%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Popüler Ürün
Vade Farksız 8 Taksit
Çok Satan
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Popüler Ürün
Vade Farksız 8 Taksit
Çok Satan
₺2.209,40 KDV Dahil
₺2.518,80 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Vade Farksız 8 Taksit
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Popüler Ürün
Vade Farksız 8 Taksit
Çok Satan
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
₺831,60 KDV Dahil
₺948,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
₺2.043,20 KDV Dahil
₺2.270,20 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Vade Farksız 8 Taksit
₺1.673,60 KDV Dahil
₺1.908,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
₺1.357,80 KDV Dahil
₺1.548,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
Gün Saat Dakika Saniye
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 6-12 Taksit

Condenser Mikrofon

Condenser mikrofon, ses sistemleri içerisinde genellikle ses kayıt işlemi yapmak için kullanılan mikrofon modelidir. Mikrofon modelleri içinde en hassas ses algılama yeteneğine sahip olan modellerdir. Condenser mikrofon modelleri bu sebeple en çok stüdyolarda ses kayıt etme amacı ile kullanılmaktadır. Condenser mikrofonlar, dinamik mikrofonların aksine daha geniş alandaki sesleri algılayarak alan ses kayıtlarında da kullanılabilir. Condenser mikrofon olarak telafuz edilmesinde ki en büyük etken uzaktan ses algılayabilmesidir. 

 

Condenser Mikrofon Nasıl Çalışır?

Condenser mikrofonların çalışma prensibini anlayabilmek için öncelikle mikrofon parçalarından bahsetmek yerinde olacaktır. Kondansatör mikrofonlar sesi algılayan bir kapsül bir ses işlemcisi ve kasadan oluşur. Bazı mikrofon modellerinde ekstra volüm ve efekt kontrol düğmelerinin yanı sıra kulaklık ses çıkışları da bulunabilir. Mikrofon kapsülü asıl işi yapan parçadır. Havadaki akustik ses sinyallerini algılar ve elektronik sinyallere çevrilmelerine yardımcı olur. Condenser mikrofon kapsülü genellikle iki metal levhadan oluşur. Bu levhalardan birisi sabittir ve diğeri hareket edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Levhalardan birisi pozitif diğeri negatif elektrik ile yüklenmiştir. Akustik ses sinyallerinin hareketli levhaya çarpması sonucu hareket edebilen levha üzerinde titreşimler oluşur. Bu titreşimler sonucunda iki levha arasında oluşan değişken akım değerleri mikrofon kapsülünden ses işlemcisine iletilir. Ses işlemcisi bu akım değerlerini elektronik ses sinyallerine dönüştürerek anfi ya da kullanılan ses işlemcisi miksere ileterek görevini tamamlar. Condenser mikrofon çalışma prensibi bu şekilde anlatılabilir.

 

Condenser Mikrofonlar

Condenser mikrofon satış sayfamızda stüdyo kayıtlarında kullanılan mikrofon kayıt kullanıcılarının tavsiye ettiği ve önerdiği stüdyo mikrofonu olarak da bilinen kondansatör mikrofonlar yer alır. Condenser mikrofon tavsiyesinin yanı sıra en iyi fiyat garantisi ile stüdyo mikrofonu ve condenser mikrofon fiyatları yonkamuzikmarket.com'da. Rap mikrofon diye de bilinen bu mikrofon türleri genelde rap müzik uygulamaları için tercih edilmektedir. Bu sebeple, rap mikrofon fiyatları da condenser mikrofonlar ile aynı ölçüde gitmektedir. 

 

