₺603,90 KDV Dahil
₺691,62 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 3 Taksit
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 3 Taksit
₺713,90 KDV Dahil
₺801,90 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 3 Taksit
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 3 Taksit
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 3 Taksit
₺1.098,90 KDV Dahil
₺1.263,90 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 3 Taksit
₺1.373,90 KDV Dahil
₺1.538,90 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 3 Taksit
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 3 Taksit
₺735,90 KDV Dahil
₺823,62 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 3 Taksit
₺2.079,00 KDV Dahil
₺2.364,72 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 3 Taksit
₺474,93 KDV Dahil
₺518,37 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Vade Farksız 3 Taksit
₺474,93 KDV Dahil
₺518,37 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Vade Farksız 3 Taksit
%8 İndirim
%8İndirim
Vade Farksız 3 Taksit
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Vade Farksız 3 Taksit
Çok Satan

Hoparlör Sehpası Ayağı


Hoparlör ayağı başta olmak üzere ses sistemlerimizde kullanıldığı alan ve amaçlarından detaylı olarak söz edeceğim bu yazımda öncelikle konu ile alakalı genel bilgiler vermek istiyorum. Öncelikle konuyu kapsamlı bir şekilde kaleme almadan önce, konuya daha verimli bir şekilde hâkim olabilmek için ses sistemleri hakkında genel bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Bu sayede ürünlerin nerede ve ne biçimde neye göre seçildiği hakkında bilgiye ve fikre sahip olacaksınız. Hadi gelin asıl konumuz olan hoparlör hakkında hem bilgilerimi tazeleyelim hem de çeşitleri hakkında bilgi edinelim. Öncelikle hoparlör ses sistemlerinde sesin yayınlandığı noktada devreye giren ve genellikle sesin elektronik ses cihazlarında yol kat ederken kitlelere ulaşmadan önce uğradığı son noktadır. Ses sistemlerimizde ses birçok ekipmanın birbiri arasında muhteşem uyumu sayesinde oldukça hızlı bir şekilde yol alır. Öncelikle mevcut kaynaktan mikrofon ve ses kartı aracılığı ile alınan sesler akıllı cihazlar başta olmak üzere amfi ve mikser aracılığı ile diğer ses ve efekt verileri ile bir vücut haline getirilir. Sonrasında ise genellikle amfi aracılığı ile aktif ve pasif türde olan ses yayınlamamıza imkân tanıyan hoparlör sınıflarına aktarılır. Hoparlör modellerimiz ise sistem içerisinde denk geldiği özellik ve güç kapasitesi oranında sesi yayınlamaktadır. Ayrıca tüm elektronik ses ekipmanları için özel olarak üretilen, stant, sehpa ve benzeri ek yardımcı ekipman bulunmaktadır. İşte tamda bu noktada hoparlör türleri ve çeşitleri ortaya çıkmaktadır. Tür ve çeşitlerinden söz etmemin en önemli sebebi hoparlör sınıflarına göre özelleşen ve uyum içerisinde kullanılabilmesi için geliştirilen hoparlör ayağı modelleri bulunur.


Hoparlör ayağı hakkında detaylara geçmeden önce kısaca günümüzde sıklıkla karşımıza çıkabilen hoparlör türlerinden bahsetmek istiyorum. Günümüzde genellikle tercih edilen hoparlör ayağı olarak geçen modeller kabin hoparlörleri için özellikle kullanılmaktadır. Çünkü gereken daha verimli açı ve pozisyonda konumlandırmak için bu eşsiz ürünler sıklıkla kullanılır. Bu konu hakkında daha kapsamlı ve detaylı bilgilere geçmeden önce hoparlör türlerinden bahsetmek istiyorum. Günümüzde karşımıza çıkabilecek en yaygın hoparlör türleri ise, başta kabin hoparlör modelleri olmak üzere, sütun, duvar, tavan ve horn hoparlör modelleridir. Bahsetmiş olduğum tüm bu modeller kullanıldığı alan ve amaç doğrultusunda ek ekipmanlara ve daha çok hoparlör standı ürünlerine ihtiyaç duyar. Nasıl mı?


