⁠   ⁠
₺79,00 KDV Dahil
₺125,00 KDV Dahil
₺99,00 KDV Dahil
₺149,00 KDV Dahil
₺179,00 KDV Dahil
₺239,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Videolu Ürün
₺59,00 KDV Dahil
₺139,00 KDV Dahil
₺299,00 KDV Dahil
₺379,00 KDV Dahil
₺699,00 KDV Dahil
₺799,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo

Keman Aksesuar Fiyatları ve Modelleri

Keman aksesuarları kemanı çalan kişiye yardımcı olan aksesuarlardır. Bu enstrümanın birçok farklı aksesuarı bulunmaktadır. Yay, yay çekme aparatı, kutu, köprü, akort kulağı, yastığı gibi birçok aksesuara sahiptir. Keman aksesuar fiyatları değişiklik gösterdiği gibi aksesuarların da kullanılan maddelere göre değişiklik göstermektedir. Yonka müzik marketinde birçok keman çeşidi ve keman aksesuarları bulunmaktadır. Bu aksesuarlar doğrudan kemanın çalınmasında gerekli değildir. Ancak kemanın akort edilmesinde, sesin iletilmesinde, konforun sağlanmasında kişiye yardımcı olmaktadırlar. Enstrümanınıza gerekli özeni göstermediğinizde zarar görmesine neden olabilmektesiniz.

Keman Aksesuarları

 • Keman Yayı: Çoğunlukla naylon ve çelikten üretilen yaylar enstrümanınızı çalabilmek için ilk ihtiyacınız olan aksesuarlardandır. Keman yayı keman çalımında oldukça önemlidir. Yonka müzik markette birçok çeşidi bulunmaktadır.
 • Yay Çekme Aparatı: Keman aksesuar modelleri ile yay çekme egzersizi yaparak yay kullanma alışkanlığınızı geliştirebilirsiniz. Özellikle yeni başlayanların tercih edebileceği bir aksesuar çeşididir.
 • Akort Kulağı (Keman Burgusu): Kemanın tellerini akort etmenize yarayan aksesuardır. Bu aksesuar sık sık zarar görebilmekte ancak kolaylıkla değiştirilebilmektedir.
 • Keman Kutusu: Kemanınızı saklayıp korumanıza, bir yere giderken taşımanıza yardımcı olmaktadır. Keman kutularının birçok farklı türü bulunmaktadır.
 • Keman Standı: Enstrümanınızı çalmadığınız sırada düzgün bir şekilde yerleştirip koruyabilmeniz için tasarlanmıştır. Bu aksesuar kemanınızın herhangi bir düşme tehlikesi yaşamamasına yardımcı olur. Yonka müzik marketinde kemanınızı duvara asabileceğiniz aparatlar bulunmaktadır.
 • Keman Köprüsü: Tellerdeki titreşimi gövdeye ileten keman köprüsü önemli aksesuarlardandır. Kolaylıkla değiştirilebilir, genellikle akçaağacından yapıldığından çok sert veya yumuşak olmamalıdır.
 • Keman Yastığı: Keman omuz ve çene arasına yerleştirilerek çalınmaktadır. Keman yastığı kemanın konforlu bir şekilde yerleştirilip çalınmasına yardımcı olur. Yonka müzik markette profesyonel keman yastıkları bulunmaktadır.
 • Reçine: Reçine arşeye sürülerek kıllara yapışması sağlanır. Bu şekilde tellerden sesin çıkması sağlanmaktadır. Reçineler en önemli keman aksesuarları arasındadır.
 • Keman Teli: Yonka müzik markette birçok çeşit keman teli bulunmaktadır. Ekonomik ve kaliteli keman telleri her model keman türüne ve modeline uyundur.

Keman Notaları

Mi, la, re ve sol olarak 4 adet tel mevcuttur. En pes sese sahip olan nota “sol” iken en tiz sese sahip olan ise “mi” notasıdır. Bu notaların arası yarım sesten oluşmaktadır. Notaların kalından inceye sıralanışı; sol, re, la ve mi şeklindedir. Solaklar için üretilen kemanlarda notaların sıraları yer değiştirebilmektedir.

Keman Hangi Tür Müziklerde Kullanılır?

