Pop Filter

Pop filter satış sayfamızda stüdyo mikrofon filtresi olarak kullanılan ve oluşturulan sesin sünger ile filtre edilmesini sağlayan mikrofon filtreleri yer alır. Bir çok mikrofon uygulamasında ihtiyaç haline gelen pop filterler oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. En İyi Mikrofon Filtreleri, En ucuz pop filtreler uygun ödeme seçenekleri ile Yonkamuzikmarket.com'da


Pop Filter Nedir?

Pop filter, stüdyo ses sistemleri kategorisinde bulunan ve ses kayıt ekipmanları grubunun bir üyesidir. Pop filter isim olarak pek tanınmasa da çoğumuzun görsel olarak aşina olduğu bir ses sistemi ürünüdür. Pop filtre, ses kayıt mikrofonlarının önüne monte edilerek kullanılır. Ses kayıt mikrofonları çok yüksek hassasiyetli mikrofonlardır. Ses kayıt mikrofonları condenser kapsüllü mikrofonlar olduğu için en kısık sesleri dahi algılayabilecek nitelikli mikrofonlardır. Bu nedenle nefes sesleri dahil olmak üzere kayıt esnasında istenmeyen sesleri de algılayabilmektedir. Pop filter tam olarak bu olumsuz durumu engellemek için kullanılmaktadır. Konuşma sesleri içerisinde patlayıcı sesler olarak adlandırılan sesler bulunmaktadır. Bu sesler konuşma esnasında üfleyici ve nefesin basınç ile kullanılması ile ortaya çıkan seslerdir. Patlayıcı sesler ya da patlayıcı ünsüzler p, t, c, ç, h, ş gibi ünsüz seslerdir. Pop filtre kullanımı bu basınç ile çıkarılabilen seslerin direk ses kayıt mikrofonuna gitmesini engellemek için kullanılır. Pop filter tasvir edilmek istenirse, halka şeklinde plastik ya da metal malzemenin iç kısmının tül ya da ince kumaş ile kaplanması ile üretilmiştir diyerek tarif edilebilir. Pop fitlerin halka kısmı içerisine yerleştirilen tülü tutmaya yarar. Pop filter yapımında kullanılan tül benzeri kumaş malzeme, sesi geçirgen özellik göstermekle beraber, patlayıcı seslerin kayıt esnasında oluşturduğu olumsuz etkiyi engellemek için özel olarak üretilmiştir. 


Pop Filter Nasıl Kurulur?

Pop filtre modelleri birkaç farklı yapıda üretilmektedir. Genel olarak pop fitlerin halka kısmından ya da pop fitlerin halka kısmına sabitlenmiş şekillendirilebilir çubuk benzeri bir malzemeyle uzatılabilir ya da yer değiştirebilir olarak üretilmektedir. Ses kayıt mikrofonları mikrofon standına bağlanmak için shock mounth adı verilen bir mikrofon tutucu aparat ile bağlanır. Mikrofon sehpası ya da shock mountlar üzerinde pop fitlerleri takabilmek için montaj yerleri bulunmaktadır. Pop filter bu montaj yerlerine vidalama ya da klipsi sayesinde monte edilir. Bazı pop filter modellerinde ise mikrofon tutacağının herhangi bir yerinden tutturulabilecek şekilde klipsler bulunur. Bu klips türü el ile sıkılan bir vida sayesinde mikrofon standını sıkmak sureti ile pop filteri sabitlemeye yarar. Pop filteri modeline göre sabitledikten sonra mikrofonun tam olarak önüne gelecek şekilde konumlandırılır. Bazı pop filter modelleri sabitleme yeri olarak direk mikrofonun önünde bulunur. Diğer pop filter modelleri ise istenilen yönde konumlandırılabilir. Pop filter mikrofonun önünde konumlandırıldıktan sonra dairenin iç kısmından ses geçecek şekilde ses kaynağı ile kullanılır. Bu sayede mikrofona giden sesler olumsuz etkilere karşı kontrol altına alınmış olur.


Pop Filter Fiyatları

Pop filter fiyatları başlığı altında, pop filter fiyatları ve pop filter fiyatlarında değişime sebep olan etkenlerden bahsedeceğiz. Pop filter fiyatları piyasada onlarca farklı pop filter fiyatı seçeneği olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu fiyat farklılıklarına sebep olan bazı etkenler vardır. Bu etkenler, pop filter markası, pop filter modeli, pop filter yapımıda kullanılan malzeme kalitesi, pop filter özellikleri ve pop filter satıcıları arasında bulunan rekabet olarak sıralanabilir. Aynı malzemeden üretilmiş ve aynı  özelliklerde iki farklı pop filter modelini farklı fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Bu durum pop filter modellerinin marka değeri ile alakalıdır. Bu durum pop filter fiyatı üzerinde marka etkeninin etkisine bir örnek olarak gösterilebilir. Aynı marka ve model pop filter fiyatlarını farklı mağazalarda farklı fiyatlar ile satın alabilirisiniz. Bu durum ise satıcılar arasında bulunan rekabet durumlarının pop filter fiyatları üzerinde bulunan etkisine bir örnek olarak gösterilebilir. 


