⁠   ⁠

Megafon ile Sesinizi Daha Uzaklara Duyurun

Megafon satış sayfamızda pratik ve kolay kullanımlı, genelde açık alanlarda kullanılan el megafonları yer alır. Açık hava da pratik olarak nasıl yüksek ses elde ederiz? Megafon nerede satılır? Şayet mini el megafon ya da profesyonel şarjlı megafon alırsak bunu başarabiliriz. En ucuz megafon fiyatları yonkamuzikmarket.com'da. Gelişen teknoloji ile megafon çeşitlerine bir çok özellik eklenmiştir. Pil derdini ortadan kaldıran şarjlı megafonlar dahili pil sistemi ile şarj edilebilir ve daha ekonomik bir kullanıma sahip olması sebebi ile daha çok tercih edilmektedir. Bir çok alanda işimizi kolaylaştıran megafonlar; miting, toplu alanda konuşma, taraftar tezahuratları ve benzeri alanlarda kullanılabilmektedir. 

 

Megafon Nedir ?

Megafon ürününü tanımlayacak olur isek; açık ya da kapalı alanlarda sesi yükseltmek için kullanılan, hem mikrofon hem de hoparlör görevi gören megafon hoparlör çeşiti diyebiliriz. Açık alan toplantılarında, futbol müsabakalarında, miting ya da gösterilerde sıklıkla karşılaşacağınız megafon, şarjlı ve pilli şekilde çalışabilmektedir.

 

Megafon Ne İşe Yarar?

Megafon ne işe yarar, kullanım alanı olarak tamamen özgün bir cihaz olan megafon, şarjlı megafon, pilli megafon, el megafonu olmak üzere farklı model ve isimlerle anılmaktadır. Soruya dönecek olursak, sesinizi daha uzağa atmanıza ve bir çeşit hoparlörlü mikrofon gibi görev gören bir cihaz modelidir.  Daha fazla açacak olursak, pazarcı megafonu olarak da aratılan bu cihazlar, megafon ses kayıtlı modelleriyle de oldukça fazla dikkat çekmektedir. Buna ek olarak, kablosuz megafon veya sirenli megafon olmak üzere çok yaygın bir şekilde karşınıza çıkabilmektedir. Şimdi, tekrar soruya dönüp detaylı bir şekilde açacak olursak, soruda bahsettiğimiz üzere, sesi uzağa atmanın yanı sıra megafon ses kayıt özellikleri mevcut olduğu için işlerinizi oldukça basitleştiren ve müşteri çekmenize yardım eden bir yapısı vardır. Diğer yandan, genellikle kablosuz megafon tercih edilmesinin de bir nedeni vardır. Bu neden için kolay taşınabilir ve her yerde hazır çalışabilir halde yanınızda gezdirebiliyor olmasındandır. Şimdiyse, yukarıda bahsettiğim megafon kullanım alanları ile ilgili megafon çeşitleri için tek tek başlık açıp özelliklerinden bahsetmek istiyorum.


Pazarcı Megafonu

Pazarcı megafonu, megafon ses kayıtlı olduğu için kolay bir kayıt yapıp iş saati boyunca hiçbir efor harcamadan çalışmanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, pilli megafon ve şarjlı megafon olmak üzere iki modelinde birleşimi olan bu modeller, şarj edilebilir pil ile beraber satılık megafon olduğu için, sizi her türlü alanda rahat ettirecektir. Watt olarak istediğiniz aralıkta kolaylıkla modellerini bulabileceğiniz bu kategoride, megafon resmi her ne kadar benzer olsa da, farklı içerik ve kabiliyetlere sahiptir. Genellikle, küçük megafon modelleri olan bu kategoride, eğer isterseniz, doğru megafon fiyatları araştırması yaparak, güçlü megafon modelleri alabilirsiniz.
Ek olarak, megafon fiyatları için kesin bir megafon fiyatı elde etmeniz olası değildir. Neden diye soracak olursanız, megafon markaları, megafon özellikleri ve megafon çeşitleri bu konuda etkili birer faktörlerdir. Eğer bu saydığım konular hakkında gerekli bilgiye sahipseniz, en iyi megafon, güçlü megafon, uygun megafon veya diğer megafon araştırması yapmadan, işinize uygun ve olabildiğince az maliyetli modelleri tercih edebilirsiniz.