Keman Hangi Tür Müziklerde Kullanılır?

Kemanlar çok yönlü enstrümanlardandır. Kemancılar klasik müzik, halk müziği, caz, metal, pop gibi türleri icra edebilmektedir. Asıl olarak Batı’da ortaya çıktığından Batı müziğinde daha çok kullanılmaktadır. Türk müziğinde kemanların akort dizilimleri batıdan farklıdır.

Kemanların Boyutları

 • 1/8 keman çeşitleri 47 cm uzunluğa sahiptirler. 4-6 yaş arası için en uygun boyuttur.
 • 1/4 kemanlar 51 cm uzunluğa sahiptirler. 6-8 yaş arası için en uygun boyuttur.
 • 1/2 kemanlar 56 cm uzunluğa sahiptirler. 8-10 yaş arası için en uygun boyuttur
 • 3/4 kemanlar 58,5 cm uzunluğa sahiptirler. 10-13 yaş genç yetişkinler için en uygun boyuttur
 • 4/4 kemanlar 59 cm uzunluğa sahiptirler. 13 yaş ve üzeri, yetişkinler için en uygun boyuttur

Kimler Keman Çalabilir?

Günlük düzenli olarak 30 dakika kemanla ilgilenen herkes keman çalabilir. Bu konuda istikrar, zaman ve emek harcamak oldukça önemlidir. Yaş olarak 4 yaş ve üzeri herkes kemanı çalabilmektedir. Bunun için özel bir yetenek gerekmemektedir. Bu enstrümanı çalmak için çocukluktan başlamak da gerekmemektedir. Ancak çocukluktan başlamak bu konuda daha hızlı ilerlemenize fayda sağlayacaktır. Başlangıçta kullanılan keman ve alınan eğitim oldukça önemlidir. Kötü bir keman ile düzgün bir ilerleme kaydetmek mümkün değildir. Başlangıç için klasik kemanlar ile başlamak en doğru tercihtir. Mutlaka keman aksesuarları alarak öğrenme süreci kolaylaştırılmalıdır.

Keman Aksesuarları İle Kemanınızın Eksiklerini Hemen Tamamlayın

Keman aksesuarları, keman çalmak için ihtiyaç duyulan aksesuarlardır. Keman, tek başına kullanılan bir enstrüman olarak görünse de farklı aksesuarlara ihtiyaç duyar. Yani keman çalmaya yeni başlayacak olan kişilerin sadece bu enstrümanı alması yeterli olmayacaktır. Enstrümana eşlik eden aksesuarlar ile keman çalmaya başlayabilirsiniz.

Keman çalmak için öncelikle hangi aksesuarla ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Zira her bir aksesuar keman için farklı özellikleri sunmaktadır. Keman aksesuarları sadece keman çalmaya yaramaz. Aynı zamanda kemanın dış etkenlerden korunmasını da sağlamaktadır. Keman aksesuarlarında ihtiyacınız olanlar şunlardır:

Keman yayı:Enstrüman gövdesinden ayrı bir parça olan keman yayı, kemanı çalmak için en gerekli aksesuarlardan biridir. Keman arşesi olarak da adlandırılan bu aksesuar, kemanla birlikte sunulduğu düşünülse de ayrı bir parça olarak satılmaktadır. Naylon ve çelik gibi materyallerden yapılan keman yayını, kemanla birlikte almanız önemlidir.

Keman burgusu: Keman burgusu, keman akort kulağı olarak da adlandırılan keman aksesuarları arasında yer almaktadır. Bu aksesuar, telleri akort etmeye yaramaktadır. Genelde kısa sürede bozulan keman burgusunu sık sık yenilemek gerekmektedir.

Yay çekme aparatı: Keman çalmak için gerekli bir keman aksesuarı değildir. Ancak ilk öğrenme sürecinde yay çekme egzersizleri yayın kullanılması için önemlidir. Yay çekme aparatı, keman çalmaya yeni başlayanlar için önerilen bir aksesuardır.

Keman susturucu: Keman sesini azaltan ve gürültü oluşturmayı engelleyen keman susturucu, özel bir aksesuardır.

Keman kutusu: Kemanı saklamaya ve korumaya yarayan bir aksesuardır. Aynı zamanda bir yere giderken de kemanın taşınmasını sağlar. Hardcase ve softcase türleri olduğu için dokusuna göre tercih etmek mümkündür.

Keman yastığı: Omuz ve çene arasına yerleştirilerek çalınan keman, keman yastığı ile daha kolay bir kullanım sunmaktadır. Bu aksesuarı omuz ve çene arasına yerleştirerek kemanı çalmak daha rahat ve kolay hissettirecektir.

Keman köprüsü: Keman tellerinin titreşimini gövdeye iletmeye yarayan bir aksesuardır. Akçaağacından yapılan bu aksesuarın yapısı genelde orta sertlikte olmalıdır. Keman köprüsü, sesin çıkışında da oldukça önemli bir aksesuar olarak kabul edilmektedir.

Keman teli: Kemanın ana parçalarından biri olan keman teli, koptuğunda ya da eskidiğinde değiştirilmesi gerekir. Ses üretmeye yarayan bu aksesuar, farklı malzeme ve kalınlıklarda mevcuttur.

Keman reçinesi: Keman reçinesi tam olarak bir aksesuar sayılmasa da işlevsel yönü büyük bir reçine türüdür. Özellikle de profesyonel müzik uygulamalarında keman sesini etkilediği için tercih edilmektedir.

Çello Aksesuarlarını Hemen İncele ve İhtiyacın Olan Ürünü Bul

Yaylı çalgılardan biri olan çello da belirli aksesuarlarla kullanılan bir enstrümandır. Bu nedenle keman aksesuarları kategorisinde yer almaktadır. Keman aksesuarlarına benzese de çello aksesuarları, çelloya özel olarak tasarlanmaktadır. Eğer çello çalmaya başlayacaksanız ya da çalıyorsanız eksik olan aksesuarlarını tamamlamalısınız. Özellikle de çello teli en önemli aksesuardır. Diğer çello aksesuarları ise şunlardır:

Akord burgusu: Çello tellerini akord etmeye yaramaktadır.

Çello yayı: Keman yayına benzeyen çello yayı, daha büyük görünümde çello için tasarlanan bir aksesuardır. Bu aksesuar, çello tellerini çekmeye yaramaktadır.

Çello kuyruk: Enstrümanın üzerine monte edilen bir aparattır. Bu aparat, kuyruk bağının gevşemesini önlemektedir. Buna bağlı olarak da akort kaçırma problemleri ortadan kaldırılmış olur.

Çello susturucu: Çellonun sesini azaltmaya yarayan bir aksesuardır.

Çello köprüsü: Ses iletimini ve ses performans kalitesini yükselten çello aksesuarları arasında yer almaktadır.

Çello teli: Çello teli, çellonun ses üretmesini sağlayan en önemli parçalardan biridir.

Çello sehpası: Çellistlerin çelloyu rahat çalabilmesi için kullandığı bir destektir. Stand olarak da kullanılabildiği için çellonun zarar görmeden yerleştirilmesini sağlamaktadır.

Keman Yastığı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Keman yastığı, keman aksesuarlarında en çok ihtiyaç duyulan bir aksesuardır. Öyle ki, bu aksesuar olmadan kemanı rahat ve konforlu bir şekilde çalabilmek zordur. Ancak bu keman aksesuarları arasındaki keman yastığını seçerken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır.

Keman yastığı modelleri birçok çeşitte sunulmaktadır. Bu modelleri incelerken kemanınızın boyutuna uygun olmadığına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda yüksekliğinin ayarlanabilirliği ve süngerinin rahatlığı da kullanım açısından önemlidir. Dolayısıyla keman yastığının kemanla uyumlu olması en önemli unsurdur.

Doğru ve rahat tutuş için keman yastığı yüksekliğinin ayarlanabilir olması gerekmektedir. Bu aksesuarın ne çok sert ne de çok yumuşak olması gerekir. Süngerinin omuza oturan bir yapısının olması dikkate alınmalıdır.

Keman Yayı Ölçüleri Nelerdir? Hangi Yayı Tercih Etmeliyim

Keman yayı, kemanın sesini yönlendirmek ve doğru sesi çıkarmak için kullanılan bir aksesuardır. Keman alırken ölçüleri dikkate alınmalıdır. Keman ölçüleri genelde modellere göre şekillenmektedir. Bu modeller ise farklı yaş gruplarına özel olarak tasarlanmaktadır.

Dolayısıyla keman yayı ölçülerini tercih ederken yaş grupları göz önünde bulundurulmalıdır. Keman aksesuarları arasında olan keman yayının ölçüleri ise farklı yaş gruplarına özel olarak şu şekilde belirlenmiştir:

4-6 yaş grubu için 1/8 6-8 yaş grubu için 1/4 Çeyrek 8-10 yaş grubu için 1/2 Yarım 10-13 yaş grubu için 3/4 Üç Çeyrek Yetişkinler için 4/4 Tam

14 ve üzeri yaş grupları yetişkinler için sunulan 4/4 tam keman yayı kullanmaktadır. Siz de bu yaş gruplarına göre uygun keman yayını bulabilirsiniz. Yonka Müzik Market, her yaş grubundaki keman tutkunlarına özel keman aksesuarları sunmaktadır.

Keman Teli Modellerinde Midex İmzası İle kaliteli Teller

Keman teli, keman aksesuarlarında sunulan en önemli parçalardan biridir. Bu tel olmadan keman çalmak mümkün değildir. Siz de kemanınıza uygun tel arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yonka Müzik Market, Midex markası altında kaliteli keman teli modelleri sunmaktadır.

Kemanınızın modeline ve kullandığınız ölçüye uygun keman teli tercih edebilirsiniz. Kaliteli ve işlevsel özellikleri bakımından dikkat çeken teller, enstrüman çalma performansınızı yükseltmektedir. Ayrıca keman teline keman reçinesi sürerek daha pürüzsüz bir ses çıkışı yakalayabilirsiniz.

En Kaliteli Çello Teli Midex Üretimi İle Sizlerle

Çello çalıyorsanız çello aksesuarlarını temin etmeniz gerekmektedir. Çello aksesuarları arasında olan çello telleri ile enstrümanınızı keyifle çalabilirsiniz. Midex, kaliteli ve kullanışlı çello aksesuarları sunan bir markadır. Markanın çello teli yüksek kalitesi ve ses iletim özellikleri ile tercihinize sunulmuştur.

Çellonuzun sesini ve tonunu doğru bir şekilde çıkarmak için bu özel aksesuara ihtiyacınız vardır. Çello aksesuarları söz konusu olunca akla gelen bir aksesuarlardan biri de çello telidir. Çello teli, dinamik aralık ve dengeli ton sunmaktadır. Siz de Midex ayrıcalığıyla bu kaliteli aksesuarı tercih ederek uzun süre kullanabilirsiniz.

Keman Susturucu İle Kemanınızın Sesini Sadece Siz Duyun

Keman susturucu, keman sesini sadece keman çalan kişinin duymasını sağlayan bir aksesuardır. Başkalarını rahatsız etmemek için kullanılan bu aksesuar oldukça işe yaramaktadır. Yani tek başınıza evde, sınıfta ya da farklı bir iç mekanda keman çalarken sesinin gitmemesi için bu aksesuarı kullanmalısınız.

Keman susturucu sayesinde kemanınızın sesini sadece siz duyabilirsiniz. Keman aksesuarları arasında yer alan bu parçanın her keman çalan kişi tarafından temin edilmelidir.

Keman Reçinesi İle Arşenize Hayat Verin

Keman reçinesi, arşeye sürülen özel bir yapışkandır. Bu reçine sesin temiz ve net çıkmasını sağladığı için kemandan gelen kötü sesi engeller. Arşeye sürülen keman reçinesi aynı zamanda arşenin kullanım ömrünü de artırmaktadır. Keman aksesuarları kategorisinde olan keman reçinesiyle arşenize hayat verin ve dinleyicilerinizi etkileyin.

Keman aksesuarları, kemanınızı bütünsel kıldığı için temin edilmelidir. Özellikle de profesyonel bir iş ya da eğitim amacıyla çalıyorsanız hepsini satın almalısınız. Yonka Müzik Market, tüm keman aksesuarlarını uygun fiyatlarda sunmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.