Loading..
   < >

   Ses Kartı

   Dinlenilen müziğin, video oyunlarının ve diğer ses aldığımız farklı tür aktivitelerin verilerini işleme alan aygıt, ses kartıdır. İşlem görmüş verileri hoparlör veya kulaklıklar sayesinde duymanızı sağlarlar. Üzerlerinde bulunan çeşitli mikrofon girişleriyle profesyonel anlamda ses kaydı yapabilirsiniz.

    

   Ses Kartı Nedir

   Bilgisayar sistemlerinin bugün olmazsa olmazları arasında gelen ses kartları, kullandığımız bilgisayarlardan ses çıkışı almamızı ve bilgisayarların dış dünya ile olan bağlantılarını sağlamakla mükelleftirler.  Ses kartları bilgisayar sistemlerinden alınan hazzı bir üst raddeye taşırken aynı zamanda hem analog sesleri dijital verilere hem de dijital verileri analog seslere çevirirler. 


   Ses sinyallerini aynı anda karıştırıp, sentezleyip, değiştirip, yürütüp, karıştırıp size geriş dönüş sağlarlar. Ses kartlarının ses oluştururken kullandıkları 3 ana teknik vardır. Bunlar frekans ayarlanması, fiziksel modelleme, örnek ses kullanımı teknikleridir. Ses kartı kullanarak oynadığınız oyunlardan, izlediğiniz dizi ve filmlerden, kullandığınız uygulamalardan ses bağlamında tam bir verim alabilirsiniz. 


   Usb Ses Kartı 

   Ses kartlarının çeşitli varyasyonları bulunmakla beraber bunlardan en çok kullanılan tür olarak usb ses kartı modelleri gösterilebilir. Tak çalıştır özellikleriyle kendilerinden driverlı olarak kutularından çıkan ses kartları, herhangi bir okutma ya da bilgisayara tanıtmaya gerek duymadan direkt usb portlarına takılarak kullanılabilir. Başlıca üretici firmaları Prodipe ve Gemini gibi alanlarında öncü markalar olan usb ses kartları modellerine sitemizden ulaşabilir, uzman teknik ve temsilci kadromuzdan WhatsApp ve Online Destek Sistemi üzerinden ürünlerle ilgili bilgileri öğrenebilir, ürünleri sepetinize ekleyerek kolaylıkla satın alabilirsiniz. 501 TL ila 534 TL olarak sitemizde iki seçeneği olan usb ses kartları siz değerli müşterilerimizi bekliyor…


   Usb ses kartı, son zamanların en çok tercih edilen modeli diyebiliriz. Herhangi bir adaptör olmaksızın direkt usb giriş ile pc'ye bağlanan usb ses kartları, oldukça kolayve hızlıca kurulabilmektedir. Bugün ses kartları çeşitli varyasyonlarla üretilmektedirler ve her cinsten kullanıcıya hitap etmelerinin getirdiği bir çeşitlilik de özellikle ses kartlarındaki “usb” seçeneğidir. Bu özellik sayesinde ses kartlarınızı daha portatif biçimde kullanabilirsiniz.


   Stüdyo Ses Kartı

   Adından da anlaşılacağı gibi daha çok stüdyo ortamlarında kullanıma uygun olan stüdyo ses kartları, profesyonel ve yahut ses kayıt füryasına yeni katılmış kullanıcılar için üretilen değişik varyasyonlarıyla, kullanıcıların taleplerine göre hem özellik hem de kalite bazında değişkenlik gösterebilmektedirler. Başlıca üretici firmaları Lastvoice, Prodipe ve JBL markaları olan Stüdyo Ses Kartı modelleri sundukları kendinden driverlı özelliği ile herhangi bir bilgisayara bağlanıldığı zaman okutma ya da cihazı tanıtma gerekmeksizin kullanabilinmektedir. Onun yanı sıra +48 phantom power desteği, her türlü yazılım ile uyumlu (Mac OS, Microsoft, Linux), Usb çıkışlı, tüm dinamik mikrofonlarda kullanım, empedans ayarı, 16 ya da 32 bit destekli varyasyonlarıyla satışa sunulmaktadır. 199 TL ila 2.633 TL arasında değişkenlik gösteren fiyat yelpazesi ile her bütçeden kullanıcıya hitap eden çeşitleriyle, en uygun ödeme seçenekleri ve taksitlendirmelerle sitemizden ulaşabilir, uzman teknik ve temsilci kadromuzdan bilgi alabilir ve ürünlerimizi sepetinize ekleyerek kolaylıkla satın alabilirsiniz.


