%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
%5 İndirim
₺8.200,00 KDV Dahil
₺11.100,00 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Ücretsiz Kargo
%5 İndirim
Tükendi
₺3.990,00 KDV Dahil
₺4.625,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
%5 İndirim
Tükendi
₺2.990,00 KDV Dahil
₺4.070,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
%5 İndirim
Tükendi
₺4.055,00 KDV Dahil
₺4.625,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
%5 İndirim
Tükendi
₺4.055,00 KDV Dahil
₺4.625,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
%5 İndirim

Yamaha Gitar

Yamaha gitar, yamaha mühendisleri tarafından geliştirilen, son zamanlarda en çok tercih edilen müzik aletlerindendir. Gül ağacı klavyesi, ladin göğsü ve çıkardığı harika tını ile kulaklarınızın pasını silecek olan bu ürünler en ucuz fiyat garantisi ile sunuluyor.
 

Enstrüman çeşitleri dendiği zaman akla gelen ilk cihazlardan birisi olan gitarlar günümüzde hem çocuklar tarafından hem de yetişkinler tarafından, daha doğrusu her yaştan kullanıcıya hitap edebilen bir çalgı aleti olarak kullanılmaktadır. Peki, gitar alırken hangi özelliklerine dikkat edilmeli? Hangi markanın gitarları daha yerinde bir performans sergiliyor? İşte bu makalemizde bunun yanıtı olmak için Yamaha’nın yeni üretmiş olduğu gitarlar olan C30 ve C40 modellerine ve Yamaha’nın müzik geçmişine göz atıyor olacağız. Haydi, gelin başlayalım o zaman!
 

Öncelikle Yamaha denildiği zaman 400 senelik bir gitar geçmişinden bahsetmek de pek yersiz olmaz. 19.yy’ın sonlarında öncelikle tuşlu çalgıların yani piyanoların onarımıyla ürün gamına adım atmaya başlayan ünlü Japon firması, daha sonradan bu onarımlardan elde ettiği tecrübe ile kendi piyanolarını da üretmeye başladı. Ardından bu piyanolara üflemeli çalgıları, telli çalgıları ve yaylı çalgıları da ekleyen Yamaha daha sonraları Honda’nın da eşliğiyle motosiklet dünyasına atılsa da asıl üretimlerini çalgı aletleri üzerinde yoğunlaştırmıştır. Piyanolardan sonra en büyük satış rakamlarına gitarlarında da ulaşan Yamaha markası, adeta bu konuda ünlü İtalyan firmalarına taş çıkartacak ürünler satışa sunmaktadır.
 

Yamaha Gitar Modelleri

Yamaha gitar modellerinin size sundukları ayrıcalıklardan kısaca bahsedelim. Öncelikle çok sağlam ağaçlardan üretilen sap kısmı ve gövde kısmı ile birlikte her türlü darbeye karşı tam mukavemet gösteren yapısıyla ürünü elinize alır almaz çok dayanıklı bir cihaza sahip olduğunuzun farkına varacak ve kaliteyi kullanarak elde edeceğiniz harika müzik deneyimlerinin tadını çıkaracaksınız. Onun dışında Yamaha gitar modellerinin her gitarda bulunması gereken özelliklerden birisini daha sunabildiğini belirtmek isteriz: ergonomik kullanım. Üzerinde yer edinen tel sisteminin çok kolay bir şekilde kullanılması ve diğer gitarlara nazaran parmakları yıpratıp yaralamayan kalitesiyle gitar çalmak artık bir işkence değil.
 

Görsel olarak da eğer parlak ve cilalı tercih edenlerdenseniz C30 modelini, hayır ben mat seviyorum tamamen klasiklikten yanayım diyenlerdenseniz de C40 modelini tercih edebilirsiniz. Yamaha gitarlarının kalitesini daha ürünü elinize alır almaz doku hissinden görmeye başlarsınız.

 

Dünya üzerinde en çok kullanılan ve bilinen müzik aletlerinin başında ise gitarlar gelmektedir. Gitarlar telli çalgı aletleri olarak değerlendirilirler. Bu yazımda sizlerle gitar konusunu kapsamlı olarak yamaha markası adı altında paylaşacağım. Çünkü hem üretici hem de geliştirici marka olarak yamaha dünya çapında kabul görmüş ürünlere sahiptir. Konuyu bir çok açıdan ele almadan önce yamaha markasını neden tercih ettiğimi ve yamaha markası ile ilgili araştırmalarıma yer vermek istiyorum. Bu konu ile ilgili bilgileri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 

Yamaha, 132 yılı aşkın tecrübeye sahip dünyanın dört bir yanına ürün tedariki yapabilen çok uluslu dev bir markadır. Ses sistemlerinden, müzik aletlerine hatta motosikletlere kadar ürün üretebilen büyük bir markadır. Bu üretmiş olduğu tüm ürünlerde alanında uzman ekibi tarafından özenle araştırma ve geliştirme yapabilecek kadro ve potansiyele sahip dev bir firmadır. Birçok kişi tarafından bilinen kullanıcısını sonuna dek memnun etmeyi başarmış, dünya çapında öncü ve örnek alınan ürünlere sahip bir markadır. Japon asıllı olan bu dev markanın gitar modellerine daha yakından bakmak istiyorsanız konu ile alakalı araştırma ve incelemelerimi yazımın devamında görebilirsiniz.

