₺88,06 KDV Dahil
₺91,80 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Yeni Ürün

₺143,80 KDV Dahil
₺196,86 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

₺119,00 KDV Dahil
₺156,40 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
Ücretsiz Kargo

₺50,16 KDV Dahil
₺61,20 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Yeni Ürün

₺102,00 KDV Dahil
₺170,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo

₺169,00 KDV Dahil
₺187,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo

₺169,00 KDV Dahil
₺204,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo

Mikrofon Sehpası

Mikrofon sehpası satış sayfamızda tüm mikrofonlar ile uyumlu stand seçeneklerini bulabileceğiniz bir çok mikrofon sehpası çeşiti yer alır. Akrobat ve boy model olmak üzere en ucuz mikrofon sehpası modelleri ve onlarca sehpa çeşitleri en ucuz fiyat garantisi ile yonkamuzikmarket.com'da. Mikrofon ayaklığı diye de bilinen mikrofon sehpaları ortalama olarak 160-170 cm'e kadar uzayabilmektedir. Akrobat ayak yapısı sayesinde her zeminde istenilen şekilde durabilen mikrofon standları her mikrofon kullanıcısının vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Sahne standları ve stüdyo stand çeşitleri olarak iki farklı grupta değerlendirilebilen mikrofon sehpası modelleri, mikrofonun niteliğine göre farklı kapsamlarda imal edilir. Kablolu mikrofonlar ve kablosuz mikrofonlar olarak tasarım edilen ürünler, kullanımda en rahat sunumu sağlayacak nitelikte ve ses kalitesine olumlu katkı sağlayacak nitelikte dizayn edilir.

Mikrofon sehpası modellerinde kullanılan metal aksamlar, boya malzemesi ve plastik içerikli aparatların tamamı, ses performans ve kalitesine doğrudan konfor kazandıran unsurlar ile üretilir.


El Mikrofonu Sehpası Çeşitleri Nelerdir?

El tipi mikrofonlar, en çok kullanılan mikrofon türleridir. Hemen her alanda kullanılan dinamik mikrofon türleri için genellikle akrobat mikrofon sehpası çeşitleri kullanılır. Kablolu, kablosuz veya opsiyonel olarak her iki türde de kullanılabilen sehpa çeşitleri, ayarlanabilir boy ve mikrofon uzantısı fonksiyonlarında tasarım edilir. 

Tekli veya ikili mikrofon seçkilerinde üretilen el mikrofonu stantları, alüminyum veya sac alaşımlarının yanı sıra plastik hammaddelerde de üretilebilir. Metal ürünlerin tamamı elektrostatik boya malzemeleri ile renklendirilerek kullanılır. Genellikle tripod türünde 3 ayaklı olarak imal edilen sehpa modelleri, plastik aparatlar ile daha konforlu niteliğe büründürülür.


Masa Üstü Mikrofon Sehpası Modelleri

Masa mikrofonları, kürsü mikrofonları veya boardcast mikrofon çeşitlerinde, temel imalat unsuru kolay ve konforlu sunum temasıdır. Daha minimal boyutlarda yapılan ve yüzey üzerine yerleştirilerek kullanılan mikrofon sehpası çeşitleri hem stüdyo yayınları ve canlı sunumlar için kullanılır.

Boardcast olarak nitelendirilen yayın mikrofonları TV, radyo programları, sosyal medya yayınları veya  iletişim etkinliklerinde kullanılan, kablolu veya kablosuz mikrofonlara göre dizayn edilen ses sistemi ekipmanlarıdır. Genellikle pop filtre ve titreşim önleyici shock mount dizayn ile kullanılan mikrofon sehpaları, tripod ayaklık veya düz panel üzerine imal edilen sehpa niteliğinde imal ediliyor.


Enstrüman Mikrofonu Sehpaları

Stüdyo kayıt veya canlı performanslar için hem açık alan hem kapalı alanlarda kullanıma uygun pek çok mikrofon stand çeşidi bulunuyor. Enstrüman mikrofonları ile kullanıma uygun sehpa çeşitleri, ayaklı sehpalar, tavan stantları veya masa üstü modüller seçeneklerinde sunuluyor.

Ayaklı mikrofon sehpası fiyatları ve çeşitlerinde birbirinden farklı skala sunulur. Tekli enstrüman kullanımları veya ikili mikrofon kullanımlarına göre dizayn edilen veya vokalin hem sunum yapması hem de enstrüman ses iletiminin sağlanması için kullanılan mikrofon stant çeşitleri bulunuyor.


Mikrofon Sehpalarının Kullanım Amacı

Mikrofon sehpası veya standı olarak nitelendirilen ses sistemi ekipmanları, daha rahat sunum yapılabilmesi içindir. Vokal, solist veya konuşmacının uzun süre mikrofonu elinde tutmasına gerek olmadan, rahat şekilde sunumunu yapabilmesi için geliştirilen ekipmanlardır. Titreşim önleyici, gürültü susturucu gibi unsurlar ile dizayn edilen ses sistemi donanımları, daha nitelikli ses yayınlarının yapılması ve ses karakteristiğinin en net, doğal ve pürüzsüz şekilde iletilebilmesi için imal edilir.


Mikrofon Sehpası Kullanım Alanları

Stüdyo canlı yayın ve kayıt etkinliklerinde mutlaka kullanılan mikrofon sehpası çeşitleri, sahne performanslarında da kullanılır. Okul tören ekipmanları dahilinde, konferans ve seminer etkinliklerinde, müzik ve ses uygulamalarında kullanılır.

Düğünler, festivaller, konserler, karaoke etkinlikleri gibi pek çok sunumda kullanılan ve tüm uygulamalarda ekstra konfor sağlayan ses sistemi ekipmanlarıdır.


Online Mikrofon Sehpası Siparişi

Hem amatör ve pratik uygulamalar hem de profesyonel sahne kullanımları için dizayn edilen mikrofon sehpası çeşitleri, tek tıkla ve farklı fiyat avantajları ile satışa sunuluyor. Yerli ve yabancı üretici firmalar ve malzeme seçeneklerine göre dilediğiniz ürünleri hızlı ve kolay şekilde sipariş edebilir, performansınızı daha yüksek konfor ve kalitede sunum edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı