⁠   ⁠
₺2.961,00 KDV Dahil
₺3.581,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺1.743,00 KDV Dahil
₺1.990,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺3.119,00 KDV Dahil
₺3.644,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺1.743,00 KDV Dahil
₺1.990,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
₺3.119,00 KDV Dahil
₺3.644,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Bunlar da İlginizi Çekebilir
 
 

Keman Fiyatları ve Modelleri

Keman, müzik aletleri arasında tınısı ve karakteristik özellikleri bakımından en tanınmışı olarak bilinmektedir. Yaylı bir çalgı olan alet dört telli çalgılar arasında bulunmaktadır. Yaklaşık 60 cm uzunluğu bulunan keman ailesinin farklı ölçülerde üyeleri de bulunmaktadır. Bu yüzden keman hafife alınamayacak kadar karakteristik bir müzik aleti olarak kabul edilmektedir. Kullanıcının vazgeçilmezi olarak da uzun yıllar huzur içinde dinleti sunabilmektedir. Günümüzde üretim özellikleri ve kullanıcı ihtiyacına göre seçim yapılarak sahip olunabilmektedir.

Keman Nedir?

Keman, müzik aletleri arasında dört telli ve yaylı bir çalgı olarak tanınmaktadır. Muhteşem tınılar çıkarması ve büyüleyici tonlama özelliğiyle çok sevilmektedir. Profesyonel keman çeşitleri, virtüözlerin vazgeçilmez aksesuarı olarak kabul edilmektedir. Dört teli bulunan müzik aletinin dört farklı türü bulunmaktadır. Boyutlarına göre sıralamak gerekirse;

Keman Çeşitleri

Müzik aletleri kullanım şekli ve yerine göre seçilmektedir. Orkestraların baş aktörü Kontrbas iken en güzel namelere ses veren kemandır. Müzikte en önemli özelliklerden biri de tonlamalar bir başka deyişle tenor bas, bariton olarak bilinmektedir. Kemandan beklenen sesi alabilmek için yan elemana ihtiyaç bulunmaktadır. Bu da arşe olarak bilinen yaydır ancak arşenin de reçineden gücünü alması gerekmektedir. Bundan dolayı arşe önce reçineye dokundurulduktan sonra beklenen tınıyı üretebilmektedir. Keman çeşitlerinin genel özelliği dört telli olmaları olarak bilinmektedir. Fakat her biri üretim özelliklerine göre boyutlar ve ses tınısına sahip aletler olarak tanınmaktadır. Grubun en büyüğü Kontrbas, senfoni orkestralarının baş tacı olarak bilinmektedir. Viyolonsel ya da çello, tenor ses üretmesi bakımından oldukça yoğun tercih edilmektedir. Alto ya da viyola ve en küçük boyutlu olanı ise keman yani violin olarak bilinmektedir. Violin telleri pesten tiz yönünde sıralanmış bulunmaktadır. Tellerin çıkardığı sesler ve notaları ise sol- re-la- mi şeklinde dizilmiş bulunmaktadır. İster amatör kullanıcı ister profesyonel keman kullanıcı olsun üst kalite ürünlere sahip olabilmektedir. Bunun için günün her saati www.yonkamuzikmarket.com adresinin ziyaret edilmesi gerekmektedir. İhtiyaca en uygun ürün seçilerek sipariş verilmektedir. Sipariş ürünleri firma güvencesiyle adrese teslim edilerek kullanıma sunulmaktadır.

Kemanın Yapısal Özellikleri

Dört telli ve yaylı çalgı olarak bilinen keman pek çok önemli eleman birleşiminden meydana gelmektedir. Pek çok müzik türünde kullanılabilen kemanın ana gövde ve tellerden ibaret olmadığı bilinmektedir. Yapısal özellikleri bakımından incelendiğinde violin,

 • Ana gövde
 • Salyangoz
 • Akort kulakçıkları
 • Teller
 • Köprü ya da eşik bölümü
 • Tuşe
 • F çukurları yani ses deliği bölümü
 • Çenelik

Kuyruk ve kuyruğa ilave edilen fix(akort koruyucuya da ince ayar sistemi) bölümlerinin birleşiminden oluşturulmaktadır. Sipariş usulüyle müzik aleti alanların üretim teknolojisi ve firma güvenliğine özen göstermesi gerekmektedir. Bu Enstrüman, yaylı ve perdesiz müzik aleti olarak tanımlanmaktadır.