 

Yamaha gitar modellerine gelmeden önce gitar nedir birlikte inceleyelim istiyorum. Yamaha gitar anlamında birçok kullanıcı ve kurum tarafından kabul görülmüş bir markadır. Konuyu dağıtmadan gitar konusuna gelecek olursak eğer, gitar telleri bulunan bir çalgı aletidir. Standart bir gitarda gövde, sap ve burgular yer almaktadır. Bunların dışında birçok gitar modelinde ses deliği, perde, köprü ve teller bulunmaktadır. Yamaha gitar modellerinde ve kabul görmüş birçok gitarda bulunan bu kısımları isterseniz kısaca birlikte inceleyelim. Müzik aleti olan gitarın kısımlarının kısaca yer aldığı bilgiler aşağıda yer almaktadır.  

 

Gitar Bölümleri Hakkında

Tüm gitar modelleri gövde, sap ve burgu olmak üzere üç adet ana parçadan oluşmaktadır. Bu parçaları göz önünde canlandırmak için anlatmak gerekirse, gitar gövdesi müzik aletini üzerimizde konumlandırdığımız en kaba ve büyük parçasıdır. Bu parçanın uç kısımlarının birinde sap kısmı devam etmektedir. Sap kısımları ise burgular ile son bulmaktadır. Burgular da başlayıp, sapın üzerinden geçerek gövde üzerinde bulunan köprüde son bulan teller mevcuttur. Tellerin sap üzerinde yol alırken belirli mesafelerde dik bir şekilde uzanan çizgiler ise perdelerdir. Ses deliği ise birçok gitar modelinin gövdesi üzerinde bulunan deliğe denilmektedir. Amacı ise elektronik olmayan modellerde sesi artırmak ve dinleyiciye duyulur hale getirmektir. En kısa ve doğru şekilde gitarı başlıca anlatmak gerekirse bunları belirtmek zorundayım. Umarım anlaşılır olmuştur.

Gitar deyip geçmemek gerek, çünkü birçok gitar çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler müzik aletinin kullanıldığı müzik türüne göre değişkenlik göstermekle beraber tümünde elde edilen sesler de farklıdır. Yani ritim için kullanılanı da vardır solo bir şekilde performans sergilemeye uygun olanı da vardır. İşte tam da bu noktada yamaha gitar çeşitlerinin tamına hâkim ve gerçekten kaliteli ürünlere sahiptir. Yamaha gitar çeşitleri hakkındaki genel bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

 

Yamaha Klasik Gitar 

Yamaha klasik gitar konusunda oldukça kaliteli ürünlere sahip büyük bir marka olduğunu belirtmek isterim. Bu konuyu yamaha markası adı altında ele almadan önce klasik gitar nedir birlikte inceleyelim. Klasik gitar dünya üzerinde en çok kullanılan ve tercih edilen gitar türüdür. Hem maliyeti hem de bu ürüne merak salan insanlar için oldukça kolay öğrenilebilen yapısı sayesinde daha çok tercih edilmektedir. Klasik gitarların sapı diğer gitar türlerine göre daha geniş ve böylece de daha kolay tellere basıla bilmektedir. Gitar meraklılarının tecrübe ettiği ilk gitar türü olan bu modellerle ilgili söylemem gereken en önemli unsurlardan biri de tel tipleri naylon ve plastik olarak tercih edilmiştir. Sert naylon şeklinde tasarlanan telleri hem daha az maliyetli hem de acemi meraklısını için daha kullanışlı bir tel türüdür. Ses tını ve ton bakımından oldukça güzel ve sevilen bir tür olan bu gitar modeli hemen hemen birçok evde bulunmaktadır. Oldukça hafif ve muhteşem bir ürün olmakla birlikte diğer gitar çeşitlerine göre kıyasladığımız da en hafif türdür. Tabi bu konuyu yamaha klasik gitar olarak değerlendirdiğimiz takdirde çok daha kapsamlı ve farklı bir durum oluşmaktadır. Çünkü yamaha bu türde oldukça beğeni kazanan modellere sahiptir. Ürettiği tüm ürünlerde de olduğu gibi klasik gitarda da farkını, özellik ve ses bakımından en iyi şekilde ortaya koymuştur. Fiyat konusunu ayrıca ele almak istiyorum ama burada da belirtmekte fayda var ki birçok bütçeye uygun yamaha klasik gitar modeline sahiptir. Sıradaki gitar türü ile konumuza daha derin bir boyut kazandırmak istiyorum. Sizlerde incelemek istiyorsanız sıradaki gitar türünü dikkatlice göz atınız. 

