Loading..
   < >

   Uygun Ödeme Seçenekleri ile Kabin Hoparlör Modelleri ve En Ucuz Hoparlör Fiyatları Yonkamuzikmarket.com'da. Hoparlör satış sayfamızda her ihtiyaca uygun tavsiye edilen hoparlör çeşitleri ve en iyi kabin hoparlörler bulunur. Profesyonel hoparlör modelleri en iyi fiyat garantisi ile yonkamuzikmarket.com'da. Gelişen teknoloji ile hoparlörlere de oldukça fazla özellik katılmaktadır. Son zamanlarda büyük hoparlörlerin çok satılmasına karşın bluetooth hoparlör ve usb hoparlörler de kullanıcılar tarafından sıklıkloa tercih edilmeye başlamıştır. 

   Hoparlör Fiyatları

   Ses sistemleri için kullanılan en önemli unsurların başında hoparlörler gelmektedir. Özellikle hoparlörün kaliteli olması, aynı zamanda istenen ses kalitesine ve temizliğine de ulaşılmasının en önemli yanlarından birisidir. Bilindiği üzere ses sistemleri sayesinde çok geniş alanlardaki ses kontrolünü sağlamak isteyen profesyoneller, bunun için başarılı hoparlör tercihlerini yapmak isterler. Bu yüzden de fiyat ve performans olarak hoparlörler arasında doğru bir seçim yapmak önemlidir. Hoparlör fiyatları, internet sitelerinde ve müzik sistemleri satan mağazalarda farklılık gösterecektir. Özellikle hoparlörlerin kalitesine, türüne ve teknik özelliklerine göre değişecek olan hoparlör fiyatları, aynı zamanda parite olarak da belirli kriterleri içermelidir. Çünkü hoparlör sistemlerinde ciddi fiyat farklılıkları bulunmaktadır.


   Hoparlör Nedir?

   Bulunduğu ilk sistemden itibaren sürekli olarak aynı yapıyı kullanan hoparlörler, aslında elektro akustik bir dönüştürücü görevini görmektedir. Özellikle elektrik akımlarının ses sinyallerine dönüştürülmesinde önemli bir görevi olan hoparlör sistemlerinde, genel olarak kayıtlı ses bilgilerinin ortamda duyulabilir hale getirilmesi önemlidir. Elektro manyetik alandan faydalanan hoparlör sistemleri sayesinde; özellikle monitör, televizyon ve radyo gibi toplu ses üretim araçlarından seslerin daha geniş kitlelere ulaştırılması sağlanmaktadır. Hoparlörün geliştirildiği zamandan itibaren 4 farklı unsuru söz konusu olmaktadır. Elektro dinamik, magnetostatik, elektrostatik ve elektro manyetik bu farklılıkların isimleri olarak ön plana çıkmaktadır.


   Hoparlörlerin Çalışma Mantıkları

   Hoparlör fiyatları konusunda çok ciddi bir araştırma yapan kullanıcılar, özellikle hoparlörlerin çalışma prensiplerini bilmeli ve teknik özelliklere göre en doğru kararları vermelidir. Bilindiği üzere hareketli bobinlere sahip olan hoparlörler, aynı zamanda diyaframın daire veya elips şeklinde olması ile de önemli bir yere sahip olacaklardır. Yaylarla metal bir çerçeve etrafına asılan bu bobinler, genel olarak sarılı bir tasarımla işlevini görmektedir. Bobin ve çekirdekler ise hoparlör sisteminin belki de en önemli unsuru olan mıknatısın zıt kutupları arasına yerleştirilmiştir. Yükselticiden alınan akımla çalışan bu mıknatıslar, zaman içerisinde demirden kalıcı mıknatıslara ve seramik maddelere dönüşmüştür. İşte hoparlör fiyatları konusunda değişikliklerin meydana gelmesindeki en önemli unsurlardan bir tanesi de budur. Böylece farklı malzemeler, fiyat paritesinin belirlenmesinde önemli rol oynayacaktır.


   Hoparlörler Nasıl Çalışır?

   Bobin içerisinde bulunan elektrik akımları, özellikle sarılmış tel sayesinde elektro manyetik bir alan oluşturacaktır. Sinyal geldikten sonra kuvvetli bir etki altında kalan ve diyaframa sıkıca tutturulan bu teller, aslında hoparlör içerisinde bulunan diyaframın da hareket etmesini sağlayacaktır. Bu sayede diyafram hareket etmeye başlayacak ve rahatlıkla elektrik sinyallerinde değişmeler meydana gelecektir. Bundan sonra ise havaya yayılan ses dalgaları, aslında genlik özelliği kullanılarak sıkışma unsurunun bir yansıması olarak görevine devam edecektir. Ses dalgalarının en iyi şekilde değişiklik göstermesi için, genlik katsayılarının kaynağa bağlı olarak değişmesi önemlidir. Özellikle daha yüksek bir ses ihtiyacı duyulduğu zaman, bu sinyallerin şiddeti arttırılmalıdır. Düşük şiddetli sinyaller için de, sürekli olarak bir azalma eğilimi gösterilmesi önemlidir. Yakınlık ve uzaklık konusunda, bu yüzden dalga şiddetlerini ayarlamak çok önemlidir.


   Hoparlörlerde Sesin Şiddeti

   Seslerin şiddetleri, her zaman desibel ile ölçülmektedir. Literatürde dB olarak gösterilen desibel değerleri, genel olarak seslerin sayısal değerlerinin ifade edilmesinde kullanılmaktadır. Özellikle 30 ve 60 dB olarak bilinen seslerin insanlar için normal şiddet sayılmasından dolayı, 60 dB ve üstü artık gürültülü ses olarak varsayılmaktadır. Bakıldığı zaman da bu desibel oranının üstünde bulunan değerlerde kaliteli bir sonuç almak için, teknolojide ileri gitmiş ve sistematiğinde çok harika bir düzeneği bulunduran hoparlörlerin kullanılması gerekir. 

   $525.00KDV Dahil
   $825.00 KDV Dahil
   $500.00KDV Dahil
   $780.00 KDV Dahil
   $450.00KDV Dahil
   $750.00 KDV Dahil
   $340.00KDV Dahil
   $425.00 KDV Dahil
   $1,240.00KDV Dahil
   $1,650.00 KDV Dahil
   $516.67KDV Dahil
   $988.33 KDV Dahil
   $600.00KDV Dahil
   $1,234.86 KDV Dahil
   $550.00KDV Dahil
   $700.00 KDV Dahil
   Çerez Kullanımı