₺2.390,03 KDV Dahil
₺2.690,05 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Videolu Ürün
Vade Farksız 3 Taksit
₺1.787,50 KDV Dahil
₺1.956,63 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Videolu Ürün
Vade Farksız 3 Taksit
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Videolu Ürün
Vade Farksız 3 Taksit
Tükendi
₺2.214,85 KDV Dahil
₺2.512,13 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere
Vade Farksız 3 Taksit
Çok Satan

Midi Klavye

Midi klavye, bilgisayara bağlayıp kullandığınız, oluşturmak istediğiniz ses ve efektlere imkân sağlayan klavye modelidir. Midi klavye modelleri; 25 tuşlu, 49 tuşlu ve 61 tuşlu olmak üzere tercih edilmektedir.

 

Sürekli olarak gelişmekte olan elektronik cihazlar direkt olarak teknolojinin yapısından payını almaktadır. Bu yapı sayesinde birçok cihaz oldukça verimli ve kullanışlı olarak değerlendirilmektedir. Günümüz üretme ve tüketme hızını göz önüne aldığımızda bu sürate ayak uydurmayı başaran yeni nesil birçok elektronik cihaz bulunmaktadır. Oldukça geniş bir alanda değerlendirilen ve sınırlarının sadece sizlerin hayal gücüyle sınırlı olduğu elektronik ses cihazı midi klavye olmalıdır. Çünkü midi klavyeler gün geçtikçe birçok alanda verimli bir şekilde kullanılmakta bunun yanı sıra sürekli olarak kendini yenilemekte ve geliştirmektedir. İşte tamda bu yapısı sayesinde günümüz teknolojisine en iyi şekilde ayak uydurarak oldukça geniş bir alanda tercih edilmektedir. Bu muhteşem ürünü oldukça kapsamlı ve detaylı bir şekilde ele almak istiyorum. Dilerseniz ve aklınızda bu alanda soru işaretleri var ise eğer konu ile ilgili incelemelerimi aşağıdan bulabilirsiniz.

 

Midi klavye, herkesin bildiği üzere klavye tuşlu ve pedallı kullanılabilen üzerinde bulunan tuşlara, ayar çubuklarına ellerimiz ile anlam kattığımız müzik için kullanılan bir elektronik ses cihazıdır. Parmaklarımız ile tuşlara gerekli baskıyı uygulayarak kullandığımız bu cihazlar vurmalı çalgı aletleri olarak değerlendirilmektedir. Klavyenin ne olduğunu genel olarak tür ve çalışma şekli olarak ele aldığımıza göre asıl konumuz olan midi klavyenin midi kısmını da detaylı bir şekilde ele almak istiyorum. Midi, açılımı musical instrument dijital interface olan Türkçesi ise müzik enstrümanları dijital arabirimi olarak kabul görmüştür. Midi aslında bir iletişim protokolüdür. Daha net bir ifade ile ise midi elektronik çalgı aletleri ve bilgisayarlarımız arasında anlık olarak veri alıp verebilen yaygın olarak birçok alanda kullanılan bir iletişim protokolüdür. Bu iletişim biçiminde direkt olarak ses üretilip bilgisayarlara gönderilemez. Çünkü midi protokolü bulunan bir cihazda elde etmek istediğiniz tuştaki sesi o tuşa baskı uygulayarak bilgisayarınıza o tuştaki sesi veya notayı aktif hale getirdiğinizi iletmiş olursunuz. Bu şekilde dijtial bir alıcı sayesinde uygulandığınız tuştaki o anlık mevcut olan sesin dijital ortamdaki karşılığı olan bilgileri bilgisayarınıza iletmiş olur ve istediğiniz zaman kulaklık, hoparlör ve benzeri aygıtlar aracılığı ile mevcut sesi dinleyebilirsiniz. Yani burada anlatmaya çalıştığım asıl olay en kısa haliyle midi klavyelerin genelinde ses bulunmadığıdır. Kullanma şekli bir midi kablo aracılığıyla ses kartlarına, usb kabloları sayesinde direkt olarak bilgisayarlara ve benzeri biçimlerde ses bilgileri aktarılarak ayrıca mevcut olan bir elektrik ses dalgası yayıcı bir cihazla dinleyebilir ya da kullandığınız kaynakta bulunan yazılımlar sayesinde üretilen seste değişiklikler yapabilirsiniz.  Midi klavyeler burada da bahsettiğim üzere farklı biçimlerde bilgisayarlarımıza bağlanabilen gelişmiş bir efekt ve midi kontrol ünitesidir.

