₺65,00 KDV Dahil
₺81,60 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺129,00 KDV Dahil
₺149,60 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺169,00 KDV Dahil
₺204,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo

 

   

 

Ürün Adı
:
Stand, Pop Filtre, Shock Mount 3'lü Set
Pop Filtre
:
Var
Shock Mount
:
Var
Tutacak
:
Var ( Condenser Mikrofon için Shock Mount Almalısınız )
Ürün Modelleri
:
NB39 Stand, PS-01 Pop Filtre, Shock-01
Garanti
:
Var (2 Yıl)
 
 
 
₺249,00 KDV Dahil
₺306,00 KDV Dahil

 

  

₺249,00 KDV Dahil
₺292,40 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo

 

 

 

₺190,40 KDV Dahil
₺272,00 KDV Dahil

 

 

 

₺65,00 KDV Dahil
₺136,00 KDV Dahil
%52 İndirim
%52İndirim
Ücretsiz Kargo

 

   

 

Ürün Adı
:
NB39 Stand + Pop Filtre Set
Pop Filtre
:
Var ( Çapı: 15 cm )
Stand Ebatları
:
2x35 cm
Tutacak
:
Var ( Condenser Mikrofon için Shock Mount Almalısınız )
Tür ve Renk
:
Masa Tipi, Siyah
Garanti
:
Var (2 Yıl)
 
 
 
₺149,00 KDV Dahil
₺204,00 KDV Dahil

 

   

 

Ürün Adı
:
Stand, Pop Filtre, Shock Mount 3'lü Set
Pop Filtre
:
Var
Shock Mount
:
Var
Tutacak
:
Var ( Condenser Mikrofon için Shock Mount Almalısınız )
Ürün Modelleri
:
NB39 blue Stand, PS-01 Pop Filtre, Shock-01
Garanti
:
Var (2 Yıl)
 
 
 
₺229,00 KDV Dahil
₺272,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi

 

  

₺88,40 KDV Dahil
₺115,60 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo

Pop Filter

Pop filter satış sayfamızda stüdyo mikrofon filtresi olarak kullanılan ve oluşturulan sesin sünger ile filtre edilmesini sağlayan mikrofon filtreleri yer alır. Bir çok mikrofon uygulamasında ihtiyaç haline gelen pop filterler oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. En İyi Mikrofon Filtreleri, En ucuz pop filtreler uygun ödeme seçenekleri ile Yonkamuzikmarket.com'da


Diğer bir adıyla pop filtre hızla gelişmekte olan elektronik ses cihazları için üretilmiştir. Hepinizin de fark ettiği üzere elektronik ses cihazların da her geçen gün daha çok çeşitliliğin arttığını görmekteyiz. Kalitenin ve şıklığın her zaman ki gibi olmazsa olmazlarımız arasında yer aldığı bu günlerde bir çok elektronik ses cihazlarımız için yardımcı veya kullanımını kolaylaştırmak amaçlı birçok ara ürün üretilmektedir. Bu çeşitlilik son zamanlarda katlanarak artmış ve bizlere daha kaliteli işler çıkarabilmemiz için olanak tanımıştır. Peki sizce bu ürünlerin başında gelen pop fitler yani pop filtreler nedir gelin isterseniz birlikte inceleyelim.


Pop Filtre Nedir?

Pop filtre özellikle kondenser gibi hassas diyaframlı mikrofonlar için üretilmiş bir mikrofon ile aramızda bulunan mikrofon standına sabitlenerek konumlandırılan elektronik ses cihazları için ara üründür. Peki pop filtreler ne işe yaramaktadır? Pop filtreler birkaç amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Bunlardan ilki ise performans esnasında ağzımızdan çıkan havanın direkt olarak mikrofonun diyaframına temas ederek oluşturduğu patlama seslerini engellemek için kullanılmaktadır. Diğer bir özelliği ise mikrofonla aramızdaki olması gereken mesafeyi sağlayarak daha net ve kaliteli sesler elde etmenize olanak tanımaktadır. Çünkü mikrofona gerekenden ne kadar çok yaklaşırsak sesin bozulacağını bilmeliyiz. Ve son olarak ise performans esnasında fark etmeden gözle görülebilen veya görülemeyen tükürüklerin mikrofon mebranına ulaşmasının önüne geçmektir. Çünkü mikrofon mebranı birçok değerli maddeyle çevrelenmektedir ve ağzımızdan çıkan tükürükler asitik yapıda olduğu için mikrofonun ömrünü azaltarak, zarar vermektedir. Kullandıkça farkı anlayabileceğimiz ve zaman içerisinde ekipmanlarımız arasında vazgeçilmez hal alacak olan bu ara ürünü çok beğeneceksiniz.


Pop Filter Çeşitleri Ve Fiyatları

Pop filtreler tek, çift ve daha fazla dokulu olan çeşitleri bulunmaktadır. Diğer bir çeşiti ise süngerlerdir süngerlerin sadece tükürükleri önleyebilmekte fakat bazı ses tonlarına zarar vererek performansınıza zarar verebilmektedir. Stüdyo ve benzeri alanlarda kullanılan bu üründe benim size tavsiyem çift dokulu bütçenize uygun bir pop filtre tercih etmenizdir. Ve son olarak ise çok daha üst seviye olan profesyonel işlerde kayıtlarda kullanılan metal dokuya sahip modelleri de bulunmaktadır. Daha çok havayı yönlendirmeye yarayan bu model oldukça pahalıdır. Tüm bu çeşitleri bahsettiğimize göre fiyat olarakda hangilerinin daha uygun veya pahalı olacağını anlamışsınızdır. Benim tavsiyem bütçenize ve ekipmanınıza en uygun olan ürünü tercih etmenizdir. Kullanım amacınıza göre belirlenmesi gereken bu muhteşem ürünü kaliteli güvenilir bir firmadan tedarik etmeye özen gösteriniz.


