⁠   ⁠
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün

Elektronik Bateri İle Müziğe Davul Ritmi İle Başla

Elektronik bateri günümüzde birçok farklı yerde kullanım imkanı vermektedir. Özellikle son dönemlerde dijital etkisi ile en çok tercih edilen vurmalı çalgılar içerisinde bulunmaktadır. Bu konuda hem evde hem de birçok farklı konser alanı gibi yerlerde elektronik bateri değerlendirilmektedir.
 
 Aynı zamanda elektronik davul olarak da ifade edilebilecek olan bu eğlenceli enstrüman her amaç altında kullanılmaktadır. Bunları içerisinde bireysel eğlence ve hobinin yanı sıra profesyonel düzeyde kayıt ya da konser için öne çıkmaktadır. Tabii özellikleri ve tasarımı kapsamında birçok değişik modeli olduğunu söylemek gerekmektedir.
 
 Bu modellerine uygun bağlı olarak çok uygun elektronik bateri fiyatları kapsamında site üzerinden ürünler sunulmaktadır. Farklı tasarımları altında dijital bateri modelleri, keyifli ve eğlenceli bir vakit geçirme şansı sunmaktadır.
 

 Elektronik bir aksama sahip olması ile elektrik üzerinden çalışan vurmalı çalgı elektronik bateri olarak ifade edilmektedir. Özellikle sistemi üzerinde farklı kısımlarda vuruş üzerinden değişik sesler çıkaran teknolojik yapısı bulunmaktadır. Bu yapısı sayesinde elektronik bateri çeşitleri, akustik baterideki tüm etkileri en iyi biçimde yansıtmaktadır.
 
 Bu konuda davul ritmini doğal yapısı ile en iyi biçimde yansıtacak bir olanak sağladığını söylemek gerekmektedir. Özellikle bateri çalmayı öğrenmek için, başlangıç olarak iyi bir fırsat şeklinde elektronik bateri öne çıkmaktadır. Üstelik evde rahatlıkla kullanım imkanı vermektedir. Çünkü bu özel tasarım elektronik bateri modelleri, kulaklık vasıtasıyla değerlendirilmektedir.
 
 Dışarı herhangi bir ses çıkarmadan bu elektronik davul modellerini kullanma şansı elde edilmektedir. Ayrıca dijital davul olarak da ifade edilebilecek olan bu eğlenceli enstrüman müziğe davulu ritmi eşliğinde başlama şansa sunmaktadır.

Elektronik Bateri Özellikleri ve Çeşitleri


 
 Elektronik Bateri Özellikleri ve Çeşitleri


 
 Sağlamış olduğu birçok özellik ile beraber günümüzde elektronik bateri çok fazla tercih edilmektedir. Öncelikle sesin dış ortama yayılmasını engellemek suretiyle her yerde kullanım olanağı tanımaktadır. Dijital yapısı sayesinde elektronik bateri bluetooth veya kablolu şekilde bağlantı imkanı vermektedir.
 
 Böylece yapılacak bağlantı ile beraber elektronik davul çeşitleri, bütün sesi kulaklık üzerinden dinleme olanağı tanımaktadır. Aynı zamanda bateri elektronik tasarımı altında, birçok farklı sesi çıkarma şansı tanımaktadır. Diğer yandan elektrikli bateri olarak, elektriğe takmak suretiyle kullanılan bir ürün olduğunu eklemek mümkün olmaktadır.
 
 Üstelik elektronik bateri ses hafızası üzerinden kullanım şansı tanımaktadır. Böylece birçok değişik sesi kaydetmek suretiyle farklı ekipmanların seslerini en iyi şekilde duyma olanağı tanımaktadır. Bu özellikleri eşliğinde elektronik davul modelleri günümüzde birçok farklı yerde kullanılmaktadır.

Elektronik Davul Modelleri ve En Çok Tercih Edilen Midex Markası


 
 Elektronik Davul Modelleri ve En Çok Tercih Edilen Midex Markası


 
 Davul modelleri günümüzde artık elektronik yapısı eşliğinde harika bir vakit geçirme şansı vermektedir. Özellikle de müziğe yeni başlayanlar için elektronik bateri harika bir fırsat olarak öne çıkmaktadır. Çünkü doğrudan elektriğe bağlamak suretiyle, dijital sesleri eşliğinde rahat bir kullanım şansı tanımaktadır.
 
 Aynı zamanda kulaklık eşliğinde sesi dışarı çıkarmadığı için elektronik bateri evde de rahatlıkla değerlendirilmektedir. Genelde küçük yuvarlak tasarıma sahip yapısı üzerinden bir görüntüsü bulunmaktadır.
 
 Üzerindeki yuvarlaklar birbirine benzerlik gösterse bile, her biri farklı seslere çıkarma ayrıcalığı sunmaktadır. Böylece elektronik davul modelleri doğrultusunda harika sesler çıkarılmaktadır. Tabii bu konuda mutlaka dijital bateri söz konusu olduğun kaliteli markalar öne çıkması gerekmektedir.
 
 Bu konuda farklı model yapılarına sahip dijital davul çeşitleri, tercih edilen Midex markası üzerinden sunulmaktadır. Üstelik elektronik davul seti halinde tam takım olarak bu marka eşliğinde geniş ürün yelpazesi yer almaktadır.

Elektronik Bateri Fiyatları


 
 Elektronik Bateri Fiyatları


 
 Pek çok farklı tasarımı üzerinden günümüzde elektronik bateri modelleri bulunmaktadır. Bu tasarımlar üzerindeki vuruş yapısı, elektronik bölümleri ve yanında ekipmanları doğrultusunda öne çıkmaktadır. Tabii aynı zamanda elektronik davul modelleri şarjlı ve bluetooth tasarımı eşliğinde tercih edilmektedir. Tabii bu durum elektronik bateri fiyatları kapsamında değişkenlik yaratmaktadır.
 
