⁠   ⁠
₺2.310,00 KDV Dahil
₺2.793,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺1.607,00 KDV Dahil
₺1.932,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Tükendi
₺1.049,00 KDV Dahil
₺1.269,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Tükendi
₺2.310,00 KDV Dahil
₺2.793,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Tükendi
₺1.155,00 KDV Dahil
₺1.397,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün

Ritim Çalgılarımdan Dikkat Çekici Bir Model Bongo

Bongo oldukça dikkat çekici bir müzik aleti olarak bilinmektedir. Bu dikkat çekici müzik aleti bongo hakkında bilgiler yazımın devamında yer almaktadır. Her müzik aleti ses çıkarma türüne göre birbirinden ayrılmaktadır. Vurmalı, üflemeli ve çalmalı olarak üç farklı gruba ayrılan müzik aletlerinin her biri farklı sesler çıkarmaktadır.

Vurmalı müzik aletleri içinde yer alan bongo tepe kısmında yer alan gergin kasnağa vurulduğu zaman ses çıkarmaktadır. Üst kısmı deriden oluşan bongo sesi de deriden çıkarmaktadır. Bir çemberin üzerine gerilen deri buraya sıkı bir şekilde tutturulmaktadır. Diz üstünde tutulup veya dizin arasına sıkıştırılarak çalınan bongo müzik aletinde deriye vurularak ses çıkarılmaktadır.

Bir müzik aleti olan bongo el ve parmaklar kullanılarak çalışmaktadır. Güney Amerika ve Afrika’da ortaya çıkan bongo Küba müziğinde yer almaktadır. 19.yy’da ortaya çıkmıştır. 1940’lı yıllara gelindiğinde bongo daha da gelişmiş bir hâl almış ve metal olarak üretilmeye başlanmıştır.

O tarihten günümüze kadar da bongo metal olarak üretilmektedir. Latin müziklerinde de bulunan bongo İspanyol müziklerinde de oldukça fazla kullanılmaktadır. Yapımında ağaç kabuğu kullanılmaktadır.

Bongo İle Mükemmel Ritimler Oluşturun

El ile çalınan bir çalgı olan bongo çalarken ritmi yakalamak için özel teknikler gerekmektedir. Bir bongo çalmak için öncelikli olarak iki farklı boyutlarda olan davulun olduğu bir şeye ihtiyaç duyulmaktadır. Küçük olan davula “macho” denilirken büyük olanlarına ise “hembra” adı verilmektedir. Sağ el ile macho, sol el ile hembra çalınmaktadır.

Bir bango müzik aletinde mükemmel ritimler oluşturmak için öncelikle rahat bir şekilde oturma ve bangoları dizlerinize yerleştirmeniz gerekmektedir. Bu müzik aletinin “macho” adı verilen küçük davulunu sağ elinizle tutmanız gerekmektedir. Davulun ortasını avcunuzun içiyle kavramanız ve başparmağınız ile tutturmanız gerekmektedir.

Sol elinizi serbest bırakmanız gerekmektedir. Sonrasında ise daha büyük olan “hembra” davuluna doğru uzanmanız gerekmektedir. Davulun orta kısmını sol elinizin avuç içiyle kavramanız ve başparmağınız ile tutturmanız gerekmektedir.

Müzik aleti bongo ile mükemmel ritimleri oluşturmak için iki elinizi de davulların kenarına yerleştirmeniz gerekmektedir. Parmak ve bilekleriniz ile bongo müzik aletine yavaş bir şekilde vurmanız gerekmektedir. Farklı tonları ortaya çıkarmak için vuruşunuzun sertliğini ve hızını değiştirmeniz gerekmektedir.

Müzik aleti bongo çalarken küçük macho davulunu sağ eliniz ile çalmanız gerekmektedir. Daha büyük olan hembra davulunu da sol eliniz ile çalmanız gerekmektedir. Bu sayede bongo setinin her birinde ritim ve tonları ortaya çıkarabilirsiniz. Bu müzik aletini çalarken, başka bir perküsyon aleti veya ritmik bir enstrüman ile çalmak gerekmektedir.

Müzik aleti olan bongo çalmak el ve bileklerin kontrol edilmesini ve ritim duygusunun geliştirilmesini gerektirmektedir. Düzenli pratik sayesinde bongo çalmada oldukça profesyonel seviyeye gelişmektedir. Çok fazla kişi tarafından çalınan bongo oldukça popüler bir müzik aletidir.

Bongo Nedir? Ne İşe Yarar?

Vurmalı bir çalgı türü olan bongo nedir diye bakıldığı zaman Güney Amerika ve Afrika’da ortaya çıktığı görülmektedir. Küba’da ise 19 yüzyılda kullanılan bir müzik aleti olarak bilinmektedir. Daha detaylı bir şekilde bongo nedir diye bakıldığı zaman 19 ve 21 cm çapında ve altta doğru yaklaşık 25 cm kadar uzayan iki çemberin yüzeyine gerilen deriden ortaya çıktığı görülmektedir.