Keman Kullanım Alanları

Violin adıyla da tanınan dört telli müzik aleti aile üyeleri, yaygın kullanım alanına sahip bulunmaktadır. Aynı zamanda farklı ses üretim özellikleri bulunmaktadır. Kullanıcıları 7/24 iletişim kurarak kolaylıkla tedarik edilebilmektedir. En yakın ve güvenli adres www.yonkamuzikmarket.com olarak çalışmaktadır. Bir birinden özel tasarım müzik aletlerini kullanıcının ayağına getirmektedir. Uygun keman fiyatları ve özel gönderi yöntemiyle özenle teslimat yapmaktadır. Firma satışında bulunan tüm müzik aletleri özel tasarımcılar tarafından geliştirilmektedir. Ölçüler kullanıcı yaş ve özelliklerine göre seçilmektedir. Yaygın olarak yetişkinlerin kullandığı tür 4/4 keman olarak sunulmaktadır. Ardından 3/4 keman gelmektedir. Özellikle 10-12 yaş grubuna uygun model olarak bilinmektedir. Bu tür kullanıcıların 55 ile 60 cm kol uzunluğuna sahip olması gerekmektedir. Her türlü müzik aleti aksesuar ya da violin ihtiyacı bulunanların ilk tercihi Yonka müzik market ürünleri olmaktadır.

Violin Ölçüleri

Violin olarak bilinen dört telli yaylı çalgı ölçüleri kullanıcıya göre değişmektedir. Kullanıcı kol boyu bu konuda büyük etken olmaktadır. 4/4 keman 59 cm kol boyu kullanabilirken 3/4 yani üççeyrek keman 55cm ve 60 cm kol boyu olanlar kullanabilmektedir. Beklenen ses kalitesi ve çalma keyfinin alınabilmesi kişiye özel alet kullanımına bağlı olmaktadır. Bununla birlikte müzik aleti aksesuar ve özellikleri eksiksiz olması gerekmektedir. Keman fiyatları kullanıcı bütçesine katkı sunabilmek amacıyla düşük tutulmaktadır. Böylelikle ihtiyaç sahipleri kolaylıkla keman sahibi olabilmektedir. Profesyonel keman kullanıcılar için son model ve özel tasarım ürünler satışa sunulmaktadır.

Kimler Keman Kullanabilir?

Özel bir müzik aleti olan violin, herkes tarafından kullanılabilmektedir. Üstelik uygun fiyata yüksek kalite müzik aleti sahibi olunabilmektedir. Kısacası internet erişimi sağlanarak üst kalite müzik aletlerine sahip olunabilmektedir. Tek yapılması gereken ise bulunduğu yerden www.yonkamuzikmarket.com adresinin ziyaret edilmesi olarak bildirilmektedir. Firma ürünleri arasında üretim ayrıcalıkları ve son model üst kalite müzik aletleri, yedek parça ve aksesuarları bulunmaktadır. Kolaylıkla seçim yapılarak sipariş verilmektedir. Tüm sipariş ürünleri firma güvencesiyle en güzel paketleme ve gönderi sistemiyle adrese teslim edilmektedir. Kimler keman kullanabilir? Sorusunun cevabı öncelikle herkes olarak verilebilmektedir. Daha sonra ürün ve kullanıcı tercihlerinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Elbette profesyonel keman kullanıcı ve amatör ürünleri farklı olmaktadır. Bu nedenle seçim sırasında kullanıcı ve ürün uyumuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Keman Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Müzik aleti seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken, hangi tür müzik aletine ihtiyaç duyulduğu olmaktadır. 4/4 keman modellerini yetişkin keman olarak güvenle kullanabilmektedir. Hatta uygun fiyata son teknoloji ürünlerine sahip olunabilmektedir. Yeni başlayanlar için ve profesyoneller için tüm ürünler firma güvencesiyle garantili olarak sunulmaktadır. Satın alım yapılmadan önce firma güvenliği, üretim ve ürün kalitesi hakkında bilgi alınması gerekmektedir. Bu konuda ilk tercih olarak Yonka müzik market öne çıkmaktadır. Tüm ürünlerinde kalite ve üretim ayrıcalığı göze çarpmaktadır.

Keman Yayı Ne Demek?

Keman Yayı Ne Demek?

Müzik aletlerinden beklenen performansın alınabilmesi için ana ve ara elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Keman yayı da bu noktada akla gelen ilk ürün olmaktadır. Volinden beklenen sesin üretilebilmesi için keman yayı yani tirşe kullanılması gerekmektedir. Yalnız tirşenin kemana dokunması yetmeyebilmektedir. Bu nedenle tirşe(keman yayı)reçine adı verilen maddeye dokundurulduktan sonra kullanılmaktadır. Keman yayı ihtiyaçları da internet üzerinden temin edilebilmektedir. Firma ürünlerinde ilk özellik yüksek kalite uygun fiyat olarak bilinmektedir. Violin yayları da bu konuda sektörün en iyisi olarak kullanıma sunulmaktadır. Artık ürün tedariki için çarşı pazar dolaşmak ve trafik çilesi çekilmek zorunluluğu ortadan kaldırılmış bulunmaktadır. Güvenle www.yonkamuzikmarket.com adresinden ürün tedariki yapılabilmektedir. Tüm müzik aletlerinin ve aksesuarlarının tek noktadan tedarik edilmesi mümkün olabilmektedir.

Keman ve Keman Yayı Ölçüleri

Keman modelleri kullanıcıların yaşlarına göre özel olan ölçülerde üretilmektedir. Böylece her yaş grubu meraklılarının vücut ölçülerine özel olarak bulunması sayesinde oldukça geniş kullanım grubuna sahiptir. Başta herkesin kullandığı yetişkin keman modeli olarak geçen 4/4 keman bulunur. Sonrasında ise 3/4 keman yani diğer bir adıyla üç çeyrek keman, 1/2 keman diğer bir adıyla yarım keman, 1/4 keman diğer bir adıyla çeyrek keman modelleri bulunur. Ayrıca tüm bu ölçülere karşılık gelen aynı ibarelerle adlandırılan keman yayı modelleri de mevcuttur.

Kısaca keman ve keman yayı ölçüleri hangi yaş gruplarına karşılık gelmektedir?

 • 4/4 keman (tam keman, yetişkin keman), 59 cm ve üzeri ölçüye sahip olmakla beraber 12 ve üzeri yaş grupları için uygundur.
 • 3/4 keman (üç çeyrek keman), 55 cm ve 60 cm arası ölçüye sahip olmakla birlikte, 10 ve 12 yaş grubu meraklılar için uygundur.
 • 1/2 keman (yarım keman), 52 cm ve 56 cm arası ölçüye sahip olan bu keman modeli 8 ve 10 yaş grupları için özel ölçüye sahiptir.
 • 1/4 keman (çeyrek keman), 48 cm ve 53 cm arası ölçüye sahip olan bu minik keman modeli ise 6 ve 8 yaş grupları meraklıları için özel olarak üretilir.
 • Tüm bu ölçülere sahip olup ve aynı şekilde adlandırılan keman yayı modelleri bulunur.
Reçine Ne İşe Yarar?

Reçine Ne İşe Yarar?

Reçine, arşe kıllarının dokundurularak kayganlığını artırmaya yarayan doğal bir madde olarak bilinmektedir. Kemandan beklenen tınıyı alabilmek için reçineye dokundurularak arşe kıllarında esneklik ve kayganlık sağlanmaktadır. Çünkü arşe kılları reçine sayesinde keman yaylarından beklenen ses tonunu oluşturmaktadır. Yonka müzik marketten tedarik edilebilecek reçine türleri güvenle kullanılabilmektedir. Ancak koyu ve açık renk tonlarının hangi tür violinde kullanılacağına dikkate edilmesi gerekmektedir. Doğal bir ürün olarak satışa sunulan reçine yayın esnekliğini sağlamaktadır. Lakin reçinenin fazla kullanılması tozlanmaya neden olabileceğinden dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca erime ve donmalara karşı ısısının muhafaza edilmesi önemli bilgi olarak sunulmaktadır.

Viyolin Yay Ölçüleri

Viyolin Yay Ölçüleri

Yaylı müzik aletlerinde yay ölçüleri büyük önem taşımaktadır. Keman fiyatları üretim özellikleri ve ölçülerinde göre belirlenmektedir. Seçim yapılırken keman modelleri ve boyutlarının kullanıcı ihtiyacına göre tercih edilmesi gerekmektedir. Örnek olarak yetişkin ölçüleri 59 cm ve üzeri olarak belirlenmektedir. Yay ölçüleri de kullanıcı ölçülerine göre değerlendirilmektedir. Sipariş verilirken 4/4 ya da 3/4 keman yayı olarak seçim yapılması gerekmektedir. Violin yayları ister değişim ister yeni üretim için sipariş verilerek satın alınabilmektedir. Yonka müzik market ürünleri arasında bulunan yüksek kalite keman yayları ses üretim kalitesi bakımından ilk tercih ürünleridir. 7/24 iletişim kurularak ürün siparişi verilebilmektedir. Ayrıca firma bünyesinde bulunan eğitimlere katılarak müzik keyfi doruğa çıkarılabilmektedir.

Müzik Aletleri Nasıl Tedarik Edilir?