 Diğer yandan güçlü marka eşliğinde elektronik davul modellerini tercih etmekte ayrıca önemli yer taşımaktadır. Tüm bunlar dahilinde çok uygun elektronik bateri fiyatları site bünyesinde yer almaktadır. Her bütçeye uygun miktar üzerinden öne çıkan elektronik bateri fiyatları, amatör ya da profesyonel her yerde kullanım şansı tanımaktadır.
 
 Müziği doyasıya yaşama şansı veren elektronik davul seti çeşitleri, geniş ürün yelpazesi altında kategori bünyesinde yer almaktadır. Üstelik bateri elektronik tasarımı üzerinden, her sesi kayıt ederek eğlenceyi daha da yukarı çekmektedir.

Dijital Bateri ve Dijital Davul Ayrıcalıkları


 
 Dijital Bateri ve Dijital Davul Ayrıcalıkları


 
 Almış olduğu ayrıcalıklar doğrultusunda dijital bateri modelleri günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Çünkü öncelikle bu dijital davul çeşitleri hem amatör şekilde hem de profesyonel düzeyde kullanımı olanağı tanımaktadır. Üstelik dijital davul seti sayesinde birçok farklı ekipmanı ile kullanım sağlanmaktadır. Öncelik olarak kulaklık sayesinde dışarı ses vermeden dijital bateri harika bir müzik keyfi sunmaktadır.
 
 Bu da dijital davul sayesinde evde veya her yerde bireysel müzik keyfi sağlamaktadır. Bununla birlikte dijital davul seti içerisinde birçok farklı ses, çıkıntılı yuvarlakların içerisinde yer almaktadır. Böylece farklı sesleri çalma imkanı veren dijital bateri özel bir ayrıcalık sunmaktadır.
 
 Bluetooth ve şarjlı yapısı eşliğinde her yerde rahatlıkla kullanım imkanı veren dijital davul bu ayrıcalığı ile de öne çıkmaktadır. Kısacası bu şekilde daha birçok özellikleri doğrultusunda dijital bateri modelleri günümüzde oldukça fazla beğeni görmektedir.

Midex Elektronik Davul Setleri Kategorinin En Çok Satılanları Oldu


 
 Midex Elektronik Davul Setleri Kategorinin En Çok Satılanları Oldu


 
 Midex markası bünyesinde elektronik davul modelleri kategorisinin en çok satılanları arasında yer almaktadır. Çünkü bu önemli marka kapsamında öne çıkan elektronik bateri çeşitleri, kalitesiyle uzun yıllar en iyi sesi çıkarma şansı elde etmektedir. Özellikle bateri elektronik tasarımı kapsamında, akustik modeldeki tüm etkileri en iyi biçimden yansıtmaktadır.
 
 Farklı konser alanları, değişik eğlence etkinlikleri gibi pek çok yerde profesyonel düzeyde kullanım şansı sunmaktadır. Bu konuda elektronik davul seti olarak, tam donanımlı ekipman eşliğinde site üzerinden tercih şansı bulunmaktadır. Üstelik her bütçeye uygun elektronik bateri fiyatları sayesinde, bu özel enstrümana erişim sağlanmaktadır.
 
 Kaliteli malzeme yapısı ve özel model tasarımı eşliğinde elektronik bateri fiyatları üzerinden seçim gerçekleşmektedir. Bu önemli marka altında birbirinden farklı elektronik davul çeşitlerini, kategori üzerinden güvenli şekilde sipariş etme imkanı bulunmaktadır.

Profesyonel Düzeyde Elektronik Bateri Kullanımı


 
 Profesyonel Düzeyde Elektronik Bateri Kullanımı


 
 Dijital tasarımı ile birlikte özel olarak hazırlanmış olan elektronik bateri çeşitleri, profesyonel düzeyde kullanmak amaçlı öne çıkmaktadır. Yani diğer bir ifadeyle konser alanları veya birçok farklı profesyonel noktada elektronik davul kullanımı gerçekleşmektedir.
 
 Aynı zamanda stüdyo kaydı alınmak istendiğinde yine elektronik davul çeşitleri ön plana çıkmaktadır. Üstelik bu dijital bateri modelleri tam donanımlı ekipman üzerinden sağlanmaktadır. Bunlar içerisinde kulaklık, stand modelleri, farklı kablo çeşitleri ve daha birçok ekipmanı öne çıkmaktadır.
 
 Bu sayede dijital davul profesyonel her alanda geniş bir kullanıcı kitlesine erişim şansı tanımaktadır. Yani diğer bir ifadeyle elektronik bateri seti amfi ve benzeri cihazlarla bağlanarak, yüksek sesi en üst noktaya kadar ulaştırmaktadır. Bu sayede özel tasarım elektrikli bateri ile birlikte, konser alanlarında yüksek ses aynı kalite eşliğinde açık alanlarda her yere ulaşmaktadır.

Evde Kullanım İmkanı Sağlayan Dijital Bateri Modelleri


 
 Evde Kullanım İmkanı Sağlayan Dijital Bateri Modelleri


 
 Özellikle müziğe yeni başlamak için günümüze dijital bateri modelleri vazgeçilmez olmaktadır. Müziği doyasıya yaşamak için teknolojik yapıya sahip olan dijital davul çeşitleri, rahat ve kolay kullanım imkanı sunmaktadır. Üstelik elektronik bateri çeşitleri kulaklık vasıtasıyla değerlendirilmektedir. Bu sayede kulaklık bağlandığı zaman elektronik davul modeli, dışarı ses vermeden harika müzikleri duyma şansı tanımaktadır.
 