Örneğin bir sahnenin ses sistemlerini oluşturur iken mevcut oldukça ağır ve kaba olan kabin hoparlör modellerini, dinleyici kitlenin bulunduğu alanlara doğru en verimli şekilde konumlandırmak için hoparlör ayağı sıklıkla kullanılır. Hem sahnede bu ekipmanlar sayesinde belirli yüksekliğe sahip olabilen hoparlör modellerinden çıkan ses dalgalarının yayılma eğilimi ve açısı artacak hem de ürünler güvenle istenilen noktalarda konumlandırılacaktır. Yani bu ürünlerin özelliklerinden söz etmek gerekirse eğer, hoparlör ayağı modelleri ürünü en doğru açı ve pozisyonda konumlandırmak kadar, korumak ve sergilemek amacı ile de kullanılır. Çünkü adı üzerinde hoparlör ayağı dediğimiz ürünlerin diğer bir ifade biçimi ise hoparlör standı ve hoparlör sehpası olarak geçmektedir.

 

Hoparlör Sehpası

 

Hoparlör Kullanımında önemli ekipmanlardan biri de hoparlör sehpasıdır. Hoparlörler sehpa yardımı ile sabitlenir ve kullanımı sağlanır. Bir çok mekanda ya da müzik uygulamasında hoparlör sehpası kullanımı sayesinde hoparlörün daha iyi konumlandırıldığını ve dinleyiciye yönelik bir duruş sunulabildiğini söyleyebiliriz. Bir örnek ile açıklayacak olur isek; açık bir alandasınız ve dinleyiciler ile aranızda yükselik farkı yok. Bu tip durumlarda hoparlör sehpası sayesinde hoparlörü daha yukarıya taşıyıp dinleyenlerin sesleri daha net duymasını sağlayabilirsiniz.


Sürekli olarak karşımıza çıkan önemli ve bilinmesi gereken hoparlör standı modelinden detaylı bir şekilde bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere konferans salonları, özel alanlar, camiler, okullar, mağaza ve benzeri yerlerde sıklıkla duvar hoparlör modelleri kullanılır. İşte bu modelleri yere bırakmak yerine ulaşılmayacak ve sesi alana en iyi şekilde aktarabilecek noktalara ürünler sabitlenir. İşte bu sabitlenme işlemini ise hoparlör standı adı verilen ayarlanabilen aksam ve kısımları bulunan eşsiz ürünler yapmaktadır. Hoparlör modelleriniz ile tek vücut gibi bütünleşerek güvenle kullanabileceğiniz oldukça kullanışlı ürünlerdir. Ayrıca bu ürünler alanlarında geliştirilmiş ve eklem sayıları güvenle artmıştır. Bu sayede duvar hoparlör modelleri istenilen alanlarda duvarlara konumlandırılmaktadır. Ayrıntılı bir şekilde söz ettiğim hoparlör ayağı konusunu, hoparlör türleri odağında açıklamaya çalıştım şimdi ise genel olarak bilgilere sahip olduğumuz hoparlör sehpası modellerini satın alırken dikkat etmemiz gerekenlere birlikte göz atalım

Hoparlör Standı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Hoparlör standı satın alırken oldukça dayanıklı ve sağlam olmasına özellikle dikkat ediniz. İçinizde şüphe uyandıran ürünleri sakın kullanmayın, çünkü bu ürünler sayesinde belirli yüksekliklere sahip bir şekilde konumlandırılan hoparlör modellerini riske atabilirsiniz. Elektronik ses ekipmanları da olduğu için herhangi bir darbe ve benzeri istenmeyen durumda ürünleriniz ciddi zararlar görebilir, hatta kullanılmaz hale gelebilir. Bu yüzden öncelikle bu ürünleri satın alırken mevcut hoparlör modelinize uyumlu taşıma kapasitesine sahip olmasına dikkat ediniz. 


