⁠   ⁠
₺263,00 KDV Dahil
₺326,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
çok satan
₺672,00 KDV Dahil
₺830,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Sınırlı Stok
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
₺1.040,00 KDV Dahil
₺1.250,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺830,00 KDV Dahil
₺998,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Çok Satan
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Çok Satan
₺2.080,00 KDV Dahil
₺2.335,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
₺2.279,00 KDV Dahil
₺2.667,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.995,00 KDV Dahil
₺2.235,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün

En Kaliteli ve Net Yayınlar İçin Yayıncı mikrofonu


Twitch mikrofon en çok talep edilen yayıncı mikrofonu türüdür. Aslında tüm bu mikrofon türü condenser olarak bilinen stüdyo kayıt mikrofonu türüdür. Yani anlayacağınız sesin karakterine ve detaylarına daha net ulaşmanıza olanak tanıyan mikrofon türüdür. Bu tür mikrofon hakkında merak edilen önemli bilgilere yer vereceğim bu yazımda ilk olarak mikrofon hakkında genel bilgiler vermek istiyorum. Sonrasında ise yayın mikrofonu olarak geçen twitch mikrofonuna açıklık getirip örnekler vereceğim. Mikrofon belirli bir kaynaktan gelen veya üretilen organik ses dalgalarını dijital ses verilerine dönüştürebilen elektronik ses cihazıdır. Yani anlayacağınız bir dönüştürücüdür. Bu eşsiz sisteme dayalı ses dalgalarını ses verilerine dönüştüren aygıtlar mevcut kutup desenleri başta olmak üzere kullanım alanlarına göre çeşitlenmektedir. Bu çeşitlilik arttıkça bu eşsiz ürünleri kullanırken yanında ek ekipman ya da aksesuar olarak da adlandırılan ek ürünlerde oluşmaktadır. Yani siz kullanım alanı ve amacınıza göre özel olarak üretilip geliştirilen herhangi bir mikrofon türü almalısınız. Ayrıca talep ettiğiniz herhangi bir mikrofon çeşidi başka bir alanda başka bir amaç ile de kullanılabilir. Bu yüzden oldukça kompleks bir konu olarak göz önünde sürekli olarak yer alan mikrofon konusu her geçen gün daha da derinlik kazanmaktadır. 

 

Yayıncı ve Twitch Mikrofonu Nedir? Sizler İçin Bundan Bahsettik!

Yayıncı mikrofonu dediğimiz zaman aklımıza youtuberlar gelmektedir. Kişiler tarafından video çekimi için kullanılan bu mikrofon sesleri uzaktan algılayabilme kabiliyetine sahiptir. Oldukça kaliteli ve anlaşılabilir ses performansı sunabilmesi sayesinde insanlar tarafından youtuber mikrofonu olarak da bilinmektedir. Youtube çekimlerinde en başta gelen ve olmazsa olmaz parçalarından biri olan yayıncı mikrofonudur. Hiç şüphesiz bu mikrofon olmazsa diğer ekipmanların olması bir işe yaramayacaktır. Eğer sizde videolar çekip youtube vs. kanallara yüklemek istiyorsanız iyi kalitede bir yayıncı mikrofonuna ihtiyacınız var demektir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntıda videolarınız için gereken mikrofon türüdür. Ama hiç merak etmeyin yonkamuzikmarket.com sizler için bünyesinde kaliteli ve geniş çaplı ürün listesi bulunduruyor. Marka ve yüksek performanslı ürünlerimiz her ihtiyacınızı karşılamak üzere sizleri bekliyor.

