BM 800 Mikrofon Fiyatı ve İnceleme

BM 800 Mikrofon Fiyatı ve İnceleme
BM 800, BM 800 Mikrofon, BM 800 Fiyat
Evinizde kayıt yapmak eskisinden çok daha kolay ve ekonomik bir hale geldi. BM 800 iyi bir kondenser mikrofonu için uygun fiyata sahip olan bir mikrofon olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. BM-800 emsali olan dinamik mikrofonlardan daha küçük boyutlara sahip olmasına rağmen daha fazla ayrıntıya sahip ve oda ambiyansı yakalayabiliyor. Bunu göz önüne alarak BM 800 akustik enstrümanların, podcast'leri ve vokal performansları kaydetmek için iyi bir seçim olacaktır. Profesyonel bir iş için arıyorsanız belki işinizi tamamen görmez ama ortalama bir iş için kesinlikle yeterlidir.


BM 800 Yapısı
Sahip olduğu düşük bütçeye karşın oldukça iyi bir yapıya sahiptir. Diyafram ve iç bileşenleri koruma altına almak için çinko alaşım içeren bir gövdeye ve altın kaplamalı olan çelik hasır ağa sahip olarak tasarlanmıştır. Ciddi bir zarar görmediği sürece aşınma ve yıpranmaya uzun zaman dayanacaktır. Mikrofonu gönderirken yanında darbeye dayanıklı montaj parçası da gönderilir. Bunun sebebi mikrofonun güvenli ve istenmeyen tıkanıklığını en aza indirmek amaçlanıyor.


BM 800 Özellikleri
Ayrıca BM 800 mikrofon kullanılırken istediğiniz ses kaynağına bakan BM-800 işaretli tarafını tutmalısınız. BM-800 tek yönlü bir kondenser olduğu için mutlaka ses kaynağına belirtilen yön tutulmalıdır. Başka bir önemli özelliği ise, BM 800 mikrofonun rüzgardan ve gürültüden korunması için ekstra olarak sunulan köpük kapağı bulunur. Köpük kapağı çıkarılabilir özellikte tasarlanmıştır. Çoğu üretici bu özelliği mikrofonlarına koymadığı için BM-800 rakiplerinin, bu konuda bir adım önüne geçiyor.
Bu mikrofonun Phantom Powered mikrofon olduğunu da unutmamak gerekir. İsteğe göre pillerle çalışan bir model ya da phantom destekli bir model elde etme şansınız oluyor. Özelliklerinde farklılık meydana geldiği için alışveriş sırasında teknik özelliklerine dikkat etmeniz gerekiyor.


Ses Kalitesi
Kondenser mikrofonların tercih edilmesinin sebebi geniş bir dinamik ağa ve net ayrıntıları yakalayabilen geniş frekans yanıtıma sahip olmalarıdır. Bunun sebebi kısmen de olsa kondenser mikrofonların hayali güce sahip olmasıdır. 48 volt ile güçlendirilmiş mikrofonlar birçok pasif mikrofondan çok daha güçlüdür. Bu yüzden 48v gücüne sahip bir mikrofon, 9v pil, birçok AA pil veya bir 5v USB şarj cihazıyla çalışan diğer mikrofonlardan daha güçlü olacaktır.


BM 800 En İyi Performans Nasıl Elde Edilir?
BM 800 aynı zamanda 3,5 mm'lik bir stereo kabloya da bir XLR ile beraber alınması gerekir. Bu en iyi performansı elde etmek adına gereklidir. Böylece ses arabiriminiz, bilgisayarınızın ya da mikserin mikrofon bağlantısının 3,5 mm bağlantı üzerinden yeterli güç sağladığından emin olmalısınız. Dizüstü ya da sabit bilgisayarlarda bu mikrofon kullanılırken bazı kullanıcılar düşük hacimden şikayet edebiliyor. Bunun sebebi yetersiz güçtür ve 14v gibi düşük fan gücüne sahip kablo ile bilgisayara bağlandığında problem ortadan kalkıyor.


BM 800 İhtiyacı Karşılar mı?
Bu mikrofon iyi bir kondenser mikrofon olarak üretilmiştir. En yüksek kondenser mikrofon değildir ancak ortalamanın üzerinde olduğu söylenebilir. Batarya ile çalışan versiyonu da bulunan mikrofon her bütçeye uygundur. Renk seçenekleri de bulunan BM 800 profesyonel bir mikrofon aramayanları tatmin edecektir.


BM 800 Fiyatı
BM 800 mikrofon fiyat bakımından uygun kondenser mikrofonlar arasında yer alır. Her bütçeye hitap edebilen iyi bir mikrofondur. İnternet üzerinden satışları birçok site tarafından yapılmaktadır. Alıcılar bütçelerine uygun olan fiyat aralığını bu şekilde belirleyip kıyaslama yapabilirler. Böylece Türkiye’de BM 800 fiyat için ortalama değeri ₺190,00 civarında olduğunu söylemek mümkün oluyor.
Etiketler: bm 800, bm 800 mikrofon, bm 800 mikrofon fiyat, bm 800 özellikleri, bm 800 yorum, bm 800 en ucuz, bm 800 satın al, bm 800 ses kartı, bm 800 test
Ağustos 23, 2018
Listeye dön
Çerez Kullanımı