Yaka Mikrofonu

Yaka mikrofonu satış sayfamızda metal klips sayesinde yakaya takılarak ses iletimi sağlayan kablolu ve kablosuz en iyi yaka mikrofonları yer alır. Kullanıcılar tarafından tercih edilen yaka mikrofonlarından derlediğimiz ürünler satış kategorimizde yaka mikrofonu tavsiye ürünleri yer almaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile son zamanlarda sıklıkla kullanılan kablosuz yaka mikrofonları en iyi fiyat garantisi ile yonkamuzikmarket.com'da. Yaka mikrofonu kategorimizde kullanıcıların deneyip memnun kaldığı ve tavsiye ettiği youtuber yaka mikrofonları yer alır. Sizler için seçtiğimiz ve satışa açtığımız kablolu ve kablosuz olmak üzere youtuber yaka mikrofonlarının hepsi birbirinden kaliteli ve kendini ıspatlamış markaların ürettiği mikrofonlardır. Tüm yaka mikrofonu çeşitleri ve tüm modeller en iyi ödeme şartları ile yonkamuzikmarket.com online mağazasında. Yaka mikrofonları yakaya sabitlenerek kullanıldığı için hem kolay kullanım hemde istenilen verimde ses üretmektedir. Daha özgür kullanım isteyen kullanıcılar ise kablosuz yaka mikrofonu tercih etmektedir. 


Yaka Mikrofonu Nedir?

Yaka Mikrofonu, mikrofonlar kategorisinde yer alan, kablolu ve kablosuz çeşitleri bulunan kıyafetin yaka kısmına takılarak kullanılan mikrofon modelidir. Kıyafetlerin yaka kısmına klipsi sayesinde sabitlenerek kullanılmasından dolayı yaka mikrofonu adını almıştır. Diğer mikrofonlardan tek farkı küçük boyutta üretilmesi ve klips yardımı ile kıyafetlerin yaka kısmına sabitlenerek kullanılmasıdır. İngilizce de lavalier microphone olarak isimlendirilmektedir. Lavalier kelimesinin Türkçe tam karşılığı ise yaka anlamına gelmektedir. Yaka mikrofonları hayatımızın birçok yerinde karşımıza çıkmaktadır. Yaka mikrofonu ile sıklıkla karşılaştığımı yerler, haber spikerleri, sunucular, öğretmenler, konuşmacılar, camilerde din görevlileri, sosyal medya yayıncıları ve daha birçok ortam olarak sıralanabilir. 


Yaka Mikrofonu Özellikleri

Yaka mikrofonu özelliklerinden bahsetmeden önce yaka mikrofonu yapısından ve yaka mikrofonu çalışma prensibinden bahsetmemiz gerekmektedir. Tüm mikrofonlarda olduğu gibi yaka mikrofonu modellerinde de bir mikrofon kapsülü, bir ses işlemcisi ve iletken kablolar bulunur. Diğer mikrofonlardan farklı olarak yaka mikrofonu küçük yapıda ve hafiftir. Yaka mikrofonları yakaya takılarak kullanıldığı için hafif olmak zorundadır ve mikrofon takma işlemi kıskaç şeklindeki klips ile yapılır. Yaka mikrofon modelleri kendi içinde dinamik yaka mikrofonu ve condenser yaka mikrofonu olarak üretilmektedir. Bunun yanı sıra kablolu yaka mikrofonu ve kablosuz yaka mikrofonu yani telsiz yaka mikrofonu olarak ta üretilmektedirler. Kablolu yaka mikrofonu direk ses işlemcisi anfi ya da miksere kablo aracılığı ile bağlanır. Kablosuz yaka mikrofonu ise bir mikrofon, bir mikrofon alıcısı ve bir mikrofon vericisi olarak üretilir. Mikrofon vericisi ve mikrofon konuşmacının üzerinde bulunur ve mikrofon alıcısı ile kablosuz bağlantı yöntemleri ile ses iletimi sağlar. Mikrofon alıcısı ile ses işlemcisi anfi ya da mikser ile kablolar aracılığı ile bağlantı kurarak ses iletimini tamamlar. Yaka mikrofonları tek mikrofonlu yaka mikrofonu ve çift mikrofonlu yaka mikrofonu olarak ta üretilebilmektedir.


