Kablosuz Mikrofon Fiyatları ve Tavsiye Edilen Kablosuz Mikrofonlar

Kablosuz Mikrofon Fiyatları ve Tavsiye Edilen Kablosuz Mikrofonlar
Kablosuz Mikrofon, Kablosuz Mikrofon Fiyatları, Kablosuz Mikrofon Tavsiye
Birçok müzik sever, kayıt yapmak için kendilerine çeşitli ekipmanlar edinir. Çünkü her zaman bir stüdyoda kayıt yapma imkanı bulamazlar. Kayıt için en temel gereksinimlerinden birisi de mikrofondur. Sesin, havada oluşturduğu dalgaları, elektriğe çeviren ve bunların dijital olarak kayıt ve saklanmasını sağlayan cihaza mikrofon denir. Mikrofon, içerdiği devre ve sinyal işleyicileriyle bu işlemi yapar.


Mikrofon Türleri
Mikrofonlar, çok çeşitli türlerde bulunurlar. Bazı mikrofon çeşitleri; dinamik mikrofon, şeritli mikrofon, condenser mikrofon, karbon mikrofon, kristal mikrofon, kablosuz mikrofon, manyetik mikrofon, telsiz mikrofondur. Tercih edilme nedenleri, kalite, ses kayı performansı ve fiyattır. Kablosuz mikrofon çok tercih edilen ve fiyat olarak da uygun bir ses kayıt ekipmanıdır. Kablolu mikrofonlara göre birkaç avantajı vardır. Bunlardan en önemlisi kablosuz oluşundan ötürü hareket kabiliyetinin fazla olmasıdır. Kablosuz mikrofon fiyatları alınacak mikrofonun genel özellikleri ve markasına göre değişiklik gösterebilir.


Kablosuz Telsiz Mikrofon Çeşitleri
Kablosuz mikrofonlar, verici çeşitlerine göre ikiye ayrılırlar. Bu verici çeşitlerinin, verici frekansları arasında fark vardır ve kapsama alanları değişir. VHF verici ile çalışan kablosuz mikrofonlar ve UHF vericiyle çalışan kablosuz mikrofonlar.
VHF yayın yapan kablosuz mikrofonlar dar mesafelerde kullanılmak içindir. Kısa mesafe ses iletimini yapabilen bu mikrofonlar 10 metreye kadar ses iletimi yapabilirler.
UHF yayın yapan kablosuz mikrofonlar ise, biraz daha uzun mesafelere yayın yapabilirler. Bu tip vericili mikrofonların yayın mesafesi 20 metre civarındadır. VHF mikrofonların fiyatları, UHF mikrofonlara göre biraz daha uygundur.
Daha uzun mesafelere yayınlar yapan başka mikrofon türleri de bulunur. Genel olarak kullanılan UHF ve VHF türlerindeki mikrofonlardır. Bunların sinyal alıcıları belirli mesafelere konulur ve daha uzak mesafelere, bunlar üzerinden iletim sağlanır.
Kablosuz mikrofonlar kullanım şekillerine göre de şöyle sınıflandırılırlar; el tipi set, yaka tip set kablosuz mikrofon, kafa tipi set, kürsü tipi kablosuz mikrofon seti, bireysel vericili kablosuz mikrofon set, bireysel alıcılı set ve kombine kablosuz mikrofon seti. Bu tiplerde kullanım imkanı sunan kablosuz mikrofonlar, her türlü ihtiyaca göre bulunabilir.


Mikrofon Parçaları
Genel olarak mikrofon üç parçadan oluşur. Kasa, diyafram ve çevirici parçaları mikrofon içeriğini oluşturur. Kasa, adından da anlaşılacağı üzere mikrofonun dış koruma kısmıdır. Diyafram ise mikrofonun içerisinde bulunur. Diyafram, ses dalgalarının çarptığı ve kayıt için dönüştürücüye iletildiği bölümdür. Mikrofon çeşitlerine göre içerisinde, farklı türlerde ve sayılarda diyaframlar bulunur. Diyafram sayısı, ses kayıt kalitesini belirler. Çift diyaframlı mikrofonlar en küçük sesi bile kaydetme özelliğine sahiptirler. Dönüştürücü ise, ses dalgalarının, elektronik sinyallere dönüştürüldüğü bölümdür. Dönüştürücü üzerine gelen dalgaları, sinyale çevirir ve kablolar vasıtasıyla ses kartı veya başka bir kayıt arabirimine gönderir. Kablosuz mikrofonda ise, verici vasıtasıyla sinyaller iletilir.


Kablosuz Mikrofon Fiyatları
Kablosuz mikrofon fiyatları, mikrofon özelliklerine göre değişir. Piyasada yer alan farklı markaların da fiyatları birbirine göre farklılık gösterir. Kablosuz mikrofon monitör seti, en pahalı kablosuz mikrofon setidir. Kablosuz mikrofonlar içerisinde en ucuz mikrofon ise günlük kullanım için olan mikrofonlardır. Her bütçeye uygun kablosuz mikrofon bulunmakla beraber, verilecek bütçe, alınacak ürünlere göre belirlenir.


Kablosuz Mikrofon Tavsiye
Kablosuz mikrofon tavsiye isteyen kullanıcılar, öncelikle ihtiyaç duydukları özellikleri belirlemelidir. Ev tipi kayıt için orta kalitede bir cihaz yeterli olacaktır. Çok yüksek verici mesafesine gerek duyulmadan kayıt yapılabilir. Ev içerisinde vhf verici, ses kaydı ve yayını için yeterli mesafeyi sağlar.
Etiketler: kablosuz mikrofon, kablosuz mikrofon tavsiye, kablosuz mikrofon fiyatları, en iyi kablosuz mikrofon, kablosuz mikrofon çeşitleri, kablosuz yaka mikrofon
Ağustos 23, 2018
Listeye dön
Çerez Kullanımı