Sonrasında ise sahne yapınıza en uygun olan ölçülere sahip olan hoparlör ayağı modellerini tercih etmelisiniz. Bu sayede hem aktarılan sesler alana daha verimli bir şekilde yayılabilir hem de ürünler ayak üzerinde yer aldığı için size ve ekipmanlarınıza kullanışlı alanlar yaratacaktır. Bu konuda sizler için, direkt olarak kullanıcılarından bilgiler almaya çalıştım ve edindiğim bilgiler ışığında sizlere tavsiyeler vermek istiyorum. Öncelikle piyasada satılan hoparlör ayağı ürünlerinin yerle teması sağlayan ayak ölçü ve yapılarına dikkat etmelisiniz. Ayrıca mevcut ürünlerin türüne göre uyumlu hoparlör masası modellerini tercih etmelisiniz. Örneğin duvarda kullanacak iseniz, duvarın köşe veya düz yüzey olmak üzere kullanışlı bir şekilde tercih edilecek stant modelleri olmasına dikkat ediniz. Sonrasında ise mevcut hoparlörünüze bir tık daha yüksek yük kapasitesine sahip ürünleri değerlendirmeli ve en önemlisi ise uzunluk ayarının kademeli ve ihtiyaç duyulan kilit sistemlerinin bulunmasına özen gösteriniz. Mevcut kilit sistemleri ve kademeler sayesinde ihtiyaca uygun yüksekliklerde güvenle ürünlerinizi konumlandırabilirsiniz.


Son olarak ise hoparlör sehpası modellerinin ses sistemleriniz başta olmak üzere alan ve sahnelere uyum içerisinde olması gerekir. Yani performans esnasında dikkat dağınıklığına yol açabilecek hoparlör sehpası modelleri dinleyici kitlenin icralara olan adaptasyonunu engellemektedir. 

 

Hoparlör Sehpası Hakkında Soru ve Cevaplar


Hoparlör ayağının, stant ve sehpalardan farkı var mıdır?
Öncelikle aslında ayak kelimesi söz konusu olduğu takdirde, genellikle sahne ve benzeri alanlarda kullanılan kabin hoparlör modelleri için özelleşen ve kullanılan hoparlör ek ekipmanları akla gelmektedir. Fakat günümüzde gerek tedarik noktaları gerekse de kullanıcı kitle hoparlör ayağı, standı ve sehpası kelimelerini aynı amaç ile kullanabilmektedir.


Hangi tür hoparlör standı satın almalıyım?
Bu tamamen ses sistemleriniz, yani mevcut hoparlör türü ve kullanım alanınıza göre değişebilir. Yani sahne ve benzeri alanlarda kabin hoparlör için ise özel olarak geliştirilen yüksek yük kapasitelerine sahip hoparlör ayağı modellerini satın almalısınız. Duvar tipi hoparlör standı ve sehpası için ise yük kapasitesinin yanı sıra açı ve pozisyon ayarının daha verimli olmasına da dikkat etmelisiniz. Yani kullanım alan ve amaçlarınızı mevcut ürünlerinizin yapısı ile değerlendirip uyumlu olan ayak, stant ve sehpa modelleri satın almalısınız.


Satın aldığım hoparlör ayağı ne zaman elime geçer?
Hoparlör standı ve sehpası modelleri güvenle paketlenerek ödeme işlemi tamamlandıktan itibaren 1 iş günü içerisinde kargoya verilmekte ve normal şartlar altında devamında yer alan 2 iş günü içerisinde sizlere ulaşmaktadır. Ayrıca hoparlör ayağının size ulaşma zamanına direkt olarak yoğunluk ve bize olan mesafeniz etki etmektedir.

 


Hoparlör ayağının ödeme yöntemleri nelerdir?
Hoparlör ek ekipmanlarını satın alırken taksit imkanlarından yararlanmak için sitemiz üzerinde yer alan 3d güvenlikli kredi kartı seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca mevcut tutarları belirttiğimiz banka hesaplarına, bankalarınız aracılığı ile havale ve eft yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.