₺355,00 KDV Dahil
₺425,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

₺39,00 KDV Dahil
₺47,60 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo

₺449,00 KDV Dahil
₺612,00 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo

₺499,00 KDV Dahil
₺680,00 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo

₺449,00 KDV Dahil
₺612,00 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo

₺199,00 KDV Dahil
₺238,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo

₺229,00 KDV Dahil
₺272,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo

₺175,00 KDV Dahil
₺204,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

₺499,00 KDV Dahil
₺680,00 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo

₺649,00 KDV Dahil
₺816,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo

₺649,00 KDV Dahil
₺884,00 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi

₺599,00 KDV Dahil
₺1.008,10 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi

₺928,81 KDV Dahil
₺1.509,60 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

Ses Kartı

Ses kartı, stüdyo ekipmanlarının olmazsa olmazıdır dersek sanırım yanlış olmaz. Çünkü ses kartı bir kayıt stüdyosunun kalbidir ve yapılan kayıtlar ses kartı sayesinde ortaya çıkar ve şekillenir. Genelde tek girişli ve 2 girişli olarak tercih edilen ses kartı, bazı gelişmiş stüdyolarda daha çok kanallı olarak da seçilmektedir. Müzik severlerin oyun, müzik ses kaydı gibi işlemlerinde oldukça büyük bir görev üstlenen bu ürünler, sesin işlenmesi açısından büyük işler çıkarmaktadır. 


Ses Kartı Nedir

Ses kartı nedir ? sorusunu son zamanlarda insanlar cevap aramaktadır. Herzaman işittiğiniz sesi çok daha farklı işitmek istiyorsanız ses kartı sizin için en doğru adrestir. Bilgisayar sistemlerinin bugün olmazsa olmazları arasında gelen ses kartları, kullandığımız bilgisayarlardan ses çıkışı almamızı ve bilgisayarların dış dünya ile olan bağlantılarını sağlamakla mükelleftirler. Ses kartları bilgisayar sistemlerinden alınan hazzı bir üst raddeye taşırken aynı zamanda hem analog sesleri dijital verilere hem de dijital verileri analog seslere çevirirler.


Ses sinyallerini aynı anda karıştırıp, sentezleyip, değiştirip, yürütüp, karıştırıp size geriş dönüş sağlarlar. Ses kartlarının ses oluştururken kullandıkları 3 ana teknik vardır. Bunlar frekans ayarlanması, fiziksel modelleme, örnek ses kullanımı teknikleridir. Ses kartı kullanarak oynadığınız oyunlardan, izlediğiniz dizi ve filmlerden, kullandığınız uygulamalardan ses bağlamında tam bir verim alabilirsiniz.


Usb Ses Kartı

Ses kartı usb, kullanım açısından en kolay olanıdır. Bir çok stüdyo da artık usb ses kartı tercih edilmektedir. Keza gerekli dökümanların içerisinde yüklü olduğunu düşünürsek en mantıklı olanda bu ürünlerdir diyebiliriz. Usb sayesinde bilgisayardan güç sağlayan bu ürünler, hem taşınabilir yapıda hemde tak çalıştır mantığı ile çalışmaktadır.

Ses kartlarının çeşitli varyasyonları bulunmakla beraber bunlardan en çok kullanılan tür olarak usb ses kartı modelleri gösterilebilir. Tak çalıştır özellikleriyle kendilerinden driverlı olarak kutularından çıkan ses kartları, herhangi bir okutma ya da bilgisayara tanıtmaya gerek duymadan direkt usb portlarına takılarak kullanılabilir. Başlıca üretici firmaları Midex ve Fosucrite gibi alanlarında öncü markalar olan usb ses kartları, en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir.  

Usb ses kartı, son zamanların en çok tercih edilen modeli diyebiliriz. Herhangi bir adaptör olmaksızın direkt usb giriş ile pc'ye bağlanan usb ses kartları, oldukça kolay ve hızlıca kurulabilmektedir. Bugün ses kartları çeşitli varyasyonlarla üretilmektedirler ve her cinsten kullanıcıya hitap etmelerinin getirdiği bir çeşitlilik de özellikle ses kartlarındaki “usb” seçeneğidir. Bu özellik sayesinde ses kartlarınızı daha portatif biçimde kullanabilme olanağı sunmaktadır. 


Stüdyo Ses Kartı

Stüdyolarda ses kartı kullanımı önemli bir husustur. Özellikle istenmeyen dip seslerin duyulmaması ve oluşturulan kayıtın kalitesi açısından uzmanlar stüdyo ses kartını önermektedir. Ekonomik bir bütçe ile oluşturulan stüdyolarda ses kartı kullanımı sonrası 360 derece değişen ses kayıt kalitesi kullanıcıları stüdyo ses kartı kullanımına yöneltmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte çoğu ses kartı driverları yüklü şekilde üretilmektedir. Ve kullanıcıların konforuna yönelik çalışmalar artarak devam etmektedir. Stüdyo ses kartı kullanımı ile birlikte istenmeyen çevre seslerinden kurtulup sanat icra etmekle daha fazla meşgul alacağınızı düşünüyorum 


Harici Ses Kartı

Harici ses kartı, bilgisayar bileşenleri arasında yer almadan dışarıdan kaliteyi yükseltmek için kullanığınız ses kartı modelidir diyebiliriz. Çoğu bilgisayarda performansı olumlu yönde etkileyen harici ses kartları, gelişen teknoloji ile birlikte hemen hemen bir çok bilgisayarda kullanılmaktadır. Ayrı başlık altında ele alsak da harici ses kartları aynı zamanda usb ses kartlarıdır çünkü ses kartı usb olunca dolayısıyla harici olarak geçmektedir. Taşınabilirlik hususunda kullanıcısına çeşitli kolaylıklar sağlayan harici ses kartları stüdyo ses kartlarını performans konusunda aratmazlar çünkü tam da stüdyo ses kartları gibi +48 Phantom Power desteklemektedirler.


Ses Kartını Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ses kartı alırken öncelikle bütçe belirlenmeli ve ona göre ihtiyaca uygun ürün seçilmelidir. Kişisel ihtiyacınıza göre ve kayıt alacağınız cihaza göre seçebilirsiniz. Almak istediğiniz ürünü önceden araştırıp, ürün yorumlarına bakmanızda fayda vardır. Örneğin, siz bilgisayar için bir ses kartı alacaksanız, giriş ve çıkış birimleri buna uygun olmalıdır. Ancak siz bir enstrümana veya farklı bir projenize göre alacaksanız bu tarz ürünleri tercih etmemeniz gerekmektedir. Ses kartı seçimi bir çok kullanıcı için zordur ve tercih aşamalarında önemli araştırmalar gerekmektedir. Kuşkusuz ki nokta atışı yapmak için ses kartını kullanacağınız alanı belirleyip bilir kişi ile iletişime geçmenizdir. 


Ses Kartı Kurulumu İçin Gerekli Olan Bilgiler

Almış olduğunuz ses kartınızı bilgisayarınızı takmadan önce Windows veya Macbook için çalışır durumda olduğunu kontrol edin veya almadan önce danışın. Zaten bu ürünler tak-çalıştır mantığında üretildikleri için çok zahmet çekmeden ürünü kurabilirsiniz. Ancak bazı ses kartlarında kurulum driverları olmaktadır. Özellikle Windows kullanıcıları ilgili ürünün web sitesinden driverlarını kurabilirler.


Ses Kartı Fiyatları

Ses kartı seçerken bütçenize en uygun ve en kaliteli olan ürünü seçmeniz size fayda sağlayacaktır. Amacına uygun ürünü seçmeniz ses kartı fiyatlarını bütçenize uygun olarak karşınıza çıkaracaktır. Amacınız günlük kullanımlar için ise size ucuz bir ses kartı uygun olacaktır. Bu tarz ürünler normal olanlardır ve çok fazla özelliği bulunmayanlardır. Ancak amacınız filmlerdeki ses efektlerini kaçırmamak veya oyunlarda üstün performans sağlamak ise daha kaliteli ürünlere yönelmeniz daha uygun olacaktır.

199 TL ila 4.411 TL arasında değişkenlik gösteren fiyat yelpazesi ile tüm ses kartı modellerine sitemizden ulaşabilir, uzman kadromuzdan yardım alabilir ve ürünleri sepetinize eklerken sitemize üye olarak %5 ila %15 arasında değişen indirimlerle kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Çerez Kullanımı