Kulaklık Çeşitleri Ve Kulaklık Markaları

Kulaklıklar her ihtiyaca ve her kullanım alanlarına göre farklı çeşitliliklerle üretilmiştir. Üretilmeye de devam ediyor. Gündelik yaşantımızda müzik dinlemek ruhumuzu iyileştirmek açısından bizim için önemli bir durumdur. Bunun içinde çoğu zaman kulaklıklara ihtiyaç duyulur. Kulaklıklar kendi içerisinde, kulak içi kulaklıklar ve kulak üstü kulaklıklar olarak ikiye ayrılır. Bu kulaklık modelleri her alanda kullanım rahatlığı sağlar örneğin, aracınızda, dışarıda yürüyüş yaparken, evinizde keyifle müzik dinleyebilir ve bunların yanı sıra kulaklıklarla telefon görüşmesi de yapabilirsiniz. Bahsettiğim bu aktiviteleri gerçekleştirmek için kendinize ve tercihlerinize en uygun olabilecek kulaklığı seçerek keyifle ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Kulak İçi Kulaklıklar

Kulak içerisine takılan kulaklık çeşitlerini kablolu kulaklık ve kablosuz kulaklık olarak ikiye ayırabiliriz. Kablolu kulak içi kulaklık modeli olan kulaklıkları tablete, telefona, laptoplara ya da kulaklık girişi bulunan herhangi bir cihaza bağlanabilir. Kablosuz içi kulaklık modeli ise ses kaynağı bulunan herhangi bir cihaza bluetooth yardımı ile bağlanabilir. Ve kablosuz bağlantı sayesinde bağladığınız cihazı yanınızda taşıma zorunluluğu ortadan kalkmış olur. Kulaklıkların, sizlere sunduğu çekim mesafesinin bu durumda önemli olduğunu da belirtmek isteriz. Bluetooth kulak içi kulaklıklarda kulaklık ile sesi ileten cihaz arasında kablo bağlantısı olmasa bile sol ve sağ kulaklığı birbirine bağlamaya yarayan bir kablo bağlantısı bulunmaktadır. Kulaklık türlerinde kablolu ve kablosuz gibi bir ayrım yapsak dahi bilmeliyiz ki, kablosuz modelinde kendi içerisinde true wirelless ve bluetooth kulaklık olarak iki çeşide ayrıldığını dip not olarak belirtmeliyiz.  Ve bu kulaklık türü, kullanım alanlarına göre kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklere de sahiptir. Mesela su geçirmez kulak içi kulaklık modeli sporcular için sıklıkla tercih edilebilecek bir tür iken, gürültü önleyen kulak içi kulaklık modeli de film izlerken ya da müzik dinlerken gereksiz gürültüler olmadan odaklanmak isteyen kullanıcılar için tercih edilebilir. Daha bahsedebileceğimiz birçok örnek ve farklı özellikte kulaklıklar mevcuttur.

 

Kulak İçi Kulaklık Önerilen Markalar

Kulak içi kulaklık türlerinde bass yalıtımı çok iyi olması sayesinde her zaman kulak içi kulaklıklar daha çok sevilmiştir. Çok sık tercih edilen bir ürün olan kablosuz bluetooth kulaklık almak istiyorsanız da avantajınızın daha çok olacağını belirtmek isterim. Çünkü kablo sorunu yaşamak zorunda kalmazsınız ve telefon ile rahatlıkla görüşme yapabilirsiniz. Kulak içi bluetooth kulaklıklar ses iletme kalitesi bakımından oldukça iyidir ve tercih edebileceğiniz bir çok kulak içi bluetooth kulaklık markaları bulunmaktadır.  Örneğin, Pioneer Dje-1500 markası ses kalitesi ve bass açısından oldukça yüksek ve güzel olması sebebiyle muhteşem bir müzik dinleme keyfine sahip olabilirsiniz. Basslı olmasın Pop müzik tarzı olsun derseniz de, Shure SE215 markalı kulaklıkları almanızı öneririz.