 Aynı zamanda elektronik bateri bunu bluetooth bağlantısı üzerinden gerçekleştirmektedir. Böylece bütün farklı kablosuz kulaklıkları ile beraber elektronik bateri bağlanarak, harika bir ses çıkarma şansı elde edilmektedir.
 
 Müziğin keyfini en iyi şekilde çıkarmak için birbirinden özel tasarım elektronik davul çeşitleri, kategori bünyesinde yer almaktadır. Şimdilik çok uygun elektronik bateri fiyatları doğrultusunda evde vurmalı çalgıların keyfi sonuna kadar çıkarılmaktadır.

Gerçek Bateri Sesi İmkanı Veren Elektronik Bateriler


 
 Gerçek Bateri Sesi İmkanı Veren Elektronik Bateriler


 
 Söz konusu elektronik bateri olduğunda akustik bakterinin etkisini çıkaramayacağı gibi bir durum düşünülmektedir. Fakat bu durumu kesinlikle böyle olmamaktadır. Çünkü kullanılan özel tasarım teknolojik yapısı sayesinde elektronik davul, akustikteki her sesi aynı etkili sağlamaktadır.
 
 Zaten bu sebepten dolayı bateri elektronik tasarımı altında, günümüzde profesyonel olarak her yerde değerlendirilmektedir. Özellikle de elektronik bateri modelleri açık konserlerde, binlerce ve on binlerce insana sesin ulaşmasına fırsat tanımaktadır.
 
 Bunu en iyi şekilde sağlamak için ise Midex markası güvencesi altında, en kaliteli elektronik davul çeşitleri yer almaktadır. Kategori bünyesinde üstelik çok uygun elektronik bateri fiyatları altında seçim şansı sunulmaktadır. Böylece gerçek bateri sesini elektronik bateri tasarımları ile en iyi şekilde duyma imkanı elde edilmektedir.

Vurmalı Çalgılara Elektronik Bateri İle Başlayın


 
 Vurmalı Çalgılara Elektronik Bateri İle Başlayın


 
 Genelde enstrümanlara yeni başlanmak istendiğinde vurmalı çalgılar tercih edilmektedir. Bu konuda özellikle bateri modellerinin bir adım öne çıktığını söylemek mümkün olmaktadır. Genelde ise elektronik bateri çeşitleri önemli avantajlar vermektedir. Çünkü elektronik davul modelleri, fazla yer kaplamadan evin herhangi bir noktasında rahatlıkla kullanılmaktadır.
 
 Aynı zamanda dijital bateri çeşitleri akustik baterinin tüm sesine en iyi biçimde yansıtmaktadır. Çünkü içerisindeki elektronik tasarımı sayesinde, baget ile vurulduğu andan itibaren aynı gerçekçi sesi yansıtmaktadır. Bu konuda farklı özelliklere sahip birçok değişik dijital davul modelleri bulunmaktadır.
 
 Üstelik elektronik davul seti halinde elde edilerek ekipman olarak, vurmalı çalgının keyfi çok daha eğlenceli şekilde çıkmaktadır. Böylece bateri elektronik tasarımı eşliğinde, müziğe yeni başlamak için özel bir fırsat tanımaktadır. Bu doğrultuda dijital davul seti vurmalı çalgılar üzerinden yeni başlayanlar için önemli yer taşımaktadır.

Elektrik İle Çalışan Bateri Modelleri


 
 Elektrik İle Çalışan Bateri Modelleri


 
 Fazla yer kaplamaması ve aynı zamanda hafifliği ile teknoloji tasarımı eşliğinde elektronik bateri modelleri günümüzde çok tercih edilmektedir. Aynı zamanda bunlar elektrikli bateri tasarımı olarak öne çıkmaktadır. Yani kullanımı için mutlaka elektriğe ihtiyaç duyulmaktadır. Tabii aynı zamanda elektronik bateri şarjlı bir yapıya sahip olması ile öne çıkmaktadır. Böylece elektrikli bateri şarj edilmek suretiyle her yere götürülerek kullanım olanağı tanımaktadır.
 
 Üstelik şarjının uzun süre gitmesi sayesinde elektronik bateri müziğinin keyfini doyasıya çıkarma olanağı tanımaktadır. Bu sebepten dolayı amatör ya da profesyonel düzeyde elektrikli bateri modelleri günümüzde çok fazla tercih edilmektedir.
 
 Şimdi çok uygun elektronik bateri fiyatları doğrultusunda, site üzerinden bu elektrikli ürünlere kolayca sahip olma şansı bulunmaktadır. Kaliteli malzeme yapısı ve özel tasarımları eşliğinde, teknolojinin tüm unsurlarını elektronik bateri bünyesinde bulma şansı yakalanmaktadır.

Enstrümanların Tamamlayıcı Parçası Elektronik Bateri


 
 Enstrümanların Tamamlayıcı Parçası Elektronik Bateri


 
 Müzik grupları başta olmak üzere birçok farklı etkinlikte müzik yapılırken bateri vazgeçilmez olmaktadır. Çünkü aynı zamanda bateriler tamamlayıcı enstrüman şeklinde ifade edilmektedir. Bu konuda ise kolay kullanımı ve taşınması ile elektronik bateri daha fazla tercih edilmektedir.
 