Condenser Mikrofon Özellikleri

Condenser mikrofon özelliklerinden bahsetmek istersek condenser mikrofonların ilk olarak güç özelliklerinden bahsetmemiz gerekir. Öncelikle bilmeliyiz ki kondansatör mikrofonlar +48 volt phantom güç ile çalışır. Bunu sağlayan bir mikser ya da phantom adaptörü kullanmadan condenser mikrofonları çalıştıramazsınız. Condenser mikrofonlar hassasiyetleri ile bilinen mikrofon türleridir. Condenser mikrofonun ses algılama durumunu db olarak ve hz olarak inceleriz. Condenser mikrofon özellikleri 5 Hz ile 28kHz arasında olarak örneklenebilir. Elbette bu aralık mikrofon modeline göre değişkenlik gösterebilir. Bu aralık ne kadar genişlerse o kadar hassas bir condenser mikrofon olduğunu belirtir. Condenser mikrofonlarda tek diyaframlı ve çift diyaframlı gibi condenser mikrofon özellikleri ile karşılaşabiliriz. Tek diyaframlı condenser mikrofonlar bir yönden gelen seslere daha hassasiyet gösterirken, çift diyaframlı condenser mikrofonlar ise her yönden gelen seslerde daha hassas tepkiler verirler. Condenser mikrofonlar, dinamik kapsüllü mikrofonlara oranla daha düşük ve daha yüksek frekanslı seslerde oldukça hassastır. Dinamik mikrofonların aksine yakındaki sesleri değil geniş alan seslerini algılayabilir ve başarı ile iletebilir. 

 

Stüdyo Mikrofonu Nedir?

Stüdyo mikrofonu, ses kayıt işleri için kullanılan profesyonel kullanım amacı ile üretilmiş ses kayıt mikrofonlarına verilen isimdir. Stüdyo mikrofonu, ses kayıt mikrofonu ya da condenser mikrofon olarak isimlendirilmektedir. Bu tip mikrofonlar genel olarak stüdyolarda kullanıldığı için stüdyo mikrofonu ismi ile anılmaktadırlar. Stüdyo mikrofonu modelleri genellikle kaydedilecek sesleri ince ayrıntıları ile hassas olarak kayıt edebilecek şekilde tasarlanmış ve üretilmiş mikrofonlardır. Stüdyo mikrofonu incelemesi yapıldığında stüdyo mikrofonlarının nasıl çalıştığı ve parçaları hakkında bilgi vermekte fayda görüyoruz.

 

Stüdyo Mikrofonu Nasıl Çalışır?

Stüdyo mikrofonu nasıl çalışır sorusuna cevap vermeden önce stüdyo mikrofonunu oluşturan parçalardan bahsetmekte fayda görüyoruz. Stüdyo mikrofonu, mikrofon kapsülü, mikrofon işlemcisi e kasadan oluşur.  Mikrofon kapsülü iki metal levhadan oluşur. Bu levhalardan bir tanesi sabit ve hareketsizdir. Diğeri ise hareket edebilecek şekilde tasarlanmıştır. İki levha birbirine paralel şekilde konumlandırılmıştır. Bu metal levhalardan birisi pozitif diğeri negatif elektrik yükü ile yüklenmiştir. Hava yolu ile gelen akustik ses sinyalleri, hareketli metal levhaya çarpar ve hareket etmesine sebep olur. Sabit ve hareketli iki metal levha arasında oluşan elektrik yükü farklılıkları ses işlemcisine elektronik sinyaller olarak iletilir. Bu elektrik yükü farklılıkları ses işlemcisi tarafından işlenerek elektronik ses sinyallerine çevrilir. Kasa sayesinde yerinde ve bir bütün halinde bulunan stüdyo mikrofonu çalışma prensibini bu şekilde tamamlar. Bu sinyaller mikrofon kablosu aracılığı ile hoparlör, anfi ya da ses işlemcisi ses kartı, mikser, anfi gibi cihazlara iletilerek kullanımı mümkün hale getirilir.

 

Stüdyo Mikrofonu Özellikleri

Stüdyo mikrofonu, hassas ses algılama yeteneği ile bilinen mikrofon modelidir. Dinamik mikrofonlara kıyasla çok daha düşük frekanslarda ve yüksek frekanslarda ses algılama yeteneğine sahiptirler. Düşük ses seviyelerini dahi algılayabilirler. Bu sebeple oldukça hassas ve profesyonel mikrofonlardır. Dinamik mikrofonların aksine stüdyo mikrofonları uzaklardan gelen sesleri de net olarak işleyebilir. Geniş alan mikrofonu olarak ta kullanılabilir. Stüdyo mikrofonu bir diğer deyişle condenser mikrofon modelleri farklı renk ve fiziksel yapılarda üretilebilmektedir. Küçük ya da büyük boyutlarda, ağır ya da hafif ağırlıklarda stüdyo mikrofonu üretimi yapılmaktadır. Mikrofon çapları farklılık gösterebilir. Çok ince ya da kalın stüdyo mikrofonu modelleri ile karşılaşabilirsiniz. Bazı stüdyo mikrofonu modellerinin üzerinde kulaklık çıkışları bulunabilir. Bu çıkış sayesinde gerçek zamanlı monitör dinleme yapılabilir. Kimi stüdyo mikrofonu modellerinde ise volüm kontrol ve ekho gibi ses kontrol düğmeleri yer alabilir. Bu gibi stüdyo mikrofonu özellikleri marka ve modele göre değişiklikler gösterebilir.

