⁠   ⁠
₺1.082,00 KDV Dahil
₺1.302,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Yıldızlı Ürün
₺1.376,00 KDV Dahil
₺1.649,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺4.990,00 KDV Dahil
₺5.990,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
₺914,00 KDV Dahil
₺1.029,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.586,00 KDV Dahil
₺1.869,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺798,00 KDV Dahil
₺914,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
₺11.487,00 KDV Dahil
₺13.409,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
₺420,00 KDV Dahil
₺525,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺2.237,00 KDV Dahil
₺2.667,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Popüler Ürün
₺4.148,00 KDV Dahil
₺4.946,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

Cami Ses Sistemleri

Cami ses sistemleri kategorisinde cami kullanımı için geliştirilen, cami mikrofonu, anfisi, hoparlörü ve cami’ye özel üretilen cami ses sistemi ekipmanları yer alır. Cami içerisinde ki akustik ses konusunda oldukça önemlidir. Yüksekliği ve ambiyansı göz önünde bulundurulduğunda cami içerisinde ki kullanılacak ses sistemi çok daha önem kazanmaktadır. Bunu bir örnek ile açıklayacak olur isek; ses sistemini kurdunuz ve kullandığınız anfi de ekho yükseklik ayarı bulunmuyor.. Bu durumda akustik fazlaca olacağından sesler anlaşılamayacaktır. Bu örnekten hareketle; camilerde ekho efekt ayarı olan bir anfi kullanımının yerinde olacağını söyleyebiliriz. Cami ses sistemi seçimi yapmadan evvel, iç kısımın kaç metre kare olduğunu hesaplamalı ve ortalama cami cemaatinin sayısını çıkarıp sonrasında araştırma yapmanız en doğrusu olacaktır. Örneğin; 200 metre bir camiye normalde 4 hoparlör yetebilmektedir. Ama namazlarda önemli bir kalabalık oluyor ise hoparlör sayısını artırmanız, cami ses sistemlerinizin hem verimli olmasını hemde herkesin sesi net duyabilmesini sağlayacaktır.

 

Caminize ses sistemini kurduktan sonra ilk iş anfi hoparlör arası ayarlamaları yapmak ve sonrasında mikrofonunuzu cami akustiğine göre ayarlamak olmalıdır. Kalabalık olan kısımlardaki hoparlörünüzün sesini biraz daha açmak ve az kişi olan bölümü biraz kısmak gibi hassas ses ayarı yapmanız doğru bir kullanım sağladığınız anlamına da gelmektedir.

 

Cami Ses Sistemleri Listesi

Cami ses sistemlerini liste olarak aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

  • Cami Anfisi
  • Cami Hoparlörü
  • Cami Mikrofonu
  • Cami Ses Kabloları
  • Cami Ezan Cihazları
  • Cami Vakitmatik
  • Cami İçin Hazır Ses Sistemi Paketleri

 

Cami Ses Sistemlerinde Anfiler

Cami ses sistemi içerisinde önem arz eden bir çok ekipman bulunmaktadır. Bunlardan biri de cami anfileridir. Tüm sistemi kontrol eden ve bir bakıma cami ses sistemlerinin kumandası diye nitelendirebileceğimiz bu ürünler, ekho, reverb özelliğinin yanı sıra 4-6 ohm ya da hat trafolu olabilmektedir. Kendi dışındaki ekipmanların seçimini doğrudan etkileyen anfiler, sistemin ana hattını oluşturmaktadır. Bunu bir örnek ile açıklayacak olur isek; diyelim ki 400 watt bir cami anfisi aldınız ve bir sonraki işlem olan cami hoparlörü alımına geçtiniz. Alacağınız hoparlörlerin toplam watt kapasitesinin 400’ den yüksek olmaması gerekmektedir. Yani burada aslında aldığımız hoparlörü anfiye uyumlu seçmiş olduk. Bir bakımda hoparlörümüzü de anfimiz belirlemiş oldu.