 Özel bagetleri ile birlikte elektriğe takmak suretiyle elektronik davul, kaliteli bir ses çıkarma olanağı sağlamaktadır. Böylece kullanılan özel tasarım dijital bateri sayesinde, diğer enstrümanlarla bütünleyici bir müzik keyfi elde edilmektedir.
 
 Müziğin tamamlayıcı ruhunu en iyi şekilde sağlayan vurmalı çalgı olarak, dijital davul, akla gelebilecek bütün farklı müzik etkinliklerinde değerlendirilmektedir. Bunlar çılgın rock konserleri üzerinden senfoni orkestralarına kadar devam etmektedir. Çünkü elektronik bateri modelleri her açıdan profesyonel düzeyde kullanım amaçlı tasarımdan geçmektedir.

Elektronik Bateri Modelleri Nasıl Kullanılır?


 
 Elektronik Bateri Modelleri Nasıl Kullanılır?


 
 Basit bir şekilde hazırlanması ile beraber elektronik davul modelleri keyifli şekilde kullanım şansı tanımaktadır. Bu konuda öncelik olarak elektronik davul seti belirli bir yere yerleştirilmektedir. Aynı zamanda bateri elektronik olduğu için elektriğe takılmakta ya da şarj edilmektedir. Daha sonra ise dijital davul seti üzerindeki dijital yapı üzerinden tek tuş ile açılmaktadır.
 
 Bundan sonra bluetooth özelliği doğrultusunda kulaklık bağlanmaktadır. Artık bagetler ele alınmak suretiyle üzerindeki dijital tablolara vuruş yaparak harika bir vurmalı çalgı keyfi yaşanmaktadır. Özellikle hafif olması ve şarjlı bir yapıya sahip olması doğrultusunda, dijital bateri modelleri her yere rahatlıkla götürülmektedir.
 
 Diğer yandan kayıt imkanı sağladığı için dijital davul modelleri, farklı sesleri eş zamanlı kullanım olanağı tanımaktadır. Böylece hem kayıt altındaki sesler değerlendirilmekte hem de bagetlerle vurularak gerçek ses ile bütünlük oluşturulmaktadır.

Çok Uygun Elektronik Bateri Fiyatları


 
 Çok Uygun Elektronik Bateri Fiyatları


 
 Tasarımı ve üretimi ile beraber teknolojik yapısı doğrultusunda birçok değişik elektronik bateri modelleri bulunmaktadır. Bu ürünler doğal olarak fiyatlandırma noktasında da farklı seçenekler sağlamaktadır. Özellikle baterinin üzerindeki tabla sayısı, elektronik tasarımı, malzeme kalitesi, kulaklık ve stand ile beraber pek çok ekipmanı fiyatlarda farklılık göstermektedir.
 
 Elbette aynı zamanda dünya çapında önemli marka kapsamında elektronik davul çeşitlerini değerlendirmek gerekmektedir. Tüm bunlar ele alındığı zaman bu güvenilir site bünyesinde çok uygun elektronik bateri fiyatları kapsamında seçim şansı sunulmaktadır. Üstelik müziği doyasıya yaşamak için elektronik davul seti halinde tam donanımda ekipman üzerinden tercih olanağı elde edilmektedir.
 
 Böylece stant kurulumu ile beraber üzerine yerleştirilen bateri modeli, dijital tasarımı eşliğinde harika bir müzik keyfi sunmaktadır. Bunun yanı sıra kaliteli marka ve özel malzemesi eşliğinde kulaklık üzerinden, dışarıya gürültü vermeden kullanım şansı sağlanmaktadır.

7'den 70'e Herkes İçin Elektronik Bateri Modelleri


 
 7'den 70'e Herkes İçin Elektronik Bateri Modelleri


 
 7'den 70'e herkesin kullanabileceği standart yapıya sahip olan elektronik bateri modelleri günümüzde yaygın değerlendirilmektedir. Bu sayede çocuklar müzik ve vurmalı çalgılar kapsamında eğitim alma şansı bulmaktadır. Aynı zamanda çocukların farklı yaş gruplarına uygun şekilde onların boylarına göre değerlendirme imkanı vermektedir.
 
 Profesyonel düzeyde sağlamış olduğu kalite üzerinden yetişkinler de bunu rahatlıkla her yerde değerlendirilmektedir. Bu konuda tasarım itibariyle pek çok farklı özelliği sağlayan elektronik davul çeşitleri, kategori bünyesinde geniş yelpazede sunulmaktadır.
 
 Çevreye gürültü vermeden, fazla yer kaplamadan rahatlıkla evde çocukların kullanabileceği özel bir olanak sağlamaktadır. Diğer bir ifadeyle amatör ya da profesyonel fark etmeden açık veya kapalı her alanda bu ürünleri değerlendirme şansı bulunmaktadır.

Dijital Bateri Modelleri Devrimi


 
 Dijital Bateri Modelleri Devrimi


 
 Her geçen yıl bateri elektronik tasarımı doğrultusunda daha fazla ön plana çıkmaktadır. Çünkü akustik davullarda yer alan tüm gerçekçi etkiyi en iyi biçimde yansıtmaktadır. Tabii Buna ek olarak bir de hafif olması ve bluetooth tasarımı eşliğinde, çok fazla tercih edilmektedir. Bununla beraber elbette bluetooth özelliği sayesinde kulaklık imkanı vermesi gürültü çıkarmadan kullanım şansı tanımaktadır.
 
 Tüm bunlar bir araya geldiğinde ise günümüzde artık dijital bateri üzerinden bir devrim yaşandığını söylemek mümkün olmaktadır. Dijital etkisini en iyi biçimden yansıtan bu elektronik ürünler, birçok farklı bateri sesini en iyi biçimde duyma imkanı vermektedir.
 