 

Stüdyo Mikrofonu Fiyatı

Stüdyo mikrofonu fiyatı araştırması yapıldığında, piyasada birbirinden farklı onlarca hatta yüzlerce stüdyo mikrofonu fiyatı ile karşılaşabilirsiniz. Kondansatör mikrofonu fiyatı farklılıklarına sebep olan bazı etkenler bulunmaktadır. Bu etkenler, stüdyo mikrofonu markası, stüdyo mikrofonu modeli, stüdyo mikrofonu ses kalitesi, stüdyo mikrofonu yapımında kullanılan malzeme kalitesi, stüdyo mikrofonu ek özellikleri, stüdyo mikrofonu menşei ve stüdyo mikrofonu satıcısı kişi ya da kurumlar arasında oluşan rekabet ortamları olarak sıralanabilir. Aynı özelliklerde stüdyo mikrofonu modellerini farklı fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Bu durum stüdyo mikrofonu fiyatı üzerindeki marka etkenine örnek olarak gösterilebilir. Aynı marka ve modelde iki mikrofonu farklı satıcılarda ucuz ya da pahalı fiyatlar ile görebiliriz. Bu durum ise stüdyo mikrofonu fiyatı üzerindeki rekabet ortamlarının etkisine örnek olarak gösterilebilir. İyi bir piyasa ve stüdyo mikrofonu fiyatı araştırması ile size en uygun stüdyo mikrofonu modelini ucuz fiyatlarla satın alabilmeniz mümkündür.

 

Stüdyo Mikrofonu Tavsiye

Stüdyo mikrofonu tavsiye başlığı altında, stüdyo mikrofonu satın alırken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi vereceğiz. Stüdyo mikrofonu satın alırken ürünün piyasa fiyatlarına göre daha uygun fiyat ile satın alabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Bir önceki başlıkta yazdığımız gibi iyi bir araştırma ile daha ucuz stüdyo mikrofonu satın alabilirsiniz. Satın alacağınız stüdyo mikrofonunun orijinal olduğundan emin olmalısınız. Stüdyo mikrofonu garantili ve faturalı olmalıdır. Bu sayede satın alım sonrası yaşayacağınız üründen kaynaklı problemleri maddi karşılığı olmadan giderebilirsiniz. Stüdyo mikrofonu satın alırken satın aldığınız sitenin güvenilir ve köklü kurumlardan olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde güvenilir e-ticaret yöntemleri kullanmakta sizi internet dolandırıcılarının oyunlarına düşmekten kurtaracaktır. Bazı satıcılar size ücretsiz ve hızlı kargo sağlamaktadır. Bu sayede ekstra ücret ödemekten kurtulursunuz ve mikrofonunuza daha kısa sürede kavuşursunuz. Stüdyo mikrofonu satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise ihtiyacınıza yönelik stüdyo mikrofonu satın almanız gerekliliğidir. Öncelikle ihtiyacınızı belirlemeli ve bu ihtiyaca yönelik stüdyo mikrofonu satın almak için araştırma yapmalısınız. Bu sayede ihtiyacınızı karşılayacak özelliklerde bir stüdyo mikrofonu satın alıp işlerinizi tam anlamıyla tamamlayabilirsiniz. Bu sayede işlerinizi yapamayacak stüdyo mikrofonu modellerini boş yere satın almış olmazsınız. 

