Benzer Ürünler

Yamaha P-255 Taşınabilir Piyano

4,00
Marka : Yamaha
İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺12.616,42(KDV Dahil)
İndirimli : ₺9.780,08(KDV Dahil)
Tahmini Teslim Süresi : 1 Gün
₺1.203,49 'den başlayan taksitlerle
Üyelikte %3 İndirim

 

 

 

Yamaha P-255 Taşınabilir Piyano

 

Yamaha P-255, Yamaha teknolojisi ile üretilen klavye dokunma duyarlı tuşlar ve etkileyici dinamik kontrol sağlar. Taşınabilir özelliği ile istenilen her yerde ve ortamda çalınabilir. En ucuz yamaha P-255 fiyatı ve yamaha P-255 özellikleri yonkamuzikmarket.com'da

 

 

Özellikler

En İyi Taşınabilir Dijital Piyano

 

P-255 modern dijital piyano hem ciddi egzersiz hem de canlı performansa uygun bir enstrüman arayan tüm müzisyenlere hitap eder. Taşınabilir tasarımı sayesinde arzu ettiğiniz her yerde ve ortamda çalınabilir.

Tecrübeli piyanistleri bile tatmin edecek piyano kalitesi

Tecrübeli piyanistleri bile tatmin edecek piyano kalitesi

 

İnce, taşınabilir tasarımına rağmen P-255 performansla ilgili her türlü yeteneğe sahiptir. Klavye, piyano sesleri ve ses güçlendirmesi açısından bu P-serisindeki en iyi dijital piyanodur. İster piyano ustası isterse piyanoyla yeni tanışan biri olun, bu enstrümanı çalmayı çok seveceksiniz.

Sentetik fildişi tuş kaplamaları saatlerce rahat şekilde çalabilmenizi sağlar


 

Bas tuşlarının dokunulduğunda daha ağır, tiz olanlarının ise daha hafif olması P-255’i GH klavyeye sahip gerçek bir konser piyanosu hissi verir. Daha da fazlası, beyaz tuşlarda mükemmel nem alma özelliğine sahip sentetik fildişi tuş kaplaması bulunması uzun süre çalsanız bile parmaklarınızın kaymayacağı anlamına gelir. Tuş kaplamaları ayrıca hızlı parmak hareketleri için de idealdir böylece her türlü müziği güvenle çalabilirsiniz.


P-255 klavye ayrıca dört farklı hassasiyet seviyesine göre ayarlanabilir. Örneğin Hanon egzersizlerini çalışmak için klavyenizin konfigürasyonunu daha güçlü bir tuşe gerektirecek şekilde yapabilirsiniz; alternatif olarak hafifçe dokunularak çalındığında bile daha yüksek ses çıkarmak üzere ayarlayabilirsiniz. Bu seçim tamamen size kalmış.

256 notalık maksimum polifoni – dijital piyano dünyasında eşsiz

P-255 en üst sınıf 256 notalık maksimum polifoni sunan P-serisindeki ilk modeldir. Bu iyileştirme sayesinde notaların tuşlara basıldığında ve sustain (uzatma) yapıldığında çok daha güzel çıktığını görürsünüz. Ve artık çok fazla notalı ve karmaşık pedal kullanımı içeren hareketli bir parça çalarken seslerin kesilmesinden endişe etmenize gerek yok. Bu da, P255’i çalmayı konser piyanosu çalmak gibi yapan bir başka özelliktir.

Etkileyici piyano sesleri konser piyanosu çalma duygusunu yeniden yaratır


 

P-255, piyano sound’ları üretmek için Pure CF Sound Engine (Ses Motoru) özelliğini kullanır. Çok övgü toplayan Clavinova modelimizdeki sound engine gibi bu ton üreticisi de Yamaha konser piyanolarının kaydedilmiş seslerini içerir. Böylelikle, hassas çalmanın nüanslarını ya da geniş dinamik ses aralığını kolaylıkla kopyalayabilir böylelikle konser piyanosu çalma hissinin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca, aşağıdaki üç fonksiyona sahip P-serisindeki tek dijital piyano olarak P-255 konser piyanosu sound’unun karakteristik akustiğini daha gerçekçi bir şekilde yeniden oluşturabilir.


[Key-off Sampling]

Bu fonksiyon tuşlardan parmaklarınızı çektiğiniz anda oluşan sound’daki hafif değişimi kopyalar. Daha da fazlası, staccato ve tenuto çalışlar için farklı key-off sound’ları da üretilebilir.

[Sustain Sampling]

Damper pedalına basıldığında ses tablasının ve tellerin rezonansı, pedala ne kadar basıldığına bağlı olarak bu akustik efekti P-255’de yeniden yaratmak için sample olarak alınmıştır.

