Loading..
   < >

   Vakitmatik

   Cami vakitmatik satış sayfamızda cami duvar saati ve dijital imsakiye diye de bilinen ayarlaması ve güncellemesi oldukça kolay olan ev ve büro ortamlarında da kullanılabilen ezan okuyan saatler ve en ucuz vakitmatik modelleri bulunur. Uygun ödeme seçenekleri ile cami vakitmatikleri yonkamuzikmarket.com'da. Bir cami de olmazsa olmazlardan biri de dijital imsakiyelerdir bazı kullanıcılar buna vakitmatik te diyebilmektedir. Namaz saatlerini ve gerekli bilgileri gösteren bu vakitmatikler aynı zamanda ev ve büro tipi olarak da üretilmektedir. Bir çok kullanıcı kendi evine ya da ofisine de bu imsakiyelerden temin etmektedir. Cami ses sistemleri kategorisinde yer alan ve dijital sistem özellikleri ile teknolojinin konforunu sunan vakitmatik çeşitleri, uzaktan kumandalı olarak tasarlanıyor. Programlama ve kolay ayarlama özellikleri ile tüm cami ve ibadet merkezlerinde kullanılabilen vakitmatik çeşitleri, tüm vakitleri şehir ve ilçelere göre ayarlama özelliği sunar. Camiler için vakitmatik oldukça önemli bir cihazdır. Namaz saatlerini birebir verebilmesi ve ibadet için gelen kişilerin doğru yönlendirilmesini sağlayan vakitmatikler büyük ve küçük boy olmak üzere çeşitlenmektedir. Camiler için büyük boy vakitmatik tercih edilmesinin yanı sıra ev, büro ve benzeri alanlarda küçük boy vakitmatik tercih edilmektedir. 

   Dünya’nın herhangi bir noktasında, tarihin herhangi bir diliminde kullanılabilirlik sağlayan vakitmatikler, sabah- öğle- akşam ve yatsı namazlarını il ve ilçelere göre görüntüler.


   Vakitmatik Özellikleri Nelerdir?

   Diyanet İşleri Başkanlığı’na göre vakit sunan vakitmatikler, enlem ve boylam girebilme opsiyonları ile konuma göre vakit sunar. Cami saati olarak da nitelendirilen teknolojik ürünler, 81 ilin ve 900 üzerindeki ilçenin tam vakitlerine göre namaz saatlerini sunar.

   Platformlar, bulunulan ilin plaka kodu girilerek kullanılır. Saat ve tarih gösteren ve led ışıkları ile şık görünüm sunan vakitmatikler, ileri veya geri saat ayarlanabilir özelliktedir. Otomatik ayaralama opsiyonu sağlayan vakitmatikler, 5 Watt çalışma kombinasyonları ile enerji verimliliği sağlar.

   Güç gereksinimi ile cami ve ibadet alanlarında tercih edilen vakitmatikler, ortalama 220 Volt AC ile çalışma sunar. Üstelik pil destekleri ile kesintisiz çalışma opsiyonu sağlayan vakitmatik çeşitleri, herhangi elektrik kesintisi halinde bilgilerin kaybolmaması için kesintisiz çalışmaya devam eder.


   Vakitmatiklerin Teknik Özellikleri

   Estetik, şık ve konforlu şekilde tasarım edilen vakitmatikler, kolay montaj özellikleri sunar. Birinci sınıf hammaddeden tasarım edilen ve uzun ömürlü kullanım avantajı sağlayan vakitmatik çeşitleri, kullanım kılavuzları ile satışa sunuluyor.

   Birbirinden farklı batlarda, dijital tablo formatında imal edilen ürünler Diyanet takvimine uygun olarak tasarım ediliyor. Sabah namazları için duruş vakitlerini gösteren ve yeni saat uygulamalarıyla uyumlu olan dijital cami saatleri, ilçelere göre namaz saati ayarlama özellikleri sağlar.

   Isı derecesini gösteren tarih ve saati gösteren vakitmatikler, led ışık renklerinde seçenekli olarak imal ediliyor. Genellikle siyah renkte tasarım edilen ve elektrostatik boya ile renklendirilen dijital saatler, tekrar ayarlama gerektirmeden kullanım kolaylığı sağlar. Alüminyum panodan yapılan dijital cami saatleri, ebatlarına göre farklı seçeneklerde satışa sunuluyor.


   Vakitmatik Çeşitleri Nelerdir?

   Cami saatlerinde yürüyen yazı formu kullanılır. Sabit yazı veya akan yazı formatlarında kullanım özellikleri sunan vakitmatik modelleri, dodmatrixli sistemde imal ediliyor. 16 karakterli olarak imal edilen dijital cami saatleri, özel klavyeleri ile konforlu kullanım olanakları sağlar.

   8000 karakter sayısı ile teknolojik şıklık sunan dijital ürünler, genellikle 16 karakter görüntüleme formunda kullanım sağlar. Harf yükseklikleri 8- 10 cm arasında farklılık gösteren modeller, bilgisayar girişleri ile kullanım sağlar.

   SD kart girişleri ile opsiyonel kullanım olanakları sağlayan vakitmatikler, 5- 8 farklı hız ayarı seçeneklerinde dizayn ediliyor.


   Vakitmatikler Nasıl Kullanılır?

   Elektronik cihaz kategorisinde yer alan vakitmatik çeşitleri, klavye ile satışa sunulur. Cihazın klavyesinde istenilen yazılar girilerek kullanım sağlanır. Namaz saatlerinin direkt ve doğrudan kullanılabilmesi için şehir seçimleri veya ilçelere göre ayarlama özellikleri bulunur. İsteğe göre SD kart ile veya bilgisayar ile kullanım sağlanabilir.


   Vakitmatik Fiyatları

   En ucuz vakitmatik çeşitleri ve profesyonel ürün seçeneklerinin tamamını online menüden inceleyebilirsiniz. Boyutlarına göre farklı fiyat seçeneklerinde satışa sunulan vakitmatik çeşitleri, dijital sistem özelliklerine göre farklı seçkilerde sunuluyor.

   Otomatik ayarlama modülleri ile tüm camilerde kullanılabilen cami saatleri, iç mekan ve dış alanlarda kullanılabilir özelliktedir. Sabit yazı, akan yazı veya led ekran sistemlerine göre en ekonomik fiyatlarla satın alabilir ve Türkiye’nin her noktasına tek tıkla sipariş edebilirsiniz. İndirimli fiyatlar ekstra taksitli olarak sunuluyor.

   Çerez Kullanımı