Stüdyo Kayıt Ekipmanları

Stüdyo ekipmanları satış kategorisinde stüdyo kayıt ortamlarında ve home stüdyolar da kullanılan stüdyo kayıt ekipmanları yer alır. En ucuz stüdyo ekipmanları fiyatları yonkamuzikmarket.com'da. En iyi fiyat garantisi ile stüdyo ekipmanları ve tüm kayıt için ekipman malzemeleri yonkamuzikmarket.com'da. Genelde stüdyo ekipmanları paket halinde tercih edilmektedir. Satışa açtığımız youtube stüdyo ekipmanları kayıt için tasarlanmış ürünlerdir. 


Youtube Stüdyo Ekipmanları

Ses sistemleri ve profesyonel müzik sistemleri kategorisinde yer alan youtube stüdyo ekipmanları, stüdyo canlı sunumları ve stüdyo kayıtları için kullanılan teknik donanımlardır. Müzik ve ses kaydının en nitelikli bir şekilde yayınlanması veya kayıt edilmesi için kullanılan ögelerdir. Her bir müzik ekipmanı, profesyonel markalar tarafından tasarım edilen ve stüdyo etkinliklerinde kullanılmak üzere dizayn edilen stüdyo ekipmanları ürünleridir.

 

Stüdyo Ekipmanları Genel Tanıtımı

Stüdyo ekipmanları bu yazımızın konusunu oluşturmaktadır. Stüdyo ses kayıt ve işleme işlerinin yapıldığı profesyonel ortamlardır. Stüdyolarda reklam müziklerinden film müzik ve ses işlerine hatta şarkı kayıtlarına kadar tüm ses işleri yapılmaktadır. Bu tip ses kayıt işlemleri için profesyonel ses sistemi ürünlerine ihtiyaç duyulur. İşte burada stüdyo ekipmanları ihtiyacı doğar. Stüdyo ekipmanları nedir sorusunun cevabı ise stüdyo mikrofonu, shock mount, pop filtre, mikrofon standı, kaliteli mikrofon kablosu, ses kartı, ses mikseri, monitör kulaklık, stüdyo kulaklığı, monitör hoparlör, yazılım, bilgisayar, monitör standı ve ses yalıtım malzemeleri olarak sıralanabilir. Ses kayıt işlemi için stüdyo ekipmanlarına ihtiyaç duyulur. Peki bu stüdyo ekipmanları ne işe yarar? Stüdyo ekipmanlarından stüdyo mikrofonu ses kayıt işlemi için yüksek duyarlılıkta ses kalitesine sahip ekipmandır. Shock mount, stüdyo mikrofonunu mikrofon standına tutturmak için ve katı yolla ses iletimini engellemek için kullanılan stüdyo ekipmanıdır. Mikrofon standı mikrofonu doğru yerde ve güvende tutmak için kullanılan stüdyo ekipmanıdır. Mikrofon ve enstrüman kablosu ses kaynağından gelen sesleri elektronik ses sinyalleri halinde ses kalitesini düşürmeden iletmemizi sağlayan stüdyo ekipmanıdır. Ses kartı ya da ses mikseri tüm sesleri toplayan ve dağıtan ana işlemcidir. Ses kalitesini yükseltmek gibi görevleri de olan bu stüdyo ekipmanları olmazsa olmaz ekipmanlardır. Referans kulaklık ve referans monitör, yüksek ses kalitesi ile ses üretimi sağlayan ses çıkış ekipmanlarıdır. Vokalin eseri ve kendi sesini duyması ve aranje yapan kişinin eseri dinlemesi için kullanılan stüdyo ekipmanı parçalarıdır. Ses kalitesinin yüksek ve ayrıntılı olması yapılan işin kalitesi ile direk alakalıdır. Bilgisayar stüdyo ekipmanları arasında ayrıntılı işlemlerin yapılmasını ve seslerin düzenlenmesinde kullanılan stüdyo ekipmanıdır. Yazılım ses kayıt, ses işleme ve ses düzenleme işlemlerinin yapıldığı bilgisayar programına verilen addır. Yazılım tüm işlemlerin yapıldığı stüdyo ekipmanı parçasıdır. Ses stüdyolarında kullanılan ekipmanlar oldukça güçlü ve sese karşı en ince ayrıntıya bile hassas olarak üretilen cihazlardır. Bu sebeple ses kayıt yapılan ortamın ses izolasyonu oldukça önemlidir. Dış ve istenmeyen seslerin kayda dahil olmaması adına ses izolasyonu stüdyo ekipmanlarının vazgeçilmezidir.


Stüdyo Ekipman ve Ürünleri

Stüdyo ekipmanları dediğimizde aklımıza bir çok ürün çeşiti gelmektedir. Stüdyo kayıtlarında kullanılmak üzere tasarlanmış; stüdyo mikrofonu, ses kartı, pop filtre, ekipman standları bu ürünler arasında gösterilebilir. Home stüdyo kayıtları oluşturan kullanıcılar, bu kayıtları elde etmek için stüdyo ekipmanlarını kullanmak zorundadır. 

Home stüdyo kayıtları için kullandığını ekipmanlar ne kadar kaliteli ise alacağınız kayıt performansı da okadar temiz olacaktır. Bir çok model ve markadan oluşan stüdyo ekipmanları yonkamuzikmarket.com güvencesi ile sizlere sunuluyor. 


Stüdyo Ekipmanları ile En İyi Kayıtları Alabilirsiniz

Rack kabin çeşitleri, ses sistemleri, ışık ve aydınlatma ürünleri, kondenser cihazlar, miks ve kayıt cihazları, sahne stantları gibi çok sayıda ürün seçeneği bulunuyor. Stüdyo DJ ekipmanları arasında; pikap, Phantom power, pop filtre, shock mount, stüdyo mikseri, CD çalar, stüdyo ekipman setleri, stüdyo hoparlör setleri, kondensert ve ses kartları, stüdyo ekipmanları arasında yer alan ürün seçenekleridir.


Stüdyo kayıt ekipmanları arasında;

Condenser mikrofonlar

Profesyonel ses kartları

Stüdyo monitörleri

Stüdyo referans kulaklıkları

Pop filtreler

Shock mountlar

Kayıt mikserleri


Gibi birbirinden farklı ürün seçenekleri bulunuyor. Stüdyo ekipman ve setleri, kullanım alanlarına göre profesyonel marka seçkileri ile satışa sunuluyor. Kayıt mikrofonları, kayıt monitörleri, kulaklık modelleri, mikser ve amfi gibi birbirinden farklı özellikler ve donanımlarda ürün seçkileri bulunuyor.


Stüdyo Ekipman Fiyatları

Stüdyo kayıt cihazları ve ekipmanları, marka ve model seçeneklerine göre fiyatlandırılıyor. Stüdyo ekipmanları tekli ürün veya donanımlı setlerde satın alınabilir. Youtuber mikrofon çeşitleri, kondenser mikrofon çeşitleri, kayıt ve sahne mikrofonları, boardcast ve headset mikrofonlar, yaka ve masa mikrofonları gibi farklı ürün seçenekleri bulunuyor.

Stüdyo ekipman fiyatları, online satış platformundan farklı marka sunumları ile değerlendirilebilir. Her ürün kategorisinde farklı özellikler ve teknik donanımlar ile ürün seçenekleri bulunmaktadır. Kaliteli stüdyo ekipmanları her zaman için fiyat noktasında daha yüksek kalacaktır. Ama unutmamalısınız ki kaliteli stüdyo kayıtları, kaliteli ekipmanlar ile alınabilmektedir. 

Stüdyo kayıt setlerinde, pop filtre, C 1 mikrofon ve ses kartı kombinasyonları bulunuyor. Her markada farklı ürün seçenekleri ve set ekipmanları bulunuyor. Bm 800 condenser mikrofon setleri, stüdyo kayıtlarda en çok kullanılan ürünlerdir.