 

Yamaha Akustik Gitar 

Yamaha akustik gitar, klasik gitarın devamı niteliğinde olan en büyük farklarından biri ise tel bakımından akustik gitarlar daha maliyetli ve kullanılan madde olarak ta metal ve benzeri türlerden oluşmuştur. Klasik gitara göre daha dar bir sapa sahip olan bu gitar modeli klasik gitara nazaran daha basık ve iri bir gövdeye sahiptir. Bu nedenlerin hepsi göz önünde bulundurulduğunda ortaya çıkan gitar türü daha ağır olmaktadır. Oldukça geniş bir alanda kullanılan bu müzik aleti türü yamaha sayesinde birçok alanda profesyonel düzeyde tercih edilerek yaygınlaşmaktadır. Akustik gitar ton ve ses bakımından daha zengin seslere sahiptir. Birçok modelinde üzerinde bulunan amfi bağlantısı sayesinde oldukça kullanışlı bir gitar türü haline dönüşmüştür. Bu amfiler ile üretilen sesi istenilen ve elimizdeki amfi gücüne oranla daha çok şiddetlendirerek daha geniş alanlara duyurabiliriz. Bu sayede ise daha çok konser, salon ve dinleyici kitlesinin geniş ve çok sayıda olduğu yerlerde bu gitar türü tercih edilmektedir. Bu gitar türüne meraklı olan kişiler yamaha akustik gitarları sayesinde sadece hayal gücüyle sınırlı olacak şekilde performanslar sunabilmektedir. Klasik gitara göre daha maliyetli olan bu gitar türünü fiyat bakımından yazımın devamında ele alacağım. Şimdi ise sıradaki gitar çeşidine geçmek istiyorum. 

 

Yamaha Elektro Gitar

Özellikle yeni nesil ve çağımızın gelişmesiyle ortaya çıkmış bir müzik aleti türüdür. Elektro gitarlar yeni yaygınlaşan metal, rock ve benzeri müzik türlerinde oldukça yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Muhteşem seslere sahip oldukça farklı yapısı sayesinde dinleyicilerine hem görsel hem de ses bakımından ziyafet verebilmektedir. Hareketli bir tını ve ses sahip bu müzik aletleri genellikle birçok gitar meraklısının hayallerini süslemektedir. Çünkü yeni neslin de hayranlık duyduğu sahne performanslarında oldukça ön planda yer almaktadır. Elekro gitar modellerinde ses deliği yoktur. Buda en belirgin farklılıklarındandır. Yani bu ses deliğinin olmayışı bize şunları ifade etmektedir. Ses deliği olmayan bir müzik aleti ek donanım olmadan mevcut sesi çok az ve istenilen tonlarda duyuramaz. Bu yüzden elektronik bir araca ihtiyaç duymaktadır. Amfi, hoparlör ve benzeri ek teknolojik donanım sayesinde üzerinde bulunan jak girişleriyle sesi çok daha geniş alanlara rahatça duyurabilmektedir. İşte tam da bu noktada profesyonel işler çıkarmak ve performanslar sergilemek istiyorsanız mutlaka bir yamaha elektro gitar sahibi olmalısınız. İlk örneklerini tarihe baktığımızda 1931 yıllarında görmekte olduğumuz bu muhteşem müzik aleti teknolojinin ve çağın gelişmesiyle oldukça üstün özelliklere sahip olmuştur. Hem yamaha markasının katkısı hem de oldukça talep görmesinden dolayı kendine özgü şekle ve tasarıma sahip bir müzik aleti türüdür. Fiyat konusunda ise ayrıntılı bir şekilde ele almamız gereken bu müzik aleti türü oldukça bu açıdan sınırlandırılamaz bir müzik aletidir. 

Birçok açıdan ele aldığımız gitar ve dünya çapında kabul görmüş profesyonel ürünlere sahip yamaha markası ile ilgili geniş ve kapsamlı bilgiler verdikten sonra, bu markayı fiyat bakımından değerlendirelim. Konu ile ilgili yapmış olduğum incelemeler aşağıdaki başlıkta yer almaktadır.