 

EL Megafonu

El megafonları sirenli, Mp3 çalarlı veya çanta tipi modellerde imal ediliyor. Anons ses sistemleri kategorisinde yer alan megafonu modelleri, el tipi ve çanta tipi olarak kullanıldığı gibi sabit mikrofon özellikleriyle de kullanılır.

Teknik özelliklerine farklı seçkilerde kombin edilen ürünler, ortalama 1 kilometreye kadar kapsam alanı sunar.

 

El Megafonlarında Teknik Donanımlar

Genellikle 50 Watt gücünde tasarım edilen megafonlar, 0,7- 1 km ses aralıkları ile ses kalite ve performansı sağlar. Şarj edilebilir lityum batarya ile imal edilen sistemler, genellikle 1800 mAh batarya ile kullanılır.

Dc 6V çalışma geriliminde dizayn edilen el megafonları, ürün özelliklerine göre konuşma, alarm ve siren kombinasyonları sunar. Ses kayıt işlevleri sunan iletim aygıtları, ortalama 120 saniye kayıt kapsamı sağlar.

Yine cihaz özelliklerine bağlı olarak Usb, SD kart, Aux soketiyle tasarım sunan megafonlar, 1- 1,5 kg ağırlıklarında portatif sistemde imal edilirler.

 

Sirenli El Megafonu Modelleri

Şarj edilebilir fonksiyonda tasarım edilen megafonlar, 20 Watt veya 50 Watt gibi kombinasyonlarda imal ediliyor. Ses aralıklarında farklılık gösteren ses sistemi ürünleri 0,5 km- 1 km gibi mesafelerde kapsam sunar. Usb bağlantıları ile Mp3 çalarlı özellik sunan megafon çeşitleri, sirenli opsiyonları ile farklı sektörlerde kullanılabilir.

El tipi olarak tasarım edilen ürünler, lityum batarya kullanımlarıyla 3,7 V çalışma voltajları sunan ürün çeşitleri bulunuyor. Konuşma etkinliklerinin yanı sıra alarm ve siren kombinasyonları sunan megafon çeşitleri, ses kayıt özellikleriyle 120 saniyeye kadar kaydetme konforu sağlar.

Ortalama 0,5 kg ağırlıklarıyla ergonomik ve rahat kullanış sağlayan ses sistemi ürünleri, farklı boyutları ile tüm kullanım alanlarına özel tasarımlar sunuyor.

 

Çanta Tipi Megafon Modelleri

Genellikle 30 W opsiyonunda imal edilen çanta tipi şarjı megafon modelleri, ortalama 5 kg ağırlıklarında üretiliyor. Kapsamlı ürünler oldukları için tek değil 9 pille çalışan cihazlardır.

Ses uygulamaları için direkt konuşma modülünde veya anfi cihazlarıyla kombine olarak kullanılabilen ürünlerdir. Kayıt özellikleri ve kayıtta çalma kombinasyonlarının yanı sıra Bluetooth bağlantı ve Mp3 çalar nitelikleriyle kullanım konforu sağlayan cihazlardır.

Megafon Kullanım Alanları

Profesyonel alanlarda veya amatör kullanım alanlarında kullanılabilen megafon çeşitleri, şarj edilebilir batarya tasarımlarıyla istenilen her alanda kullanılabilirler. Pazarlama ve satış etkinlikleri, tanıtımlar gibi etkinliklerin yanı sıra fabrika ses sistemleri dahilinde kullanılabilir.

Okul ses sistemleri, cami ses sistemlerinde kullanılabilen el megafonları, siren özellikleriyle sivil savunma etkinlikleri, anons ve duyuru etkinlikleri için de kullanılırlar. 

 

Megafon Fiyatları

Şarjlı megafon fiyatları, ürünlerin marka ve modellerine bağlı olarak farklılık gösteriyor. Boyutları ve boynuz çap ölçülerine göre farklılık gösteren özellikler, ürünlerin fiyatlarını belirleyen temel unsurlardır.

Voltaj ve watt özelliklerine, Usb bağlantı ve Mp3 özelliklerine göre farklılık gösteren megafonlar, ağırlıklarına ve teknik donanımlarına göre farklı fiyat seçeneklerinde satışa sunuluyor. Ses aralığına göre değerlendirilen ürünler, ergonomik formlarının yanı sıra materyal kalitelerine göre de fiyat farklılıkları sunar.

Kayı özellikleri, batarya kapasitelerine göre farklı niteliklerde dizayn edilen ses sistemi cihazları, güç kaynağı özelliklerine göre alternatif fiyatlarda sunulur. Kredi kartına taksitli satış avantajları ve ücretsiz kargo opsiyonlarından faydalanarak, birbirinden farklı modelleri hızlı ve kolay sipariş verebilirsiniz.