 Bu da evde bireysel olarak hobi olarak veya profesyonel düzeyde konserler için kullanıma açık hale getirmektedir. Bunu sağlamak adına site bünyesinde güçlü marka eşliğinde çok uygun fiyatlarıyla bu kaliteli ürün tercih edilmektedir.

Ped Özelliği Bulunan Elektronik Bateri Modelleri


 
 Ped Özelliği Bulunan Elektronik Bateri Modelleri


 
 Dijital tasarıma sahip olan elektronik bateriler aynı zamanda farklı modelleri üzerinden öne çıkmaktadır. Bunlar tabla tasarımı ile birlikte değerlendirilen baget eşliğinde ürünler olarak bir seçenek yer almaktadır. Bunun dışında Ayrıca ped tasarımı ile beraber öne çıkan modelleri bulunmaktadır. Bu modeller elle dokunmak suretiyle dijital sesleri otomatik şekilde yansıtmaktadır.
 
 Farklı renkleri ile birlikte hangi sesleri çıkaracağını gösteren görseller altında, eğlenceli bir vakit geçirme şansı vermektedir. Üstelik özellikle günümüzde farklı gece mekanlarında dj'lerin kullanabileceği özel bir olanak sağladığını söylemek mümkün olmaktadır.
 
 Bu sebepten dolayı günümüzde çok fazla sevildiğini ve tercih edildiğini eklemek gerekmektedir. Elbette sadece profesyonel değil aynı zamanda amatör şekilde evde de ped tasarımı ile bu bateri modellerini kullanım gerçekleşmektedir.

Akustik ve Dijital Bateri Arasındaki Farklar Nelerdir?


 
 Akustik ve Dijital Bateri Arasındaki Farklar Nelerdir?


 
 Belli başlı farkları ile beraber elektronik davul ile akustik davullar arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Özellikle dijital davullar bluetooth kulaklığı ile beraber sessiz şekilde değerlendirme şansı vermektedir. Aynı zamanda daha küçük ve hafif tasarımı altında her yerde kullanım olanağı sunmaktadır. Üstelik bunu gerçekleştirirken akustik davul seçenekleri kapsamında aynı ses kalitesini sağlamaktadır.
 
 Diğer yandan şarjlı olması doğrultusunda elektriğin olmadığı yerlerde de uzun bir süre kullanım imkanı verdiğini eklemek mümkün olmaktadır. Tüm bunlar ele alındığında dijital davul seti olarak, tam donanımlı ekipman üzerinden bu ürünler her yerde kullanılmaktadır. Eğlenceyi doyasıya şekilde çıkarma şansı veren bu özel bateri modelleri, kategori bünyesinde şimdi çok uygun fiyatlar üzerinden sunulmaktadır.

Teknolojik Özellikleri Eşliğinde Dijital Bateriler


 
 Teknolojik Özellikleri Eşliğinde Dijital Bateriler


 
 Bateri çalmak artık elektronik tasarımlarıyla birlikte çok daha kolay hale gelmektedir. Çünkü elektronik tasarımlardaki tablo üzerine eklenmiş dijital etkisi sayesinde, baget ile vurulduğu andan itibaren aynı sesi aynı şekilde çıkarmaktadır.
 
 Aynı zamanda herhangi bir titreşim olmadığı için daha rahat ve kolay kullanım olanağı sağladığını söylemek gerekmektedir. Taşımış olduğu daha birçok farklı teknolojik özellikleri doğrultusunda, günümüzde çok fazla tercih edildiğini söylemek mümkün olmaktadır.
 
 Pedal bölümü, farklı sayılardaki davul kısımları, bluetooth kulaklık ve stand ile beraber pek çok tasarım kapsamında kullanım şansı vermektedir. O yüzden amatör veya profesyonel her yerde artık dijital davullar bir adım öne çıkmaktadır.

Herkes İçin Kullanım İmkanı Veren Elektronik Bateri Çeşitleri


 
 Herkes İçin Kullanım İmkanı Veren Elektronik Bateri Çeşitleri


 
 Kullanım kolaylığı ve tasarımı ile beraber günümüzde herkesin kullanabileceği elektronik bateri modelleri bulunmaktadır. Üstelik kaliteli tasarımı Midex markası güvencesi altında özel bir imkan vermektedir. Tam donanımlı ve ekipman doğrultusunda kategori üzerinden çok uygun elektronik bateri fiyatları kapsamında seçim imkanı bulunmaktadır.
 
 Her bütçe üzerinden bu önemli marka dahilinde elektronik bateriler, her amaca uygun şekilde keyifle kullanım şansı tanımaktadır. Eğlenceyi doyasıya yaşamak ve vurmalı çalgıları öğrenmek için iyi bir başlangıç olarak değerlendirilmektedir.
 

