⁠   ⁠
₺252,00 KDV Dahil
₺305,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Videolu Ürün
₺75,00 KDV Dahil
₺99,00 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
Videolu Ürün
₺115,00 KDV Dahil
₺149,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Videolu Ürün
₺651,00 KDV Dahil
₺767,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün

Gitar Teli Hakkında Merak Ettikleriniz ve Çok Daha Fazlası

Gitar teli şüphesiz tüm gitarların en önemli ve ana parçası olmaktadır. Aynı zamanda farklı gitar çeşitleri adına değişik gitar teli modelleri ön plana çıkmaktadır. Örneğin bunlar içerisinde klasik gitar teli ya da bas ve akustik gibi pek çok gitar için teller ön plana çıkmaktadır.

Özellikle günümüzde akustik gitar teli modelleri çok daha fazla ilgi çekmektedir. Çünkü hem amatör hem de profesyonel akustik gitarlar daha fazla tercih edilmektedir. Diğer yandan elektro gitar teli yine farklı model yapıları ve tasarımları doğrultusunda üretimden geçmektedir.

En kalın seçenekler içerisinde ise şüphesiz bas gitar teli modelleri yer almaktadır. Elbette her biri farklı bütçeler üzerinden gitar teli fiyatları doğrultusunda tercih edilmektedir. Çünkü gitar teli modelleri tasarımına ve yapısına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Gitar Telini Değiştirmek Ses Kalitesine Etki Eder mi?

Gitarlarda ses kalitesini değiştiren en önemli hususlar içerisinde gitar telli çeşitleri yer almaktadır. Yani klasik gitar teli ya da tüm farkı tel çeşitlerinin, ses kalitesini değiştirdiğini söylemek gerekmektedir. Özellikle de akustik gitar teli modelleri için, gitar telleri özel bir ses çıkarma imkanı vermektedir.

Elbette bu durum elektro gitar teli modelleri adına da önemli olmaktadır. Tabii rock müzikleri ve benzeri pek çok müzik türü adına bas gitar teli yine kalitesinde önemli olanak sağlamaktadır. O yüzden birçok farklı gitar teli modelleri kapsamında gitarlar için özel ürünler kullanılmaktadır.

Gitar telinin kalitesi arttıkça bu doğrultuda gitar teli fiyatları daha farklılık göstermektedir. Her bütçeye uygun tasarım altında site bünyesinde gitar teli çeşitleri bulunmaktadır. Basit bir şekilde gitar teli değiştirme işlemi yapılarak, gitarın ses kalitesi daha üst noktaya çıkarılmaktadır.

Klasik Gitarlarda Tel Kalitesinin Sese Etkisi

Genel çerçevede en çok kullanılan gitar türleri içerisinde klasik gitar yer almaktadır. Bu sebepten dolayı klasik gitar teli çeşitlerinin daha fazla sipariş edildiğini eklemek mümkün olmaktadır. Özellikle klasik gitar teli malzeme yapısı değişkenlik gösterdikçe, çıkan ses çok daha güçlü ve akustik etki yaratmaktadır.

Özellikle de daha net ve tok bir ses çıkarmak, özel ağaç malzemesinden yapılmış gitar kasasının üzerinden çok daha etkili sesler elde edilmektedir. O yüzden mutlaka kaliteli malzeme yapısında hazırlanmış özel klasik gitar teli çeşitleri tercih edilmektedir. Bu konuda önemli marka altında site bünyesinde en kaliteli klasik gitar teli çeşitleri bulunmaktadır.

Özel malzeme yapısına sahip bu etkili gitar teli çeşitleri, tüm klasik gitarlar için ortak biçimde kullanım alanı vermektedir. Üstelik oldukça uygun gitar teli fiyatları sayesinde, bütçeyi sarsmadan bu kaliteli ürünlere erişim elde edilmektedir.

Akustik Gitar Teli Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle kullanılan malzeme yapısı akustik gitar teli konusunda önemli yer taşımaktadır. Mutlaka özel malzemesi ve kaliteli, dayanıklı yapısı ön plana çıkmaktadır. Ayrıca sert tansiyonlu ya da yumuşak tansiyonlu model olarak bilinen akustik gitar teli çeşitleri tercih edilmektedir.

Örneğin daha sert ve metalik bir ses çıkarmak isteyenler için bu konuda sert tansiyonlu akustik gitar teli öne çıkmaktadır. Daha naif ve yumuşak ses çıkarmak isteyenler adına ise yumuşak tansiyonlu akustik gitar teli kullanılmaktadır. Bu durumda tasarımına ve model yapısına bağlı olarak iki farklı seçenek üzerinden akustik gitar teli değerlendirilmektedir.