Müzik aletleri teknoloji olanakları sayesinde kolaylıkla tedarik edilebilmektedir. Ürünleri müşterinin ayağına kadar getiren www.yonkamuzikmarket.com tüm ürünlerini seçime sunmaktadır. Kullanıcı ihtiyacına göre tercih edilen müzik aletleri ister hediye ister kendisi için sipariş verilebilmektedir. Bir birinden güzel ve etkileyici keman modelleri kullanıcıya büyük konfor sunmaktadır. Bir müzik aleti kullanabilme ayrıcalığı herkesin en büyük arzusu olarak bilinmektedir. En uygun keman fiyatları ve aksesuarları günün her saati seçilerek sipariş verilmektedir. Siparişler ise firma güvencesi, kredi kartına taksit olanaklarıyla adrese teslim edilmektedir. Firma tarafından adrese ulaştırılan ürünler için satış sonrası teknik hizmet de sunulabilmektedir. Sektörün en güvenilir müzik marketi olarak ticari faaliyetlerine devam eden firma ekip ve teknoloji olanaklarıyla da tercih edilmektedir.

Violin Aksesuarları

Violin Aksesuarları

Keman ya da violin olarak bilinen yaylı müzik aleti pek çok aksesuarı bulunmaktadır. Violin güvenliği ve uzun yıllar kullanılabilmesi için aksesuarlar büyük önem taşımaktadır. Bunlar;

 • Keman yayı
 • Keman burgusu, akort aparatı olarak da bilinmektedir
 • Yay çekim aparatı
 • Keman standı
 • Keman yastığı
 • Keman kutusu
 • Reçine

Keman köprüsü olarak sıralanabilmektedir. Her biri müzik aleti için önemli unsurlar olarak bilinmektedir. Firma satışında bulunan keman fiyatları ve aksesuarlar düşük olarak belirlenmektedir.

Violin Fiyatları

Violin/keman fiyatları konusu müşteri memnuniyeti kazanabilmek amacıyla oluşturulmaktadır. Kullanıcıya en uygun keman fiyatları yansıtılarak bütçesine katkı sunulmaktadır. Bundan böyle çarşı Pazar dolaşarak müzik aleti aranma devri bitmiş bulunmaktadır. Herkes bulunduğu yerden internet erişimi sağlayabilmek ve ürün seçimi yapabilmektedir. Seçilen müzik aletleri sipariş oluşturulduktan sonra firma güvencesiyle adrese teslim edilerek kullanıma sunulmaktadır. Müzik aletlerinde fiyatlar üretim kalitesi ve ürün özelliklerine göre oluşturulmaktadır. Uzun ömürlü ve güvenilir ürünleriyle firma sektörün öncüsü olarak bilinmektedir.

Keman Nereden Alınır?

Bir keman satın almak istiyorsanız Yonka Müzik Market tam size göre. yonkamuzikmarket.com’da bir çok çeşit keman bulabilir ve istediğiniz özelliğe göre bir tanesini satın alabilirsiniz. Yonka Müzik Market’den aldığınız kemanlar üst kalite malzemelerden üretilir.

Keman Çalmayı Nasıl Öğrenebilirim?

Keman, müzik aletleri arasında tınısı ve karakteristik özellikleri bakımından en tanınmış ve en çok çalınan müzik aletlerindendir. Keman çalmayı öğrenmenin en çok tercih edilen yöntemi profesyonel kişilerden kurs almaktır. Profesyonel bir eğitmen eşliğinde keman çalabilir ve keman çalmayı öğrenebilirsiniz. Keman çalmayı öğrenmek biraz sabır gerektirir. Keman seçiminizi yaparken kaliteli bir keman tercih etmeniz gerekiyor. İyi bir kemana sahip olmanız daha iyi pratik yapmanızı ve daha hızlı öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.

Satış Sonrası Destek Alabilir miyim?

Yonka müzik marketten tüm müzik aletleri ve keman fiyatları görülerek tercih yapılabilmektedir. Tüm ürünler en kısa sürede adrese ulaştırılmaktadır. Garantili ve firma güvenceli olarak sahip olunabilecek tüm ürünler için satış sonrası destek hizmeti de sunulmaktadır. Müzik aletleri konusunda ihtiyaç sahipleri güvenle www.yonkamuzikmarket.com adresini seçebilmektedir. Tüm ürünlerde olduğu gibi satış sonrası destek hizmeti müzik aletlerinde de büyük önem taşımaktadır. Her hangi bir şekilde uzman desteği alınabilmesi kullanıcıya psikolojik olarak da iyi gelmektedir. Muhatap bulunamayan ürün tedariklerinde sorun yaşanabilmektedir. Sonuçta en az ürün kalitesi kadar firma ve ekip güvencesi de önem arz etmektedir. Yonka müzik market bu konuda ilk tercih firması olarak ürün ve hizmet kalitesiyle farkını yansıtmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.