Yaka Mikrofonu Avantajları

Bu başlık altında yaka mikrofonu kullanımının sağladığı avantajlardan bahsedeceğiz. Yaka mikrofonu tercih eden kullanıcıların çoğunun ortak özelliği mikrofon kullanırken ellerini kullanan kişiler olmasıdır. Yaka mikrofonu el mikrofonu ile kıyaslandığı zaman elde tutma zorunluluğu bulunmadığı için ellerin serbest olmasını sağlar ve hareket özgürlüğü fırsatı verir. Televizyonlarda izlediğimiz haber spikerleri ve sunucuların çoğu ellerini kullanarak vücut dili ile iletişim kurar ve ya sunum kağıtlarını elinde tutar. Yaka mikrofonu hareket özgürlüğü sağladığı için çok tercih edilen mikrofon modelidir. Aynı sebepten dolayı camilerde namaz kıldıran din görevlileri hareket edebilme zorunluluğu olduğu için yaka mikrofonu tercih etmektedir. 


Yaka Mikrofonu Çeşitleri

Tasarım özelliklerine bağlı olarak birbirinden farklı çeşitlerde geliştirilen yaka mikrofonları, çekim mesafesi, kablosuz özelliği ve tasarım kalitesi açısından çeşitli fiyatlar ile satılabilmektedir. Vokal mikrofonları veya ses iletişimleri için tasarlanan yaka mikrofon modelleri, ses performansı ve ses kalitesine göre farklı özelliklerde geliştiriliyor.

Yaka mikrofonu kablosuz modelleri, ergonomik kullanım konforu sağlayan telsiz modellerinde imal ediliyor. Kullanım kolaylığı ve ses kalitesi açısından yaka mikrofonu kablosuz mikrofon çeşitlerini daha çok önermekteyiz. Cami, okul gibi kullanım alanları için ise kablolu yaka mikrofon seçeneklerini önermekteyiz. 

Yaka mikrofonu kablosuz modellerinde sizlere uhf band olanları önermekteyiz. Çekim alanı genişliği ve ses niteliği bakımından uhf band kablosuz yaka mikrofonları çok daha kalitelidir. Bu noktada Lastvoice ve Hepa Merz markalı ürünleri incelemenizi öneririz.


Kablolu Yaka Mikrofonu Markaları

Profesyonel mikrofon kategorisinde bulunan ve global marka üreticisi olarak imalat gerçekleştiren pek çok firma, kablolu yaka mikrofonu üretmektedir. Hem müzik ses sistemleri hem de profesyonel ses sistemleri alanında, iletişim ve müzik etkinliklerinin en muazzam nitelikte sunulması için teknik yaka mikrofonu donanımları dizayn ediliyor. Kablolu Yaka mikrofonları üreten markalar içerisinde en çok beğenilen ve tercih edilen yaka mikrofonu markaları olarak; Lastvoice ve Hepa merz ürünlerini sunabiliriz. Oldukça yaygın olan ve kullanıcıların beğenerek kullandığı bu markalar, fiyat bakımından da oldukça uygundur.

Yaka mikrofonlarında en iyi markalar, en ucuz mikrofon modelleri, en kaliteli markalar gibi pek çok opsiyon değerlendirilebilir. Yaka mikrofonu çeşitleri arasında, metal klips, plastik klips ve çekim alanı açısından farklılıklar olabilir. Bu farklılıklar ses kalitesini ve ürünün fiyatını doğrudan etkilemektedir. 


Yaka Mikrofonu Fiyatları

Yaka mikrofonu fiyatları başlığı altında piyasa fiyatları ve fiyat farklılıklarının oluşmasına ortam hazırlayan sebeplerden bahsedeceğiz. Piyasada yaka mikrofonu fiyatları araştırması yapıldığı taktirde birçok farklı yaka mikrofonu fiyatı seçeneği ile karşılaşırsınız. Bu fiyat farklılıklarına sebebiyet veren bazı etkenler bulunmaktadır. Bu etkenler yaka mikrofonu markası, yaka mikrofonu modeli, yaka mikrofonu yapımında kullanılan malzeme kalitesi, yaka mikrofonu ses kalitesi, yaka mikrofonu ek özellikleri, yaka mikrofonu menşei ve yaka mikrofonu satıcıları arasında oluşan rekabet ortamları olarak sıralanabilir. Bir ürünün fiyatını belirleyen şey nedir diye sorsak hemen hemen herkesin aklına ilk gelen şey kalitesi olacaktır fakat kalite haricinde maalesef başka faktörlerde bulunmaktadır. Örneğin aynı özelliklerde ve aynı malzemeden üretilen iki farklı yaka mikrofonu modelini farklı fiyatlar ile satın alırsınız. Çünkü bu iki mikrofon marka olarak farklıdır. Bu durumda bilinen ve isim yapmış olan markanın ürününü daha yüksek bütçeler ile satın alırsınız. Bu durum yaka mikrofonu fiyatı üzerindeki marka faktörü etkisinin bir örneğidir. Bunun yanı sıra aynı marka ve aynı model yaka mikrofonunu farklı satıcılardan farklı fiyatlar ile satın alma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu da satıcı kişi ve kuruluşlar arasındaki rekabet ortamından kaynaklanır. Fiyatı düşürerek daha fazla ürün satma taktiğine sürümden kazanma adı verilir. Kimi yaka mikrofonu satıcısı bu teknik ile rakiplerine göre daha fazla satış yapmayı hedeflemektedir. Bu durum ise yaka mikrofonu fiyatı üzerinde rekabet ortamının etkisine bir örnek olarak gösterilebilir.


Yaka Mikrofonu Tavsiye

Yaka mikrofonu tavsiye başlığı altında, yaka mikrofonu satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Yaka mikrofonu satın alırken satın alım gerçekleştirdiğiniz internet sitesinin güvenilirliğinden ve güvenilir e-ticaret yöntemleri ile ödeme yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Bu sayede günümüzde oldukça yaygınlaşan internet dolandırıcılığı mağdurları arasına irme ihtimaliniz sıfıra inecektir. Garantili, orijinal ve faturalı ürünler tercih etmelisiniz. Bu sayede satın alım sonrası karşılaşacağınız üründen kaynaklı sorunları ücretsiz olarak çözebilirsiniz. İhtiyacınızı çok iyi belirlemelisiniz. Bu sayede işinize yarayacak özelliklerde yaka mikrofonu satın alır ve zarara uğramazsınız. Bir başka yaka mikrofonu tavsiyesi ise iyi bir piyasa araştırması yaparak satın alım gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede satın almak istediğiniz yaka mikrofonu modelini daha ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz ve paranızın bir kısmı cebinizde kalacaktır.

Bu yazıda yaka mikrofonu satın almak isteyenler için faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri sizlerle paylaştık. Artık yaka mikrofonu satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri biliyorsunuz. Mutlu ve güvenli alışverişler diliyoruz.

 

 

 

₺119,70 KDV Dahil
₺148,20 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim

 

 

 

₺2.679,00 KDV Dahil
₺3.682,20 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim

 

 

 

₺70,11 KDV Dahil
₺108,30 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim

 

  

₺273,60 KDV Dahil
₺342,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Yeni Ürün

 

  

₺611,44 KDV Dahil
₺769,50 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Yeni Ürün

 

  

₺1.083,00 KDV Dahil
₺1.482,00 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Yeni Ürün

 

 

 

₺775,20 KDV Dahil
₺912,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün

 

 

 

₺1.225,50 KDV Dahil
₺1.499,10 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Yeni Ürün

 

 

 

₺223,43 KDV Dahil
₺359,10 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Yeni Ürün

 

 

 

₺55,86 KDV Dahil
₺57,00 KDV Dahil

 

 

 

₺55,29 KDV Dahil
₺85,50 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim

 

 

 

₺51,30 KDV Dahil
₺57,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim

 

 

 

₺3.135,00 KDV Dahil
₺3.944,40 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Yeni Ürün

 

 

 

₺297,00 KDV Dahil
₺396,00 KDV Dahil

 

 

 

₺1.339,50 KDV Dahil
₺1.721,40 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Yeni Ürün
Çerez Kullanımı