi sahibi olmak önemlidir. Kafa karışıklığını önleyebilmek için önemli olan tüm detaylar kalimba satın al sürecinde işe yarayacaktır.

Aletin yapımında kullanılan ağacın sağlamlığı ve kalimba kaliteli ürünün uzun yıllar kullanılmasını sağlamaktadır. Üzerindeki levha sayısı ve deliklerde kalimba seçilirken dikkat edilmesi gereken bir başka püf noktadır.

Enstrüman seçilirken açılır tuşlu olanlarının tercih edilmesi daha kolay kullanabilmeyi sağlar. Açısız veya keskin uçlu tuşlar çalma sırasında zorluk çıkarabilir. İlk kez kullanacakların daha az tuşlu olanlarını tercih etmesi önerilir.

Pratik yaptıkça ancak gelişim sağlanabilen kalimba fiyatları müzik aletini satın almak isteyenler midex kalimba KLX-520 hakiki ağaç geyik desenli ahşap modelini tercih edebilir. Set halinde satılan bu model 17 Çelik tuşlu olarak kargoya gönderilir.

Profesyonel maun ağacından üretilmiş calimba paketi içerisinde parmaklık, temizleme bezi, kitapçık, çekiç aksesuarları yer alır. 17 tuşlu bu profesyonel müzik aleti koruma çantası ile beraber gönderilmektedir.

Yonka Müzik Kalimba Paket İçeriği Karşılaştırması

Yonka Müzik Kalimba Paket İçeriği Karşılaştırması

Midex KLX-454G Hakiki Ağaç Geyik Desenli Kalimba 17 Tuşlu

 • Paslanmaz çelik
 • 1 adet calimba çantası
 • 1 adet Türkçe öğrenim metodu
 • 1 adet çekiç
 • 2 adet parmaklık

Midex KLX-456 Hakiki Maun Ağacı Kalimba 17 Çelik Tuşlu

 • Paslanmaz çelik
 • Hakika Maun Ağacı
 • 1 adet kalimba çantası
 • 1 adet çekiç
 • 1 adet Türkçe öğrenim metodu

Midex KLX-510 Hakiki Ağaç Geyik Desenli Kalimba 17 Tuşlu Full Set

 • Paslanmaz çelik
 • Geyik desenli Maun Ağacı
 • 1 adet taşıma çantası
 • 1 adet çekiç
 • 1 adet temizleme bezi
 • 1 takım parmaklık
 • 1 adet kitapçık
 • 1 adet etiket
 • 1 adet öğrenme metodu

Midex KLX-511CS Gigbagli Hakiki Ağaç Desenli Kalimba 17 Tuşlu Full Set

 • Paslanmaz tuşlu maun ağacı
 • Profesyonel gigbag çantası
 • Türkçe öğrenim metodu
 • 1 adet etiket
 • 1 adet kitapçık
 • 1 takım parmaklık
 • 1 adet temizleme bezi
 • 1 adet çekiç

Midex KLX-350 Kedicik Desenli Pembe Kalimba Gerçek Ağaç 17 Tuşlu Full Set

 • 17 adet paslanmaz tuş
 • Kedicik desenli Maun ağacı
 • 1 adet kalimba çantası
 • 2 adet parmaklık
 • 1 adet temizleme bezi
 • 1 adet etiket
 • 1 adet çekiç
 • 1 adet öğrenme metodu

Midex KLX-880 Hakiki Ağaç Kalimba Geyik Desenli Ahşap Full Set 17 Çelik Tuşlu

 • 17 tuşlu paslanmaz çelik maun ağacı
 • Türkçe öğrenim metodu
 • 1 adet çekiç
 • 1 adet kitapçık
 • 1 adet parmaklık
 • 1 adet temizleme bezi
 • 1 adet taşıma çantası

Midex KLX-520 Hakiki Ağaç Kalimba Geyik Desenli Ahşap Full Set 17 Çelik Tuşlu

 • Hakiki maun paslanmaz çelik
 • 1 adet taşıma çantası
 • 17 tuşlu
 • 1 adet kılavuz etiketi
 • 1 adet temizleme mendili
 • 1 adet parmaklık
 • 1 adet akort çekici
 • 1 adet öğrenme metodu

Midex KLX-890 Hakiki Ağaç Kalimba 17 Tuşlu Full Hediye Kutulu Set

 • 17 tuşlu profesyonel paslanmaz çelik
 • Türkçe öğrenim metodu
 • Maun ağacı
 • 1 adet taşıma çantası
 • 1 adet çekiç
 • 1 adet kitapçık
 • 1 adet parmaklık
 • 1 adet temizleme bezi
 • 1 adet öğrenme metodu
En Kolay Kalimba Şarkıları Nelerdir?

En Kolay Kalimba Şarkıları Nelerdir?

Kalimba müzik aleti kullanılarak kalimba nasıl çalınır? Hem Türkçe hem de yabancı pek çok popüler şarkının çalınması mümkündür. Oldukça basit bir tasarım da oluşturulmuş bu müzik aleti ile son dönemlerin en popüler kalimba şarkıları, dizi müzikleri veya ödül almış filmlerin arka planında kullanılan müzikler dahi kolaylıkla çalmayı sağlamaktadır. Kalimba ile çalınabilecek popüler kalimba şarkıları arasında şunlar yer almaktadır:

Game of Thrones, My Heart Will Go On, Memories, Ocean, Bohemian Rhapsody, Despacito, Selvi Boylum Al Yazmalım, Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer, Pinhani-Dünyadan Uzak, Zeynep Bastık-Yol, Haluk Levent-Zor Aşk, Sagopa Kajmer-Baytar, Bir İstanbul Masalı, Ordunun Dereleri, Gülpembe, Karlı Kayın Ormanı, Hasbi Rabbi, Sözlerimi Geri Alamam, Ufuk Beydemir- Ay tenli kadın, Jest oldu, Manga-Cevapsız Sorular, Edip Akbayram-Hasretinle Yandı Gönlüm, Çalıkuşu jenerik müziği, Ezel dizi müziği, Çav Bella, Evgeny Grinko Valse

En Kolay Kalimba Şarkısı Örnekleri

En Kolay Kalimba Şarkısı Örnekleri

1-Hayat Sevince Güzel

 • 3’ 2’ 1’ 7’ 6 7 1’
 • 2’ 1’ 7 6 5 6 7
 • 2’ 1’ 7 6 5 3 4
 • 7 6 5 3 4 5 3
 • 3’ 3’ 3’ 3’ 2’ 4’ 3’
 • 3’ 2’ 1’ 7 6 7
 • 7 2’ 1’ 7 6 7 5
 • 5 7 6 5 4 3

2-Gül Pembe

 • 7 6 5 (6-1 3) 3’ 2’ 3’
 • 7 6 5 (6-1 3) 2’ 1’ 2’
 • 7 6 5 (6-1 3) 1’ 7 1’
 • 7 6 5 (6-1 3)

3-Mini Mini Bir Kuş Donmuştu

 • 1’ 1’ 1’ 1’ 1’ 5 1’ 2’ 3’
 • 2’ 4’ 3’ 2’ 3’ 2’ 1’
 • 4’ 4’ 2’ 2’ 3’ 3’ 1’ 1’
 • 4’ 4’ 2’ 2’ 3’ 3’ 1’ 1’
 • 1’ 1’ 1’ 1’ 1’ 5 1’ 2’ 3’
 • 2’ 4’ 3’ 2’ 3’ 2’ 1’
 • 2 7 2 6
 • 2 7 2 6 2 7 6 1’ 7 6
 • 7 2 6 2 5 6
 • 2’ 1’ 7 6 5 6 7 1’ 2’
 • 2 7 2 6
 • 2 7 2 6 2 7 6 1’ 7 6
 • 7 2 6 2 7 2 6 2 7 6 1’ 7 5
 • 3 5 2 5 3 5 2 5 3 2 1’ 7 2’
 • 7 2 6 2 7 2 6 2 5 6

2-Yunus Emre Jenerik Müziği

 • 3 3 4 5 6 4 3 2 4 3
 • 5 5 6 7 2’ 1 ‘ 7 6 1’
 • 7 6 5 4 3 2 3

3-Vatanım Sensin Jenerik Müziği

 • 3’ 4’ 5’ 4’ 3’ 4’ 5’ 4’
 • 2’ 3’ 4’ 3’ 2’ 3’ 1’ 7 6 7
 • 3’ 4’ 5’ 4’ 3’ 4’ 5’ 4’
 • 2’ 3’ 4’ 3’ 2’ 3’ 1’ 7 6 7
 • 5’ 4’ 3’ 4’ 5’ 4’

4-Çalıkuşu Jenerik Müziği

 • 6 3′ 3′ 2′ 3′ 4′ 3′ 2′ 2′ 1′ 2′
 • 6 3′ 3′ 2′ 3′ 4′ 3′ 2′ 2′ 1′ 2′
 • 3′ 2′ 1′ 1′ 7 1′ 7 6 5 4 3
 • 3′ 2′ 1′ 1′ 7 1′ 7 6 5 4 3
Kaliteli Kalimba Modellerini İncelediniz mi?

Kaliteli Kalimba Modellerini İncelediniz mi?

Uzun yıllar kullanılabilir hakiki ağaç derisinden elde edilen Mideks marka kalimba fiyatları modelleri tuşlu çalgılar kategorisi altında listelenmektedir. Her bir ürün kendine has hammaddesi renk ve desen de üretilmektedir.

Midex kalimba modelleri satışa sunulurken yanında farklı aksesuarlar eklenerek paket halinde alıcıya ulaşmaktadır. Midex KLX-454G hakiki ağaç geyik desenli kalimba 17 tuşlu modeli paslanmaz çelik malzemesinden üretilmiştir.

Hakiki maun ağacından elde edilen kalimba su mavisi renginde profesyonel bir üründür. Paketli kalimba seti içerisinde 1 adet KLX-454G kalimba ürünü, 1 adet kalimba çantası, 1 adet çekiç, 2 adet parmaklık ve 1 adet Türkçe öğrenim metodu yer alır.

Yonka Müzik Market tuşlu çalgılar kategorisinde satışa sunulan kalimba fiyatları modelleri geyik desenli, kedicik desenli olarak farklı çeşitleri ile bulunmaktadır. Aynı kategoride yer alan Midex marka KLX- 456 kaliba ürünü hakiki maun ağacından üretilmiştir. 17 tuşlu ve paslanmaz çelikten üretilen bu model 1 adet kalimba çantası, 1 adet çekiç ve Türkçe öğrenim metodu ile birlikte satılmaktadır.

Midex KLX-510 hakiki ağaç geyik desenli kalimba fiyatları ve modeli çok satanlar kategorisinde öne çıkan ürünler arasında yer almaktadır. Geyik desenli 17 tuşlu profesyonel kalimba modeli Chromatic 17 ses paslanmaz çelik tuşlar ve maun ağacından üretilmiştir. Paket içerisinde temizleme bezi, kitapçık, çekiç, çanta, bir takım parmaklık, bir adet temizleme bezi ve Türkçe öğrenme metodu yer alır.

Kalimba Akordu Nasıl Yapılır?

Kalimba Akordu Nasıl Yapılır?

Kalimba satın al işleminden sonra akordu yapılmış şekilde teslim edilir. Ancak sürekli kullanımdan kaynaklı olarak kalimbanın akordu zamanla bozulabilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında frekans değerinin hangi seviyede olması gerektiği bilinmelidir. 17 tuşlu olan kalimbanın akort frekansı her tuş için farklı bir oranı simgelemektedir.