   Harici Ses Kartı

   Ayrı başlık altında ele alsak da harici ses kartları aynı zamanda usb ses kartlarıdır çünkü ses kartı usb olunca dolayısıyla harici olarak geçmektedir.  Taşınabilirlik hususunda kullanıcısına çeşitli kolaylıklar sağlayan harici ses kartları stüdyo ses kartlarını performans konusunda aratmazlar çünkü tam da stüdyo ses kartları gibi +48 Phantom Power desteklemektedirler. 


   Ses Kartını Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

   Ses kartı alırken öncelikle bütçe belirlenmeli ve ona göre ihtiyaca uygun ürün seçilmelidir. Kişisel ihtiyacınıza göre ve kayıt alacağınız cihaza göre ses kartını seçebilirsiniz. Almak istediğiniz ürünü önceden araştırıp, ürün yorumlarına bakmanızda fayda vardır. Örneğin, siz bilgisayar için bir ses kartı alacaksanız, ses kartının giriş ve çıkış birimleri buna uygun olmalıdır. Ancak siz bir enstrümana veya farklı bir projenize göre ses kartı alacaksanız bu tarz ürünleri tercih etmemeniz gerekmektedir.


   Ses Kartı Kurulumu İçin Gerekli Olan Bilgiler

   Almış olduğunuz ses kartınızı bilgisayarınızı takmadan önce Windows veya Macbook için çalışır durumda olduğunu kontrol edin veya almadan önce danışın. Zaten bu ürünler tak-çalıştır mantığında üretildikleri için çok zahmet çekmeden ürünü kurabilirsiniz. Ancak bazı ses kartlarında kurulum driverları olmaktadır. Özellikle Windows kullanıcıları ilgili ürünün websitesinden driverlarını kurabilirler.


   Ses Kartı Fiyatları

   Ses kartı seçerken bütçenize en uygun ve en kaliteli olan ürünü seçmeniz size fayda sağlayacaktır. Amacına uygun ürünü seçmeniz ses kartı fiyatlarını bütçenize uygun olarak karşınıza çıkaracaktır. Amacınız günlük kullanımlar için ise size ucuz bir ses kartı uygun olacaktır. Bu tarz ürünler normal olanlardır ve çok fazla özelliği bulunmayanlardır. Ancak amacınız filmlerdeki ses efektlerini kaçırmamak veya oyunlarda üstün performans sağlamak ise daha kaliteli ürünlere yönelmeniz ses kartı fiyatları için daha uygun olacaktır.


   199 TL ila 4.411 TL arasında değişkenlik gösteren fiyat yelpazesi ile tüm ses kartı modellerine sitemizden ulaşabilir, uzman kadromuzdan yardım alabilir ve ürünleri sepetinize eklerken sitemize üye olarak %5 ila %15 arasında değişen indirimlerle kolaylıkla satın alabilirsiniz.

    

    

    

   $129.68KDV Dahil
   $141.26 KDV Dahil
   %8 İndirim
   %8İndirim
   Ücretsiz Kargo
   Yeni Ürün

    

     

   $289.47KDV Dahil
   $321.89 KDV Dahil
   %10 İndirim
   %10İndirim
   Ücretsiz Kargo
   Yeni Ürün

    

    

    

   $774.00KDV Dahil
   $1,322.00 KDV Dahil
   Tükendi

    

    

    

   $182.60KDV Dahil
   $192.21 KDV Dahil
   Tükendi

    

    

    

   $244.20KDV Dahil
   $257.05 KDV Dahil
   Tükendi

    

    

    

   $305.80KDV Dahil
   $321.89 KDV Dahil
   Çerez Kullanımı