Dijital Davul İle Bateri Çalmaya Hemen Başla

Dijital Davul İle Bateri Çalmaya Hemen Başla

Dijital davul akustik bateri setine alternatif olarak tasarlanmış elektronik bir enstrümandır. Genel olarak zil ve davullara benzer şekillerde yapılan bir dizi ‘ped’ den oluşur. Diğer davullar gibi pedlere davul çubukları ile vurularak ve davul deneyiminden farklı olsa da akustik bateriye benzer şekilde çalınır. Perküsyon sesleri üreten elektronik ses modülünden ve elektronik sinyal göndermek için elektronik sensor ve tetikleyiciler ile donatılmıştır. Pedleri bir raf veya stand üzerine monte edilmiş akustik bateriye benzer. Pedler, disk veya çeşitli malzemeler ile yapılan sığ davul kabuklarıdır. Genelde çubuklarının geri tepme sağlayan kauçuk, silikon ya da kumaş kaplı bir yüzeyi vardır. Her ped vurulduğu zaman elektronik bir sinyal üreten bir ya da daha fazla sensore sahiptir. Kablolar aracılığı ile sentezleyiciye veya vurulan ped ile ilişkili tetiklenen ses üreten başka bir cihaza iletilir. Bateri beyninden gelen ses sinyali kayıt almak için kullanılırken klavye amfisine bağlanabilir. Sessiz bir çalışma yapmak için kulaklıkla dinlenebilir. İçinde hazır davul seslerini, çoklu veya midi davul seslerini barındırıyor. Hazır set biçiminde kullanıma sunulan bu müzik aleti avantajlarının çok olması sebebi ile akustik bateriye tercih edilebilen bir alternatif oluyor. Akustik davul çalma keyfi yönünden üstün performans sağlasa da hem boyut hem ses yönünden çoğu müzisyeni zor sokabiliyor. Bu sebeple elektronik davullar tercihen daha işlevsel bir hal alıyor. Bu sayede evinizde veya iş yerinizde bir köşeye yerleştirebileceğiniz bu enstrüman çevrenizde kimseyi rahatsız etmeden çalabilirsiniz. Dilediğinizde farklı yerlere taşıyarak ağırlık ve ebat avantajından da yararlanabilirsiniz. Yalnızca bu enstrüman başlangıç seviyesinde ve amatör olan kişiler tarafından tercih edilmiyor. Elektronik bateri elbette akustik baterideki çalma hissini vermez. En büyük dezavantajı budur. Teknoloji ne kadar ilerlemiş olsa da gerçek davul veya zil hissiyatını alamazsınız. Dijital davullarının en güzel yanlarından biri taşınabilirliği sayesinde kullanışlı olmalarıdır. Parçalara ayırarak veya katlayarak kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Elektronik Bateri Nasıl Çalışır?

Elektronik Bateri Nasıl Çalışır?

Elektronik bateri adından da anlaşıldığı gibi elektronik aksama sahip olduğundan elektrik kaynağı ile çalışır. Parçalarının hepsi elektronik duyular yardımı ile çalışır. Vuruş sertliğinizi ve yerlerini belirleyecek mekanizmalara sahiptir. Kullanıcılar kolay kullanım ve fiyat performans ürünü olarak tanımladıkları midex DDX-110 ve Midex DDX-190 dijital davul modellerini yeni başlayanlar için önermektedir. 

Elektronik Bateri Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Elektronik Bateri Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

. Bilindik ve güvenilen markaları tercih etmelisiniz.

. Elektronik bateri alırken amfi almanız gerektiğini bilmelisiniz.

. Aldığınız müzik markette ürünü mümkünse denemelisiniz.

. İskeletinin sağlam olmasına dikkat etmelisiniz.

. Almak istediğiniz amfiye dikkat etmelisiniz.

Dijital Davul Avantajları?

Dijital Davul Avantajları?

• Dijital davullarda tek bir düğme ile bateri kitinin sesini değiştirmeniz mümkündür. Stüdyo kalitesinde dijital kitler orkestra perküsyonu, R&B ritimlerine ve daha fazla ses tınısına hızlıca ulaşabilmeyi sağlar.

• Elektronik bateri kiti davul ve zil pedleri birlikte çalındığı zaman daha düşük akustik ses çıkarır. Seslerin seviyesini ses düğmesi sayesinde kolaylıkla kontrol edebilir. Bu özelliği sayesinde küçük sahneler veya herhangi bir sahne hacmi için ideal bir seçim olur. Evinizde, geç saatlerde davul çalmak istediğiniz zaman kulaklıklar size yardımcı olabilir.

• Elektronik bateri kitini birkaç çanta ile dilediğiniz yere kolaylıkla taşıyabilir, seyahatlerde dahi pratik yapmaya devam edebilirsiniz.

• Setler farklılıklar göstere de elektronik davulların çoğu bir tür yerleşik kayıt seçeneği sunar. Ses mikserinize hızla sesi iletebilir, vakit kaybetmeden kayıt yapabilirsiniz.

Elektronik Bateri Çok Ses Çıkarır Mı?

Elektronik Bateri Çok Ses Çıkarır Mı?

Elektronik davullar akustikler gibi gürültülü olabilir. Fakat elektronik davulu çalarken ses yükseklik ayarı yapabilirsiniz. Ev de çalışma yaparken kayıt alırken de kulaklık takabilmenizde sizin için avantajdır.

Elektronik Bateri Nerelerde Kullanılır ?

Elektronik Bateri Nerelerde Kullanılır ?

