Aux Ses Kablosu

Kuran veya ilahi başlı başına bir terapi yöntem olabilir, mesela; canınız sıkıldığında veya depresyona girdiğinizde, kendinizi yalnız hissettiğinizde, mutsuz olduğunuzda yada mutlu olduğunuzda istediğiniz zaman dinleyebilir ve bunlardan manevi olarak çok büyük haz alabilirsiniz. Sokakta yürürken, uçakta giderken, trende, araba da ya da kısacası her yerde dinleyebilirsiniz. Tabi ses olarak da en güzel bir şekilde ve kaliteli olarak dinlemeniz aldığınız hazzı en üst seviyeye çıkaracaktır. Peki dinlediğiniz kuranı olsun ilahileri olsun bizlere en iyi şekilde duymamızı sağlayan parçaya AUX kablosu yada 3.5mm ses jack da denir.  Bu arada en iyi hoparlörlerin ve en iyi kulaklıklarında aynı keza AUX kabloları ve girişleri bulunmaktadır. 
Aux bağlantı noktası ses hoparlörleri ve dijital müzik çalarlar gibi ses kaynakları için kullanılmaktadır. Sesin başka bir noktaya aktif olarak aktarılmasını işlevini görmektedir. Adı yardımcı port veya jack olarak da bilinmektedir. Aux girişi araba da kamyonlarda kullanılırken her hangi bir mp3 den arabaya ses olarak aktarabilirsiniz. Kablolar bakıldığında  3.5mm streo ses kablosu olarak da anılmaktadır. Farklı ülkelerde ise 1/8 inç streo ses kablosu olarak da bilinmektedir. 


Aux Girişinin Faydaları Nelerdir?

Aux girişlerini cihazlara en büyük faydaları, temelinde ses cihazı olarak kullanılmalarıdır. Herhangi bir telefon, ipad olsun Aux kablosu yardımıyla ünitedeki Aux girişine bağlayabilir ve müziği aktarabilirsiniz. Aux kablo, o kadar kullanımı pratik ve güzeldir ki, telefonunuz şarja takmak kadar kolaydır. Aux kabloları herhangi bir vidalama işlemine gerek kalmadan kolayca kullanılabilir. Aux kablosu alırken dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi de çok kaliteli malzemeden üretilmiş olması ve içindeki kaliteli tellerin bakır olması önemlidir. 


Aux Kablosu Özellikleri

Hiç bir yere dolanmayan dayanıklı kablolar kullanıcılara keyifli kullanım sağlar. Tablet, kulaklıklar, akıllı telefonlar, hi-fi ve mp3 çalar gibi ses cihazları ile uyumludur. Aux kablo içi saf bakır kablo yapısına sahip olması ses kalitesini yükseltecektir.
Çerez Kullanımı