Mikrofon yalıtım paneli

Mikrofon yalıtım paneli, tüm stüdyo alanlarında kullanılabilen hafif ve küçük formda olan bu sistem elemanı tercihlere bağlı olarak masa üstünde veya mikrofon ayağına montajı yapılarak kullanılabilmektedir. Mikrofonu, ses icrasında çevrede oluşan bozucu nitelikteki akustik ses ve dış etken yansımalarından muhafaza edip absorbe özelliği ile koruyarak daha temiz, net ve yüksek kalitede anlaşılabilir bir kayıt alınmasını sağlamaktadır. Farklı fiziksel özelliklere sahip ortamlarda bile mevcut bulunan mikrofonu etraflı ve detaylı bir şekilde çepeçevre sararak bu yönde olan kullanımlarınıza karşılık verebilir. Ses yalıtımı konusunu genel olarak değerlendirecek olursak bir ortamda ortaya çıkan ve bu bağlamda oluşan farklı yapıdaki seslerin farklı bir ortama bir alana bu anlamda sürekli bir şekilde geçiş yapmasına önlem almak engellemek olarak adlandırılabilmektedir. Bu uygulama gürültünün zararlı etkilerinden korunmak amacıyla yapılmaktadır.

Mikrofon izolasyon paneli

Mikrofon izolasyon paneli, ürün üretiminde ham madde özellikleri üründeki bileşenler üretim standartları ve kalitesi, ürünün sağlamlığı ve kullanım ömrü gibi vb. etkenlerle farklı marka ve modellerde değişiklikler göstermektedir. Metal ve sünger (yüksek yoğunluklu köpük) formda üretilen ses yalıtım panelleri kullanıcının istenmeyen düzeyde ki seslerin engellenmesine buna bağlı olarak temiz bir ses elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Katlanabilir olarak yüksek yoğunluklu formda köpükten imalatı sağlanmış emici absorbe özellik de olan duvar özelliğine sahiptir. Mikrofonun panel üzerine monte edilmesiyle birlikte müzik icralarını ve kullanım alanınıza göre (müzik, dublaj, seslendirme, stüdyo çalışmaları) icralarınızı bu yönde sağlıklı ve kaliteli bir ses verimi alarak yüksek performanslarda kullanım imkanı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ses yalıtım paneli

Ses yalıtım paneli, teknolojinin ilerlemesi ve buna bağlı olarak farklı alanlardaki sorunlara çözümler üretilmesiyle birlikte farklı marka, model ve teknik özellikler de üretim imkanı sağlamıştır. Ses kayıtlarına ve müzik icralarına oldukça katkı sağlayan profesyonel anlamda müzik yapan insanlara kolaylıklar ve yardım sunan ses yalıtım panelleri ses kayıt üretimi sistem ekipmanları arasında oldukça önemli bir konuma gelmiştir. Bu alandaki ses kalitesinin de artmasını sağlayan bu sistem ekipmanları, ihtiyaçlarla birlikte çıkış amaçları itibariyle doğrudan bu alana yönelik katkılar sağlamaktadırlar. Hayatımızın birçok alanında ihtiyaç duyduğumuz ses yalıtım ekipmanları kullanım alanlarına göre de gün geçtikte çeşitlenmekte ve farklı alanlara hizmetler sunmaktadır. Daha sağlıklı ve temiz ses kayıt icraları için müzikle kalmanız dileğiyle.

Çerez Kullanımı