 

Cami Ses Sistemi Hoparlörü

Cami ses sistemlerinde hoparlör oldukça önemli bir ekipmandır. Az önce de bahsettiğimiz gibi cami içerisinde ki akustik özelliğini avantaja çevirmek için seçeceğimiz hoparlör de önem kazanmaktadır. İbadet yapılırken okunan dua’nın net bir şekilde duyulması ve tüm ibadet eden insanların eşit duyması için hoparlör kullanımı elzemdir. Cami hoparlörleri de kendi içerisinde 4,5, 6 ve 8 inç olarak çeşitlere ayrılmıştır. Küçük ve orta ölçekli camilerde 4 ve 5 inç hoparlör kullanılırken, büyük camiler de 6 ya da 8 inç hoparlörler tercih edilmektedir. Şu ana kadar bahsettiğimiz hoparlör tipi iç mekanda namaz kılarken ses aldığımız cami iç sistem hoparlörleri idi. Birde avlu ve minare de kullanılan hoparlörler bulunmaktadır. Ezan hoparlörünü açıklayacak olur isek; sesi uzağa atabilen, huni tarzında bir görünüme sahip olan hava tazyikli hoparlörlerden bahsedebiliriz. Caminin bulunduğu mahallede sesin tüm insanlara iletilebilmesi için kullanılan hoparlörün sesi en az 2 km’ye iletebilmesi gerekmektedir.

 

Cami Ses Sistemlerinde Mikrofonlar

Mikrofon kullanımı cami için çok önemli bir ihtiyaçtır. Kaliteli bir mikrofon almanız sesinizi de temiz bir şekilde duyuracağınız anlamına gelmektedir. Cami mikrofonları da kendi içerisinde el, yaka, headset tipi olmak üzere çeşitlenmektedir. Mesela, hutbe’de el mikrofonu kullanılırken, namaz kıldırırken yaka mikrofonu kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile cami mikrofonlarında da çok iyi ürünler ve özellikli modeller piyasaya girmiştir. Çoğu cami’de kablosuz mikrofonlar tercih edilmektedir. Kablo kalabalığını ortadan kaldırmak ve daha rahat bir kullanım için cami hocaları telsiz mikrofonlara daha öncelik vermektedir. Cami ses sistemlerinde diğer ürünler ne kadar önemli ise mikrofonlar da bir okadar önemlidir. Çünkü bu ekipmanlar birbirini tamamlayan ürünlerdir.

 

Cami Ses Sistemlerinde Hazır Paketler

Cami için ses sistemi oluştururken bir çok kullanıcı hazır paketleri seçmektedir. Bunun en büyük sebepleri ise; paket halinde satılmasından dolayı hem indirimli olması hem de set içerisisinde ki ürünlerin birbirine uyumlu olmasıdır. Bazı cami hocaları ses sistemleri konusunda bilgi sahibi olsa da her kullanıcı üst düzey bilgi sahibi değildir ve nasıl bir ses sistemi alacağını bilememektedir. Tabii ki bilmenin dışında bir de ses sistemlerinin birbiri ile uyumu var. Uyum noktasında hangi anfi hangi hoparlöre uyumludur sorusundan hareketle, cami ses sistemi hazır paketleri oluşturulmuştur.

 

Cami Ses Sistemlerinde Kullanıcı Tavsiyeleri

Cami ses sistemi almadan önce bir çok araştırmacı, kullanıcıların tavsiyesine ve deneyimlerine başvurmaktadır. Çünkü bir ürünün iyi olduğunu deneyimleyen bir kişinin yönlendirmesiyle alınacak ses sistemi büyük bir ihtimalle bizi de memnun edecektir. Cami ses sistemi tavsiye ürünleri içerisinde bazı markalara ait modeller ön plana çıkmaktadır. Mesela; ezan hoparlörü olarak ‘’sammi ünit hoparlör’’ tercih edilmekte ve önerilmektedir. İç sistem hoparlörü olarak Lastvoice St-4, St-5 ve st-6 tercih edilmesinin yanı sıra cami anfisi olarak da yine lastvoice’nin tasarımına ait olan prime-400, prime-500 ve gold-2500 tercih edilmektedir. Mikrofonlar da ise ön plana çıkan‘’Hepa merz’’ marka ürünler, hm-8001, hm-8002, hm-8004 serileri ile dikkat çekmektedir.

 

Cami Ses Sistemlerinde Fiyatlar

 

Cami ses sistemi fiyatları, bir çok değişkene bağlıdır. Bunlar; ürünün kalitesi, güç kapasitesi, efekt gibi özelliklerdir. Örnek verecek olur isek; 300 watt anfi ile 1000 wat anfinin fiyatı aynı olamayacağı gibi, efektli bir cami anfisi ile de efektsiz bir anfinin fiyatı aynı olamamaktadır. Bu nokta da tercih yapmadan önce sizlere önerimiz, en ucuz ya da en pahalı değil de en çok tercih edilen ürünü almanız olacaktır. Yani en ucuz cami ses sistemi en çok tercih edilendir diyebiliriz. 