 

Kulak Üstü Kulaklıklar

Telefon, bilgisayar, tablet üzerinden müzik dinlemek ve film izlemek için çok sık kullanılan bir kulaklık çeşidi olan kulak üstü kulaklıklar, özellikleri açısından incelediğiniz zaman kullanıcıların, kulaklığa ait beklentilerinin hepsini karşılayabilecek düzeyde ve çeşitli özellikleri ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Kullanım açısından kulağınızı özel kulak pedleri ile saran bu kulaklık modelinde kulak pedleri sayesinde dışarıdan gelebilecek sesleri engelleyerek sizlere müzik dinlerken ya da film izlerken odaklanabileceğiniz güzel bir deneyim sağlar. Ancak şunu belirtmeliyiz ki bu durum kullanılan kulaklık pedinin markası, malzemesi ve büyüklüğü gibi faktörlere bağlıdır ve buna göre değişkenlik göstermektedir. Kulak üstü kulaklıklarda bağlantı türü olarak kablolu ve kablosuz şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Kablolu kulak üstü kulaklıklar, ses akışının olduğu tablet, telefon,  bilgisayar gibi cihazlara kablo yardımı ile bağlanır ve bu sayede ses akışı kulaklığa iletilir. Bazı kulak üstü kulaklık çeşitlerinde kablo sabit kalırken bazı çeşitlerde ise kablo istediğin zaman çıkartılıp geri takılabilir özelliktedir. Bu model sayesinde zaman içerisinde kablonun eskimesi, aşınması ya da bozulması durumunda sadece kablo değiştirilerek kulaklığın ömrü uzatılır. Kulak üstü kulaklık modellerinde ise aranan bir diğer özellikler de katlanabilir olması ve hafif olmasıdır. Katlanabilir olan kulak üstü kulaklıklar bu sayede bizlere taşıma kolaylığı sağlaması sayesinde rahat bir kullanım olanağı sunar. Aynı zamanda hafif olması da taşıma ve kullanım açısından avantaj sağlar. Kablosuz kulak üstü kulaklık çeşitleri de bluetooth bağlantısı sayesinde cihazlarla bağlantı kurar. Bluetooth teknolojisi olan kulak üstü kulaklıklar belirli mesafelere kadar bağlandığınız cihazdan uzaklaşma imkanı sunar. Bu imkan sayesinde telefon, tablet vs. cihazlarınızı yanınızda taşımadan kullanım rahatlığı yaşarsınız. Üzerinde bulunan kontrol düğmeleri sayesinde de ses seviyesini ayarlayabilir ve telefona gelen çağrıları da bu tuşla cevaplayıp, sonlandırabilirsiniz.

 

Kulak Üstü Kulaklık Fiyatları

Kulak üstü kulaklık fiyatları, özelliklerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Kulaklığın fiyatının belirlenmesinde markası, bağlantı özellikleri, Anc özelliği gibi birçok faktörlere bakılır. Kulaklıkların fiyatının yüksek olması o kulaklığı en iyi kulaklık yapmaz. En ucuz kulak üstü kulaklıklar bile bazen kullanıcılar için doğru bir tercih olabilir. Bu yüzden de kulaklık satın almadan önce tüm detayları ve özelliklerini inceleyerek seçim yapmalısınız. www.yonkamuzikmarket.com web sitemiz üzerinden kulaklık modellerini inceleyerek sizler için en doğru ve güvenilir tercihi yaparak kulaklık satın alabilirsiniz.

 

Bluetooth Kulaklıklar

Bluetooth kulaklıkları, kullanım açısından bluetooth kulak üstü kulaklık ve bluetooth kulak içi kulaklık olarak iki farklı türde ele almamız gerekir. Kablosuz kulak içi kulaklıklarda sağ ile sol kulaklık birbirine bant ile bağlanmaktadır. Bu bant içerisinde kulaklıkları birbirine bağlamaya yarayan kablolar bulunur. Kulak üstü kablosuz kulaklık çeşitlerinde de bağlantı yine aynı şekildedir. Kablosuz bluetooth kulaklıklar sadece telefon tablet değil, bluetooth özelliği bulunan televizyon, radyo gibi bir çok elektronik cihazlara kablosuz bağlantı sağlar.

 

Referans Kulaklıklar

Diğer kulaklık çeşitlerine göre daha farklı olan ve sesi en doğal haliyle, kendi ses karakterine karıştırmadan kullanıcı kulağına ileten referans kulaklık çeşidi, mp3 ya da bilgisayar kullanımının dışında daha profesyonel sistemler için kullanılmaktadır. Ve tüm standart kulaklıkların özelliklerini bünyesinde barındırır.