Elektronik bateri, gelişen teknoloji ile birlikte müzik kategorisinde daha sık karşımıza çıkmaktadır. Akustik baterinin devamı niteliğinde değerlendirilecek bir müzik aletidir. Eskiden çok kısıtlı olmasına rağmen günümüz teknolojisinden payını fazlasıyla alarak birçok sahne, stüdyo hatta profesyonel bateristlerde dahi bulunması gereken müzik aletlerinden biridir. Elektronik bateri konusuna gelmeden önce bateri hakkında bilgi vermek istiyorum. Standart bir bateri 5 adet davul 2 adet zil bulunmakta ve baget aracılığı ile kullanılmaktadır. Elbette kullanım tarzı ve şekline göre bu adetler artıp azalabilmekte hatta bagetlerimizin bile ölçüleri değişebilmektedir. Köken bakımından en eski müzik aletlerinden biridir. Bateriler aslında davul ve zillerden oluşan kompleks yapıdaki müzik aletleridir. Ve asıl ana parçası davullardır. Davullar ise çeşitli din insanı tarafından oldukça sık bir şekilde kullanılmıştır. Çok eski zamanlarda savaşlarda, ayinlerde ve birçok benzeri alanlarda sıklıkla kullanılmıştır. Bateriler ritim aletleri olduğu için gerek haberleşmede gerekse de tempoyu arttırıp azaltmakta sıklıkla kullanılan araçlardan olmuşlardır. Fakat bu bahsettiğim bateri türü sade bir davul olarak düşünülmesi gerekmektedir. Özellikle Afrika kabilelerinde çokça karşımıza çıkabilen davul türleri mevcuttur. Vurmalı çalgı aleti üyesinden biri olan bateri yani davullar her geçen gün daha çok kişiye ulaşmakta ve daha çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Dünyaca üne ve bilinirliğe kavuşma durumu ise birinci dünya savasında orduların bando takımlarında sıklıkla kullanılan araçlar olmasıyla birçok kişi tarafından bilinen bir müzik aleti haline gelmiştir. Sonraki süreçte ise rock ve benzeri müzik türlerinde yer almasıyla bateri dünyanın en bilindik müzik aletlerinden biri olmuştur. Bateri hakkındaki mutlaka bilinmesi gereken bilgilerden de bahsettiğimize göre asıl konumuz olan elektronik bateri konusuna geçelim isterseniz. Bu yazımda elektronik bateriyi birçok açıdan ele alacağım ihtiyacınız veya ilgi duyduğunuz bir müzik aleti çeşidi ise mutlaka bu yazımda alabileceğiniz yararlı bilgiler olduğunu düşünüyorum. Gelin isterseniz öncelikle elektro baterinin artı ve eksilerine birlikte göz atalım…

Dijital Davul Farkı

Dijital Davul Farkı

Bu konuya geçmişten bugüne doğru zamansal gelişim süreçlerine bakarak cevap vereceğim. Öncelikle elektro bateri ya da elektronik bateri ilk üretildiği zamanlar oldukça verimli bir şekilde kullanılmaya olanak sağlayacak özelliklere sahip değildi. Bu yüzden akustik bateriye oranla tercih edilmesi hatta kıyaslanması bile mümkün değildi. Şimdi ise teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte birçok alanda akustik bateriden pek bir farkı kalmamış hatta birçok alanda daha üstün duruma dahi geçmiştir. Gelin isterseniz bu artı ve eksileri maddeler eşliğinde sırayla bir göz atalım…

• Elektronik bateriyi en ön planda tutan özelliklerden biri ise ses avantajı olmasıdır. Gerçekten çok düşük seviyelerde kullansanız dahi gerçekten üst düzey kayıpsız net ve şiddetli sesler elde edebiliyorsunuz. 

• Ayrıca oldukça kapsamlı ses türlerine sahiptir. Bu durumu akustikten örnek vererek açıklayacak olursak eğer akustik bateride davul türü ve zil çeşidi hatta çalma baget ve benzeri aracınıza göre standart sesler üretebilirisiniz. Farklı türde müzikler üretmek ve farklı tarzda çalmak için mutlaka mevcut baterinizde az çok değişiklikler veya ilaveler yapmanız gerekebilir. Elektro bateride ürününüzü destekleyen yazılımlar sayesinde her bir davul, zil ve benzeri araçtan sahip olduğu özelliklerine göre atadığınız çeşitli sesleri kullanabilirsiniz.  Bu hiç şüphesiz ki en önemli özelliklerinden biridir.

• İlk bakışta maliyetli bir müzik aleti gibi görünse de kayıt ve benzeri amaçlı kullanımlarda oldukça tasarruflu bir müzik aleti olmaktadır.  Bu durumu yazımın devamında daha detaylı açıklayacağım.

• Benim gibi üst düzey bir kullanıcı değil iseniz birçok açıdan ihtiyacını fazlasıyla görebilmekte hatta bir durum var ki bu elektronik davullar iyi ki var diyorsunuz. Bu durum ise akustik davulları evlerimizde kullanmak oldukça sıkıntılı hal alabiliyordu. Toplu yaşam alanlarında yüksek sesi sayesinde insanları rahatsız edebiliyor ve bu durum sizin hevesinizi ve keyfinizi kaçırabiliyordu. Elektro davullarda bu durum en minimize hale gelmektedir. Çünkü üretilen ses çok az derecede kulaklarınızla duyulmakta ve bu sayede çevrenizdeki insanları rahatsız etmeden saatlerce keyifle müzik aletinizi kullanabilmektesiniz. 

• Elektro davulda üretilen sesi dijital ortama taşıyarak ister kulaklığınızdan isterseniz de hoparlör ve benzeri bir aygıttan dinleyebilirsiniz.

• Yeni nesil elektronik davul seti modellerinde ritim, ses ve benzeri birçok bakımdan akustik davullar kalitesinde performanslar sunabilmektedir.

• Hatta bu müzik aletlerini ister baget ve benzeri bir araçla hatta ellerinizle dahi kullanabilirsiniz.

Dijital davul olarak da bilinen bu muhteşem ürünün en büyük artılarından biri olan kayıt esnasında bize kattığı durumlara gelin isterseniz birlikte göz atalım.

Elektronik Baterilerin Kayıt İçin Artıları

Elektronik Baterilerin Kayıt İçin Artıları

Gelelim en çok tercih edilmesine sebep olan büyük artılarına, elektronik davul seti sadece bir midi kablo yazılım ve yazılımın yüklü olduğu bir bilgisayar ile kayıt alabileceğiniz bu kayıtları da en ufak ses kaybı yaşamadan evinizde dahi alabileceğiniz ürünlerdir. Fakat akustik davuldan kayıt alabilmek için yapmanız gerekenler şunlardır;

• Kesinlikle akustik bateride ses kaydı almadan önce ortamı dış seslerden izole etmelisiniz.