 

Cami Ses Sistemleri Hakkında Sık Sorulan Sorular


Cami Ses Sistemi İçin Gereksinimler Nelerdir?

Cami ses sistemleri için gereksinimleri tek tek sıralayacağımız bu soru başlığı adı altında, kısa özetlerle ihtiyaçlarını yalın bir dille anlatarak yardımcı bir çalışma olacağını düşünüyorum. Öncelikle, bir işe başlamadan önce tüm cihazları göz önüne getirerek bir yol çizmenin doğru olduğunu düşünüyorum. Örneklerle girecek olursak bu konuya, cami minaresi için horn hoparlör ve iç mekan ses sistemi için duvar hoparlörü yani sütun hoparlör iyi bir örnek olacaktır. Daha sonra, güzel bir ses kalitesi elde etmeniz için yaka mikrofonu veya headset mikrofonu yani kafa mikrofonu cami hocalarımıza konfor açısından oldukça avantaj sağlayan cihazlardır. Ancak, en önemli ürüne göz gezdirecek olursak, cami için ezanmatik ve tüm sistemi tek çatı altında birleştirebilmeniz için cami amfisi en temel ve beyin işlevi gören cihazımızdır. İşte bu noktada, tüm sistemin sağlıklı ve tam performans çalışabilmesi için gerek duyduğu tek bir şey vardır doğru kurulum dışında, ses sistemi kablosu ne kadar kaliteli olursa sistem o kadar iyi ve verimli çalışır diyebiliriz. Bu başlığa son olarak, mevlit amfisi ve buna benzer taşınabilir ses sistemleri de cami ses sistemleri ve hocalar için oldukça kullanışlı cihazlardır. Ancak, asıl ihtiyaçları göz önüne aldığımız için bunlara değinmedik. Ek olarak, vakitmatikler de her ne kadar önemli olsa da, bu konuda değinemediğimiz bir diğer cihazdır.


Cami Ses Sistemleri Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cami ses sistemleri satın almadan önce nelere ve hangi unsurlara dayanarak dikkat etmeniz gerektiği konusunda açıklama yapacağım bu başlıkta, önemli hususlara değinmeye çaba göstereceğim. Öncelikle, alacağınız hoparlörün trafolu veya trafosuz olması hatta tüm sistemin aynı keza bu özelliğe uyması, hem sağlıklı çalışma prensibi yönünden hem de performans açısından önemli bir faktördür. Daha sonra, alacağınız mikrofon modellerinin sizlerin ihtiyacına göre kablolu yaka mikrofonu ya da kablosuz yaka mikrofonu olması veya diğer mikrofon çeşitlerinin özelliğe sahip olması, sizlerin mikrofon seçimi ve kullanım gereksinimine göre değişmektedir. Örneğin, yönetim panelinden yani amfi den uzaktaysanız, telsiz mikrofon modelleri sizler için daha yararlı olacaktır. Diğer yandan, hoparlörün sistemin dengesi için her zaman çift sayıda olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ek olarak, watt ve ohm dengesini sağlamakta sizler için hem uzun ömürlü bir cami ses sistemine sahip olmanıza hem de istediğiniz ses performansını yakalamanızda yardımcı olacaktır. Bu başlığa son olarak, eğer elinizdeki cami ses sistemi için bir ekleme yapmayı düşünüyorsanız, cami hoparlörü modelleri mümkünse aynı marka, aynı model veya yerine birebir bir ürün seçmenizde fayda vardır.


Cami Ses Sistemi Fiyatları İçin Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?

Ucuz cami ses sistemi için fiyatın önemli olduğunu biliyoruz. Ancak, günümüz şartlarında hemen hemen internette fiyat aralıkları aynı olduğu için yardımcı olabilecek sadece ödeme seçeneği kalmaktadır. İşte tam olarak bu noktada, siz değerli müşterilerimiz için peşin ödemeye yani havale veya EFT işlemlerinde özel indirim fırsatları ve kredi kartı ile alışverişe özel 6 ay vade farksız taksit ve 12 aya kadar varan taksit imkanları sizleri beklemektedir. Tüm makaleye son olarak, cami için cihazlarda hemen hemen tüm ürünlerde ücretsiz kargo ve çalışma saatleri içerisinde aynı gün kargolama garantisini markamızın ayrıcalığı olarak sizlere sunmaktayız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.