Diğer yandan tel kalınlıkları da yine farklı sesleri çıkarma noktasında akustik gitar teli için önemli yer taşımaktadır. Elbette önemli marka kapsamında gitar teli modelleri, ortak şekilde en önemli husus olmaktadır. Bu konuda kaliteli malzeme yapısı ve çok uygun gitar teli fiyatları doğrultusunda, site üzerinden güvenle alışveriş yapılmaktadır.

Elektro Gitar Teli Kategorisinde En Seçkin Modeller Sizi Bekliyor

Hem evde hem de birçok özel sahnede ve mekanda elektro gitar çeşitleri çok fazla tercih edilmektedir. Tabii bu özel gitar çeşitlerinde en iyi sesi yakalamak için kaliteli elektro gitar teli modelleri öne çıkmaktadır. Genelde bir amfi kullanmak suretiyle değerlendirilen bu özel gitar çeşidi, elektro gitar teli ile birlikte çok daha özel noktaya ulaşmaktadır.

Çünkü adından da anlaşılacağı üzere elektronik bir ürün olduğundan dolayı, gitar teli buna uygun şekilde özel tasarımdan geçmektedir. Daha kalın tasarıma sahip olmasıyla birlikte elektro gitar teli, genelde amplifikatör kullanmak suretiyle buna uygun şekilde ses çıkarmaktadır. Özellikle doğru elektro gitar teli seçildiği zaman, ses uzatma ve yankılama etkisi, çok daha güçlü biçimde çıkmaktadır.

Mutlaka elektro gitar teli tercih edildiği zaman kaliteli markalar bünyesinde özel ürünlerin öne çıkması gerekmektedir. Bu konuda en iyi ürünleri üstelik çok uygun gitar teli fiyatları doğrultusunda sunan site bünyesinden sipariş imkanı bulunmaktadır.

Bas Gitarlar İçin Tasarlanmış Özel Tellerin Özellikleri

Dört teli üzerinden kalın ses verme özelliğine bas gitarlar, aynı zamanda özel bas gitar teli çeşitlerine sahip olmaktadır. Genel çerçevede ince çelikten üretimi gerçekleşmektedir. Aynı zamanda üzeri nikel ve benzeri alaşımlar doğrultusunda karışım üzerinden hazırlanmaktadır.

Caz ve rahat ile beraber birçok değişik müzik türü için bas gitar teli modelleri kullanılmaktadır. Özellikle tıpkı bir tenör gibi kalın ve dolgun bir ses çıkarmak amaçlı bas gitar teli kullanılmaktadır. Elbette doğru ve en etkili sesi çıkarmak için bas gitar teli çeşitlerinin, önemli marka altında tercih edilmesi gerekmektedir. Çünkü diğer gitar çeşitlerine göre çok daha farklı ses çıkarma özelliğine sahip olmaktadır.

Aynı zamanda toplamda 4 tane gitar teli üzerinden kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı kaliteli marka ve özel malzeme yapısı altında bas gitar teli çeşitleri tercih edilmektedir. Genelde tıraşlanıp dümdüz hale getirilmesi eşliğinde, tırtıksız model yapısı altında öne çıkmaktadır.

Gitar Teli Fiyatları ve Özellikleri

Günümüzde kullanılan birçok farklı amaç altında gitar çeşitleri bulunmaktadır. Doğal olarak gitar teli fiyatlarının da değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır. Özellikle birçok değişik gitar teli modelleri, gitarların tasarımını ve kullanım amacına uygun şekilde tercih edilmektedir. Onlar içerisinde klasik, akustik, bas ve elektronik gibi pek çok değişik gitar çeşidi öne çıkmaktadır.

Her birinin tel kalınlığı, kullanılan malzeme yapısı ve alaşımı doğrultusunda gitar teli değişkenlik göstermektedir. Fakat hangisi olursa olsun çok uygun gitar teli fiyatları doğrultusunda site üzerinden tercih imkanı bulunmaktadır.

Üstelik kaliteli ve önemli markalar eşliğinde çok uygun gitar teli fiyatları güvenli bir sipariş olanağı tanımaktadır. Birçok değişik gitar teli modelleri tasarımına uygun olarak, geniş ürün yelpazesi altında özel seçim olanağı bulunmaktadır. Çok özel gitar teli markaları eşliğinde, uygun fiyatlarla gitarlar için en iyi ürünleri seçme imkanı öne çıkmaktadır.

Gitar Telini Değiştirmek Kolay mı?

Aslında bakılırsa öğrendikten sonra gider teli değiştirme oldukça kolay şekilde yapılmaktadır. Fakat bunu öğrenmeden önce ilk olarak gitar teli değiştirme konusunda bir uzmandan destek almak gerekmektedir. Çünkü çok ince bir ayar gerektirdiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda klasik gitar üzerinden bakıldığında alt ve üst teller farklılık göstermektedir. Tabii bu durum gitar teli kapsamında diğerleri üzerinden de öne çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı gider teli değiştirme konusunda, telin tasarımına uyumlu şekilde özel bir işlem yapılması gerekmektedir. Her iki uç kısmından belirli bir gerdirme, özel bağlama yöntemi bulunmaktadır.

Mutlaka bu yöntemi öğrenmek suretiyle gitar teli değiştirme işlemi yapılması gerekmektedir. Bunu gerçekleştirdikten sonra ise gitar teli taktırma işleminin ardından bireysel olarak da bu yöntem yapılmaktadır. O yüzden öncelikle öğrenmek için gitar teli taktırma işleminin profesyonel düzeyde destek alınarak gerçekleşmesi gerekmektedir.

Gitar Teli Taktırmak Ne Kadar?

Gitar telinin modeline ve gitarın tasarımına bağlı olarak gitar teli taktırma işlemi farklı fiyatları üzerinden öne çıkmaktadır. Aynı zamanda bu durum yine gitarın kalitesi ve malzeme yapısına bağlı şekilde ön plana çıkmaktadır. Fakat genel çerçevede ise gitar teli taktırma işleminin yüksek fiyatlı olmadan yapılabileceğini söylemek mümkün olmaktadır.

Elbette bu durum içerisinde gitar teli markaları yine önemli potansiyel teşkil etmektedir. Diğer yandan gitar teli tek tek ya da bütün olarak takıldığı zamanda, sayısına bağlı şekilde farklı fiyatlandırmalar öne çıktığını söylemek gerekmektedir.

O sebepten dolayı klasik gitar teli ya da diğer tüm gitar çeşitleri adına teller farklı fiyatlar üzerinden taktırılmaktadır. Bu açıdan birçok değişik gitar teli modelleri doğrultusunda, taktırma fiyatları yine bunu yapacak olan kişiye göre de değişmektedir. Ancak öğrendikten sonra bireysel olarak da gitar teli modelleri üzerinden, gitarın teline uygun şekilde takma işlemi güvenle yapılmaktadır.

Klasik Gitar Teli Modelleri

Çok değişik marka ve tasarım üzerinden günümüzde klasik gitar teli modelleri bulunmaktadır. Özellikle yeni başlayanlar için günümüzdeki klasik gitarlar önemli potansiyel teşkil etmektedir. Bu sebepten dolayı ilk başlangıç için klasik gitar teli kaliteli malzeme yapısında tercih edilmektedir.

Elbette başlarda gitar öğrenirken mutlaka tellerde kopmalar yaşanmaktadır. Böyle durumlarda doğru marka eşliğinde kaliteli klasik gitar teli çeşitleri tercih edilmektedir. Eğer bu yapılırsa o vakit çok daha uzun bir süre dayanıklı biçimde gitar teli modellerini kullanım şansı bulunmaktadır.

Bu konuda birçok değişik gitar teli modelleri arasından tercih yapılmaktadır. Çok uygun fiyatlar kapsamında özel tasarım klasik gitar teli çeşitleri site bünyesinde yer almaktadır. Üstelik önemli gitar teli markaları kapsamında, en iyi sesi çıkarmak için özel ürünler sipariş edilmektedir.

Akustik Gitar Teli Çeşitleri

Gitar dendiği zaman en çok akustik gitarların kullanıldığını eklemek mümkün olmaktadır. Hal böyle olunca mutlaka akustik gitar teli kaliteli malzeme yapısında tercih edilmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere akustik bir etki yarattığından dolayı, bu etkiyi oluşturmak doğru akustik gitar teli kullanılmaktadır. Hem klasik hem de elektronik tasarıma sahip günümüzde birçok farklı akustik gitar bulunmaktadır.

O yüzden akustik gitar teli tercih ederken gitarın tasarımına bağlı olarak da seçim yapmak büyük önem arz etmektedir. Bu konuda çok uygun gitar teli fiyatları kapsamında, site bünyesinde ürünler bulunmaktadır. Üstelik gitar teli önerisi üzerinden en doğru gitar teline güvenle ulaşım şansı elde edilmektedir.

Elektro ve Bas Gitar Teli Kullanımı

Söz konusu elektro ve bas gitarlar olduğu zaman teller oldukça önemli yer taşımaktadır. Çünkü bu gitarları özel yapan en önemli hususlar kaliteli malzeme yapısında gitar teli olmaktadır. O yüzden elektronik gitar telli seçimi yapılmak istendiğinde, gitarın modeli ve tasarımına uyumlu tercih gerçekleşmektedir.

