Headset Mikrofon Fiyatları, Kafa Tipi Başlık Kulaklık Mikrofonlar

Headset Mikrofon Fiyatları, Kafa Tipi Başlık Kulaklık Mikrofonlar
Headset Mikrofon, Başlık Mikrofon, Kafa Mikrofonu
Canlı ses ve profesyonel yayıncıların kullandıkları headset mikrofonlar, iyi bir tercih yapıldığı zaman kullanıcılarına kaliteli ve yüksek performanslı bir ses deneyimi sağlayacaklardır. Standart kullanımlarda, bir uygulama için doğru kulaklığı seçmeniz, seçenekler arasındaki kalite farkına göre belirlenecektir. Uygun konektör, renk, kutupsal desen, armatür ve kapsül gibi seçeneklerin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu durumda doğru kulaklık mikrofon diye de bilinen headset mikrofon seçimini yapabilmeniz mümkün olabilecektir.


Klasik Headset Mikrofonlar
Büyük ölçekte çalışmalar yapan stüdyolarda, canlı gösterimlerde kullanılabilen çok yönlü headset mikrofonları kullanıcılara rahat bir kullanım imkanı tanıyor. Ancak en çok tercih edilen headset mikrofon modellerinin klasik tasarımlı oldukları görülüyor. Klasik tasarımlar iyi bir ses kalitesine sahip olmanın yanı sıra, düşük profilleriyle en zorlu sahne koşullarında bile hareket imkanını maksimum seviyeye çıkarabiliyorlar. Tek kulak veya çift kulak olarak kullanma imkanı tanımaları da, klasik bir tasarıma sahip olan headset mikrofonları tercih etmenizde bir avantaj olarak karşınıza çıkabilir. Çoklu konfigürasyonlar ve bom uzunluğu gibi özellikler seçtiğiniz klasik modele göre kulaklıkta yer alabilir. Ancak profesyonel kullanım için uygun değillerdir ve denge için kalın armatürlere sahip olurlar.


Omni Headset Mikrofonlar
Headset mikrofonlar genellikle iki tipte kutup modeline sahip olurlar. Bunlar kardioid ve omni adını alırlar. Bu iki farklı özellik, seçilen mikrofonun kullanıldığı alana göre değişkenlik gösterecektir. Örneğin omni headset mikrofonlar son derece net bir ses iletilmesini sağlayacaktır, sesin tınısı ise doğal ve etkileyici olacaktır. Kardioid mikrofonlara göre, omni mikrofonlarda ses daha yalın ve düz bir şekilde elde edilir. Röportaj veya benzeri bir durumda omni mikrofonların iki sesi birden yakalayabilme özellikleri bulunur, bu nedenle kayıt ve yayın için ideal bir seçim olacaktır.
Omni başlık mikrofon modellerinde en büyük dezavantaj, kutup deseninin sahne kullanımlarına uygun olmamasıdır. Bu nedenle omni headset mikrofonlar sahne performanslarında tercih edilmezler. Canlı performanslarda, çok yönlü headset mikrofonlar daha net sonuçlar sağlarlar.


Klasik Kapsül
Kapsül, yani mikrofon kafaları iki tip olarak dizayn edilirler. Biri düz mikrofon kapsülü, diğeri de klasik kapsül olarak karşınıza çıkacaktır. Benzerlikler bulunduğu kadar, farklılıklar daha ağır basar. Bu nedenle iki tasarımdan kullanıcının kendisine uygun olanı seçmesi gerekiyor.
Klasik kapsül tasarımları belirli headset mikrofonlarda yer alır ve birçok platform için kullanım alanı sunar. Bu kapsül tipi, genellikle müzikal performanslarda tercih edilir. Müzikal performanslarda yoğun bir ses dağılımı gerçekleşir ve klasik kapsül bu ses dağılımının kesilmesine imkan tanır. Bunu 13 kHz'lik tepe noktasıyla gerçekleştirir. Müzikal performansların yanı sıra, sunumlar, oturumlar gibi kullanım alanları mevcuttur. Klasik kapsüllerde çıkarılabilen bir mikrofon ızgarasına yer verilir. Bu çıkarılabilen parça sayesinde nem, sahne makyajı gibi dış etkenlerden mikrofon korunmuş olur.


Düz Kapsül
Düz kapsül, klasik kapsüle göre daha az tercih ediliyor. Düşük bir profile sahiptirler, bu nedenle kullanıcının kafa mikrofonu kullandığı dışarıdan bakıldığında fark edilmeyecektir. Düz kapsüller nötrdür ve bu nedenle müzik uygulamalarında popülerlik yakalayamamışlardır. Fakat yayınlar, sunumlar ve kameramanların kullanımları için uygun olarak görülürler.


Headset Mikrofon Konfigürasyonları
Çoğu kullanımda farklı headset mikrofonlara yer verilir, bu nedenle konfigürasyon uyumluluğu bulunmalıdır. Çift kulaklıklı model, tek kulaklıklı model, aktif yapımlar veya daha fazla kararlılık için konfigürasyonların değiştirilebilir olması önemlidir. Klasik modellerin bazılarında değiştirilebilir konfigürasyon özelliğine yer verilmez. Çoklu kullanımlarda değiştirilebilir konfigürasyonlar kullanmak, ses sistemleriyle headset mikrofonun mükemmel bir uyumda çalışmasını sağlayacaktır.
Etiketler: headset mikrofon, headset mikrofon fiyatları, başlık mikrofon, kafa mikrofon, kulaklık mikrofon, kablosuz kulaklık mikrofon
Ağustos 25, 2018
Listeye dön
Çerez Kullanımı