Pop Filter Tavsiyesi

Pop filter tavsiye başlığı altında, pop filter satın alırken nelere dikkat etmemiz gerekir sorusunun cevabını araştıracağız. Pop filter satın alırken satın alacağınız pop filter modelinin ihtiyaçlarınıza hitap edebildiğinden emin olmalısınız. İhtiyacınızı karşılayacak boyut ve şekilde bir pop filter seçmelisiniz. Satın alacağınız pop filterin orijinal ürün olduğundan emin olmalısınız. Aynı zamanda faturalı ve garantili bir pop filter satın almanız satın alım sonrası karşılaşacağınız olumsuzluklar ile maddi karşılığı olmaksızın baş edebilmenizi sağlar. En önemli özellik olarak pop filter satın alırken alışveriş yapacağınız internet sitesinin güvenilirliğini araştırmalı ve güvenilir e-ticaret yöntemleri ile alışveriş yapmalısınız. Bu sayede son zamanlarda oldukça artan internet dolandırıcılığı olaylarının maduru olma ihtimaliniz ortadan kalkmış olur. İyi bir piyasa ve pop filter  fiyatı araştırması yaparsanız, piyasadaki en ucuz pop filter fiyatı ile alışveriş yapabilirsiniz.

 

  

₺75,40 KDV Dahil
₺98,60 KDV Dahil

 

   

 

Ürün Adı
:
Stand, Pop Filtre, Shock Mount 3'lü Set
Pop Filtre
:
Var
Shock Mount
:
Var
Tutacak
:
Var ( Condenser Mikrofon için Shock Mount Almalısınız )
Ürün Modelleri
:
NB39 Stand, PS-01 Pop Filtre, Shock-01
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺124,70 KDV Dahil
₺159,50 KDV Dahil

 

 

 

₺174,00 KDV Dahil
₺232,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün

 

 

 

₺162,40 KDV Dahil
₺232,00 KDV Dahil

 

   

 

Ürün Adı ve Tipi
:
BM800 (Condenser)
Mikrofon Standı
:
Var ( Masa Tipi NB39 )
Pop Filtre
:
Var
Mikrofon Kablosu
:
Var ( Pc ve Ses Kartı İçin 2 Ayrı Kablo Bulunur )
Diğer Aksesuarlar
:
Shock Mount, Sünger
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺261,00 KDV Dahil
₺417,60 KDV Dahil

 

   

 

Ürün Adı ve Tipi
:
BM300 (USB Condenser)
Mikrofon Standı
:
Var ( Ayaklı MS06 )
Usb Mikrofon Kablosu
:
Var (USB Direkt Pc'ye Gider)
Pop Filtre
:
Var
Volüm ve Ekho Ayarı
:
Var ( Mikrofonun Üzerinde )
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺284,20 KDV Dahil
₺406,00 KDV Dahil

 

   

 

Ürün Adı ve Tipi
:
BM300 (USB Condenser)
Mikrofon Standı
:
Var ( Masa Tipi NB39 )
Usb Mikrofon Kablosu
:
Var (USB Direkt Pc'ye Gider)
Pop Filtre
:
Var
Volüm ve Ekho Ayarı
:
Var ( Mikrofonun Üzerinde )
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺278,40 KDV Dahil
₺435,00 KDV Dahil

 

   

 

Ürün Adı
:
NB39 Stand + Pop Filtre Set
Pop Filtre
:
Var ( Çapı: 15 cm )
Stand Ebatları
:
2x35 cm
Tutacak
:
Var ( Condenser Mikrofon için Shock Mount Almalısınız )
Tür ve Renk
:
Masa Tipi, Siyah
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺92,80 KDV Dahil
₺174,00 KDV Dahil

 

   

 

Ürün Adı ve Tipi
:
BM800 (Condenser)
Mikrofon Standı
:
Var ( Masa Tipi NB39 )
Pop Filtre
:
Var
Mikrofon Kablosu
:
Var
Diğer Aksesuarlar
:
Shock Mount, Sünger, Kablo
Garanti
:
Var (2 Yıl)
₺220,40 KDV Dahil
₺290,00 KDV Dahil
Çerez Kullanımı