Kalimba tuşlarına üstten vurulduğunda çıkan seslerin kalın hale gelmesi gerekir. Her tel için çıkan ses de incelik fark ediliyorsa kalibrasyonunda bozulma olduğu anlaşılabilir. Tersi yönde aşağıdan yukarıya doğru bir çekiçle vurulduğunda çıkan ince seslerin kalın olması halinde yine frekans ayarının bozulduğu anlaşılmaktadır.

Kalimba akordu nasıl yapılır merak edenler için; yapılırken tuşların üzerindeki sayısal değerleri dikkat etmek gerekir. Notalar sırasıyla 1'den 7'ye kadar do, re, mi, fa, sol, la, si olarak sıralanmaktadır. Notaların frekans değeri ise değişkenlik gösterir. Kalimba akort frekans değerleri aşağıdaki tablodan incelenebilir:

 • C1:261,6 HZ
 • D2:293,6 HZ
 • E3:329,6 HZ
 • F4 349,2 HZ
 • G5 391,9 HZ
 • A6 440,0 HZ
 • B7 493,8 HZ
 • C1’ :523,2 HZ
 • D2’ :587,3 HZ
 • E3’ :659,2 HZ
 • F4’ :693,4 HZ
 • G5’ :783,9 HZ
 • A6’ :881,0 HZ
 • B7’ :987,7 HZ
 • C1’ ‘:1046 HZ
 • D2’ ‘ :1174 HZ
 • E3’ ‘ :1318 HZ

Kalimba notaları:

 • Ortada yer alan en uzun tuş 1 - C - Do
 • 1 sayısının solundaki tuş 2 - D - Re
 • 1 sayısının sağındaki tuş 3 - E - Mi
 • 2 sayısının solundaki tuş 4 - F - Fa
 • 3 sayısının solundaki tuş 5 - G - Sol
 • 4 sayısının solundaki tuş 6 - A - La
 • 5 sayısının sağındaki tuş 7 - B - Si
 • 6 sayısının solundaki tuş 1' - C - Do
 • 7 sayısının sağındaki tuş 2' - D - Re
 • 1 sayısının solundaki tuş 3' - E - Mi
 • 2'nin sağındaki tuş 4' - F - Fa
 • 3'ün solundaki tuş 5' - G - Sol
 • 4'ün sağındaki tuş 6' - A - La
 • 5'in solundaki tuş 7' - B - Si
 • 6'nın sağındaki tuş 1'' - C - Do
 • 7'nin solundaki taş 2'' - D - Re
 • 1'in sağındaki tuş 3'' - E - Mi
Kalimba Fiyatları ve Uygun Ödeme Seçenekleri

Kalimba Fiyatları ve Uygun Ödeme Seçenekleri

Afrika kıtasında ilk kez keşfedilen ardından tüm dünyaya yayılan kalimba parmakla çalınan müzik aleti piyanosu olarak da adlandırılmaktadır. Tuşları klasik bir piyano ya da kanun enstrümanına benzese de kendine has ritmi ile 7'den 77'ye herkes tarafından sevilmiştir.

İlk kez ortaya çıktığı Afrika kıtasında farklı ritüelleri gerçekleştirme amacıyla kullanılan bu müzik aleti günümüzde müzikle ilk kez tanışacak kişilere önerilmektedir. Kabile kültürünü benimsemiş olan toplulukların farklı kabilelerle etkileşime girmesini sağlayan bu enstrümandan elde edilen tını dünya çapında ün kazanmış popüler filmlerin arka plan müziği veya cep telefonunun zil sesi olarak ayarlanabilmektedir.

Kendine has tanısıyla ruha huzur ve dinginlik veren kalimba fiyatları online satış platformu yonka müzik farkı ile kalimba satın al ekranı kullanılabilir. Kalimba fiyatları ürün siparişi sırasında %3 para puan ve her ikinci ürüne %5 indirim fırsatı elde edilebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.