 

İngilizce midi keyboard olarak geçen bu muhteşem ürünü birçok alanda oldukça verimli ve kapsamlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Piyano tarzı fakat sesten yoksun olan bu muhteşem aletin direkt olarak ses üretebilen modelleri de bulunmaktadır. Midi klavye ürünleri üzerinde bulunan tuş sayılarına göre değerlendirip çeşitlendirebiliriz.  Şuan yaygın olarak kullanılan midi klavyeler 24 tuşlu, 32 tuşlu, 49 tuşlu, 61 tuşlu ve 88 tuşlu modellerdir. Bu tuş sayıları direkt olarak ürünün kullanımını etkilemektedir. Bu konu ile detaylı bir şekilde geniş bir yer vermek istiyorum. 

 

Midi klavyeler üzerlerinde bulunan tuşlar ve ek donanımlar sayesinde çeşitlenmektedir. Tuşlar arttıkça üretebileceğiniz ses aralığı artmaktadır.  Yalnız bu demek olmuyor ki düşük tuşlu cihazlarda sesler az sadece mevcut bulunan seslerin ton ve tını farkları tuş sayısı arttıkça daha çok çeşitlenebilmektedir. Bu durumu örneklerle anlatmak gerekirse 24 ve 32 tuşlu bir midi klavye rap müziklerde ve ev stüdyolarında sıklıkla oldukça verimli bir şekilde tercih edilebilmektedir. Fakat daha büyük stüdyo ve sahnelerde 88 tuşlu ürünler dahi kullanılabilmektedir. Tam net bir ifadeyle üzerinde bulunan tuş sayıları ve ek donanımlar direkt olarak kullanıcısının beklentileri oranınca değişkenlik gösterebilir ve seçilebilir. Bu tuş sayıları arttıkça doğal olarak ürünün maddi açıdan tutarı da artmaktadır. Fiyat konusundaki daha detaylı incelemeleri yazımın devamında sizler ile paylaşacağım fakat o konuya gelmeden önce bu muhteşem ürünlerin teknik detaylarına değinmek istiyorum. 

 

Midi klavye adındaki ve birçok yerde müzik klavye olarak da adlandırılan bu muhteşem cihazlarda üzerinde bulunan tuş sayılarına göre tını ve ton farkları doğmaktadır. Bu sayede tuş sayısı artan cihazlarda alt seviyelere göre daha kapsamlı ve daha detaylı performanslar sunulmaktadır.  Türüne ve çeşidine göre birçok ton, tını ve hatta hazır seslere sahip bu cihazların tuşlarını kendinize göre ton ve ses bakımından değiştirebilirsiniz. İşte tamda bu konuda bu muhteşem cihazlar neden bu kadar çok talep edildiğini sizlere açıklamaktadır. Cihazı bağladığınız bir elektronik cihazda kurulu olan midi klavye kontrol programı sayesinde her bir tuşa istediğiniz sesi atayabilir ve üretilen sesleri isteğiniz doğrultusunda çeşitlendirebilir ve değiştirebilirsiniz. Ayrıca midi klavye tuşlarına sadece piyanp sesleri ve tınıları atamadan istediğiniz bir müzik aletinin seslerini de atayarak oldukça verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. İşte bu gibi kapsamlı kullanımlarda tuş sayılarının artması size daha kaliteli performanslar sunacaktır. Tam bir ifadeyle bilgisayarınızda bulunan uyumlu bir yazılım sayesinde kimseleri rahatsız etmeden istediğiniz çalgı aletlerinin seslerini tuşlara atayıp çok ince ve hassas ayarlamalar yapabilirsiniz. Son olarak ise mevcut bir projenizde envai çeşit ses ve efekt ile bu muhteşem cihazlar aracılığıyla projenizi süsleyebilirsiniz. Oldukça geniş bir alanda değerlendirilen ve ev stüdyolarından devasa sahnelere kadar oldukça kapsamlı bir şekilde kullanılabilen bu muhteşem cihazı son olarak fiyat konusunda ele almak istiyorum. Bu konudaki yapmış olduğum kapsamlı ve detaylı araştırmalarım sonucunda yararlı bulduğum ve bilinmesi gereken bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