Bir müzik aleti olan bongo nedir diye bakıldığında birbirilerine bağlı olduğu görülmektedir. Genel olarak dizin üzerine oturularak el ile çalınmaktadır. Müzik aleti olan bongo nedir, ne için kullanılır diye bakıldığı zaman caz, salsa, son rumba ve mambo gibi müzik türlerinde ritim sağlamak için kullanıldığı görülmektedir.

Ayrıca bongo nedir ve nasıl çalınır diye bakıldığı zaman bu müzik aletini çalmak için özel tekniklerin olduğu görülmektedir. Bu müzik aleti hakkında araştırma yapıldığı ve bongo nedir diye bakıldığı zaman seslerinin değişik şekillerde ayarlandığı da görülmektedir. Görmüş olduğunuz gibi bongo nedir diye araştırıldığı zaman bu bilgilere ulaşılmaktadır.

Ayrıca bongo nedir ve fiyatları nedir soruları da oldukça fazla sorulan sorular arasında yerini almaktadır.

Bongo Nasıl Çalınır? Öğrenmek Zor mu?

Bongo vurmalı bir müzik aletidir. Bu müzik aletinin tepesinde yer alan gergin kasnağa vurulduğu zaman ses ortaya çıkmaktadır. Bongo’nun üst kısmı deriden oluşmaktadır. Bongo da sesi çıkaran şey deri parçasıdır. Çemberin üzerine gerilen deri buraya sıkıca tutturulmaktadır.

Bu müzik aleti diz üstünde tutturularak veya iki dizin arasına sıkıştırılarak çalınmaktadır. Ritmik hareketler ile deriye vurulur ve güzel bir ses ortaya çıkmaktadır. Bu enstrümanın çalınmasında el ve parmaklar kullanılmaktadır.

Her müzik aletinde olduğu gibi bongonun da bazı zorlukları bulunmaktadır. Bongo çalmak için öncelikli olarak ritim duygusunu geliştirmek büyük bir önem arz etmektedir. Ayrıca bol bol pratik yaparak bongo çalmayı öğrenmek zaman içinde mümkün hale gelmektedir. İşte bongo bu şekilde çalışmaktadır.

Bongo Türkiye’de Çok Tercih Ediliyor mu?

Türkiye’de bongo belirli müzik gruplarında, sokak sanatçılarında veya bazı müzik türlerinde kullanılmaktadır. Ama genelde Türk müziği sahnelerinde veya geleneksel olarak çalınan Türk müziği enstrümanları ile çalan gruplarda bongo müzik aleti daha az görülmektedir. Bu yüzden bongo türkiye gibi bir ülkede hiç kullanılamaz denilemez.

Bazen bongo türkiye gibi ülkelerde yerini almaktadır. Türkiye çok çeşitli bir müzik sahnesine sahiptir. Birbirinden farklı müzik türleri ve enstrümanlar bazı dinleyici türünün hoşuna girmektedir. Bongo da Güney Amerika müzik tarzından hoşlanan kişiler tarafından ilgi görmektedir. Müzik aleti bongo türkiye gibi bir ülkede bazı kesimler tarafından sevilmektedir. İşte, bongo türkiye gibi bir ülkede bu şekilde tercih edilmektedir.

Bongo Müzik Aleti Vurmalı Bir Çalgı mı?

Müzikte kullanılan ritmik vurmalı çalgılar perküsyon olarak adlandırılmaktadır. El ile vurma veya sürtme ile çalınan müzik aletleri vurmalı çalgılar olarak bilinmektedir. Bu müzik aletleri insan sesinden sonra en eski çalgı modelleri olarak bilinmektedir.

Müzikte bir ritim ortaya çıkarmak için vurmalı çalgılara ihtiyaç duyulmaktadır. Ritim ise akış anlamına gelmektedir. Bu isim dilimize Yunancadan gelmiştir. Günümüzde müziklerin ortaya çıkardığı ritim vurmalı çalgılar ile ortaya çıkmaktadır.

Vurmalı çalgılar arasında bongo müzik aleti de bulunmaktadır. Bu yüzden bongo müzik aleti vurmalı bir çalgı olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bongo vurmalı çalgı küçük ve daha tiz bir sese sahip müzik aleti olarak bilinmektedir. Bu bongo müzik aleti 21 inç ve 19 inç çapında olmaktadır. Bununla beraber bir bongo vurmalı çalgı 25 inç uzunluğa sahiptir.

İkili olarak satışa sunulan bongo müzik aleti el ile çalındığı için bongo vurmalı çalgı olarak bilinmektedir. Vurmalı çalgıların sayısı bir hayli fazladır. Bu vurmalı çalgıların arasında yer alan bongo müzik aleti dünyanın her yerinde müzik aleti olarak kullanılmaktadır. Güney Amerika başta olmak üzere Türkiye’de de bazı yerlerde kullanılan bongo vurmalı çalgı ile oldukça iyi ritimler ortaya çıkarılmaktadır.

