₺344,80 KDV Dahil
₺388,20 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
₺258,40 KDV Dahil
₺290,80 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı!
Vade Farksız 8 Taksit
Çok Satan
₺205,20 KDV Dahil
₺241,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Vade Farksız 8 Taksit
₺300,00 KDV Dahil
₺347,40 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
Çok Satan
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
₺329,00 KDV Dahil
₺399,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
₺399,00 KDV Dahil
₺449,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
₺299,00 KDV Dahil
₺349,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
₺389,00 KDV Dahil
₺449,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
₺431,40 KDV Dahil
₺496,20 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
₺431,40 KDV Dahil
₺485,40 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 8 Taksit
₺205,20 KDV Dahil
₺241,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Videolu Ürün
Vade Farksız 8 Taksit

Mikrofon Sehpası


Mikrofon sehpası satış sayfamızda tüm mikrofonlar ile uyumlu stand seçeneklerini bulabileceğiniz bir çok mikrofon sehpası çeşiti yer alır. Akrobat ve boy model olmak üzere en ucuz mikrofon sehpası modelleri ve onlarca sehpa çeşitleri en ucuz fiyat garantisi ile yonkamuzikmarket.com'da. Mikrofon ayaklığı diye de bilinen mikrofon sehpaları ortalama olarak 160-170 cm'e kadar uzayabilmektedir. Akrobat ayak yapısı sayesinde her zeminde istenilen şekilde durabilen mikrofon standları her mikrofon kullanıcısının vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Sahne standları ve stüdyo stand çeşitleri olarak iki farklı grupta değerlendirilebilen mikrofon sehpası modelleri, mikrofonun niteliğine göre farklı kapsamlarda imal edilir. Kablolu mikrofonlar ve kablosuz mikrofonlar olarak tasarım edilen ürünler, kullanımda en rahat sunumu sağlayacak nitelikte ve ses kalitesine olumlu katkı sağlayacak nitelikte dizayn edilir. Mikrofon sehpası modellerinde kullanılan metal aksamlar, boya malzemesi ve plastik içerikli aparatların tamamı, ses performans ve kalitesine doğrudan konfor kazandıran unsurlar ile üretilir.

 

Mikrofon Ayaklığı


Mikrofon ayaklığı sıklıkla karşımıza çıkan ve birçok kişi tarafından araştırılan unsurlardan biridir. Bildiğiniz üzere sürekli olarak gelişip çeşitlenen teknoloji sayesinde ses ekipmanları da nasibini almaktadır. Artık ses sitemleri ve ürünleri öyle seviyelere geldi ki sınırları zorlamakta ve oldukça üst seviye icralara imza atabilmektedir. Fakat bu gelişimlerin yanı sıra sürekli olarak teknolojiye ulaşımın daha da kolaylaşması ile birlikte gerek stüdyo ortamları gerekse de projelerin standartları artmaktadır. Son yıllarda da birçok sosyal medya içerik üreticilerinin de bu pencerelere daha yakından bakması ile birlikte başta ev ortamları olmak üzere birçok alana uygun özel olarak tasarlanan ses ekipmanları ve aksesuarları bulunmaktadır. İşte bugün ki konumuz olan mikrofon ayaklığı ise sesin aktarılması ve yakalanmasında başrol oynayan mikrofon için olmazsa olmaz olan eşsiz bir yardımcı ekipmandır. Mikrofon ayaklığı olarak karşımıza çıkabilen bu ürünleri mikrofon standı, mikrofon sehpası olarak da sıklıkla görebiliriz.


Mikrofon standı, sehpası ve ayaklığı modellerin en iyi şekilde nasıl kullanıldığını anlamak için mikrofonun çalışma mantığını bilmemiz gerekir. Öncelikle mikrofon hava tanecikleri aracılığı ile titreşim ve devamında ses dalgası sayesinde taşınan sel verilerini yakalayıp dijital ortamların algılayıp okuyabilmesi için uygun olan dijital ses verilerine dönüştüren elektronik ses ekipmanıdır. Mikrofonlar ise dahili veya harici ses kartları ile birlikte bu işlemi başarıyla çok pratik bir şekilde gerçekleştirilir. İşte bu oluşum ve sistemlerin yapılanması alanında ortaya özellikle üst seviye detaylı projelerde karşımıza projede bulunan sesin kalitesini nasıl arttırabilirim sorusu sıklıkla çıkmaktadır. Seni her ne kadar üst seviye ekipman ve mikrofonlarla alıp, aktarıp, kaydedip ya da yayınlamak isteseniz de mutlaka yardımcı ekipmanlara ihtiyaç duyacaksınız. İşte bu noktada karşımıza çokta önemsenmeyen fakat icra ve projelerinizin kalitesine ve verimine etki eden mikrofon ayaklığı yani mikrofon ayağı ürünleri çıkmaktadır. Mikrofon ayağı olarak da bilinen mikrofon ek ekipmanları sahne, stüdyo, orkestra, söyleşi daha doğrusu müzik ve sesin olduğu her alanda genellikle bulunur. 


