Kamera Mikrofonu Fiyatları, Kablosuz Kamera Mikrofonları

Kamera Mikrofonu Fiyatları, Kablosuz Kamera Mikrofonları
Kamera Mikrofonu, Kamera Mikrofonu Fiyatları, Kablosuz Kamera Mikrofonu
Canlı video sohbetlerin yaygınlaşması Msn, Google Talk, Yahoo Im, Skype tarzında uygulamaların kullanılmaya başlanması ile beraber, bu tarz uygulamalardan faydalanabilmek amacı ile kamera mikrofonu kullanılması artık zaruri bir hale gelmiştir.


Mikrofon Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Çalışır?
Boyutları ve çeşitleri çok fazladır. Akustik olan titreşimleri elektriksel enerjiye çevirme yolu ile, ses kaynağından çıkmakta olan sesin daha yüksek duyulmasını sağlar ya da ses kaynağından almış olduğu titreşimleri kayıt edilebilmesi amacı ile, farklı bir ortama aktarır. Mikrofonlar temel anlamı ile birer çeviricidir.
Ses ile havada titreşmekte olan moleküller, mikrofon üzerinde bulunan diyaframda da titreşerek ufak elektron akışları yaratır. Yani ses dalgaları diyaframa çarparak, titreşir. Diyafram üzerinde oluşan bu mekanik titreşimler, transducer aracılığı ile elektrik sinyaline çevrilir. Transducer ve diyafram dış etkilerden muhafaza adı verilen, mekanik bir destek sayesinde korunur.


Mikrofonun Kurulumu Nasıl Yapılır?
Windows işletim sistemine ait olan tüm versiyonlar, bilgisayara takılan mikrofonları otomatik olarak tanıyıp, kullanılabilecek hale getirmek üzere tasarlanmıştır. Mikrofondan en iyi şekilde faydalanmak, mükemmel ses sonucu almak, geri plandaki gürültüleri yok edebilmek için, düzenleme yapılması gereklidir.
Mikrofonun kurulabilmesi için, bilgisayar üzerindeki mikrofon girişi bulunur. Kasa eski tip ise bu giriş kasanın arkasındadır ve çevresinde kırmızı ya da pembe bir halka bulunur. Yeni sistemlerde ise bu girişler, cihazın önünde veya yanındadır ve üzerinde küçük bir mikrofon simgesi yer alır. Mikrofon kablosunun çıkış kısmı, bilgisayarın girişine takılır, ses ve görüntü aynı anda alınacak ise girişlerden birincisi mikrofona diğeri hoparlöre monte edilir.


Windows Ayarları Nasıl Yapılır?
Başlat menüsünden Donatılar - Eğlence - Ses Denetimi sayfasına gelinir ve sessiz olarak işaretlenmiş olan tüm seçimler kaldırılır. Eğlence menüsü - Ses kaydedici - kayıt tuşuna basıp, konuştuktan sonra durdur tuşuna basılır. Kaydın sorunsuz çalışması durumunda işlem başarılıdır.


Yaka Mikrofonu Nasıl Yerleştirilir?
Kablosuz kamera mikrofonu genel olarak sunucu çekimlerinde ve röportajlarda kullanılır. Sunucu olan kişinin ellerini kullanarak, rahat hareket edebilmesi amacını taşır. Mikrofon yakaya bir maşa yardımı ile monte edilir ve konuşan kişinin ağzına doğru yönlendirilir. Gömleğe veya elbise yakasına takıldığında, kumaş ile temas etmesi durumunda, bu gürültü istem dışı olarak kayda alınır. Bu sebepten dolayı çok sıkı takılmalı ve başlık hiçbir yer ile temasta bulunmamalıdır.


Rüzgarın Kayıta Etkisi Nasıl Olur?
Yaka mikrofonu kullanıldığı sırada rüzgarın olması durumunda, mikrofonun çalışması engellenebilir. Rüzgarın mikrofona sürekli olarak basınç yapması, diyaframı tetikler ve diyafram başka seslere tepki veremeyerek, elektriksel sinyale çevirme işlemini uygulayamaz. Konuşmacı rüzgarı arkasına almalıdır, bu durumda vücudu rüzgara engel olur ve daha iyi oranda bir ses elde edilir. Rüzgarın yandan gelmesi durumunda, mikrofon üzerine bir rüzgar başlığı takılarak rüzgar engellenir. Rüzgarın tam cepheden gelmesi ve çok şiddetli olması durumunda, en kuvvetli olan rüzgar başlıkları kullanılır.


Condenser Mikrofonların Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir ?
Condenser mikrofonlarda, üst frekanslara ait olan tiz sesler ve üst harmoniye ait cevaplar mükemmeldir. Alt frekanslara ait olan bas cevapları da çok iyidir. Fiyatının çok yüksek olması dezavantaj oluşturmaktadır. Çalıştırılmaları için, dışarıdan pil gibi bir güç takviyesine ihtiyaç duyarlar. Fiziksel ağırlıkları yüksektir. Aynı marka ve modele sahip olan iki mikrofon, ısı ve nem koşulları dolayısı ile farklı tınılar çıkartabilir. Ucuz olan modellerde, tutarsız ve zayıf frekans cevapları olabilmektedir. Kamera mikrofonu fiyatları marka ve modellerine göre farklılık göstermektedir.
Etiketler: kamera mikrofonu, kamera mikrofonu fiyatları, kablosuz kamera mikrofonu, kamera el mikrofonu, kamera yaka mikrofonu
Ağustos 23, 2018
Listeye dön
Çerez Kullanımı