Kablosuz Anons Sistemleri

Ses anons sistemleri, kentsel alanlarda kullanılan ve yayın olanağı sağlayan ses sistemleridir. Hem kapalı mekanlarda hem de açık alanlarda kullanılan, farklı kapasitelerde donanım edilen ürün seçenekleridir. Kablosuz anons sistemleri, genel yayın yapmak, ilan veya anons yapmak üzere tasarlanan ürünlerdir.

Anons sistemleri ile müzik yayınları, konuşma ve ilan etkinlikleri, kayıt veya canlı sunum gibi etkinlikler yapılabilir. Özellikle kentsel alanlarda acil anons sistemi olarak kullanılırlar.

Kablosuz Belediye Anons Sistemleri

Marketler, mağazalar, açık ve kapalı otoparklar, alışveriş merkezleri, okul ve eğitim kurumları, hastane ve sağlık merkezleri, fabrikalar, spor tesisleri, turizm tesisleri gibi pek çok alanda anons sistemi kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra son zamanlarda belediyeler de de kablosuz ses sistemleri kullanılmaktadır. Belediye anons sistemlerinde kablo derdi olmadan kablosuz sistemler kullanılması önerilmektedir. 

Belirli alanlarda veya daha geniş kapsamlı alanlarda anons yapılması için kullanılan ses sistemleridir. Anons sistemleri, daha önceden dizayn edilen tavan hoparlör sistemleri, duvar ve kolon hoparlör sistemleri, megafonlar veya çeşitli alanlardaki hoparlörler ile bağlantılı çalışma opsiyonu sunan ses sistemleridir.

Belediyeler, kamu alanları, canlı müzik etkinliklerinin olduğu alanlar, kültür ve sanat merkezleri gibi alanlarda kullanılırlar. Düğün salonları, tatil köyleri, sanayi ve imalat alanları, limanlar, iskeleler, metro ve otobüs terminalleri gibi hemen her yaşam alanında kullanılan sistemlerdir.

Kablosuz Ses Sistemi Kullanım Avantajları

Kullanılan alana bağlı olarak etkin yayın avantajı sunar. Hem belirli alanlarda hem de kapsamlı kent alanlarında anonsların daha geniş kapsamlı kapılmasına, duyuruların daha etkin ve başarılı yapılmasına olanak sağlayan sistemlerdir. Kablosuz ses sistemleri, elektrik direklerine, bina cephelerine, iç ve dış alan duvarlara monte edilen ürünlerdir.

Cami ses sistemlerinde de kullanılan anons sistemleri, ezan ve çeşitli yayınların yapılması için kullanılır. Vaaz sistemi, ezan anons sistemleri gibi farklı özelliklerde ürün seçenekleri bulunmaktadır.

Kablolu veya kablosuz olarak dizayn edilen anons sistemleri, amplifikatör ve hoparlör bağlantıları ile çalışan genel yayın ses sistemleridir.

Kablosuz Anons Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kablolu veya kablosuz anons sistemleri, anons yayınları ve müzik yayınları olarak iki farklı grupta değerlendirilir. Müzik anons sistemleri, insanların yoğun olduğu alanlarda, restoran, AVM, hastane gibi yerlerde kullanılan ve gün boyu müzik sunan sistemlerdir. Anons yapılacağı zamanlarda, bas konuş ya da on- off modülleri kullanılarak anonsa olanak sağlayan sistemlerdir.

Anonslar, çağrı istasyonunda yapılarak bağlantı kurulmuş alanlarda yani daha önceden hoparlörlerin dizilim edildiği alanlarda kullanım sağlanır. Anonslar esnasında, kullanılan cihaz ve teknolojik donanım özelliklerine göre anons sunumu açık modda yapılır.

Anons Sistemleri Ekipmanları

Anons sistemleri, kullanılan alana bağlı olarak hoparlör çeşitlerinin tasarımları ile kurulum edilir. İç mekanlarda tavan- alçıpan hoparlör sistemlerinin yanı sıra duvar hoparlörleri, raf veya ayaklı hoparlör gibi farklı kombinasyonlarda kullanılırlar. Kablosuz ses sistemleri dahilinde;

·         Mikser anfiler

·         Kayıt otomasyon sistemleri

·         Bölge seçici modüller

·         Hoparlörler

·         Amplifikatörler

·         Anons mikrofonları

Gibi ekipmanlar ile kurulum edilen ve kullanılan ses sistemleridir.

Kablosuz Anons Sistemlerinin Genel Özellikleri

Tek anons istasyonundan pek çok alana yayın yapma olanağı sağlayan sistemlerdir. Ekstra donanım veya ekipmanlar eklenerek, daha profesyonel tasarımlarda kullanılabilirler. İstenilen bölgelere yayın yapma olanağı, istenilen alanlara hoparlör ekleme seçenekleri gibi fonksiyonlarda kullanılabilirler.

Analog ses sistemleri veya dijital ses sistemleri özeliklerinde kullanılabilirler. Kablosuz anons sistemleri, hoparlör kullanımlarında da opsiyon sunar. Aktif veya pasif hoparlör seçenekleri kullanılabilir.

Güneş panelleri, teknolojik donanımlar, anfili modeller, cami ezan sistemleri gibi yüzlerce ürün seçeneği bulunuyor. Kablosuz anons sistemleri, müzik yayınları için pek çok eğlence mekanında kullanılan ürünlerdir. Sektörel ses sistemlerine göre ürün 
Çerez Kullanımı