 

Midi Klavye Nedir?

Gün geçtikçe büyüyen stüdyo kayıt dünyasında kısa bir sürede hızlıca yer edinen - aslında senelerdir kullanılıyor ama tavernacılık çizgisinden çıkılamamış pek - midi klavyeler, özellikle ev içerisinde ya da profesyonel stüdyolarında müzik kaydı yapmak isteyenler için üzerlerinde nota tuşlarının, efekt padlerinin ve sesleri uzatıp kısaltabileceğiniz efekt tuşlarının bulunduğu çok fonksiyonlu tuşlu çalgı türüdür.

 

Genellikle şehir elektriğiyle değil de bilgisayarlarınızın usb girişlerinden güç alarak çalışan bu ürünler stüdyo kayıt işlemlerinde çokca tercih edilmektedirler çünkü bu tuşlardan birçok enstrümanın sesini çıakrabileceğiniz için kayıt işlemlerinizde küçük bir stüdyodaysanız enstrümanların yarattıkları kalabalığı çekmek zorunda kalmazsınız.

 

Midi Klavye Ne İşe Yarar?

Stüdyo kayıtlarınızda, birçok enstrüman sesini bünyelerinde barındırdıkları için midi klavyeler yer anlamında kullanıcılarına birçok şey sunmaktadırlar. Birçok enstrüman az yer kaplarken bir çoğu da fazlaca yer kaplamaktadır.

İşte tam da bunun çin üretilen midi klavye, stüdyo kayıt işlemlerinizde sizlere müzik aleti ve efekt aleti işlevi görerek sizlere eğlenceli dakikalar yaşatmak için üretilmiş ürünlerdir.

 

Midi Klavye Nasıl Kullanılır?

Oldukça kolay kullanım özelliklerine sahip olan midi klavye modelleri, genellikle tek başlarına kullanılamazlar çünkü kullanılabilmeleri için onları tanıyabilecek bir ses uygulaması gerekmektedir.

Biz kendi stüdyolarımızda Mixcraft 8 adlı uygulamayı kullanıyoruz, sizlere de öneririz. Bunun yanı sıra kendiliğinden driverlı oldukları için de bilgisayara ekstradan bir cd ya da dvd yardımıyla okutmanıza gerek kalmayacak, direkt olarak tak çalıştır şeklinde bilgisayarınıza takarak ürünleri çalıştırabileceksiniz.

 

Midi Klavye Tavsiye: Giriş, Orta ve İleri Seviye

Midi klavyeler de diğer tüm elektronik cihazlar gibi kullanıldıkları alanlara ve kullanıcılarının bilgi birikimlerine göre sınıflandırılabilmektedirler.

İşte tam da bunun için devreye bu işin şefi olarak biz giriyor ve sizlere önerilerde bulunuyoruz. Buyrun beraber bu önerilere göz gezdirelim.

Giriş seviye: Novation Launchkey Mini MK2 Midi Klavye

Orta seviye : Novation Launchkey 49 MK2 Midi Klavye

İleri seviye : Novation Launchkey 61 MK2 Midi Klavye

Midi klavye hakkında bilgi vermek gerekirse eğer, genelde piyanolara benzer olan bu cihazlar üzerlerinde modellerine göre drum padler, ses uzatıp kısaltmaya yarayan tekerleğe benzer tuşlar, bas - tiz - eko ayarı yapabileceğiniz tuşları içeren cihazlardır.