Mikrofon ayaklığı modelleri ne için kullanılır merak ediyorsanız eğer, mikrofon ayağı mevcut mikrofonunuzu en doğru mesafe ve açıdan size konumlandırılmasını sağlar. Böylece kaynaktan çıkan sesi en verimli şekilde alıp istenilen kanallara aktarılmasına yardımcı olur. Ayrıca konuyu örneklerle daha iyi anlatmak gerekirse, sahnede performans sergileyen kullanıcıya mikrofon ne kadar doğru mesafede olursa ses o kadar doğru bir şekilde alınır. Ayrıca doğru uzunluk ve ölçülerde konumlandırılan mikrofon ayaklığı sanatçının vücut sağlığının da korunmasında önemli rol alır. Birçok açıdan ele aldığımız mikrofon ayağı ve türleri hakkında daha detaylı bilgiler ise yazımın devamında yer almaktadır.


 
Mikrofon Ayaklığı Çeşitleri


Mikrofon ayaklığı kullanıldığı alana göre çeşitlenen ek ekipmanlardır. Yani sizler boy mikrofon ayaklığı modelini masa ve kürsü üzerinde kullanamazsınız. Bu yüzden sesin kaynağının bulunduğu alan ve kullanım amacına göre mikrofon ayağı satın almalısınız. Ayrıca son yıllarda sıklıkla kullanılan mikrofon ayaklığı modelleri oldukça üst seviyelere ulaşmış, başta shock mount olmak üzere pop filtre ve benzeri ek ekipmanlar ile birlikte kullanılmaktadır. Benim bu konuda sizlere tavsiyem ise ihtiyacınız, icralarınız düzeyi, kullanım alanlarınıza en uygun olan mikrofon ayaklığı modelini maddi imkanlarınız ışığında mutlaka güvenilir tedarik noktalarından satın almanızdır. Ayrıca uzun vadede size hizmet verebilecek sağlam, dayanıklı, kullanışlı ve kaliteli mikrofon ayağı modelleri satın almaya özen gösterip, gerekirse bu alanda üstün bilgiye sahip tedarik firmalarından yardım alarak, doğru ürünleri gönül rahatlığı ile en kısa zamanda satın alınız.


Mikrofon Sehpası Çeşitleri Nelerdir?


El tipi mikrofonlar, en çok kullanılan mikrofon türleridir. Hemen her alanda kullanılan dinamik mikrofon türleri için genellikle akrobat mikrofon sehpası çeşitleri kullanılır. Kablolu, kablosuz veya opsiyonel olarak her iki türde de kullanılabilen sehpa çeşitleri, ayarlanabilir boy ve mikrofon uzantısı fonksiyonlarında tasarım edilir. 

Tekli veya ikili mikrofon seçkilerinde üretilen el mikrofonu stantları, alüminyum veya sac alaşımlarının yanı sıra plastik hammaddelerde de üretilebilir. Metal ürünlerin tamamı elektrostatik boya malzemeleri ile renklendirilerek kullanılır. Genellikle tripod türünde 3 ayaklı olarak imal edilen sehpa modelleri, plastik aparatlar ile daha konforlu niteliğe büründürülür.


Masa Üstü Mikrofon Sehpası Modelleri


Masa mikrofonları, kürsü mikrofonları veya boardcast mikrofon çeşitlerinde, temel imalat unsuru kolay ve konforlu sunum temasıdır. Daha minimal boyutlarda yapılan ve yüzey üzerine yerleştirilerek kullanılan mikrofon sehpası çeşitleri hem stüdyo yayınları ve canlı sunumlar için kullanılır.

Boardcast olarak nitelendirilen yayın mikrofonları TV, radyo programları, sosyal medya yayınları veya  iletişim etkinliklerinde kullanılan, kablolu veya kablosuz mikrofonlara göre dizayn edilen ses sistemi ekipmanlarıdır. Genellikle pop filtre ve titreşim önleyici shock mount dizayn ile kullanılan mikrofon sehpaları, tripod ayaklık veya düz panel üzerine imal edilen sehpa niteliğinde imal ediliyor.

Enstrüman Mikrofonu Sehpaları


Stüdyo kayıt veya canlı performanslar için hem açık alan hem kapalı alanlarda kullanıma uygun pek çok mikrofon stand çeşidi bulunuyor. Enstrüman mikrofonları ile kullanıma uygun sehpa çeşitleri, ayaklı sehpalar, tavan stantları veya masa üstü modüller seçeneklerinde sunuluyor.

Ayaklı mikrofon sehpası fiyatları ve çeşitlerinde birbirinden farklı skala sunulur. Tekli enstrüman kullanımları veya ikili mikrofon kullanımlarına göre dizayn edilen veya vokalin hem sunum yapması hem de enstrüman ses iletiminin sağlanması için kullanılan mikrofon stant çeşitleri bulunuyor.


Mikrofon Sehpalarının Kullanım Amacı

 

 


Mikrofon sehpası veya standı olarak nitelendirilen ses sistemi ekipmanları, daha rahat sunum yapılabilmesi içindir. Vokal, solist veya konuşmacının uzun süre mikrofonu elinde tutmasına gerek olmadan, rahat şekilde sunumunu yapabilmesi için geliştirilen ekipmanlardır. Titreşim önleyici, gürültü susturucu gibi unsurlar ile dizayn edilen ses sistemi donanımları, daha nitelikli ses yayınlarının yapılması ve ses karakteristiğinin en net, doğal ve pürüzsüz şekilde iletilebilmesi için imal edilir.

 

Mikrofon Sehpası Kullanım Alanları

 

 


Stüdyo canlı yayın ve kayıt etkinliklerinde mutlaka kullanılan mikrofon sehpası çeşitleri, sahne performanslarında da kullanılır. Okul tören ekipmanları dahilinde, konferans ve seminer etkinliklerinde, müzik ve ses uygulamalarında kullanılır.

Düğünler, festivaller, konserler, karaoke etkinlikleri gibi pek çok sunumda kullanılan ve tüm uygulamalarda ekstra konfor sağlayan ses sistemi ekipmanlarıdır.


Online Mikrofon Sehpası Siparişi

 

 

 

Hem amatör ve pratik uygulamalar hem de profesyonel sahne kullanımları için dizayn edilen mikrofon sehpası çeşitleri, tek tıkla ve farklı fiyat avantajları ile satışa sunuluyor. Yerli ve yabancı üretici firmalar ve malzeme seçeneklerine göre dilediğiniz ürünleri hızlı ve kolay şekilde sipariş edebilir, performansınızı daha yüksek konfor ve kalitede sunum edebilirsiniz.

 

Mikrofon Sehpası Ayaklığı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

 


Mikrofon Sehpası Ayaklığı Satın Alırken Dikkat Etmeliyiz?
Mikrofon sehpası satın almadan önce belli başlı hususlara dikkat ederek alışveriş yaparsanız, hem seçim konusunda sıkıntı yaşamazsınız hem de hedefinizi on iki den vurabilme ihtimaliniz daha fazla olur.  İşte bunun için, sizlere önemli noktalara değinerek yalın bir dille anlatmaya çalışacağım. Öncelikle, tüm stand modellerinde olduğu gibi mikrofon sehpasında da bakmanız gereken en önemli husus hammaddedir. Bunun yanı sıra, kasa yapısı ve size kullanım avantajı sağlayan özelliklerde bu faktörün arkasında yine aynı önemde gelmektedir. Örneğin, ilk başta hammaddenin hafif ve sağlam olmasına konfor ve uzun ömürlü kullanım için dikkat etmeniz gerekmektedir. Bundan sonra, ekstra mikrofon girişlerinin olması yani enstrüman ve mikrofon için çift girişin olması birden fazla gereksinimi tek çatıda toplamak oldukça etkili olacaktır sizin için. Daha sonra, mikrofon tutacağı çeşitliliği sizlerin anlık ve ileriki zamanlarda seçtiğiniz veya seçebileceğiniz her hangi bir mikrofon modeline uyumlu olabilmesi için çok başlık seçeneği göz gezdirmeniz gereken bir diğer husustur. Bu başlığa son olarak, herhangi bir bölümünün boyunu ayarlanabilir olması sizlerin kullanımını oldukça pozitif etki sağlayacak diğer bir önemli faktördür.


Mikrofon Sehpası Ayaklığı Kullanım Alanları Nelerdir?
Mikrofon sehpası kullanım alanları kişinin hayal gücüne bağlıdır diyebiliriz. Ancak, bazı alanlarda vazgeçilmez bir üründür. Mesela, canlı müzik ses sistemlerinde, profesyonel ses sistemlerinde konser alanları için, herhangi bir etkinlik alanlarında ve senfoni orkestralarının olduğu her yerde var olması mecburi bir üründür. Ek olarak, mikrofon her neredeyse orada olması gereken bir stand modelidir dersek daha doğru olacaktır.

 

 

 

 


Mikrofon Sehpası İçin Ödeme Yöntemleri ve Kargo Süresi Nedir?
Uygun mikrofon sehpası fiyatları için araştırma yapacak olursanız, birbiriyle çok yakın fiyatlar bulacaksınızdır. Tabi ki, marka ve kaliteye göre değişmektedir. Ancak, genel piyasa aynı artışları ve inişleri takip etmektedir. Bunu için, kişisel düşüncemse, sizlere en yardımcı olacak faktör ödeme seçeneği olarak düşünüyorum.  İşte bu noktada, 6 ay vade farksız taksit ve 12 aya kadar varan taksit imkanlarından yararlanmak sizlere kalmaktadır. Ek olarak, yapacağınız toplu alışverişlere özel veya EFT ve havale ödeme özel indirimlerden de yararlanabilirsiniz. Tüm makaleye son olarak, çalışma saatleri içerisinde aynı gün kargolama politikamızla acil işlerinizi hiç şüphe etmeden güvenip bizim sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.