Portatif megafon ürünleri, garanti opsiyonları ve hammadde özelliklerine göre belirlenir. Bas konuş opsiyonları, kaydet tuşları, led ışık tasarımları, siren kombinasyonları ve boynuz çap ve gövde ebatlarına göre fiyat avantajlarını değerlendirebilir ve tek tıkla sipariş verebilirsiniz.

 

Megafon Hakkında Sık Sorulan Sorular


Megafon Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?


Megafon satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri yazacağımız bu başlık adı altında, anlatım daha anlaşılabilir olabilmesi için hem yalın hem de örneklemeleri kullanarak sizlere aktarmaya çalışacağız. Öncelikle, megafon olarak anılan cihazlar birer ses dağıtıcı gibi hoparlör ve ses algılayıcı olan mikrofonun birleşimi sonucu ortaya çıkan bir cihazdır. Konforu ve avantaj sağlayan özellikleri sayesinde oldukça fazla revaçta olan bu cihazlar, alt yan başlıklarda da bahsedeceğim üzere birçok kullanım alanına sahip çok yönlü bir cihazdır. Konuya dönecek olursak, dikkat etmeniz ve önemli hususlara gelecek olursak, en başta watt yani güç gelmektedir. Daha sonraysa, ekstra özellikler olan anons sesleri ve pil ile saat üzerinden toplam kullanım ömrü dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurlardır. Diğer yandan, yönetimin tamamen sizlerin elinde olması ve istediğiniz şekilde yönlendirebilmeniz için ses volüm kontrol ünitesi ve buna benzer yönetim paneli üzerinde bulunması önemli bir avantaj sağlayacaktır sizlere. Ek olarak, konfor açısından taşıma askısı da önemli bir faktördür. Örneklerle devam edecek olursak, SD kart, AUX, USB ve bunlara benzer girişler ne kadar fazla olursa, sizlere o kadar fayda sağlayacaktır. Mesela, istediğiniz şekilde istediğiniz dijital cihaza veya platforma bağlanabiliyorsanız, kullanım alanları her bir giriş için artmaktadır. Son olarak, kayıt özelliği sayesinde anonslarınız bir kereliğine kayıt yapıp, daha sonra sadece bir tuş yardımıyla rahatça kullanabilirsiniz. İşte tam olarak bu noktada, diğer kullanım alanlarına da fayda sağladığı konusunda hem fikir olduğumuz noktaya geliyoruz. Şimdiyse, alt yan başlığa geçerek gerekli bilgileri edinmeye devam edebilirsiniz.


Megafon Kullanım Alanları Nerelerdir?


Megafon kullanım alanlarını araştırıyorsanız, karşınıza ortak olarak hepsini adlandırabileceğimiz açık alanlar olduğunu göreceksinizdir. Daha detaylı anlatmak gerekirse, kullanım alanlarına mesleklere göre değinmek isterim. Mesela, seyyar satıcı megafon, pazarcı megafonu, hurdacı megafonu, araç megafonu ve mini megafon olarak adlandırılan yani genellikle seyyar satıcı megafonu olarak bu ve benzer işlerde kullanılmaktadır. Ek olarak, itfaiye ve polis araçlarında da aktif olarak kullanılmaktadır. Sonuç olarak, kullanım alanları hemen hemen her meslek için uyumlu olan bu cihazlar, sadece gereksinimlere göre watt gücü farklılığı gösterebilir. Bunun dışında, her kullanım alanı için her model uygundur diyebiliriz.

 

 


Megafon Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?

 

 


Megafon fiyatları için sizlere sağladığımız diğer bir kolaylığımızda birbirinden uygun ödeme seçenekleri ve hiçbir internet sitesinde olmayan kargolama süresi diyebiliriz. Şimdi, öncelikle ödeme seçeneklerine bakacak olursanız, 6 ay vade farksız taksit imkanı ve 12 aya varan taksit imkanları mevcuttur. Ek olarak, EFT veya Havaleye özel fiyat seçenekleri ve telefon ile yardım alarak sipariş verebilirsiniz. Son olarak, Hafta sonu veya özel günler olmamak şartıyla aynı gün kargolama garantisi veren firmamız, Türkiye’nin her yerine seçili ürünlerde ücretsiz kargo ile çalışmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.