Yani midi klavye modelleri ile kendi müziklerinizi evinizde zorlanmadan yapabileceksiniz.

Kendinize özel efektlerle yapacağınız müziklere animasyonlar ekleyebilir, sesleri uzatabilir, kısaltabilir, eko ve reverb ayarlarını yapabilir, inceltebilir, kalınlaştırabilir vb. bilumum özelliklerden yararlanarak kendinize göre seslerinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Genelde çok hassas tuşların üzerlerinde konuşlandırıldığı midi klavye modelleri, en ufak bir tuşa basımda dahi hemen tepki vermeleriyle çokca tercih edilen cihazlar arasında yer alır.

Çünkü tuşlu çalgı aletlerinde önemli olan en öncül detay tuşlara basıldığı zaman geri dönüşlerin ve tepkilerin aynı hızda kullanıcıya iletilmesi olacaktır.

 

Midi Klavye Fiyatları

Midi klavye fiyatları konusunda öncelikle bilinmesi gereken en önemli unsur ise bu müzik klavyeleri üzerinde bulunan tuş sayılarına göre fiyat bakımından çeşitlenmektedir. Fakat fiyatına en çok etki eden unsurların başında ise tuş hassasiyeti gelmektedir. Bu neden bu denli önemli bunu size şu şekilde açıklamak istiyorum. Bildiğiniz üzere midi klavyeler piyano benzeri bir cihaz olduğu için ne kadar piyanoya yakın tuşlara sahip olursa o kadar fiyatı artmaktadır. Ayrıca elektronik bir tuşlu cihazda bu beklenti oldukça üst seviye ve profesyonel düzeyde kullanıma yönelik midi klavyelerde talep edilen bir özelliktir. Bu muhteşem cihazları fiyat bakımından net bir tutar belirtmem imkânsızdır. Midi klavye fiyatları 25 tuşlu bir ürün için çok daha ekonomik olabilirken tuşlar arttıkça ve özellikleri çeşitlendikçe hatta tuş hassasiyeti arttıkça fiyatları çeşitlenmekte ve artmaktadır. Fiyat bakımından iş gören başlangıç seviyelerinde ki kaliteli ürünler 400 – 500 türk lirasından başlamakta ve üst sınır olarak da belirli bir fiyat bulunmamaktadır. Çünkü sadece hayal gücünüzle sınırlı bu kontrol üniteleri oldukça kapsamlı seslere sahip olmazsa olmaz ürünlerdendir. Size sunmuş olduğum bu başlangıç fiyatı döviz kurlarına göre üretici firmaların yabancı olmasından dolayı sürekli olarak değişebilmektedir. 

 

Midi klavye konusunu ele alarak oldukça kapsamlı ve detaylı bir şekilde akıllarda bulunan birçok soru işaretini en akıcı ve açıklayıcı bir şekilde gidermeye çalıştım. Umarım ihtiyacınız olan bilgilere bu yazıda ulaşabilirsiniz.

 