[String Resonance]

Bir konser piyanosunun çekici teline vurduğunda, diğer tellerde de rezonans olacaktır. P-255, String Resonance (Tel Rezonansı) fonksiyonunu kullanarak bu efekti yeniden üretir.

Daha seçkin bir sound için büyük titizlikle yapılmış akustik


 

Yuvarlak hoparlörler dengeli sesler üretmek üzere son derece doğal bir şekilde titreşir ve P-255 modelinde kullanılan da bu tipte hoparlördür. Tasarımı sayesinde, özelikle bas notalar çok daha zengin bir tona sahiptir. P-255’de ayrıca tiz notaların daha parlak çıkması için tweeter (tiz) hoparlörler de bulunur. İlave olarak, bu hoparlörleri enstrümana yerleştirirken sesin yayılması yönünde özel önem gösterdik. Dijital piyanonun akustik tasarımındaki bu harika gelişmelerle klavyenin tümünde mükemmel bir ses kalitesi elde ettik ve enstrümanın çok daha iyi bir ifade gücüne sahip olmasını sağladık. Daha da fazlası, kullanılan 15W amfiler ile P-255 çok güçlü bir sound sunabilir.

Gerçek bir piyanoyu aslına sadık şekilde taklit etmek için tasarlanmış


 

Basit ancak zarif bir tasarıma ilave olarak, P-255 gerçek bir piyano gibi yuvarlak hatlara sahiptir ve iki renkte satışa sunulmuştur; siyah ve beyaz. Daha şık bir görüntü için toplam düğme sayısı azaltılmış olmasına rağmen bu dijital piyanoyu kullanmak hala çok kolaydır. Ve konser piyanoları gibi, nota sehpası için sentetik deri kullanılmıştır.


Sound bağlamında, piyano çalmayı daha keyifli bir deneyim haline getirmek için bir çok adım attık; örneğin piyanoyu çalan kişinin daha net bir sesin keyfini çıkartabileceği anlamına gelen ton eşapmanı işlevini gören boşlukların eklenmesi gibi . L255 ve LP-255 gibi opsiyonel ekstralar P-255’i evde bile daha fazla gerçek bir piyano çalışıyormuş hissini verir.

Daha sofistike performanslar için Ses (voice) ve ritim kayıtları

Daha sofistike performanslar için Ses (voice) ve ritim kayıtları

 

P-255 tam bir gerçek piyano gibi performans gösterirken, daha birçok şekilde yaratıcılığınızı ifade edebilmenizi sağlar. Bundan dolayı, daha geniş bir yelpazede müzik yapmaktan hoşlananlar ve yeni olasılıkları araştırmaya meraklı olan müzisyenler için mükemmel bir seçenektir.

Enstrümanda mevcut ritim kayıtları ile performansınızı renklendirin


 

Yeni ritim kayıt fonksiyonlarıyla donatılmış P-255’de pop, caz, bossa nova ve piyanoda çok çalınan diğer müzik türlerine mükemmel şekilde uyan on farklı ritim kalıbı bulunuyor. Bu ritimleri kullanarak performansınızı kolaylıkla renklendirebilir ve şarkıların mood’unu vurgulayabilirsiniz. Bir ritim kaydını başlattığınızda, P-255 bir intro bölümü ile başlar ve durdurduğunuzda enstrüman şarkınızı derli toplu ve düzgün şekilde bitirmek için bir son çalar. Bu fonksiyon söylerken eşlik olarak kendileri çalan şarkıcılar ve diğer canlı performans yapan müzisyenler için mükemmeldir. Dahası bu ritim kayıtlarının temposunu bunları metronom yerine kullanmak için de ayarlayabilirsiniz böylece piyano egzersizi çok daha eğlenceli hale gelir.

Canlı ses yelpazesi


 

Piyano seslerine ilave olarak, P-255’de org, yaylı enstrümanlar, bas ve daha bir çok enstrüman sesi ile çalabilirsiniz. Bu dijital piyano ayrıca her bir şarkıya uyacak şekilde enstrüman sesini değiştirebilmenizi ve farklı seslerden katmanlar yapabilmenizi sağlayarak piyanonun yanında birçok ilginç enstrüman sesini araştırabilmenizi mümkün kılar.

Ses farklı çalış ortamları için ayarlanabilir

Ses farklı çalış ortamları için ayarlanabilir

 

P-255 ayrıca nerede çalacağınıza bağlı olarak sesi, volümü ve diğer ayarları uygun şekilde değiştirme fonksiyonlarına sahip P-Serisindeki tek enstrümandır. Tüm bunlara bakıldığında, P-255 kişilerin özel ihtiyaçlarına uymak üzere birçok farklı şekilde kullanılabilmek üzere çok kolay şekilde uyarlanabilen bir dijital piyanodur.

