₺1.258,56 KDV Dahil
₺1.324,80 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺310,50 KDV Dahil
₺339,25 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi

 

  

₺608,00 KDV Dahil
₺652,80 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo

Midi Klavye

Bilgisayara bağlayıp kullandığınız, oluşturmak istediğiniz ses ve efektlere imkân sağlayan klavye modelidir. Midi klavye modelleri; 25 tuşlu49 tuşlu ve 61 tuşlu olmak üzere tercih edilmektedir.

Midi Klavye Nedir?

 

Gün geçtikçe büyüyen stüdyo kayıt dünyasında kısa bir sürede hızlıca yer edinen - aslında senelerdir kullanılıyor ama tavernacılık çizgisinden çıkılamamış pek - midi klavyeler, özellikle ev içerisinde ya da profesyonel stüdyolarında müzik kaydı yapmak isteyenler için üzerlerinde nota tuşlarının, efekt padlerinin ve sesleri uzatıp kısaltabileceğiniz efekt tuşlarının bulunduğu çok fonksiyonlu tuşlu çalgı türüdür.

 

Genellikle şehir elektriğiyle değil de bilgisayarlarınızın usb girişlerinden güç alarak çalışan bu ürünler stüdyo kayıt işlemlerinde çokca tercih edilmektedirler çünkü bu tuşlardan birçok enstrümanın sesini çıakrabileceğiniz için kayıt işlemlerinizde küçük bir stüdyodaysanız enstrümanların yarattıkları kalabalığı çekmek zorunda kalmazsınız.

 

Midi Klavye Ne İşe Yarar?

 

Stüdyo kayıtlarınızda, birçok enstrüman sesini bünyelerinde barındırdıkları için midi klavyeler yer anlamında kullanıcılarına birçok şey sunmaktadırlar. Birçok enstrüman az yer kaplarken bir çoğu da fazlaca yer kaplamaktadır.

 

İşte tam da bunun çin üretilen midi klavye, stüdyo kayıt işlemlerinizde sizlere müzik aleti ve efekt aleti işlevi görerek sizlere eğlenceli dakikalar yaşatmak için üretilmiş ürünlerdir.

 

Midi Klavye Nasıl Kullanılır?

 

Oldukça kolay kullanım özelliklerine sahip olan midi klavye modelleri, genellikle tek başlarına kullanılamazlar çünkü kullanılabilmeleri için onları tanıyabilecek bir ses uygulaması gerekmektedir.

 

Biz kendi stüdyolarımızda Mixcraft 8 adlı uygulamayı kullanıyoruz, sizlere de öneririz. Bunun yanı sıra kendiliğinden driverlı oldukları için de bilgisayara ekstradan bir cd ya da dvd yardımıyla okutmanıza gerek kalmayacak, direkt olarak tak çalıştır şeklinde bilgisayarınıza takarak ürünleri çalıştırabileceksiniz.

 

Midi Klavye Tavsiye: Giriş, Orta ve İleri Seviye

 

Midi klavyeler de diğer tüm elektronik cihazlar gibi kullanıldıkları alanlara ve kullanıcılarının bilgi birikimlerine göre sınıflandırılabilmektedirler.

 

İşte tam da bunun için devreye bu işin şefi olarak biz giriyor ve sizlere önerilerde bulunuyoruz. Buyrun beraber bu önerilere göz gezdirelim.

 

Giriş seviye: Novation Launchkey Mini MK2 Midi Klavye

 

Orta seviye : Novation Launchkey 49 MK2 Midi Klavye

 

İleri seviye : Novation Launchkey 61 MK2 Midi Klavye

 

Midi klavye hakkında bilgi vermek gerekirse eğer, genelde piyanolara benzer olan bu cihazlar üzerlerinde modellerine göre drum padler, ses uzatıp kısaltmaya yarayan tekerleğe benzer tuşlar, bas - tiz - eko ayarı yapabileceğiniz tuşları içeren cihazlardır.

 

Yani midi klavye modelleri ile kendi müziklerinizi evinizde zorlanmadan yapabileceksiniz.

 

Kendinize özel efektlerle yapacağınız müziklere animasyonlar ekleyebilir, sesleri uzatabilir, kısaltabilir, eko ve reverb ayarlarını yapabilir, inceltebilir, kalınlaştırabilir vb. bilumum özelliklerden yararlanarak kendinize göre seslerinizi kişiselleştirebilirsiniz.

 

Genelde çok hassas tuşların üzerlerinde konuşlandırıldığı midi klavye modelleri, en ufak bir tuşa basımda dahi hemen tepki vermeleriyle çokca tercih edilen cihazlar arasında yer alır.

 

Çünkü tuşlu çalgı aletlerinde önemli olan en öncül detay tuşlara basıldığı zaman geri dönüşlerin ve tepkilerin aynı hızda kullanıcıya iletilmesi olacaktır.

Çerez Kullanımı