3 Yollu Hoparlör Fiyatları ve Özellikleri

3 Yollu Hoparlör Fiyatları ve Özellikleri
3 Yollu Hoparlör
Elektrik sinyallerini ses sinyallerine çeviren hoparlörler; 2, 3, 4 yollu gibi çeşitli varyasyonlara sahiptirler. Kulaklarımız 20 Hz ile 20000 Hz aralığındaki ses frekanslarını işitebilseler de bu değerler tavan olarak bazı kaynaklarda 16.000 Hz olarak geçmektedir. İnsan yaşı ilerledikçe bütün organlar gibi kulak da işlevini kısmen kaybedebilmektedir. 3 yollu Hoparlörlerin bir görevleri de bu frekans aralığını insanlara en iyi biçimde yansıtmaktır ama tek başına bir çıplak hoparlör bunu gerçekleştiremez. Bunun için bas, mid ve tiz olmak üzere yardımcı etkenleri olan yollara ihtiyaç duyulmaktadır. İşte biz de bu 3 yolu da bünyesinde tek başına bulunduran 3 yollu hoparlör çeşitlerini inceleyecek ve kullanıcıların sorularına cevap olmaya çalışacağız.

3 Yollu Hoparlör Çeşitleri
Çeşitli varyasyonlara sahip hoparlörlerin en gözde çeşidi olan 3 yollu hoparlörler 3 bölgeden oluşur. Bunlar tiz, bas ve mid kağıtlarıdır. Tiz kağıdı 2.700 Hz ila 20.000 Hz arasındaki ses frekanslarını karşılarken, bas kağıdı 20 Hz ila 3.200 Hz arasındaki ses frekanslarını karşılamaktadır ama bu iki hoparlörler frekansları çakışarak müzik sesinin önüne geçtiğinde kullanıcıda bir rahatsızlık oluşturabilmektedirler. İşte tam bu noktada da mid kağıdı devreye girer ve çakışan frekansları içerisinde süzerek full range deneyimini kullanıcılarına sunabilmektedirler. 

3 Yollu Hoparlör Fiyatları ve Özellikleri
3 yollu hoparlör fiyatları yerli ve milli üretim Servo markası güvencesiyle 3.326 TL ila 6.237 TL arasında değişken bir yelpazeye sahiptir. Taban güç çıkışı 400 Watt olan üç yollu hoparlörlerin taban güç çıkışı değerleri 800 Watt olarak satışa sunulmaktadır.  Üretim çeşitliliği ve kullanılan materyaller konusunda ise; kontra kasa-siyah kumaş, kontra kasa-siyah boya, sunta kasa- siyah kumaş olmak üzere 3 şekilde tasarlanırlar.
Etiketler: 3 yollu hoparlör, 3 yollu hoparlör fiyatları, 3 yollu hoparlör nedir,
Temmuz 10, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı