₺1.300,00 KDV Dahil
₺1.683,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺1.750,00 KDV Dahil
₺1.997,50 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺1.690,00 KDV Dahil
₺3.060,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim

 

  

₺2.176,00 KDV Dahil
₺4.080,00 KDV Dahil
%47 İndirim
%47İndirim
Ücretsiz Kargo

 

 

 

₺1.590,00 KDV Dahil
₺2.575,65 KDV Dahil

 

 

 

₺2.800,00 KDV Dahil
₺4.366,95 KDV Dahil

 

 

 

₺5.759,60 KDV Dahil
₺7.480,00 KDV Dahil

 

 

 

₺5.932,50 KDV Dahil
₺8.468,25 KDV Dahil

 

 

 

₺5.617,50 KDV Dahil
₺8.020,95 KDV Dahil

 

 

 

₺3.465,00 KDV Dahil
₺5.436,90 KDV Dahil

Referans Monitörü

Referans monitörü, adından da anlaşılacağı gibi müziği ya da oluşturulan sesi size yani dinleyiciye refere eden monitör hoparlör tipidir. Genelde stüdyolarda kullanılan referans monitörleri kaliteli ses ürettiğinden dolayı evde, işyerinde ya da benzeri yerlerde müzik dinlemek amacı ile de kullanılabilmektedir. Stüdyolarda oluşturulan ses kaydının oluşturulma aşamasında bir çok ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ekipmanların başında da referans monitörleri gelmektedir. Yapılan işin kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun, yapım aşamasında size referans olacak bir monitör olmaz ise kuşkusuz ki hatalar meydana gelecektir. Bu hatalar ise hem zaman kaybı hemde sabır kaybı yaşatacaktır :) Bu sebeple her stüdyoya bir monitör kampanyamıza sizleri de bekliyoruz…


Referans Monitörü Nedir 

Referans monitörü nedir ? nasıl kullanılır bu monitörler ? Aslında bu soru stüdyo işine yeni başlayan her bireyin cevabını araştırdığı konulardan biridir. Çünkü o kadar geniş ve kapsamlı bir konu ki herşey anında öğrenilmiyor ve tecrübe edilmesi ya da tecrübe edenlerden bilgi alınması gerekiyor. Stüdyoyu kurdunuz; mikrofonu ses kartını aldınız kayıt yapmaya da başladınız ama yapılan bu kayıtları dinlemeden ya da hataları farketmeden nasıl ilerleyebilirsiniz ? tabii ki ilerleyemezsiniz  tam da bu nokta da referans monitörlerinin önemini bir kez daha anlıyoruz. Uzun lafın kısası; referans monitörü kayıt stüdyolarının bel kemiğidir bir başka deyişle hakemidir. 


Ses Monitörü

Ses monitörü, adından da anlaşılacağı gibi kendi sesini duymak demektir. Aslında referans monitör isminin bir diğer adıdır da diyebiliriz. Bir çok kişi ses monitörlerini stüdyo da kullansa da bazı müzik uygulamacıları canlı müzik sahnelerinde de monitöre ihtiyaç duymaktadır. Buna biz müzisyenin sahne de kendini duyması da diyebiliriz aslında.. Genelde sahnelere müzisyen sayısı kadar ses monitörü yerleştirirler. Bunun sebebi ise her müzik icracısı kendini tane tane duymasıdır. Kuşkusuz ki müzik kendini dinlemeden duymadan yapabileceğiniz bir sanat değildir. 


Monitör Hoparlör

Monitör hoparlör, profesyonel sahnelerde kullanımı şart haline gelmiş müzisyenin dinleme hoparlörüdür. Kendi içerisinde çeşit ve modellere ayrılan monitör hoparlörler, watt, inç (ebat), ses karakteri ve daha bir çok kritere göre birbirlerinden ayrılmış durumdadır. Genelde aktif yani amfili olan monitör hoparlörler, sahnenin yoğun gürültüsü göz önüne alındığında kesinlikle çok güçlü olmalıdır. Sahne de seslerin birbirine karışmaması ve her müzisyenin kendini özel olarak duyabilmesi için monitör hoparlörlerin önemi oldukça büyüktür. Fiyat noktasında ele alacak olur isek; az önce bahsettiğimiz özellik kriterleri önemli rol oynamaktadır. Bir örnekle açıklayacak olur isek; 12 inç 400 watt bir monitör 1500 Lira ise 15 inç 600 watt bir monitör 2000 lira bandında satılmaktadır. 


Stüdyo Monitörü

Stüdyo monitörü, yazımızın başından beri açıkladığımız referans monitörü ürününün bir başka ismidir aslında :) çoğu kişi bu ürünü stüdyo monitörü diye adlandırmaktadır. Adına ne derlerse desinler stüdyo monitörü candır. Stüdyonun demirbaşıdır. Stüdyo hoparlörü kullanımı ülkemizde son zamanlarda oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. Bunun sebebi ise kullanıcılara sunulan marka , model ve her bütçeye uygun fiyat çeşitliliğidir. 500 Liraya da monitör alabiliyorsunuz 2500 liraya da. Bu tabii ki tamamen sizin bu iş için ayırdığınız bütçe ile alakalı bir durumdur. 


Referans Hoparlörün Önemi

Profesyonel kayıt stüdyoları için çok önemli bir rol oynayan referans hoparlör, yapılan kayıtın referesini sağlamak için oldukça önemlidir. Stüdyo müzik uygulamalarında kişinin kendini duyabilmesi ve sesi iyi bir şekilde iletilebilmesi için müzik uygulamacıları referans hoparlör kullanmaktadır. Ses monitörü olarak da bilinen bu ürünler bir stüdyo için olmazsa olmaz ekipmanların başında gelmektedir. Stüdyo uygulamacısının bir mikrofona ne kadar ihtiyacı var ise aktif monitöre de aynı şekilde ihtiyacı vardır. 


Stüdyo Monitör Özellikleri

İki yollu stüdyo monitörü olarak geliştirilen donanımlar, yüksek kalite sunumlarıyla fiber kompozit malzemelerden üretiliyor. Ancak marka ve modellere bağlı olarak farklı materyallerden de üretim yapılmaktadır. PVC, ahşap veya plastik çeşitlerinde kabin sistemleri bulunmaktadır.

Ürünlerin kabin özellikleri, titreşim azaltan fonksiyonları ile ses kalitesine doğrudan katkı sağlamaktadır. Akustik formda birbirinden farklı özellik sunan stüdyo monitörü çeşitleri bulunmaktadır.


Referans Monitörü Fiyatları

Referans monitör fiyatları, hoparlör boyutuna, markasına, modeline, ses kalitesine, tasarım özelliklerine, ek özelliklerine ve satıcılardan kaynaklı durumlara bağlı olarak değişiklikler gösterebilir. İhtiyaç duyduğunuz ses kalitesi ve ses gücüne göre ödeyeceğiniz miktarda değişecektir. Aynı özelliklerde ve kalitede iki ürün farklı fiyatlar ile satılır çünkü bu iki ürünün marka değeri birbirinden farklıdır. Aynı marka ve modelde iki ürün farklı satıcılarda farklı fiyatlar ile satışa sunulabilmektedir. Bu durum ise satıcılar arasında oluşan rekabet durumlarının fiyatlar üzerinde etkisine örnektir.

Çerez Kullanımı