 

Bu yazıda stüdyo mikrofonu ile ilgili bilgiler paylaştık. Stüdyo mikrofonu satın almak isterseniz bu yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazıda stüdyo mikrofonu nedir, stüdyo mikrofonu özellikleri, stüdyo mikrofonu fiyatı, stüdyo mikrofonu çalışma prensibi, stüdyo mikrofonu tavsiye gibi soru ve konular hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

Condenser Mikrofonların Teknik Özellikleri

Maksimum hassasiyet oranları genellikle 137 dB oranlarında sunulan kondenser mikrofonlar, ortalama 100 ohm empedans oranları ile nitelikli kullanım avantajları sağlar. XLR bağlantı tipinde imal edilen kondenser kayıt mikrofonları, pop filtre, shock mount ve toz kılıfı aksesuarlarıyla set olarak satışa sunulan ürünlerdir.

Kardiod polar pattern kombinasyonları ve altın kaplama konnektör tasarımları ile stüdyo kayıtlarına performans kazandıran ürünlerdir. Daha net ve soft kayıt olanakları sağlayan ses sistemleri, ultra düşük gürültülü çalışma sistemleriyle kaliteli kayıt olanakları sağlayan sistemlerdir.

 

Condenser Mikrofon Ne İçin Kullanılır?

Stüdyo kayıtları için kullanılan kondenser mikrofonlar, iletişim etkinlikleri ve müzik etkinliklerinde kullanılır. Vokal ve enstrüman kayıtları, konferanslar, seminer ve toplantılar, karaoke etkinlikleri, DJ etkinlikleri, tanıtım ve organizasyonlar gibi pek çok alanda kullanılır.

Hem canlı sunumlar hem kayıt etkinlikleri için kullanılabilen kondenser mikrofonlar, stüdyo mikrofonları olarak bilinir. Ses kalitesinin doğrudan sunulması ve karakteristiğinin bozulmadan nitelikli şekilde kayıtların yapılabilmesi için kullanılan mikrofon çeşitleridir.

 

Condenser Mikrofon Fiyatları

Condenser mikrofon fiyatı araştırması yapıldığında çok ucuz condenser mikrofon fiyatı nın yanı sıra çok daha yüksek fiyatlarla da mikrofon modelleri ile karşılaşabilirsiniz. Condenser mikrofon fiyatı farklılıklarını oluşturan bazı etmenler vardır. Bu etmenler, condenser mikrofonun markası, modeli, ses kalitesi, hassasiyeti, kullanılan malzeme kalitesi, satıcılar arasındaki rekabet ortamı olarak sıralanabilir. Condenser mikrofon fiyatları 100 TL’ndan başlayarak beş haneli rakamlara kadar ulaşabilmektedir. Piyasada aynı özelliklerde iki farklı markanın mikrofonlarını farklı fiyatlarla görebilirsiniz. Bu durum condenser mikrofon fiyatları üzerinde marka faktörünün etkisinin örneğidir. Aynı marka ve model condenser mikrofonu iki farklı satıcının mağazasında farklı fiyatlar ile bulabilirsiniz. Bu durum da rekabet ortamının ve serbest piyasanın condenser mikrofon fiyatı üzerindeki etkisinin örneği olarak kabul edilir. Condenser mikrofon fiyatları tamamen sizin ihtiyaç duyduğunuz ses kalitesine ve kullanma amacınıza yönelik değişkenlik gösterir. Mikrofondan beklentiniz ile condenser mikrofon fiyatı arasında doğru orantı vardır.

 

Condenser Mikrofon Tavsiye

Condenser mikrofon tavsiye başlığı altında sizlere satın alırken dikkat etmeniz gereken durumlardan bahsedeceğiz. Condenser mikrofon satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey alacağınız mikrofonun ihtiyacınızı karşılayabiliyor olması durumudur. Aksi taktirde boşa zaman ve para harcamış olursunuz. Condenser mikrofon satın alırken iyi bir piyasa araştırması ile piyasa fiyatlarına göre en ucuz condenser mikrofon fiyatları ile alışveriş yapabilirsiniz. Satın alacağınız ürünün orijinal ürün olduğundan emin olmanız size fayda sağlayacaktır. Condenser mikrofonun garantili ve faturalı olması, satın alım işleminden sonra karşılaşabileceğiniz bir problem ile baş edebilmenizi ekonomik olarak kolaylaştıracaktır. Son ve en önemli olarak güvenilir e-ticaret siteleri aracılığı ile ve güvenilir e-ticaret yöntemleri ile alışveriş yaparak kendinizi garantiye alabilirsiniz. 

 

Ses Kayıt Mikrofonu


Ses kayıt mikrofonu son yıllarda karşımıza sıkça çıkan unsurlardan biridir. Bildiğiniz üzere elektronik cihazlar kullanım amacına göre özelleşmekte ve bu sayede de çeşitlenmektedir. Günümüzde ise sosyal medya içerik üreticilerinin artması ile birlikte sese verilen önem her geçen gün daha fazla artmıştır. Bildiğiniz üzere stüdyo ortamları geçmişten bugüne sıklıkla kullanılan ses için önemli mutfaklardır. Bu ses mutfaklarında bu alanda belirli seviyelerde olan kişiler becerileri ve bilgileri odağında mevcut sesler üzerinde çok hassas ayrıntıları inceleyip gerekli oynamaları yaparak bizler için eşsiz ses ürünleri ortaya koymaktadır. Ses kayıt mikrofonu modellerinin günümüzde daha çok çeşide sahip olması ve birçok farklı özellik kapasitesince üretilmesinin en büyük sebebi ise talebin artmasıdır. Bildiğiniz üzere her şehirde bir iki tane olan profesyonel ses stüdyosu geçmişte sadece kaset ve albüm benzeri uygulamaların oluşumunda kullanılmaktaydı. Fakat günümüzde youtuber, twitch yayıncıları, tiktok, facebook ve benzeri sosyal medya içerik üreticileri evleri içerisinde kendi seviye ve boyutlarınca ses kayıt stüdyosu yaratmaktadır. Bu home stüdyolarında sıklıkla kullanılan ekipmanların başında ise ses kayıt mikrofonu gelmektedir. İşte tamda bu noktada ise birçok marka ve model ortaya çıkmaktadır. Öncelikle bu ve benzeri ürünleri satın alırken nelere dikkat etmeniz gerekir, gelin isterseniz birlikte inceleyim.


Ses kayıt mikrofonu modelleri kendi içerisinde özelliklerine göre dahi çeşitlenir. Ayrıca kayıt altına alacağınız sesin kullanım alanları ve amaçları mikrofonun tercihinde oldukça önemlidir. Günümüzde sahnede yapılan canlı performansları dahi profesyonel bir şekilde kayıt altına alabilen eşsiz elektronik ses ekipmanları bulunur. Sahne de sanatçı şarkı mikrofonu olarak bilinip sahnelerde kullanılan dinamik yapılı mikrofonlar kullanırken, aynı sanatçı genellikle stüdyo ortamlarında ise condenser yapılı mikrofonlar tercih eder. Bu tamamen kullanım alanına göre özelleşen farklı hassasiyet ve ses odağında üretilen mikrofon çeşitlerinin olmasından dolayıdır. Şarkı mikrofonu olarak adı geçse bile yapı, kutup deseni ve alan odağında şekillenip farklı özelliklerde üretilip siz değerli kullanıcılara sunulabilen eşsiz mikrofon modelleri her geçen gün artmaktadır. Benim bu konuda sizlere tavsiyem ise ister stüdyo ortamlarında ister sokakta bir röportaj içinde olsun ses kayıt mikrofonu modelinizi ekipmanlarınız ile uyumlu olacak şekilde maddi imkanlarınız ışığında profesyonel kişilerden yardım alarak satın almalısınız.

 

Kondansatör Mikrofon Kategorisi Soru ve Cevaplar

 

 

 

 

 

 

 

 

Condenser Mikrofonmu Kondansatör Mikrofonmu ?

Aslında iki kelime de aynı anlama gelmektedir. Kullanıcılar bu kelimeleri kullanırken aynı ürünleri aramaktadır. 

 

Kondansatör Mikrofon Nedir ? 

Stüdyo kayıtlarında kullanılan, sesi uzak mesafeden algılayabilen hassas mikrofon modelidir. 

 

Hangi Condenser Mikrofonu Seçmeliyim ?

Sizlere önereceğimiz bazı modeller; Lastvoice bm800, midex cx1, akg p120, akg p220i audio technica at2020

 

Siparişim Ne zaman Kargolanır ? 

Aynı gün kargolanıp, 2 iş günü içerisinde size teslim edilir

 

Ödeme Seçenekleri Nelerdir ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Kredi kartına taksitli ya da havale / eft yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.