Sesi kişisel zevke ya da performans ortamına göre ayarlamak için için EQ kaydırma butonların kullanın.


 

P-255’de üç EQ kaydırmalı düğme (slider) bulunur – biri düşük, diğeri orta, sonuncusu ise yüksek frekanslı bantlar içindir. Bu düğmeleri hareket ettirerek dijital piyanonun sesini beğeninize göre ya da mevcut şarkıya ya da akustik ortama daha iyi uysun diye kolayca ayarlayabilirsiniz. Bu sadece performansınızı daha iyi hale getirmekle kalmayacak ayrıca kendinizi müzikal olarak eşsiz bir şekilde ifade edebilmenizi sağlayacaktır. Örneğin, tek bu enstrüman ile son derece net ve belirgin parlak ve pırıltılı sesler ya da yumruk etkisi yaratan güçlü sesler üretebilirsiniz.

Sound Boost anında daha etkileyici bir duyarlılığa sahip daha güçlü bir ses üretir.


Melodi çalarken üretilen ses dalga biçimi örneği

Tek bir düğmeye dokunarak, Sound Boost fonksiyonunun kullanılmasıyla P-255’in sesini daha yüksek yapabilir ve duyulurluğunu iyileştirebilirsiniz. Sesi sadece daha güçlü yapmaktan ziyade bu fonksiyon sesin ifade gücünden bir şey kaybetmeden dinamiklerini koruyan net bir performans gösterilebilmesini sağlar. Böylelikle, enstrüman hem yüksek hem de yumuşak notaları çok güzel bir şekilde yansıtacaktır. Başka enstrümanlarla beraber çalarken Sound Boost fonksiyonu net ton çıkışı ile diğer enstrümanların arasından performansınızın fark edilmesini sağlayacaktır; solo olarak çalarken ya da geniş konser salonlarında eşlik ederken ya da şarkı söylerken eşlik olarak çalınırken ise güzel sustain edilmiş notalar çalacaktır.

Canlı performansları daha eğlenceli kılan ilave fonksiyonlar


 

P-255 harici hoparlörlere bağlandığında, enstrümandaki hoparlörler uygun şekilde sessizleştirilir; ayrıca çalarken kazayla düğmeye basılmasıyla ayarların değişmesini önlemek için kontrol paneli geçici olarak kilitlenebilir. Bu gibi fonksiyonlar sayesinde P-255 çok önemli performanslar sırasında hiçbir şeyin yanlış gitmemesini sağlamaya yardımcı olur.

Birçok başka cazip özellik

Birçok başka cazip özellik

 

USB flash bellek kullanarak performansları kaydetmek ve sonra kayıttan çalmak

P-255, performanslarınızı audio şarkılar olarak USB flash belleklere kaydedebilir. Geçmişte, bu şekilde kaydetmek için harici bir cihazı bağlamanız gerekiyordu ancak şimdi USB aleti doğrudan P-255’e takılabilmektedir. Ayrıca bu şarkıların .wav formatında kaydedilmesi bunların daha sonra bilgisayarda rahatça çalınabilmesi ya da taşınabilir müzik çalarak transfer edilebilmesi anlamına gelir. Bu da eski ve yeni kayıtlarınızı kıyaslayarak ne kadar geliştiğinizi takip etmeyi, arkadaşlarınızla şarkılarınızı paylaşmayı ve sayısız başka şekilde müziğini keyfini çıkarmayı çok kolaylaştırır.

Özel, sezgisel kontrol uygulaması mevcut


 

Ücretsiz P-255 Kontrol uygulamasını iPhone ya da iPad’e yükleyerek son derece sezgisel bir şekilde çok sayıda dijital piyano fonksiyonunu kontrol edebilirsiniz. Enstrümanın konfigürasyonu ile ilgili bu görsel yaklaşım daha önce hiç denemediğiniz fonksiyonları denemenizi kolaylaştırır ve – çoğu sadece dijital piyanolarda mevcut - bu fonksiyonların çalma deneyiminizi çok daha eğlenceli hale getireceği kesindir. Ayrıca bu uygulamayı en sevdiğiniz ayarları kaydetmek ve ihtiyacınız olduğu anda bunları hemen çağırmak için de kullanabilirsiniz. 

*Bağlantı için Apple Lightning to USB Kamera Adaptörü /iPad Kamera Bağlantı Kiti ya da MX1/i-UX1 gibi özel bir Yamaha Kablosu gereklidir.

detay
                     
Çerez Kullanımı