8 Ohm Hoparlör Fiyatları ve Özellikleri

8-ohm-hoparlor
8 Ohm Hoparlör nedir?
1924 senesinde üretimine başlanılmış olan duvar tipi 8 ohm hoparlörler bugüne kadar en çok kullanılmış ve en çok satın alınmış hoparlör çeşitleri arasındadır. Elektrostatik, magnetostatik, elektromanyetik ve elektrostatik olmak üzere 4 çeşitten oluşur ve bu çeşitlere göre kullanım alanları sınırlandırılır. Camilerde ve kafelerde sıkça kullanılmasının yanında IP68 (su geçirmez) sertifikalı olmalarından dolayı gemilerdeki güverte sistemlerinde kullanılmalarıyla da bilinirler.


Neden 8 Ohm?
Empedansları 4 ila 16 ohm arasında değişmektedir. Empedans değeri ses sistemlerinde kullanılacağı alanı belirler, mesela 8 ohm’dan düşük empedans değerine sahip duvar hoparlörleri akımın az olduğu yerlerde (otomotiv sanayii vb.) kullanılır. 8 ohm’dan yüksek empedans değerine sahip olanlar ise daha çok akımın geçtiği ve hoparlörlerin yükünün hafifletilmesine ihtiyaç duyulan yani endüstriyel alanlar gibi yerlerde yaygınca kullanılır. 8 ohm empedans değerine sahip olanlar ise kafe, konferans salonu, cami, yurt, hipermarket, süpermarket gibi alanlarda kullanılır.


8 Ohm Duvar Tipi Hoparlör Özellikleri ve Fiyatları
En yaygın olarak kullanılan 8 ohm empedansa sahip olan duvar hoparlörlerinde birçok marka öne çıkmaktadır. Bunlardan bazıları König, Denox, Eagletech, Universal, Bots vb. markalardır. Geniş bir ürün ve fiyat yelpazesine sahip 8 ohm hoparlör kategorisinde hoparlörler fiyat bazında 128.25 TL ila 421.80 TL arasında değişkenlik göstermekte; güç çıkışları ise taban değer olarak 35, tavan değer olarak 250 Watt’ı işaret etmektedir. 
Etiketler: 8 ohm hoparlör, 8 ohm hoparlör fiyatları, 8 ohm hoparlör özellikleri
Temmuz 10, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı