Labella OU80 Ud Teli ( 1 Takım )
Labella OU80 Ud Teli ( 1 Takım )

Labella OU80 Ud Teli ( 1 Takım )

5,00
Marka : Lastvoice
İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺180,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺136,58(KDV Dahil)
₺16,81 'den başlayan taksitlerle

Labella OU80 Ud Teli ( 1 Takım )

 

Ud kategorisinde yer alan Ou80, labella teknolojisi ile üretilen ud teli modelidir. Uygun ödeme seçenekleri ile labella ou80 ud teli fiyatları yonka'da


Labella ou80 marka model ud teli sıklıkla karşınıza çıkabilen eşsiz ses kalitesine sahip olan klasik kısa boyunlu perdesiz ud modellerinin telidir. Bu yazımda müzik aletinde tel ve ek donanımların öneminden bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere bir çalgı aletinin üretim ağacı ve benzeri donanımları ne kadar kaliteli olursa olsun üzerinde konumlanan en değerli ve önem verilmesi gereken kısımlarından biri de hiç şüphesiz ki telleridir. Telli müzik aleti sınıfında değerlendirilen udlarımızın da ses üretmekte kullanılan ve sürekli olarak temas içerisinde olduğumuz bölümü ise gövde üzerinden sapa uzanan tellerdir. Tellerin kalitesi kadar da uygun ortam sıcaklıklarında muhafaza edilmesi, ayrıca bakımı da önemli ve meşakkatlidir. Konumuz olan labella ou80 model ud teli eşsiz ses ve tınılara sahip olmanız için önemli bir araçtır. Orijinal ud teli olmasının yanı sıra sürekli olarak geçmişten bugüne hem ses hem de kalitesini kullanıcılarına kabul ettirmiş olan bir tel markası ve modelidir.
Labella ud teli Türk ayarlaması için özel olarak tasarlanan özel parçalardan biridir. Ayrıca konu gelmişken, bildiğiniz üzere birçok müzik aleti için kullanılan araç ve gereçler birçok ülke ve topraklarında değişkenliğe uğramaktadır. Örneğin klarnet modelleri batı müziğinde kapalı bekler sıklıkla tercih edilirken Türk müziğinde açık beklere yer verilmiş ve dolayısı ile daha yumuşak kamışlar tercih edilmiştir ki koma adı verilen ezgileri daha doğru ve verimli icra edilebilsin. Bu ve benzeri durumlardan ötürü ud tellerinde de elde edilebilecek ses, nota ve tınılar yani müzik aletinin karakterine direkt olarak etki edebilen ekipmanların başında teller gelmektedir. Ayrıca bu kısımlar birçok müzik aletinde olduğu gibi belli bir kullanım süresinden sonra ömürlerini doldurmakta ve yenilenmektedir. Benim bu konuda size tavsiyem ud kullanıcısı iseniz zaten nadir bir enstrümana gönül vermiş ve icra ediyorsunuz performanslarınızın kalitesini arttırabilmek adına mutlaka orijinal ud tellerinden yararlanınız.

 

Genel Özellikleri

Orjinal Labella ürünüdür

1 takım UD teli

Modeli: OU80

Benzer Ürünler
detay
                     
Çerez Kullanımı