4 Ohm Hoparlör Fiyatları ve Özellikleri

4-ohm-hoparlor

4 Ohm Hoparlör Nedir?

Günümüzde en yaygın kullanılan ve en fazla satış rakamlarına ulaşan hoparlör türü Duvar Tipi Hoparlörler üretime 1924 senesinde başlamıştır. Çeşit olarak elektrostatik, elektromanyetik ve magnetostatik olmak üzere kategorilere sahiptirler. Kategoriler kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterebilir ve sınırlandırılabilir. 4 ohm hoparlör su geçirmez özellikleri sayesinde gemilerde kullanılmasının yanı sıra, camilerde ve kafelerde de kullanılabilinmektedir. 


Neden 4 Ohm?
4 ila 16 ohm arasında empedansları değişen duvar tipi hoparlörler bu empedanslara göre kullanım alanlarını belirlerler. Mesela 4 ohm empedans değerine sahip duvar tipi hoparlörler ev içi sistemlerde ve otomotiv sanayiide kullanılırken, 8 ohm ve üzeri empedansa sahip duvar tipi hoparlörler geniş ve endüstriyel alanlarda kullanılır.

4 Ohm Hoparlör Fiyat ve Özellikleri
Genellikle otomotivlerin ses sistemlerinde ve ev içi ses sistemlerinde kullanılan 4 ohm empedanslı hoparlörler istenilen müzik kalitesine göre 3 watt ila 500 watt arasında güç çıkışına ve 5 TL ila 10.850 TL arasında her kullanıcıya, her isteğe ve her bütçeye hitap edecek bir fiyat yelpazesine sahiptirler. Siyah, beyaz, pvc, plastik ve abs materyallerden üretilmiş seçenekleri mevcuttur. 
Etiketler: 4 ohm hoparlör, 4 ohm hoparlör fiyatları, 4 ohm hoparlör özellikleri
Temmuz 10, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı