₺139,00 KDV Dahil
₺265,20 KDV Dahil
%48 İndirim
%48İndirim
Ücretsiz Kargo

 

 

₺139,00 KDV Dahil
₺265,20 KDV Dahil
%48 İndirim
%48İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺375,00 KDV Dahil
₺612,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Yeni Ürün

 

  

₺550,00 KDV Dahil
₺952,00 KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺449,00 KDV Dahil
₺782,00 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim

 

  

₺1.617,00 KDV Dahil
₺2.251,48 KDV Dahil
%28 İndirim
%28İndirim
Ücretsiz Kargo

 

 

 

₺530,00 KDV Dahil
₺847,00 KDV Dahil

 

  

₺183,60 KDV Dahil
₺292,40 KDV Dahil
%37 İndirim
%37İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺1.462,00 KDV Dahil
₺1.904,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim

 

  

₺2.210,00 KDV Dahil
₺3.162,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺725,00 KDV Dahil
₺1.193,50 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim

 

  

₺990,00 KDV Dahil
₺1.732,50 KDV Dahil

 

 

₺1.490,00 KDV Dahil
₺2.464,00 KDV Dahil

 

₺3.542,00 KDV Dahil
₺4.812,50 KDV Dahil

 

  

₺939,00 KDV Dahil
₺1.564,00 KDV Dahil

 

  

₺398,96 KDV Dahil
₺1.020,00 KDV Dahil

 

₺1.201,29 KDV Dahil
₺1.645,60 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo

 

 

₺1.836,00 KDV Dahil
₺2.380,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo

 

₺3.984,80 KDV Dahil
₺5.202,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim

 

  

₺2.464,00 KDV Dahil
₺3.472,70 KDV Dahil

 

 

₺1.463,00 KDV Dahil
₺2.179,10 KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Ücretsiz Kargo

 

₺228,48 KDV Dahil
₺421,60 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo

 

  

₺1.201,29 KDV Dahil
₺1.645,60 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo

 

   

 

Ürün Tipi
:
Kulak İçi Kulaklık
Sürücü Birimi (mm cinsinden çap)
:
9 mm
Empedans (Ohm) / 1 kHz
:
16
Hassaslık (dB / mW)
:
97
Kablo Uzunluğu (m / ft.)
:
1.1 Mt.
Renk Seçenekleri
:
Siyah, Mavi, Kırmızı, Beyaz
 
 
 
₺59,00 KDV Dahil
₺80,00 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Ücretsiz Kargo

Stüdyo Kulaklık

Stüdyo kulaklık, kayıt stüdyolarında kullanılan, oluşturulan kaydı dinlemek ya da refere etmek amaçlı kullanacağınız kulaklık tipidir. Stüdyolarda diğer ekipmanlar ne kadar önemli ise stüdyo kulaklıkları da bir o kadar önemlidir. Gelişen teknoloji ile beraber sanıyorum ki her bütçeye göre kulaklık bulmak mümkün. Stüdyo kulaklık üreticileri pazar rekabeti doğrultusunda ürünlerini fiyatlamakta ve satışa sunmaktadır. Bu durum kuşkusuz ki en çok son kullanıcının işine yaramaktadır. Bir örnek ile açıklayacak olur isek; 500 Lira civarında akg k92 kulaklık alabilirken 100 lira bandında hpm1000 alabiliyorsunuz. Yani bütçenizin dostu stüdyo kulaklıklarının sayısı da bir hayli fazla :)


Stüdyo Kulaklık Nedir?

Stüdyo kulaklık, tüm kulaklık türlerinde olduğu gibi kişisel ses dinleme işi yapılan ses çıkış ekipmanıdır. Stüdyolarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş kulaklık modellerine stüdyo kulaklığı denir. Stüdyolar ayrıntılı ses kayıt ve ses düzenleme işlerinin yapıldığı profesyonel ses laboratuvarlarıdır. Stüdyolarda kulaklık iki iş için kullanılmaktadır. Birincisi ses kaydı yapılan vokal ya da enstrüman ile performans sergileyen kişinin kendi sesini ve yaptığı müziği duyması için monitör kulaklık olarak kullanılır. Stüdyolarda stüdyo kulaklığı kullanımının diğer türü ise ses kaydı yapan kişinin kayıt odasındaki sesleri dinlemesi ve işlerin yolunda gidip gitmediğini kontrol etmesi için kullanılır. Stüdyolar oldukça profesyonel bilgi birikimine ve uygulamalara ev sahipliği yapan işletmelerdir. Bu sebepten dolayı yapılan işte ses kalitesinin önemi çok mühimdir. Ses kalitesinin iyi olması ise stüdyo kulaklığının kalitesi ve doğru kullanılması ile birebir alakalıdır. 


Stüdyo Kulaklığı Özellikleri

Stüdyo kulaklığı özellikleri başlığı altında sizlere stüdyo kulaklıklarının teknik ve genel özelliklerinden bahsedeceğiz. Stüdyo kulaklığı ses kabiliyeti açısından diğer kulaklıklara göre çok daha kaliteli ve ayrıntılı ses verebilecek şekilde tasarlanmıştır. Stüdyoda yapılan işleri en ince ayrıntısına kadar duyabilmek için özel olarak tasarlanan stüdyo kulaklıkları tüm ses kanallarını birbirinden ayırt edebilmeye olanak sağlar. Bu şekilde hazırlanan projeler hatasız şekilde tamamlanabilir. Stüdyo kulaklıkları stüdyolarda monitör kulaklık olarak kullanılmaktadır. bu işlem sırasında kulaklıktan gelen seslerin condenser mikrofon tarafından algılanmaması hayati önem taşır. Bu sayede ses kanalları birbirine karışmaz. Stüdyo kulaklığı özelliklerinden biri de budur. Kulaklık başa takıldığında kişinin kulağına ses verir, dışarı ses çıkışı olmaz. Stüdyo kulaklığı kullanımı bakımından konforlu ve ergonomik olarak tasarlanır. Plastik, metal, kumaş, deri ve suni deri malzemelerden üretilir. Kullanım esnasında kullanıcıya ağırlık yapmaması adına hafif olması önemlidir. Aksi taktirde bir süre sonra ağırlık oluşturarak rahatsızlık verebilir. Stüdyo kulaklığı yapımında kullanılan malzemelerde kulağa takılan kısımlara kulaklık pedi adı verilir. Kulaklık pedi yapımında kullanılan malzemeler terletici yapıda olmamalıdır. Stüdyo kulaklığı kulak içi ya da kafa tipi kulaklık olarak üretilir. Kulak içi kulaklıklar kulak kanalının içine yerleştirilirken kafa tipi kulaklıklar baş üstünde konumlandırılıp kulaklara dıştan yerleştirilir. Stüdyo kulaklığı olarak genellikle kafa tipi kulaklıklar kullanılmaktadır. Kafa tipi kulaklıklar kendi içinde açık, yarı açık ve kapalı stüdyo kulaklıkları olarak ayrılırlar.


Dj Kulaklık

Dj kulaklık, dj performansları için geliştirilen kulaklık çeşitidir. Kulaklık kategorisinde en çok beklenti seviyesi yüksek kulaklık çeşitlerinden olan dj kulaklık, canlı sahnelerde kullanıldığı için önemi büyüktür. Organizasyonlar ve dj kişiler tarafından kullanılan bu ürün, anlık olarak gelişen dj reflekslerini anında yansıtmakta ve dj performansını ilgili kişiye anlık olarak aktarmaktadır. Bu sebeple üst düzey dj performanslarında dj kulaklığının önemi büyüktür. Bazı anlık performanslar da ise dj kulaklık ucuz serileri kullanılabilmektedir. İcra edilecek işin kapsamı doğrultusunda seçilen dj kulaklıkları her bütçeye aralığında imal edilebilmektedir. Bu kulaklık tipini kendi işi dışında evde, işte, yolda kısacası günlük hayatta da kullanabilirsiniz. Hatta normal kulaklıklara göre çok daha kaliteli sesler duyabileceğinizi söyleyebiliriz. 


Dj Kulaklık Fiyatları

Dj kulaklık fiyatları konusunda piyasanın şekillenmesini sağlayan ana madde markalar ve bu markaların ürettikleri farklı kalitede ki dj kulaklıklarıdır. Az önce de bahsettiğimiz gibi siz yeterki dj kulaklık almak isteyin  her bütçeye göre bir üretici marka bulmam mümkündür. Zaten bu sebeple de günlük hayatımızda da sıklıkla kullanabiliyoruz. Dj kulaklık araştırmasına başlamadan evvel, bence beklentilerinizi belirlemeniz gerekir. Çünkü almış olduğunuz ürün isteklerinizi karşılamıyorsa ucuz fiyatlı olmasınında pek bir önemi kalmıyor. İhtiyaç ve beklentiler doğrultusunda en doğru dj kulaklığını seçebileceğinizi düşünüyorum..


En İyi Kulaklık

İnsanların hayatının bir parçası olan kulaklıklar, günümüzde bir ihtiyaç haline gelmiştir. Hayatımızın her yerinde bulunan kulaklıklar birçok modele ve kullanım seçeneğine sahiptir. Kulaklıklar teknolojinin ilerlemesi ile çeşitli alanlarda kullanılmaya başlamıştır. Örneğin, youtuberlar, yayıncılar, konserler, tiyatrolar, televizyon yayınları vb. sayamayacağımız kadar çok kullanım alanına sahiptir. Peki hayatımızın her yerine gire bu cihazları alırken ne özelliklere dikkat etmeliyiz.


En iyi Kulaklık Özellikleri

En iyi kulaklıklara genel bir göz gezdirdiğimizde, kulaklıklar çeşitli alanlara göre modeller mevcuttur. Örneğin, kulak içi kulaklık, stüdyo monitör kulaklık, dj kulaklık, referans kulaklık, ın ear kulaklık, stereo kulaklık, mikrofonlu kulaklık, dinamik kulaklık, boyun bandı kulaklık, edition kulaklık, headset kulaklık ve yayıncı kulaklığı modelleri mevcuttur. Bu kulaklıklar kullandığınız her mekana ve sisteme göre üretilmektedir. Dj kulaklık modeli frekans aralığı oldukça geniş ve sesi net duyabileceğiniz modelidir. İki kanalda da oldukça net ses alabileceğiniz kulaklık modelidir. Stereo kulaklık, ürünü çalıştırdığınız andan itibaren sesi iki kanalda farklı ölçüler ve frekanslarla yollar ve müzik keyfini ikiye katlar. Günümüzde çok tutulan yayıncı kulaklığı ise dış sesi yani gürültüyü tamamen saf dışı ederek mikrofon kalitesi ve gücünden dolayı sizi ayrı bir dünyada yolculuk ettirebilir. Stüdyo monitör kulaklığı ise ses kaydı ve ya müzik yaparken sesinizi duyup istediğiniz gibi yöneteceğiniz sesi en net kulaklık modelidir.


Stüdyo Kulaklığı Fiyatları

Stüdyo kulaklığı fiyatları başlığı altında stüdyo kulaklık fiyatlarını belirleyen özelliklerden bahsedeceğiz. Stüdyo kulaklığı fiyatları piyasada onlarca hatta yüzlerce farklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Stüdyo kulaklık fiyatlarında bu kadar fiyat farklılıklarına sebep olan bazı etkenler vardır. Bu etkenler, stüdyo kulaklığı markası, stüdyo kulaklığı modeli, stüdyo kulaklığı ses kalitesi, ses frekans aralığı, stüdyo kulaklığı empedans değerleri, stüdyo kulaklığı menşei, stüdyo kulaklığı açık ya da kapalı olma özellikleri ve stüdyo kulaklık satıcıları arasında oluşmuş bulunan rekabet ortamları olarak sıralanabilir. İki stüdyo kulaklığı düşünelim. Bu kulaklıklar birbirinden farklı marka ve modelde ama özellikleri ve ses kalitesi birbirine denk olsun. Bu iki stüdyo kulaklığı fiyat bakımından birbirinden farklı olarak karşımıza çıkacaktır. Bu fiyat farklığını stüdyo kulaklığı fiyatı üzerinde marka etkisine örnek olarak gösterebiliriz. Aynı marka ve model stüdyo kulaklığını iki farklı satıcıdan farklı fiyatlar ile satın almanız durumu da mümkündür. Bu durumu ise stüdyo kulaklığı fiyatı üzerinde rekabet ortamının etkisine örnek olarak gösterebiliriz. Bu başlık altında bahsettiğimiz durumları göz önünde bulundurarak iyi bir piyasa ve stüdyo kulaklığı fiyatları araştırması yapmanız durumunda en ucuz stüdyo kulaklığı fiyatı ile karşılaşmanız mümkündür.

Çerez Kullanımı