₺499,00 KDV Dahil
₺720,00 KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Ücretsiz Kargo
₺349,00 KDV Dahil
₺450,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
₺799,00 KDV Dahil
₺1.296,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
₺242,47 KDV Dahil
₺288,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
₺210,70 KDV Dahil
₺252,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
₺28,80 KDV Dahil
₺36,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺390,00 KDV Dahil
₺648,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
₺449,00 KDV Dahil
₺720,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
₺899,00 KDV Dahil
₺1.324,80 KDV Dahil
%32 İndirim
%32İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.050,00 KDV Dahil
₺1.576,80 KDV Dahil
₺290,00 KDV Dahil
₺432,00 KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Ücretsiz Kargo
₺390,00 KDV Dahil
₺648,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
₺649,00 KDV Dahil
₺1.008,00 KDV Dahil
%36 İndirim
%36İndirim
Ücretsiz Kargo
₺169,00 KDV Dahil
₺237,60 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
%34 İndirim
%34İndirim
Ücretsiz Kargo
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo
₺549,00 KDV Dahil
₺864,00 KDV Dahil
%36 İndirim
%36İndirim
Ücretsiz Kargo
₺599,00 KDV Dahil
₺936,00 KDV Dahil
%36 İndirim
%36İndirim
Ücretsiz Kargo
₺449,00 KDV Dahil
₺720,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
₺59,00 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi
₺1.003,00 KDV Dahil
₺1.275,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺1.436,50 KDV Dahil
₺1.615,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺41,29 KDV Dahil
₺50,40 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Tükendi
₺634,23 KDV Dahil
₺1.067,40 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺836,47 KDV Dahil
₺1.080,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Tükendi
₺1.440,00 KDV Dahil
₺1.598,40 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺611,42 KDV Dahil
₺679,35 KDV Dahil

Ses Kartı

Ses kartı, stüdyo ekipmanlarının olmazsa olmazıdır dersek sanırım yanlış olmaz. Çünkü ses kartı bir kayıt stüdyosunun kalbidir ve yapılan kayıtlar ses kartı sayesinde ortaya çıkar ve şekillenir. Genelde tek girişli ve 2 girişli olarak tercih edilen ses kartı, bazı gelişmiş stüdyolarda daha çok kanallı olarak da seçilmektedir. Müzik severlerin oyun, müzik ses kaydı gibi işlemlerinde oldukça büyük bir görev üstlenen bu ürünler, sesin işlenmesi açısından büyük işler çıkarmaktadır.

 

Ses Kartı Nedir

Ses kartı nedir ? sorusunu son zamanlarda insanlar cevap aramaktadır. Herzaman işittiğiniz sesi çok daha farklı işitmek istiyorsanız ses kartı sizin için en doğru adrestir. Bilgisayar sistemlerinin bugün olmazsa olmazları arasında gelen ses kartları, kullandığımız bilgisayarlardan ses çıkışı almamızı ve bilgisayarların dış dünya ile olan bağlantılarını sağlamakla mükelleftirler. Ses kartları bilgisayar sistemlerinden alınan hazzı bir üst raddeye taşırken aynı zamanda hem analog sesleri dijital verilere hem de dijital verileri analog seslere çevirirler.

 

Ses Kartı Hakkında Önemli Detaylar
Ses kartı elektronik ses aygıtlarında yer alan ama çoğu kişinin farkında olmadığı çok önemli aygıtlardır. Harici ve dahili olacak şekilde herhangi bir elektronik ürün üzerinde ya da yanında kullanılabilir. Kimi zaman oldukça küçük yapıda olan bu aygıtları akıllı cihazlarımız olan bilgisayarlarımıza mikrofon bağlarken dahi kullanılırız. Ayrıca herkesin aşina olduğu ses kartları bilgisayar, amfi, mikser ve benzeri cihaz üzerinde olabilir ya da 5.1 ses kartı, 7.1 ses kartı olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Ayrıca son yıllarda condenser yapılı mikrofonlar için olmazsa olmaz olan +48 volt güç barındıran Phantom power ürünleri de bu alanda değerlendirilir. Bilgisayarlarda bulunan dahili ses kartları ana gövdenin belirli noktasında olur ve bulunduğu noktada yer alan mikrofon ve kulaklık girişlerinden yerini anlayabilirsiniz. Taşınmaz olarak ev tipi olarak sıklıkla kullanılan masaüstü bilgisayarlarımız da ise ses kartı aynı şekilde kasa üzerinde mikrofon resmi bulunan girişin devamında yer almaktadır. Bunların dışında 5.1 ve 7.1 ses kartı olarak bilinen modelleri cihazlarınızın usb girişine takarak ihtiyacınız olan mikrofon ve kulaklık girişlerini oluşturabilirsiniz. 