 

DJ Kulaklık

Bar, beach club, night club, açık hava düğünleri gibi birçok eğlence mekanlarında çok sık tercih edilen ve kullanılan bir üründür. Dj kulaklık çeşidinde katlanabilir olması özelliği sayesinde oldukça rahat bir taşıma olanağı sağlar. Üstelik saatlerce kullansanız bile kulağınızı rahatsız etmeyen ve istediğiniz zaman değiştirilebilen kulaklık pedleri ve kapalı arka tasarımı sayesinde oldukça güçlü bir ses izolasyonu bulunmaktadır.

 

Mikrofonlu Kulaklık

Kapalı arka tasarımı sayesinde gürültüleri en aza indirir ve otomatik mikrofon kısma özelliği bulunmaktadır. Kayıt ve sahne için kullanıma uygun, birbirine dolaşmayan düz kablosu olan ve kondansatör mikrofonlara uyumlu bir kulaklık modelidir. Hareket halinde telefon görüşmesi yaparken, ofiste, müşteri temsilciliği işi yaparken ve internette canlı yayın sırasında vs. kullanabileceğiniz mikrofonlu kulaklıklar günlük hayatımızda bizlere kolaylık sağlar. Tabi ki trafikte kullanmak yerine doğru ve bilinçli bir kullanım öneriyoruz.

 

Kulaklık Markaları Nelerdir ?

Her geçen yıl birçok firma tarafından üretilen kulaklıklar bulunmaktadır. Ancak bizim sizlere önerebileceğimiz birkaç kaliteli kulaklık markaları vardır. Bunlar;

 • AKg

 • Superlux

 • Audio Tecnica

 • Behringer

 • Beyerdynamic

 • Panasonic

 • Sony

 • Philips

 • JBL

Gibi alanında öncü olan bu kulaklık markalarını web sitemizden inceleyerek istediğiniz özelliklere uygun olan bir kulaklık çeşidini satın alabilirsiniz. Şunu belirtmeliyim ki sizler için hiç şüphesiz güvenilir ve kaliteli markaların ürünlerini tedarik ederek sizlerin beğenisine sunmaktayız.

 

Kulaklık Çeşitleri İle İlgili Sorular

 

 1. Kulaklık Nedir?

Kulaklık en net ve kısa tabiri ile içerisinde bulunan sürücü (driver) dediğimiz mini hoparlörün bulunduğu elektronik bir cihaz türüdür. Kulaklığın içinde ki driver, kulaklığın bas, tiz ve mid seslerini hangi güç ile üreteceği konusunda doğrudan bağlantılıdır.

 1. Kulak İçi Kulaklık Fiyatı Nedir ?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi özelliklerine göre farklılık gösteren çeşitli kulaklık fiyatları bulunmaktadır. Kulak içi kulaklıkların fiyat belirlenme aşamasında o kulaklığın markası, bağlantı özelliği, su geçirmezlik oranı gibi birçok faktör bulunmaktadır. Aynı zamanda en uygun olan kulak içi kulaklık da, en pahalı olan kulak içi kulaklık da çeşitli kullanıcılar için aradıkları özelliklere göre en doğru seçim olabilmektedir. Bu sebeple kulaklığınızı satın almadan önce tercihlerinize göre kulaklık özelliklerini ve detaylarını inceleyerek satın almalısınız. 

 1. Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır ?

Bazı kablosuz kulaklık çeşitlerinde birden fazla cihazlara bağlanabilme özelliği bulunmaktadır. Mesela, Pc üzerinden film izlerken telefonunuza gelen bir çağrıyı cevaplayabilirsiniz ve görüşme bittikten sonra kesintisiz bir şekilde filme kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. Bluetooth kulaklıkların kullanımı oldukça pratiktir. Kulaklık ile ses akışının gerçekleşeceği cihazı eşleştirme sırasında kurulum talimatlarına uyarak sorunsuz ve hızlı bir şekilde birbirine eşleştirmeniz yeterli olur. Ayrıca bir kere eşleştirilen cihazlar bir sonra ki kullanımda da otomatik olarak bağlantıyı sağlar.

 1. Sizden Alacağım Ürünün Teslim süresi Nedir ?

Genel olarak stokta bulunan bir ürün ve mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilen ürün siparişi durumunda aynı gün veya 1 iş günü içerisinde özenle paketlenerek kargoya verilmektedir. 2 iş günü içerisinde ise elinize ulaşır.

 1. Ödeme Yöntemleriniz Nedir ?

Oldukça basit ve pratik bir şekilde 3d güvenlikli kredi kartı seçeneği ile ya da banka hesabımıza Havale veya EFT yoluyla ödemenizi güvenle ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.