Samson SR850 Referans Kulaklık Fiyatı ve İnceleme

Samson SR850 Referans Kulaklık Fiyatı ve İnceleme

Samson sr850

Samson müzik piyasasında önemli bir yere sahip olan firmalardan. Özellikle müzikte referans kulaklıklarının sahip olduğu değeri artıran firmalardan. Kaliteli sesleri refere ederek müziğin devamlılığını sağlayan aletler arasında. Samson sr850 modeli kayıt almak ve stüdyo referans kulaklığı olarak kullanmak konularında oldukça başarılı bir model. Samson sr850 fiyatına göre yüksek bir kaliteye sahip. Bu modelin fiyat performans modeli olduğunu belirtmekte fayda var. Samson sr850 kulaklık open design bir kulaklık. Samson sr850 kulaklık aynı zamanda çok iyi bir bas tepkisine sahiptir. Kullanıcıların en çok takdir ettiği kulaklıklar arasında yerini alan kulaklık fiyatıyla da ilgi çekmektedir. Muadillerine göre samson sr850 modeli daha kaliteli ses sunmaktadır. Ayrıca Samson sr850 modeli stüdyo kullanımlarında birebirdir.


Referans Kulaklık Nedir?

Referans kulaklık, sesi, kendi yorumunu katmaksızın ileten kulaklığa verilen addır. Yani kulaklığın sahip olduğu karakteristik özelliklerden uzak bir şekilde yansıtan kulaklıklara denmektedir. Tonal özellik barındırmayan düzenlemelerde önemli bir role sahiptir. Ses kaynağının devamlı olarak aynı tonda kalmasını sağlar. Bunu yaparken de herhangi bir yorumlama katmaz.


Open Design Kulaklık Nedir?

Türkçede açık kulaklık adıyla da anılmaktadır. Kulaklığın açık olması sayesinde dış ortam ile ses bağlantısı sağlanabilmektedir. Bu tip kulaklıklar özellikle tiz seslerde avantaj sağlamaktadır. Tiz sesler yüksek frekanslı ses bileşenlerinden oluşmaktadır. Yaşanan yansıma sayesinde gerçek ses dışında kulaklıktan gelen ses karışarak daha doğru bir yansıma sağlayabilmektedir. Bu durum tize yönelen sanatçılar için önemli bir durumdur. Özellikle içerisinde çığlık gibi tiz seslere ani çıkışlar içeren müziklerde sanatçının tercih ettiği kulaklıklar arasında yer almaktadır.


Kulaklık Ses Kayıtta Ne İşe Yarar?

Kulaklık sayesinde kendi sesini duyan sanatçı, sesin devamlılığını doğru bir şekilde sağlamasında önemli bir rol oynamaktadır. Dış seslerden izole bir şekilde sesini duyması detone olmasının önüne geçmektedir. Bu durum da bu alana yatırım yapılması gerekliliğini göz önüne sermektedir. Çünkü sanatçının detone olmamasının en önemli koşulu kendisini duyabilmesi olacaktır. Bunu da özellikle tiz seslerde açık kulaklık adıyla bilinen kulaklıklar kullanarak halletmek mümkün olacaktır.

 

Samson sr850 Teknik Özellikler

Cazip seçeneklerle sunulan Samson sr850 fiyatı, online alışveriş keyfi ve hızlı sipariş sistemiyle avantaj sağlıyor. Yüksek hassasiyet ve geniş frekans aralığı ile dinamik kulaklık çeşididir. 10Hz- 30 kHz frekans aralığı ve ideal empedans oranı ile yüksek kalite sağlar.

Yarı açık modeliyle ortam dinleme özelliği, stereo görüntüleme ve geniş sahne performansı sağlar. Kendinden ayarlanabilen kafa bandıyla, ergonomik ve ekstra rahat bir modelde dizayn edilmiştir. 1/8 ve ¼ inç özellikleriyle esnek ve rahat kullanım özellikleri sunar. Altın kaplama fiş ile farklı cihazlarda da rahatlıkla kullanabilme avantajı sağlar. 

Kesintisiz ve yüksek performanslı müzik yayınları için, en eğlenceli oyunlar için nitelikli referans kulaklık seçeneğidir. Dj kulaklık seçeneği, kayıt izleme, müzik dinleme veya kayıtları için en ideal kulaklık modelleri arasında yer alır.

Siyah renkte dizayn edilen Samson sr850 referans kulaklık, dinamik sürücü tipinde geliştirilmiştir. Sürücü çağı 50 mm ve yüksek empedans gücü sunar. Geniş frekans tepki seçkisiyle 10Hz- 10 KHz oranlarıyla müzik keyfini maksimumda sunar. 98 dB hassasiyet sağlayan kulaklık modelinin kablo uzunluğu 2,5 metredir.

Teknik özellikleri ayrıca şöyledir;

Bağlayıcı: 1/8 "(3.5mm) fiş, 1/8 ile" (3.5mm) için 1/4 "(6.3mm) adaptör

Ürün Ağırlığı: 290g/ 10.2 oz

Paket Boyutu: 24.5*21.5*13.5 cm/9.6*8.5 * 5.3in

Paket Ağırlığı: 535g/ 1.2lbs

Online sipariş sistemi ve güvenilir alışveriş portalıyla hızlı sipariş verebilirsiniz. Samson sr850 referans kulaklık müzik keyfinden stüdyo kayıtlarına, oyun keyfinden şahane ses iletimlerine dek muazzam performans sağlar.

Ürün fiyatı tek kulaklık paketini içerir. Ekstra ekipman veya donanımlar için Samson set seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Stüdyo kayıt mikrofonlarıyla set şeklinde satışa sunulan Samson sr850 kulaklık modeli, mikrofon ile ekstra kampanyalı fiyat seçeneği sunar. 

Etiketler: samson sr850, samson sr850 fiyatı, samson sr850 kulaklık, referans kulaklık, samson sr850 inceleme, samson sr850 yorum, sr850 kulaklık fiyat
Ağustos 06, 2018
Listeye dön
Çerez Kullanımı