Midi Klavye Çalışma Prensibi Nasıldır ?
Midi klavye, tuşlu müzik aletlerinden olmasının yanı sıra, normal org modellerinden biraz farklı kullanım alanına sahip müzik aleti olduğunu biliyoruz. Çalışma prensibini daha iyi anlamak için org modellerine nazaran, profesyonel stüdyolarda ve ev stüdyo ses sisteminde aktif olarak kullanılan enstrüman modelidir. Çalışma prensibine gelecek olursak, bilgisayarınıza bağlanabilmesi için ses kartına ihtiyaç duyan bu cihaz, tuş darbeleri ve tüm ses olaylarının yöneten volüm potlar ile beraber çalışmaktadır. Bunun yanı sıra, kolay ton geçişi ve diğer kayıt gibi özellikler için panelde gerekli bölümler konfor açısından özel yerlere konulmuştur. Org ile karşılaştıracak olursak, bilgisayar üstünde org ile kayıt yapabileceğiniz tüm işleri daha kolay ve daha detaylı yapabileceğiniz müzik aletidir. Diğer yandan, midi olarak aratma yapacak olursanız, karşınıza midi pad olarak adlandırılan yine teknolojik bir müzik aleti daha çıkacaktır. Bu müzik aleti için midi keyboard kategorisinde yer almasının en büyük nedenine gelecek olursak, yine bir ritim çalgısıdır. Ek olarak, mevcut olan şarkılarda da güze oynamalar yapıp hoş bir mix çıkarabilmenize olanak sağlamaktadır. Bu başlığa son olarak, midi klavye fiyatları için araştırma yapacak olursanız, prensip olarak birbirine benzemeyen org, midi pad ve diğer midi klavye fiyatları ile birbiriyle karşılaştırılmaması gerekmektedir. 

 

 


Midi Klavye Hakkında Merak Edilenler Nelerdir ?
Midi keyboard, tarihi için araştırma yaparsanız, teknoloji ile müzik aletlerinin birleşmesi sonucu ortaya çıkan bir müzik aleti olduğu için kesin bir tarih bulmak çok zor olacaktır. Ancak, hemen hemen her müzik ile uğraşan insanın evinde bulunan bu cihaz, birçok yönden yardımcı olduğu için neredeyse her stüdyoda zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bunun için, birçok insanın tercih ettiği bu klavye müzik için oldukça önemli bir yere sahiptir. Ek olarak, birçok midi klavye çeşitleri olduğunu göz önüne alacak olursak, her birinin farklı ve daha gelişmiş özellikleri olduğu için kesin bir şey söylemek doğru olmayacaktır.


En Çok Talep Gören Midi Klavye Markaları Hangileridir ?
Midi klavye markaları, midi klavye fiyatları için araştırma yapıyorsanız burada değineceğim markalar hem işiniz için hem de cebiniz için oldukça fazla avantaja sahiptir. Bunların yanı sıra, kullanım ömrü ve kalite açısından özenle seçip önemli eleme yöntemleriyle kanıya vardığımız aşağıdaki markalar, birçok kullanıcının iyi yorumu, üretici firma ile ilgili güvenilirlik ve özellikleri göz önüne tek tek göz önüne aldık diyebiliriz gönül rahatlığıyla.

Midex midi klavye
Nektar midi klavye
M-audio midi pad
Novation midi klavye
Yamaha midi klavye
M-audio midi klavye

Satın Aldığınız Midi Klavyenin Kargo Süresi Ne Kadar?
Midi aldığınıza zaman hafta sonu dışında ve iş saatleri içerisinde bize ulaşan her hangi bir midi keyboard veya diğer müzik aletlerinin aynı gün kargoya verilme garantisini veriyoruz. Bunun yanı sıra, kargo takip gibi noktalarda seçtiğiniz kargo şirketiyle ilgili irtibat kurabiliyor, her hangi bir sorun yaşadığınız zaman müşterilerimizin mutluluğu için anlık olarak gidişata müdahale etmeye çalışıyoruz.

 

Midi Klavye Ödeme Yöntemleri Nelerdir?
Midi klavye fiyatları kadar önemli olan ödeme seçenekleri konusu, sitemizde müşterilerimiz için her türlü imkanı yaratmaya çalıştığımız özel bir konudur. Bunun için, 4 ay vade farksız taksit veya 12 ay taksit imkanı sunduğumuz tüm ürünlerimizde, havale veya bizi arayarak istediğiniz gibi ödeme yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, sitemizde yaşadığınız her türlü ödeme sorunundan her türlü güvence altında olabilmeniz için tüm iş politikalarımızı siz değerli müşterilerimiz için oluşturduk ve oluşturmaya devam etmekteyizdir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.