Yayıncı mikrofonu ile ilgili attığımız bu başlıkta size gerekli olan tüm bilgileri bulacağınıza emin olabilirsiniz. Yalnız yazımıza başlamadan önce önemli bir noktayı ele almak gerekirse, bu makalede elde edeceğiniz bilgiler sizlerin daha rahat seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. Bunun için sizlere net ve anlaşılabilir bir anlatım ile size yardım edebilecek bilgileri vermeye çalışacağız. Yayın mikrofonu nedir? Youtube, twitch, instagram ve son zamanlarda oldukça popüler olan tik tok platformlarında kar etmek amacını gözeterek yapılan yayıncılarımızın fazlasıyla gereksinim duyduğu bir ekipmandır. Ve sizde eğer bu platformlarda yayın yapmayı düşünüyor veya yapıyorsanız yazımızı dikkatle inceleyin. Şimdi mikrofonumuzda bahsedelim bundan bahsetmemizin nedeni, normal mikrofon ile yayıncı mikrofonu arasındaki farkı hakkında bilgisi olmayan çoğu kullanıcı yanlış seçim yapmaktan korkmaktadır. Bu sebeple, size yayıncı mikrofonu hakkında gereken tüm bilgileri aktarmaya çalışacağız. Yayıncı mikrofonu yapacağınız işe göre donanımsal açıdan farklılık gösterebilen bir ürün kategorisidir. Bunun için sizin yapacağınız iş alanında hangi ekipmanlara gereksiniminizin olacağını iyi bilmeniz şarttır. Sebebini soracak olursanız, uyumluluk için doğru tercihler yapmak, kaliteli bir performans almanızın diğer bir yolu da budur. Bunun için her şeyden önce doğru mikrofon seçimi yapabilmeniz gerekir. Daha detaylı anlatmamız gerekir ise, yayıncı mikrofonu, genellikle condenser veya dinamik mikrofon olmak üzere iki farklı donanıma sahip mikrofonlar tercih edilmektedir. Fakat her ikisinde de ortak nokta, bilgisayarınıza bağlantı yapabilmek için gerekli donanıma gereksinim duymanızdan gelir. Mesela, condenser mikrofon için shock mount, stand ve iş ihtiyacınıza göre pop filtre gerekir. Ek olarak, ses kartı veya phantom power da başka bir ihtiyaç arasına girer. Bu ekipmanlar bağlantı yapabilmeniz için gerekli olan uyumluluk sorununu çözebilecek olan ekipmanlardır. Bir diğeri ise, dinamik mikrofon, daha çok şarkı veya ses performansı icra etmek isteyen yayıncılar için gerekli olan mikrofon modelidir. Elbette condenser mikrofon da bu işi yapmaktadır, fakat condenser mikrofon tüm sesleri algılayabildiğinden, ana sese odaklanma özelliğine sahip olduğundan dinamik mikrofon bu konuda daha fazla tercih edilmektedir. Sonuç olarak, yayıncı mikrofonu olarak geçen ürünler bütün olan ekipmanın bir arada çalıştığı özel bir ses sistemidir. Daha iyi bilgi edinebilmek için alt yan başlıklara geçmenizi öneririz.

 

Canlı yayın mikrofonu adı altında açtığımız bu başlıkta canlı yayın mikrofonu ile ilgili tüm bilgileri bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Bu sayede yapacağınız işe göre mikrofon seçimi yapmanız çok daha kolay olacaktır. Çekim yaptığınız videoların sesini iyileştirmek için özenle tasarlanış bu mikrofonu bilgisayarınıza, akıllı telefonlarınıza, ses kaydedicilerinize ve kameralarınıza bağlanılarak da kullanılabilir. Şimdi aşağıdaki yazımızda da size popüler olan yayın yaptığını platformlarda yayın yaparken hangi ekipmanlara ihtiyacınız olacağını inceleyelim.

 

Yayıncılar için mikrofon hakkında tavsiyelerde bulunacağımız bu başlıkta, ekipmanlarda dikkat etmeniz gereken alanlara yukarıda bahsettiğim için yeniden açıklamaya gereke olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden genel bir tavsiye verip, makaleyi noktalamanın daha güzel olacağını düşünmekteyim. Tavsiyeme gelecek olursanız, bu ekipmanlar sıfırdan kuruluyorsanız fiyat ve ekipmanların birbirine uyumu açısından toplu şekilde almanız daha iyi olacaktır. Fakat nereden alacağınız, hangi markayı alacağınız ya da hangi firmadan alacağınız hakkında gerekli araştırmayı yapmanız size faydalı olur. Bunun için donanımlı bir araştırma yapıp seçiminizi ona göre yapmanız gerekir. Son olarak, pahalı bir ekipman seçmek zorunda değilsiniz elbette işiniz ve size yaşatacağı konfor açısından yeterli olan bütçenize uygun ekipmanları temin edebilirsiniz. Daha uygun fiyatlarla kaliteli bir ekipman kurup performanslarınızı elbette sergileyebilirsiniz.

 

 

Yayıncı Mikrofonu Çeşitleri

İçeriğimize tekrar dönelim ve yayıncı mikrofonların çeşitlerinden bahsedelim: bu mikrofonlar  el ve yaka mikrofonu olmak üzere çeşitlendirilir. Ayrıca stüdyo içerisinde kayıt mikrofonu olarak üretilen ve kondenser mikrofon gibi sunulan ürünlerin hepsi youtuber mikrofonu olarak tercih edilip kullanılabilinir. Bunların yanı sıra video kayıtlarında, mobil yayınlarda kullanılabilinmesi için telefon mikrofonu olarak üretilen farklı ve gelişmiş özelliklerle bir çok ürün seçeneği sizlere sunuluyor. 

 

Yayıncı Mikrofon Teknik Özellikleri

Yayıncı mikrofonları, frekans aralığı 20 Hz - 20 kHz aralığında üretilen ve 45 db hassasiyetine sahip kaliteli performans sağlayan ve rüzgar, titreşim engelleyici mikrofon özelliğiyle popüler bir üründür. Bm 800 kondenser olan mikrofonlar, 3 m uzunluğunda bir kabloyla tasarlanmış ve rahat kullanım sağlayan avantajlı mikrofon çeşidi arasındadır.

 

Yayıncı Mikrofon Kullanım Avantajları ve Fiyatları

Ürün birçok marka tarafından tasarlanan, dayanıklı, kaliteli ses üretimi ve tasarımları sayesinde yaygın olarak kullanılan bir mikrofon çeşididir. Kasa ve gövde kısımlarında kullanılan sağlam dökme demirleri sayesinde uzun ömürlü bir ürün haline gelmiştir. Ve yayıncı mikrofonlar, uygun fiyat avantajı sayesinde en çok satılan ürünler arasında yer alır. Ayrıca genelde set halinde satışı yapılan en ekonomik ürünlerden biridir. Mikrofonlar da model özelliklerine göre farklı fiyat avantajlarını sizlere sunuyoruz.


Dünya çapında sürekli olarak geliştirilen ve çeşitlenen elektronik aygıtlardan biridir. Çünkü dünyamızda sesin yeri ve derinliği arttıkça teknolojinin de gelişmesi ile birlikte payına düşeni alabilen ve alması gereken önemli bir üründür. Twitch mikrofonu olarak bilinen kondenser mikrofon türleri için ise bilinmesi gereken teknik detaylara birde yayıncı mikrofonu üzerinden anlatacağım. Şimdi bu konuya sizlerin de anlayabileceği şekilde en sade biçimde açıklık getirmek istiyorum. Kondenser mikrofon türleri kullanılması için +48 v olarak kabul gören güç biriminden yararlanmaktadır. Bu aygıtlar 48 volt phantom power olarak kabul gören sistem olmaksızın kullanılamazlar. Yani üretilen veya depolanan ya da aktarılan sesin belirli bir gücü bulunur bu güç 48 volt dönüştürücü sistem sayesinde bu eşsiz ürünü aktif ederek kullanılabilir hale getirir. Bu yüzden 48 volt phantom power ya da bu özelliği barındıran bir ekipmanınız var ise bu tip bir mikrofonu ses projelerinizde kullanabilirsiniz. Dinamik mikrofonlara göre daha farklı bir kutup esenine sahip olan bu mikrofon türü ise, sizlerin seslerinize direkt olarak odak düşerek çevre seslerden daha izole bir ses kayıt ya da projeleri elde etmenize olanak tanıyacaktır. Yani dinamik mikrofon türü ile yanınızda konuşan bir kişinin sesi çok daha net bir şekilde kayda geçebilse de kondenser türlerde bu sorun daha az yaşanır. Bunu da yapısında yer alan kardioid kutup deseni sayesinde mevcut istenilen kaynağa odak düşülerek ses verilerini yakalayabilen veya aktarabilen mikrofon türü olmasındandır.


Bu yazımda birçok yeni duyduğunuz kelime olabilir fakat işler sanıldığından çok daha basit yapıdadır. Konumuzda da geçtiği gibi sizler yayıncı mikrofonu arıyorsanız. Mevcut projelerinizde yer alacak sese profesyonel düzeyde yaklaşır ve kaliteli ses verileri elde etmek isterseniz. İşte tamda bu noktada işinizi görecek olan twitch mikrofonu ya da yayıncı mikrofonu olarak bilinen condenser mikrofon türleri bulunmaktadır. Bu eşsiz mikrofon türleri çeşitli sosyal medya uygulamalarına olan ilginin artması ve oluşturulan projelerin standartlarının yükseltilerek daha kaliteli icralara ihtiyaç duyulmasından dolayı kullanılmakta ve talep edilmektedir. 

 

 

Her açıdan kaleme aldığımız bu eşsiz mikrofonu türü ile son olarak benim size tavsiyem ise mutlaka ihtiyacınıza ve kullanım amacınıza göre değerlendirmelisiniz. Günümüzde en çok kullanılan Bm300 ve Bm800 yayıncı mikrofonları bulunmaktadır. Bahsetmiş olduğum bu eşsiz iki mikrofon türünü ise mutlaka güvenilir bir tedarik noktasından satın almalısınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.