Ses kartı günümüzde olmazsa olmaz olan elektronik ses aygıtıdır. Bu eşsiz aygıtların yaptığı işlevi açıklayıcı ve basit düzeyde anlayabileceğiniz şekilde anlatmak istiyorum. Öncelikle mikrofon ve benzeri mantıkta çalışan bir elektronik cihaz organik bir halde yol kat eden ses dalgasını yakaladıktan sonra ses kartına aktarır ve bu aktarma işleminde ses verileri birer titreşim biçiminde kabul görülebilir. Ses kartı adındaki parçaya ulaşan elektronik ses verilerini bilgisayar ve benzeri cihazlarımıza aktarabilmek, kayıt altına alabilmek için ses kartları bu verileri sayısal ses verilerine dönüştürür. Bunun ise diğer bir ismi ise dijital ses verileri olarak kabul görülür. Ayrıca dijital ses verisine dönüştürülmüş sesler artık hoparlöre aktarılabilir ya da kayıt altına alınabilir. İşte bu denli önemli bir işi oldukça pratik ve kullanışlı bir şekilde hayata geçiren olgudur. 


Harici ses kartı yukarıda bahsetmiş olduğum modeller olup son yıllarda en çok kullanılan ürünlerdir. Usb ses kartı olarak da geçen bu aygıtlar oldukça kullanışlı ve kolay kullanıma sahip olmasının yanı sıra maliyet bakımından da oldukça ulaşılabilir fiyatlara sahiptir. Ses kartları her geçen gün daha kullanışlı hale gelirken sizlere konuyu daha kalıcı bilgiler eşliğinde hafızanıza kayıt edebilmeniz için günümüz sıklıkla karşımıza çıkan olgulardan örnek vermek istiyorum. Örneğin yeni aldığımız veya sıfırladığımız bilgisayarlardan ilk açtığımızda ses alamayabiliriz. Bunun sebebi ise ses kartı sürücüsünün yanı yazılımının kurulu olmamasıdır. Yazılımı ya da diğer bir adıyla programı kurulu olmayan pc ses kartı çalışamaz. Çünkü aktif hale gelmemiş ve bilgisayarda gerekli yerlere anlayabileceği dillere dönüştürülmüş dijital ses verilerini yönlendirememektedir. Bu durumda bilgisayar ses kartı sürücüsünü kurar ve devamında istediğimiz şarkıyı dinleyebilir ve hazırlayabildiğimiz sesleri kayıt altına alabiliriz.


Son olarak ise ses kartı fiyatları oldukça çeşitlilik göstermektedir. Yani bu konuda sizlerin yapması gereken en önemli araştırma ve inceleme mutlaka kullanacağınız ekipmanlar ve ürünler odağında ihtiyacınıza en uygun olan ses kartı modellerini bulup mutlaka güvenilir olan tedarik noktalarından kaliteli, kullanışlı ve bütçenize oranla makul fiyata sahip ses kartı modelini satın almalısınız.

 

Ses sinyallerini aynı anda karıştırıp, sentezleyip, değiştirip, yürütüp, karıştırıp size geriş dönüş sağlarlar. Ses kartlarının ses oluştururken kullandıkları 3 ana teknik vardır. Bunlar frekans ayarlanması, fiziksel modelleme, örnek ses kullanımı teknikleridir. Ses kartı kullanarak oynadığınız oyunlardan, izlediğiniz dizi ve filmlerden, kullandığınız uygulamalardan ses bağlamında tam bir verim alabilirsiniz.

 

Usb Ses Kartı

Ses kartı usb, kullanım açısından en kolay olanıdır. Bir çok stüdyo da artık usb ses kartı tercih edilmektedir. Keza gerekli dökümanların içerisinde yüklü olduğunu düşünürsek en mantıklı olanda bu ürünlerdir diyebiliriz. Usb sayesinde bilgisayardan güç sağlayan bu ürünler, hem taşınabilir yapıda hemde tak çalıştır mantığı ile çalışmaktadır.

Ses kartlarının çeşitli varyasyonları bulunmakla beraber bunlardan en çok kullanılan tür olarak usb ses kartı modelleri gösterilebilir. Tak çalıştır özellikleriyle kendilerinden driverlı olarak kutularından çıkan ses kartları, herhangi bir okutma ya da bilgisayara tanıtmaya gerek duymadan direkt usb portlarına takılarak kullanılabilir. Başlıca üretici firmaları Midex ve Fosucrite gibi alanlarında öncü markalar olan usb ses kartları, en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir.  

 

Usb ses kartı, son zamanların en çok tercih edilen modeli diyebiliriz. Herhangi bir adaptör olmaksızın direkt usb giriş ile pc'ye bağlanan usb ses kartları, oldukça kolay ve hızlıca kurulabilmektedir. Bugün ses kartları çeşitli varyasyonlarla üretilmektedirler ve her cinsten kullanıcıya hitap etmelerinin getirdiği bir çeşitlilik de özellikle ses kartlarındaki “usb” seçeneğidir. Bu özellik sayesinde ses kartlarınızı daha portatif biçimde kullanabilme olanağı sunmaktadır. 

 

Stüdyo Ses Kartı

Stüdyolarda ses kartı kullanımı önemli bir husustur. Özellikle istenmeyen dip seslerin duyulmaması ve oluşturulan kayıtın kalitesi açısından uzmanlar stüdyo ses kartını önermektedir. Ekonomik bir bütçe ile oluşturulan stüdyolarda ses kartı kullanımı sonrası 360 derece değişen ses kayıt kalitesi kullanıcıları stüdyo ses kartı kullanımına yöneltmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte çoğu ses kartı driverları yüklü şekilde üretilmektedir. Ve kullanıcıların konforuna yönelik çalışmalar artarak devam etmektedir. Stüdyo ses kartı kullanımı ile birlikte istenmeyen çevre seslerinden kurtulup sanat icra etmekle daha fazla meşgul alacağınızı düşünüyorum

 

Harici Ses Kartı

Harici ses kartı, bilgisayar bileşenleri arasında yer almadan dışarıdan kaliteyi yükseltmek için kullanığınız ses kartı modelidir diyebiliriz. Çoğu bilgisayarda performansı olumlu yönde etkileyen harici ses kartları, gelişen teknoloji ile birlikte hemen hemen bir çok bilgisayarda kullanılmaktadır. Ayrı başlık altında ele alsak da harici ses kartları aynı zamanda usb ses kartlarıdır çünkü ses kartı usb olunca dolayısıyla harici olarak geçmektedir. Taşınabilirlik hususunda kullanıcısına çeşitli kolaylıklar sağlayan harici ses kartları stüdyo ses kartlarını performans konusunda aratmazlar çünkü tam da stüdyo ses kartları gibi +48 Phantom Power desteklemektedirler.

 

Ses Kartını Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ses kartı alırken öncelikle bütçe belirlenmeli ve ona göre ihtiyaca uygun ürün seçilmelidir. Kişisel ihtiyacınıza göre ve kayıt alacağınız cihaza göre seçebilirsiniz. Almak istediğiniz ürünü önceden araştırıp, ürün yorumlarına bakmanızda fayda vardır. Örneğin, siz bilgisayar için bir ses kartı alacaksanız, giriş ve çıkış birimleri buna uygun olmalıdır. Ancak siz bir enstrümana veya farklı bir projenize göre alacaksanız bu tarz ürünleri tercih etmemeniz gerekmektedir. Ses kartı seçimi bir çok kullanıcı için zordur ve tercih aşamalarında önemli araştırmalar gerekmektedir. Kuşkusuz ki nokta atışı yapmak için ses kartını kullanacağınız alanı belirleyip bilir kişi ile iletişime geçmenizdir. 

 

Ses Kartı Kurulumu İçin Gerekli Olan Bilgiler

Almış olduğunuz ses kartınızı bilgisayarınızı takmadan önce Windows veya Macbook için çalışır durumda olduğunu kontrol edin veya almadan önce danışın. Zaten bu ürünler tak-çalıştır mantığında üretildikleri için çok zahmet çekmeden ürünü kurabilirsiniz. Ancak bazı ses kartlarında kurulum driverları olmaktadır. Özellikle Windows kullanıcıları ilgili ürünün web sitesinden driverlarını kurabilirler.

 

Ses Kartı Fiyatları

Ses kartı seçerken bütçenize en uygun ve en kaliteli olan ürünü seçmeniz size fayda sağlayacaktır. Amacına uygun ürünü seçmeniz ses kartı fiyatlarını bütçenize uygun olarak karşınıza çıkaracaktır. Amacınız günlük kullanımlar için ise size ucuz bir ses kartı uygun olacaktır. Bu tarz ürünler normal olanlardır ve çok fazla özelliği bulunmayanlardır. Ancak amacınız filmlerdeki ses efektlerini kaçırmamak veya oyunlarda üstün performans sağlamak ise daha kaliteli ürünlere yönelmeniz daha uygun olacaktır.

199 TL ila 4.411 TL arasında değişkenlik gösteren fiyat yelpazesi ile tüm ses kartı modellerine sitemizden ulaşabilir, uzman kadromuzdan yardım alabilir ve ürünleri sepetinize eklerken sitemize üye olarak %5 ila %15 arasında değişen indirimlerle kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

 

Ses Kartı Kategorisi İle İlgili Soru Cevaplar


 

Ses Kartı Nedir ?

Analog sesleri dijitale çeviren sistemdir. Ayrıca condenser mikrofonların bilgisayarda çalışabilmesini sağlar

 

Hangi Ses Kartını Seçmeliyim?

Ses kartları; giriş sayısına ve kalite özelliklerine göre değişir.


Ses Kartı Kullanımının Katkısı Nedir ?
Ses kartı kullanırsanız ses kaliteniz yükselir ve dip ses sorununuz ortadan kalkar. 
 

Sipariş Versem Ne Zaman Kargolanır ?

Sipariş vermeniz halinde aynı gün kargolanır ve 2 iş günü içerisinde size teslim edilir.

 
Ödeme Seçenekleri Nelerdir ?

Sipariş vermek istediğiniz ürünü, havale / eft yaparak ya da kredi kartı ile taksitle ödeyebilirsiniz.

Çerez Kullanımı