• Ses üretebilen her parçasına özel mikrofonlar kullanmalı ve o parçalardan üretilen sesleri en iyi şekilde alabilmelisiniz.

• Bu demek oluyor ki birden fazla mikrofon satın almalı ve hatta bu mikrofonlardan gelen sesleri tek bir parçada en doğru ve kayıpsız şekilde buluşturmak için ise gerçekten işlevsel ve üst düzey bir mikser satın almanız gerekecektir.

• Hatta kayıt edeceğiniz müzik türüne göre belki de ekstra davul veya zile ihtiyaç duyulacak ve ek donanımlar satın almak zorunda kalabileceksiniz.

Oysaki elektronik bateri veya elektro bateri ürününde tüm bu saydığım donanım ve aparatlara ihtiyaç duymadan bir birçok stüdyo ve benzeri yerde mevcut olan bilgisayara kurabileceğiniz bateri yazılımı sayesinde istediğiniz parçalara ihtiyacınız olan tondaki sesleri atayıp sadece bir midi kablo aracılığıyla ürettiğiniz sesleri dijital ortama aktararak gerekli olan kaliteli ve kayıpsız olan üst düzey sesleri kayıt altına en iyi şekilde alabileceksiniz.


Bence elektronik davul seti birçok alanda oldukça verimli bir şekilde kullanılabilecek bir müzik aletidir. Ben bu yazımda akustik bateri daha iyi veya elektro davul daha iyi demek istemiyorum. Her ikisi de oldukça verimli müzik aletleri olduğunu birbirlerine göre artılarını ve eksilerini anlatmaya ve asıl konum olan elektronik bateriyi akustikten yola çıkarak anlatmaktır.  Çünkü elektro bateri akustiğin devamı bir bateri türüdür. Ayrıca günümüz teknolojisinin gelişmesi ve direkt olarak teknoloji ile birlikte gelişebilen bir aygıt olduğu için geleceğin vazgeçilmez müzik aletleri arasında yer alacağını en iyi şekilde artı yönleriyle anlatmaya çalıştım. Fakat her iki ürünü de kullanan birisi olarak günümüzde değil de geçmişte olsa kesinlikle akustiği tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederdim. Şimdi ise her ikisini de oldukça verimli bir şekilde kullanabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Tabi her ne kadar teknolojinin gelişmesiyle artıları olsa da elektro davulların akustiğin yer her zaman ayrı kalacaktır. Çünkü bu olayın aslı akustik bateridir hiç şüphesiz ki akustik deneyimi yaşayan birisinin üründen aldığı tadı ve tecrübeyi dijitalden tam anlamıyla alması mümkün değildir. Bu yüzden bu muhteşem iki ürünü mutlaka müzik ekipmanlarınız arasında bulundurmalı ve yerine göre verimli bir şekilde kullanmalısınız.  

Birçok açıdan ele aldığımız bu muhteşem müzik aleti hakkındaki satın almadan önce dikkat etmeniz gereken unsurlar ile ilgili bilgilere ise aşağıdaki yan başlıktan ulaşabilirsiniz.

Elektronik Davul Ya Da Elektro Davul Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Elektronik davul seti satın almadan önce hesaba katmanız gereken unsurları maddeler halinde en anlaşılır bir şekilde sizlere anlatmaya çalışacağım. Bu söylediklerime lütfen dikkat ediniz. Çünkü direkt olarak üründen beklentiniz olan performansları alabilmek için maliyeti etkilemektedir. 

• Kesinlikle ürün dijital ortam için üretildiğini göz önünde bulundurmalı ve bir bilgisayara ve ürüne uygun bir üst düzey yazılıma ihtiyaç duyacağınızı göz ardı etmeyiniz.

• Ürünü akustik kadar hor kullanmamalı daha dikkatli bir şekilde kullanmalısınız.

• Ürünün başına gelebilecek her hangi bir aksam problemi veya zarar ürünün bütününü etkileyebilir yani ürünü tamamıyla iş görmez hale getirebilir. Akustikte ise problem yaşadığınız parçayı atıyorum davul veya zili kullanmadan diğer parçalarından ses üretebilir belki de kullanmaya belli bir süre devam edebilirsiniz.

• Satın alacağınız ürünü kesinlikle ihtiyaçlarınız oranında hesaba katmalı ve bütçenize uygun ürünler tercih etmelisiniz. Çünkü elektro bateriler oldukça maliyetli ürünlerdir.

• Kullanım yerine göre satın alacağınız ürünün tasarımına dikkat edip doğru renkler tercih ediniz.

• Son olarak ise sesi kulaklık veya hoparlör ve benzeri bir elektronik cihaz aracılığıyla işiteceğiniz için ürüne uyumlu ideal bir kulaklık ve hoparlör masrafını da göz önünde bulundurunuz. 

 

 

Bu yazımda sizlere elektro bateri ya da diğer bir adıyla elektro davul hakkında kapsamlı ve detaylı araştırmalarım sonucu sahip olduğum bilgileri sizleri sıkmadan elimden geldiğince akıcı bir şekilde paylaşmaya çalıştım. Umarım bu konudaki merakınızı giderebilmiş ve bu tip bir ürün satın almadan önce ihtiyacınız olan bilgileri size aktarabilmişimdir. Ben Uğur Can Selli sıradaki yazımda görüşene dek kendinize iyi bakın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.