 

Yamaha Gitar Fiyatları

Yamaha gitar fiyatları, oldukça kapsamlı bir konudur. Çünkü hem çeşit bakımından hem de her bütçeye uygun birçok şık tasarıma sahip ürünlere sahip olduğu için oldukça geniş bir alanda talep edilmektedir. Geniş fiyat yelpazesine sahip olan yamaha markası ürettiği tüm ürünlerde vereceğiniz her kuruşu fazlasıyla hak etmektedir. Çünkü hem ses kalitesi hem kullanışlılık hem de uzun vadede üstün performans sergileye bildiği için oldukça istenen bir markadır. Yamaha gitar fiyatları marka marjını da göz önünde bulundurduğumuz da ilk bakışta daha maliyetli gelebilir fakat sunmuş olduğu özellikleri de göz önünde bulundurduğumuzda oldukça emsallerine kıyasla satın alınması daha mantıklı ürünlerdir. Benim bu konuda sizlere tavsiyem ihtiyacınız olan yamaha gitar modelini geniş ve kapsamlı araştırma yaparak garanti kapsamında ki bir tedarik firmasından ürünü satın almanızdır. Çünkü dünya çapında kabul gören ürünlere sahip bir marka olduğu için piyasada sahte ve taklit ürünleri oldukça yaygın bir şekilde yer almaktadır. Bu yüzden bu alanda profesyonel ve güvenilir bir firmadan tercih ettiğiniz ürünü satın alınız. Son olarak ise yamaha markası size kullanım süre zarfında oldukça az maliyetler çıkaracağından gün geçtikçe diğer marka ürünlerinden daha uygun ürünler haline dönüşecektir. Elbette tüm elektronik ve elektronik olmayan ürünlerde olduğu gibi yamaha gitar modelleri de sürekli ve düzenli olarak bakıma ihtiyaç duymaktadır. Yamaha gitar modellerinden herhangi birisini satın aldıktan sonra kullandığınız ilk andan itibaren birçok açıdan doğru karar verdiğinizi görecek ve ihtiyacı olan sevdiklerinize gönül rahatlığı ile tavsiye edeceksiniz. 

 

Yamaha Gitar Hakkında Soru ve Cevaplar


Neden Yamaha gitar sıklıkla tercih edilir?
Bu tamamen kullanıcılardan elde edilen geri dönüş ve memnuniyet ile alakalı bir konudur. Yani sizler herhangi bir markadan satın aldığınız üründen elde ettiğiniz performansı ne kadar uzun vadede elde ederseniz o kadar üründen memnun kalırsınız. İşte tamda bu noktada Yamaha markası geçmişten bugüne müşterilerine sunduğu performansı oldukça uzun vadede kullanıcılarına ilk günkü gibi sunmaktadır. Ayrıca yılların verdiği tecrübe ve birikim de bir noktada birleşince alanında öncü ve eşsiz müzik aletleri ortaya çıkmakta ve herkesin hayallerini süsleyen Yamaha gitar modelleri sunulmaktadır. 


Yamaha Gitar satın alırken dikkat edilmesi gerekenler?
Öncelikle Yamaha marka bir enstrüman almaya karar vermişseniz bu alanda kendinize eşsiz ses ve tını özelliklerine sahip ürünler sunmayı istiyorsunuzdur. Bu yüzden maddi imkanlarınızla uyuşan Yamaha gitarlarını en kıza zamanda güvenilir tedarik noktalarından talep ediniz. Bu unsur yani tedarik firmaları çok önemlidir. Çünkü dünya çapında talep edilen bir marka olduğu için sıklıkla sahte ürünleri ortaya çıkmakta bu yüzdende mutlaka bu alanda profesyonel ve güvenilir olan tedarik firmalarından Yamaha gitarlarını satın alınız. Satın almadan önce icra ettiğiniz müzik türü ve seviyeniz göz önüne alınarak profesyonel bir yardım alarak ürünleri satın almaya özen gösteriniz.


Satın aldığım yahama gitarın kargo süresi nedir?
Bizim müşterilerimize sunduğumuz kargo süresi 1 iş günüdür. Yani ürün satın alındığı andan itibaren 1 iş günü içerisinde paketlenip kargoya verilir. Başta bize olan mesafeniz göz önüne alınarak, normal şartlar altında en geç olarak devamında yer alan 2 iş günü içerisinde de sizlere ulaştırılmaktadır.


Satın alacağım Yamaha gitarı nasıl ödeyebilirim?
Öncelikle gelişen teknoloji sayesinde oldukça pratik ve hızlı bir şekilde başta internet sitemiz üzerinden 3d güvenlikli kredi kartı ödeme seçeneği ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartı dışında ise bankanız aracılığı ile havale ve eft şeklinde de hesaplarımıza ürünün ödemesini yapabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Yonka Elektronik A.Ş. olarak web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için yasal mevzuata uygun çerezler (cookies) kullanmaktayız. Sitemizde kalmanız halinde çerez erişimine izin vermiş sayılırsınız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.