Hoparlör kablosu satış sayfamızda hoparlör ile ses sisteminin bağlantı kurmasını sağlayan tavsiye ettiğimiz kaliteli anfi hoparlör kabloları bulunur. Hoparlör ara bağlantısını sağlayan hoparlör kabloları en ucuz hoparlör kablosu fiyatları yonkamuzikmarket.com'da. Hoparlör kablosu alımı yaparken genelde kaç mm olmalı ? ya da hangi marka olmalı gibi sorularla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada sizlere en az 2x1 mm almanızı öneririz. Sayfamızda yer alan tüm hoparlör kabloları jack bağlantısı için uygundur en iyi fiyat garantisi ile sitemizden sipariş verebilirsiniz. 


Hoparlör Kablosu

Ses kabloları, doğru bir şekilde sesin kontrol edilmesi ve istenilen alanda başarılı bir sonuç alınması için doğru şekilde seçilmelidir. Hoparlör kablosu fiyatları da, bu yüzden kalitesine ve mekandaki akustik başarıya göre değişiklik gösterecektir. Sesin yansımasını ve duyulmasını sağlayan hoparlörlerin kalitesi kadar, aynı zamanda bu cihazlarda kullanılan kabloların da önemi çok büyüktür. Çünkü kalitesiz malzeme, aslında başarısız bir sonucun da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Açık hava etkinliklerinde, festivallerde, konserlerde, tiyatrolarda, konferanslarda, müzikallerde ve önemli organizasyonlarda; sürekli olarak ses kalitesinin çok iyi şekilde kontrol edilmesi gerekecektir. Bakıldığı zaman da, belki de aylar öncesinden yapılan hazırlıkların yanında; malzemelerin de en iyi şekilde korunarak ses sisteminin oluşturulması sağlanmaktadır. Ses sistemlerinin kalitesi ne kadar iyi olursa olsun, eğer hoparlör kablosu ve benzer kablolar iyi kalitede ve malzemede üretilemez ise genel olarak çok kötü sonuçların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bu yüzden de hoparlör kablosu fiyatları konusundan önce, hoparlör kablolarından en kaliteli olanlarının seçilmesi ve ses sistemlerinde kullanılması gerekir.


Dengesiz Ses Kabloları

Genel olarak org, gitar ve farklı ses cihazlarında kullanılan hoparlör kablolarından olan dengesiz kablolar, bilindiği üzere profesyonel enstrümanların başarılı bir performans sağlaması için üretilmiştir. Çok iyi elektriksel değerleri ve yüksek mekanik dayanımları özellikleri vardır. Genelde çift ekranlı ses kabloları, dijital sinyallerin çevrilmesi ve iletilmesi için en ideal şekilde esnek yapıda üretilmektedir. Aynı zamanda iletken ve gümüş kaplı bakır tellerden üretilen hoparlör kabloları, stüdyo ve etkinlik alanlarında çok karşılaşılan ürünlerin başında gelir.


Dengeli Ses Kabloları

Sahne ve evlerdeki akustik yapıya uygun olarak üretilen dengeli kablolar, genel olarak mikrofonlardan gelen seslerin hoparlör sistemine aktarılmasını sağlamaktadır. Yüksek esnekli olan bu mikrofon kabloları, aynı zamanda halojenli ve halojensiz şekilde de üretilmektedir. TV ve radyo teknolojilerindeki hoparlörlere bağlanan dengeli ses kabloları, iletkenlik anlamında da oluşturulan elektrik ortamının en iyi şekilde yansımasını sağlayacaktır.


Diğer Hoparlör Ses Kabloları

Hoparlör kablolarından çok esnek olanları, genelde HI- FI sistemlerine uygun şekilde üretilmektedir. Düşük çaplı kablo olan bu modellerde, sarım ve döşeme işlemleri çok kolay şekilde sağlanmaktadır. Koaksiyel kablolarda ise genel olarak düşük direnç kullanılır. Esnek olmayan yapıları sayesinde de, genel olarak HI- FI uygulamalarında tercih edilir. Halojeni olmayan hoparlör kabloları, aşırı esnek yapıda olmaktadır. Ses sistemlerinde daha çok kullanılan bu kablolar, düşük duman yoğunluğuna sahip olan yangınlarla karşılaştıklarında, herhangi bir zehirleyici gazın oluşmasını engellerler. Ses sistemlerinin en büyük sorunu olan yangına karşı, dayanıklı hoparlör kabloları üretilir. Sabit ses sistemlerinde daha çok tercih edilen yangına dayanıklı hoparlör kabloları, çok damarlı olmaktadır ve aynı zamanda ışıklandırma amaçlı da profesyonel ses sistemlerine dahil edilmektedir. Bileşik yassı kablolar, genel olarak 4 iletkenli şekilde üretilmektedir. Düşük kapasite değerine sahip olan bu seride, düşük kapasite değeri ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda stüdyo mikrofonlarından çift ekranlı olanlarında da, rahatlıkla bu hoparlör kabloları kullanılabilir. Kontrol sinyalleri için, genelde 3 adet esnek güç damarlarının birleşmesiyle; başarılı DMX hoparlör kabloları da ses sistemlerine entegre edilecek şekilde üretilmektedir.


Hoparlör Kablosu Fiyatları

Hoparlör kablosu üretimi, kullanılan kaliteli malzemeye ve kullanılacak ses sisteminin ihtiyacına göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden de Hoparlör kablosu fiyatları, sürekli olarak farklı değerlere sahip olacaktır. Önemli olan en ucuz ve en az maliyete sahip olan hoparlör kablosu satın almak değil, en iyi ses kalitesinin oluşmasına yardımcı hoparlör kablosunu satın almaktır. 

Çerez Kullanımı