Pop Filter Nedir?

Pop filter, stüdyo ses sistemleri kategorisinde bulunan ve ses kayıt ekipmanları grubunun bir üyesidir. Pop filter isim olarak pek tanınmasa da çoğumuzun görsel olarak aşina olduğu bir ses sistemi ürünüdür. Pop filtre, ses kayıt mikrofonlarının önüne monte edilerek kullanılır. Ses kayıt mikrofonları çok yüksek hassasiyetli mikrofonlardır. Ses kayıt mikrofonları condenser kapsüllü mikrofonlar olduğu için en kısık sesleri dahi algılayabilecek nitelikli mikrofonlardır. Bu nedenle nefes sesleri dahil olmak üzere kayıt esnasında istenmeyen sesleri de algılayabilmektedir. Pop filter tam olarak bu olumsuz durumu engellemek için kullanılmaktadır. Konuşma sesleri içerisinde patlayıcı sesler olarak adlandırılan sesler bulunmaktadır. Bu sesler konuşma esnasında üfleyici ve nefesin basınç ile kullanılması ile ortaya çıkan seslerdir. Patlayıcı sesler ya da patlayıcı ünsüzler p, t, c, ç, h, ş gibi ünsüz seslerdir. Pop filtre kullanımı bu basınç ile çıkarılabilen seslerin direk ses kayıt mikrofonuna gitmesini engellemek için kullanılır. Pop filter tasvir edilmek istenirse, halka şeklinde plastik ya da metal malzemenin iç kısmının tül ya da ince kumaş ile kaplanması ile üretilmiştir diyerek tarif edilebilir. Pop fitlerin halka kısmı içerisine yerleştirilen tülü tutmaya yarar. Pop filter yapımında kullanılan tül benzeri kumaş malzeme, sesi geçirgen özellik göstermekle beraber, patlayıcı seslerin kayıt esnasında oluşturduğu olumsuz etkiyi engellemek için özel olarak üretilmiştir. 


Pop Filter Nasıl Kurulur?

Pop filtre modelleri birkaç farklı yapıda üretilmektedir. Genel olarak pop fitlerin halka kısmından ya da pop fitlerin halka kısmına sabitlenmiş şekillendirilebilir çubuk benzeri bir malzemeyle uzatılabilir ya da yer değiştirebilir olarak üretilmektedir. Ses kayıt mikrofonları mikrofon standına bağlanmak için shock mounth adı verilen bir mikrofon tutucu aparat ile bağlanır. Mikrofon sehpası ya da shock mountlar üzerinde pop fitlerleri takabilmek için montaj yerleri bulunmaktadır. Pop filter bu montaj yerlerine vidalama ya da klipsi sayesinde monte edilir. Bazı modellerinde ise mikrofon tutacağının herhangi bir yerinden tutturulabilecek şekilde klipsler bulunur. Bu klips türü el ile sıkılan bir vida sayesinde mikrofon standını sıkmak sureti ile sabitlemeye yarar. Pop filteri modeline göre sabitledikten sonra mikrofonun tam olarak önüne gelecek şekilde konumlandırılır. Bazı  modelleri sabitleme yeri olarak direk mikrofonun önünde bulunur. Diğer modelleri ise istenilen yönde konumlandırılabilir. Pop filter mikrofonun önünde konumlandırıldıktan sonra dairenin iç kısmından ses geçecek şekilde ses kaynağı ile kullanılır. Bu sayede mikrofona giden sesler olumsuz etkilere karşı kontrol altına alınmış olur.


Pop Filter Fiyatları

Pop filter fiyatları başlığı altında değişime sebep olan etkenlerden bahsedeceğiz. Piyasada onlarca farklı fiyat seçeneği olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu fiyat farklılıklarına sebep olan bazı etkenler vardır. Bu etkenler; markası, modeli, yapımıda kullanılan malzeme kalitesi, özellikleri ve satıcıları arasında bulunan rekabet olarak sıralanabilir. Aynı malzemeden üretilmiş ve aynı  özelliklerde iki farklı modelini farklı fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Bu durum pop filter modellerinin marka değeri ile alakalıdır. Bu durum fiyatı üzerinde marka etkeninin etkisine bir örnek olarak gösterilebilir.  Bu durum ise satıcılar arasında bulunan rekabet durumlarının ürünler üzerinde bulunan etkisine bir örnek olarak gösterilebilir. 


Pop Filter Tavsiyesi

Pop filter tavsiye başlığı altında, satın alırken nelere dikkat etmemiz gerekir sorusunun cevabını araştıracağız. Satın alırken satın alacağınız modelin ihtiyaçlarınıza hitap edebildiğinden emin olmalısınız. İhtiyacınızı karşılayacak boyut ve şekilde seçmelisiniz. Satın alacağınız pop filterin orijinal ürün olduğundan emin olmalısınız. Aynı zamanda faturalı ve garantili bir pop filter satın almanız satın alım sonrası karşılaşacağınız olumsuzluklar ile maddi karşılığı olmaksızın baş edebilmenizi sağlar. En önemli özellik olarak satın alırken alışveriş yapacağınız internet sitesinin güvenilirliğini araştırmalı ve güvenilir e-ticaret yöntemleri ile alışveriş yapmalısınız. Bu sayede son zamanlarda oldukça artan internet dolandırıcılığı olaylarının maduru olma ihtimaliniz ortadan kalkmış olur. 

Çerez Kullanımı