Bongo Fiyatları Nelerdir?

Çok sayıda vurmalı çalgı bulunmaktadır. Bongo müzik aleti de vurmalı çalgılar arasında yerini almaktadır. Bongo müzik aleti ile müzikte çok iyi ritimler oluşturulmaktadır. Farklı müzik tarzları ile ilgilenen kişiler bongo fiyatları konusunda çeşitli araştırmalar yapmaktadırlar.

Ancak bongo ücreti konusunda değişiklik gösteren bazı unsurlar bulunmaktadır. Müzik aletinin hangi ağaçtan yapıldığı bongo fiyatları konusunda etkili olmaktadır. Dayanıklı yapısı ve güçlü sesleri ile müziğin tamamlayıcısı olan vurmalı çalgılar değişik fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

Bu yüzden bongo fiyatları değişiklik göstermektedir. Hatta bongo fiyatları konusunda etkili olan şeyler arasında bango’nun hangi deriden yapıldığı da etkili olmaktadır. Kullanılan deri de bongo ücreti konusunda değişim göstermektedir.

Bütün bunlarla beraber bongo fiyatları kullanım alanına göre de değişim göstermektedir. Profesyonel kullanım için bongo fiyatları diğerlerine göre daha yüksek fiyatlarda satışa sunulmaktadır. En uygun bongo fiyatları yeni başlayan kişiler için üretilen bongolar da bulunmaktadır.

Siz de ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak vurmalı çalgı türü arasında yerini alan bongoları yonkamüzikmarket.com üzerinden bulabilirsiniz. Burada bongo fiyatları oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Hem profesyonel kullanım hem yeni başlayanlar için bongo fiyatları son derece makul fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

Uygun bongo fiyatları bu sitede yerini almaktadır. Bazı sebeplerden dolayı bongo ücreti her ne kadar farklılık gösterse bile yonkamüzikmarket.com’da sadece bongo değil, çok sayıda çeşit çeşit müzik aleti de oldukça uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

Bongonun Genel Temel Teknikleri

Bir müzik aleti olan bongonun bazı temel teknikleri bulunmaktadır. Bu teknikler arasında fırça tekniği denilen bir teknik bulunmaktadır. Ayrıca bu teknikte parmaklar fırça görevi görecek vaziyette kullanılmaktadır. Bu teknik ile sıcak ve yumuşak bir ses üretilmektedir.

Parmak tekniği de bongonun teknikleri arasında yer almaktadır. Parmaklar burada sopa gibi kullanılmaktadır. Parmaklar ile davula vurulmaktadır. Bu teknik ile sert ve keskin bir sesi ortaya çıkarmak amaçlanmaktadır. Pratik bir teknik olduğu gibi oldukça fazla kullanılmaktadır.

Kullanılan teknikler arasında çok parmak tekniği de kullanılmaktadır. Karmaşık ve ritmik sesler bu teknik ile ortaya çıkmaktadır. Bu tekniği genel olarak profesyonel olan kişiler kullanmaktadır. Latin müziğinde bongo oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Bongo çalmayı öğrenmek, Latin müziğini daha iyi bir şekilde anlamaya ve Latin müziğinden daha fazla keyif almayı sağlamaktadır.

Bongo Tarihçesi

Afrika kökenli bir çalgı olan bongo, Küba müziğinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bongo müzik aletinin kökeni, Batı Afrika’nın ormanlık bölgesinde yer alan makuta adı verilen vurmalı çalgıya kadar uzanmaktadır. Bongo 19. Yüzyılın sonunda Küba’ya getirilir ve Küba’da bulunan müzisyenler bu müzik aletine geleneksel Afrika ritimlerini ve Küba müziğinin diğer tarzlarını harmanlayarak yeni bir müzik tarzını ortaya çıkarmaktadır.

İlerleyen zamanlarda ise Latin müzik sahnesinde oldukça popüler bir hale gelmiştir ve pek çok sahnede kullanılmaktadır. Bongo günümüzde popüler bir müzik enstrümanı olarak bilinmektedir. Çok fazla müzisyen bu müzik aletini kullanmaktadır. Bununla beraber bongo Latin müzik eğitimi veren yerlerde pek çok kişiye öğretilmektedir.

Görmüş olduğunuz gibi Latin müziğinde önemli bir yerde bulunan müzik aleti bongo hakkında yer alan detaylı bilgiler bu şekilde yer almaktadır. Bongo diğer müzik aletlerine kıyasla daha farklı bir enstrümandır. Vurmalı çalgılar arasında yer alan bongo ile sanatçılar ritmik sesleri ortaya çıkarmaktadır.

Dünyanın her yerinde oldukça fazla kullanılan bu müzik aletinin Türkiye’de ki kullanıcıları da fazladır ve bazı sahnelerde bongo müzik aletine rastlanmaktadır. Özellikle Latin müzikler ile ilgilenen sanatçılar ve Latin müzikleri çalan yerlerin sahnelerinde bongo müzik aleti ile karşılaşmak mümkün hale gelmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.