Youtube Stüdyo

Youtube stüdyo, günümüz dünyasında bir çok insanın hayatında önemli bir yere sahiptir. Artık insanlar kayıt stüdyosu kiralamak yerine uygun fiyatlar ile kendi stüdyolarını kurmaktadırlar. Müzikle uğraşan herkes kuşkusuz ki youtube stüdyo kurmak ister. Özellikle rap kayıtları için oldukça önemli olan stüdyolar, temiz bir kayıt alınması için bünyesinde bir çok özelliği bulundurmalıdır. Bu sayfamızda youtube stüdyolarda olması gereken tüm ürünleri inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. 


Youtuber Ekipmanları

Günümüzde popüler olan yayın çeşitlerinden birisi olan canlı yayınlar, genellikle Google’un satın aldığı Youtube platformundan yürütülmekte ve bu işi yapan insanlar da “youtuber” olarak adlandırılmaktadır. Çok köklü bir geçmişi olmamasına karşın kısa bir sürede fazlaca yol kateden youtuberlık mesleği, birçok teknolojik gereksinimi de beraberinde getirmektedir. Gerek bilgisayar teknolojileri olsun, gerekse de müzik ve ses teknolojileri olsun bu işi yapan kullanıcıların olmazsa olmazları arasına girmiştir. Biz de bu içeriğimizde bu olmazsa olmazlardan birisi olan “Youtuber Ekipmanları”nı detaylıca inceleyip bilgi aktarmaya çalışacağız.


Youtuber ekipmanları kategorisinde başlıca üretici firmalar Lastvoice, Samson, Yamaha, AKG, Spekon, Beyerdynamic, Superlux, Scarlett, Mackie, Behringer ve Panasonic olmak üzere geniş bir ürün-kalite-fiyat yelpazesine sebebiyet vermektedir. Bu firmaların her bir ürününü sitemizden bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Stüdyo mikrofonlar, stüdyo kulaklıklar, stüdyo monitörler, stüdyo mikserler, stüdyo kayıt setleri, referans monitör, stüdyo ses kartı, shock mount, pop filtre, monitör standları ve stüdyo deck mikserler youtuberların başlıca ihtiyaçlarıdır.

37 TL ila 2.300 TL arasında değişkenlik gösteren fiyat yelpazesi ile birlikte her türden ve her bütçeden kullanıcıya hitap eden tüm youtuber ekipmanları, bir tık uzağınızda sitemizde siz değerli müşterilemizi bekliyor…

 

   

 

Mikrofon
:
BM800 (Condenser)
Phantom Ses Kartı
:
Var (+48V Phantom Power)
3.5 mm Mikrofon Kablosu
:
Var (XLR + 3.5 mm)
XLR Mikrofon Kablosu
:
Var ( XLR + XLR )
Aksesuarlar
:
Shock Mount, Sünger
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺313,50 KDV Dahil
₺513,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim

 

   

 

Mikrofon
:
BM800 (Condenser)
Phantom Ses Kartı
:
Var (+48V Phantom Power)
Stand
:
Var (Masa Tipi Mafsallı)
Mikrofon Kablosu
:
Var (2 Çeşit)
Aksesuarlar
:
Shock Mount, Sünger
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺456,00 KDV Dahil
₺741,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim

 

   

 

Ürün Adı ve Tipi
:
BM300 (USB Condenser)
Mikrofon Standı
:
Var ( Ayaklı MS06 )
Usb Mikrofon Kablosu
:
Var (USB Direkt Pc'ye Gider)
Pop Filtre
:
Var
Volüm ve Ekho Ayarı
:
Var ( Mikrofonun Üzerinde )
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺296,40 KDV Dahil
₺456,00 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim

 

   

 

Ürün Adı ve Tipi
:
BM800 (Condenser)
Shock Mount
:
Var.
Mikrofon Kablosu
:
Var (XLR + 3.5 mm Girişli)
Sünger
:
Var
Renk Seçeneği
:
Siyah, Kırmızı, Mavi
Alakalı Ürünler
:
Tüm BM800 Ekipmanları İçin Tıklayınız
₺125,40 KDV Dahil
₺171,00 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim

 

   

 

Ürün Adı ve Tipi
:
BM800 (Condenser)
Ses Kartı
:
Var. ( 7.1 Mini Usb )
Mikrofon Kablosu
:
Var (XLR + 3.5 mm Girişli)
Aksesuarlar
:
Shock Mount, Sünger
Renk Seçeneği
:
Siyah, Kırmızı, Mavi
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺133,95 KDV Dahil
₺188,10 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo

 

   

 

Ürün Adı
:
Lastvoice NB39
Türü
:
Masa Tipi Mafsallı
Ebatları
:
2x35 cm
Tutacak
:
Var ( Condenser Mikrofon için Shock Mount Almalısınız )
Renk
:
Siyah
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺82,65 KDV Dahil
₺85,50 KDV Dahil
%3 İndirim
%3İndirim

 

₺85,50 KDV Dahil
₺96,90 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Yeni Ürün

 

  

₺182,40 KDV Dahil
₺199,50 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim

 

   

 

Ürün Adı
:
Lastvoice NB40
Türü
:
Masa Tipi Mafsallı
Ebatları
:
2x50 cm ( Büyük Boy )
Tutacak
:
Var ( Condenser Mikrofon için Shock Mount Almalısınız )
Renk
:
Siyah
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺91,20 KDV Dahil
₺106,87 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim

 

  

₺349,25 KDV Dahil
₺476,25 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim

 

   

 

Ürün Adı ve Tipi
:
BM300 (USB Condenser)
Mikrofon Standı
:
Var ( Masa Tipi NB39 )
Usb Mikrofon Kablosu
:
Var (USB Direkt Pc'ye Gider)
Pop Filtre
:
Var
Volüm ve Ekho Ayarı
:
Var ( Mikrofonun Üzerinde )
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺313,50 KDV Dahil
₺513,00 KDV Dahil

 

  

₺603,25 KDV Dahil
₺647,70 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo

 

   

 

Ürün Adı ve Tipi
:
BM800 (Condenser)
Ses Kartı
:
Var  (7.1 Mini Usb)
Stand
:
Var (Masa Tipi NB39)
Pop Filtre
:
Var
Aksesuarlar
:
Shock Mount, Kablo, Sünger
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺267,90 KDV Dahil
₺342,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺14,25 KDV Dahil
₺22,80 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim

 

  

₺661,20 KDV Dahil
₺769,50 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺1.624,50 KDV Dahil
₺2.376,90 KDV Dahil
%32 İndirim
%32İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

 

 

 

₺349,25 KDV Dahil
₺469,90 KDV Dahil

 

   

₺991,80 KDV Dahil
₺1.339,50 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim

 

   

 

Ürün Adı ve Tipi
:
BM800 RED (Condenser)
Shock Mount
:
Var.
Mikrofon Kablosu
:
Var (XLR + 3.5 mm Girişli)
Sünger
:
Var
Renk Seçeneği
:
Kırmızı
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺125,40 KDV Dahil
₺171,00 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim

 

  

₺302,10 KDV Dahil
₺855,00 KDV Dahil
%65 İndirim
%65İndirim

 

   

 

Ürün Adı ve Tipi
:
BM800 (Condenser)
Mikrofon Standı
:
Var ( Masa Tipi NB39 )
Pop Filtre
:
Var
Mikrofon Kablosu
:
Var ( Pc ve Ses Kartı İçin 2 Ayrı Kablo Bulunur )
Diğer Aksesuarlar
:
Shock Mount, Sünger
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺302,10 KDV Dahil
₺410,40 KDV Dahil

 

  

₺42,75 KDV Dahil
₺68,40 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim

 

   

 

Ürün Adı
:
Lastvoice NB39
Türü
:
Masa Tipi Mafsallı
Ebatları
:
2x35 cm
Tutacak
:
Var ( Condenser Mikrofon için Shock Mount Almalısınız )
Renk
:
Siyah
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺74,10 KDV Dahil
₺85,50 KDV Dahil

 

  

₺4.132,50 KDV Dahil
₺6.948,30 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺2.394,00 KDV Dahil
₺3.915,90 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺1.658,70 KDV Dahil
₺2.342,70 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺1.584,60 KDV Dahil
₺2.114,70 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Çerez Kullanımı