Aynı zamanda kalın veya ince teller, metalik yapısı ve malzeme tasarımı doğrultusunda elektro gitar teli seçimi gerçekleşmektedir. Aynı şekilde bu durum bas gitar teli çeşitleri için de geçerli olmaktadır. Özellikle amplifikatör ile beraber çalışan bas gitarlar için, bas gitar teli modelleri buna uyumlu olmaktadır.

Özel tasarım altında elektronik gitar teli ya da bas gitar telleri, site bünyesinde uygun fiyatlarla yer almaktadır. Doğru şekilde yerleştirildiği ve takılması ile birlikte, elektronik ve baz sesler oldukça güçlü şekilde profesyonel düzeyde kullanılmaktadır.

Gitar Teli Önerisi İçin Burayı Ziyaret Edin

Birçok farklı tasarım altında gitar teli modelleri bulunmaktadır. Özellikle de gitarlardan en iyi sesi çıkarabilmek için önemli marka altında gitar telleri tercih edilmektedir. Farklı özellikleri, gitar tasarımına göre uyumu ve malzeme yapısına göre gitar teli önerisi sizleri beklemektedir. Çünkü önemli markalar eşliğinde geniş yelpaze altında gitar teli önerisi seçim yapma imkanı tanımaktadır.

Bas gitarlar, elektro, klasik ve akustik gitarları uygun şekilde gitar teli önerisi site bünyesinde bulunmaktadır. Böylece tek seferde en doğru gitar teli modelleri arasından seçim yapılmaktadır. Bu durum ister elektronik gitar teli olsun ister birçok farklı gitar çeşidi için güvenli tercih imkanı yapılmaktadır.

En Kaliteli Gitar Teli Markaları Sizlerle

Gitarın türüne bağlı olarak en iyi ve en doğru sesi çıkarabilmek için mutlaka kaliteli gitar telleri kullanması gerekmektedir. Hal böyle olunca bu durumda ön plana gitar teli markaları çıkmaktadır. Böylece klasik, akustik, bas veya elektro gitarlar eşliğinde, harika sesler her yerde çıkarılmaktadır.

Bunu gerçekleştirmek adına klasik gitar teli ve tüm gitarlar için özel teller site bünyesinde bulunmaktadır. Özellikle de akustik gitar teli, çok fazla tercih edildiği için güçlü markalar eşliğinde sunulmaktadır. Diğer yandan elektro gitar teli modelleri, gitarın kullanılacak amfi tasarımına ve gitarın modeline uyumlu şekilde tercih imkanı sunmaktadır.

Kalın ve tok, gür bir ses çıkarma konusunda elektronik gitar teli çeşitleri yine site bünyesinde geniş yelpazede öne çıkmaktadır. Her amaca uygun ve tüm gitarlar için güçlü markalar altında, çok uygun fiyatlarla en iyi teller arasından seçim imkanı bulunmaktadır.

Gitar Tellerinin Önemi Nedir?

Hangi gitar modeli olursa olsun en önemli parça hiç şüphesiz gitar telleri olmaktadır. Elle ya da pena kullanmak suretiyle gitardan ses çıkarmak için gitar tellerine vurulmaktadır. Bu durum gitarın tasarımına ve malzeme yapısına bağlı olarak, değişik modeller üzerinden seçim imkanı sunmaktadır.

Özellikle gitarın model yapısına göre en doğru sesi çıkarmak için, kaliteli gitar tellerinin kullanılması büyük önem arz etmektedir. Bu konuda her açıdan tüm gitarlara uyumlu ve üstelik çok uygun gitar teli fiyatları site bünyesinde yer almaktadır.

Kaliteli malzeme yapısı ve özel tasarımı doğrultusunda gitar teli çeşitleri, güvenli bir sipariş olanağı sağlamaktadır. Dayanıklı yapısı sayesinde üstelik gitar ayarı yaparken kolayca kopma durumunu ortadan kaldırmaktadır. Tüm bunlar ele alındığında gitar tellerin öneminin oldukça büyük olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

En İyi Gitar Telleri Sizleri Bekliyor

Harika bir ses çıkarmak ve amaca göre gitarları kullanmak için en iyi gitar teli çeşitleri kategori bünyesinde yer almaktadır. Eğlence amaçlı ve hobi olarak kullanmak için, akustik ve klasik gitarlar daha fazla tercih edilmektedir. Herhangi bir sorun yaşandığında en kaliteli gitar tellerine site üzerinden güvenle erişim şansı bulunmaktadır.

Aynı zamanda profesyonel düzeyde konser vermek ya da etkinliklere katılmak amaçlı gitar telleri arasından seçim şansı bulunmaktadır. Tüm bu ürünler yüksek kalite ve marka kapsamında en uygun gitar teli fiyatları eşliğinde sunulmaktadır. Güvenli şekilde site üzerinden dilediğiniz gitar teli modelini seçme şansı bulunmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.