₺31,62 KDV Dahil
₺40,25 KDV Dahil

Gitar Standı

Gitar standı enstrüman için oldukça önemli bir sehpa çeşitidir. Gitar çalıyorsunuz ve her seferinde kılıf içerisinde koy çıkar yapıyorsunuz. Belli bir süre sonra bu durum hem sizi sıkacak hemde enstrümanda akord bozukluğuna yol açacaktır. Tam da bu nokta da akla stand kullanımı geliyor. Gitar sehpası diye de bilinen bu ürün, evde enstrümanınızı sabitlemek ve muhafaza etmek için oldukça önemlidir. Gitar standının ev kullanımı hakkında konuştuk ama bazı müzisyen kimseler sahne de de kullanımını önemsiyorlar. Özellikle canlı müzik esnasında programınıza ara verdiğinizde gitarı şimdi nereye koyacağım diyorsunuzdur. Herhangi bir yere bırakıp sahneden ayrılmakta içinize sinmiyor tabii ki.. Tam da bu noktada gitar sehpaları devreye giriyor. Hele de kilitleme sistemi de varsa gitarınız emin ellerde demektir. Stand kullanımının ne kadar önemli olduğunu bu birkaç örnek sanıyorum ki anlatıyordur.


Gitar Sehpası

Gitar sehpası kullanımı, günümüzde hemen hemen her müzisyenin ihtiyacı olan bir durumdur. Keza her evde ya da her sahne de gözümüze çarpıyor hemen.. Gitarların dış tasarımı ve ölçüleri göz önünde bulundurularak üretilen gitar sehpaları, kendi içerisinde çeşit ve modellere de ayrılmıştır. Sap dayamalı modeller, portatif modeller, çoklu modeller ve daha nicesi kullanıcıların zevkine sunulmaktadır. En çok tercih edilen modelden bahsedecek sap dayamalı olan tipleri söyleyebiliriz. Hem alt kısımdan hemde enstrümanın bel kısmından kavradığı için bu modeller en güvenli olanlarıdır. Aslında o kadar çok kullanım alanı var ki ben sadece aklıma gelenlerden bahsedebiliyorum :) Gitar satış mağazalarını düşünün; mağaza içerisinde aleti teşhir etmek ve müşterilerin zevkine sunmak için bir şekilde sabitlemeniz gerekiyor. Gitar sehpası olmadan bunu nasıl yapabilirsiniz ? Tabii ki yapamazsınız.. Tekli ve çoklu modeller ile mağazanıza uyumlu bir dizilim sayesinde müşterilerinize en etkili şekilde sunum yapabilirsiniz. 


Gitar Ayaklığı

Gitar ayaklığı enstrüman icra ederken ayağınızı daha yüksekte tutmaya yarayan ayaklık aparatıdır. Gitar icrası esnasında özellikle sağ ayağımız biraz daha yukarıda durmalıdır. Bunun sebebi ise gitar'ın kasası sağ dizimiz üzerinde durduğundan gitar ayaklığı kullanım ihtiyacı doğurmasıdır. Ahşap ve metal malzemelerden üretilen gitar ayaklıkları hemen hemen her icracıda bulunan bir üründür.  Stand ile çok farklı şeyler olan ayaklıklar, icra esnasında kullanılan önemli ürünlerdir. Sistematik olarak icrayı kolaylaştırdığını ve daha az yorulmanızı sağladığını söylersek yanlış olmayacaktır. Ahşap ve plastik ayaklıklar daha çabuk deforme olsa da metal hammaddeden üretilen gitar ayaklığı çok daha uzun soluklu kullanılabilmektedir. Netice de üzerine ayağınızı koyuyorsunuz ve vücudunuzun neredeyse tüm ağırlığını taşıyor. Metal tasarımlı sağlam bir ürün tercih etmeniz kuşkusuz ki çok önemlidir. 


Gitar Ayaklığı Fiyat aralıkları

Az öncede bahsettiğimiz gibi gitar ayaklığı farklı hammaddelerden üretilen bir üründür. Tabii ki bu farklılıklar kalitesini etkilediği gibi fiyatlarını da doğrudan etkilemektedir. Plastik olanların yanı sıra metal ayaklıklar çok daha fazla tercih edilmektedir. İnsanlar artık ürün alırken kullanım süresini hesaplıyor ve daha doğru kararlar alıyorlar. Seçim noktasında metal tercih etmeniz ürünü çok daha ucuz süreli kullanabileceğiniz anlamına geliyor. 20-70 Lira aralığında satılan gitar ayaklıkları, kullanıcıları tarafından yoğun şekilde talep görmektedir. 


Çoklu Gitar Standları

Az önce de bahsettiğimiz gibi gitar standları mağazalar içinde önemlidir. Tekli kullanım yerine daha fazla enstrümanı sehpalamaya yarayan çoklu gitar standları daha çok tercih edilmektedir. Bu noktada en çok satılanlar arasında 3 lü, 5 li, 7 li ve 9 lu modelleri söyleyebiliriz. 3lü stand modelinden bahsedecek olur isek; aynı anda 3 tane gitarı üzerine koyabileceğiniz bir mekanizma olduğunu söyleyebiliriz. Birbirlerinin etrafına 360 derece yayılacak şekilde dizilen gitarlar teşhir esnasında 3 lü şekilde durmaktadırlar. 


Gitar Standı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

İlk kez stand seçimi yapanlar için marka çok fark etmeyecektir. Kullanım alanına göre ev tipi, stüdyo tipi ürün seçimi yapılabilir. Özellikle tekil ürün kullanımlarında yani bireysel ürün seçimi yapılırken, ürün detayları incelenerek sipariş verilebilir. Gitar standı seçimlerinde, ürünlerin ebatları ve enstrüman kullanımlarına göre değerlendirme yapılabilir. Fiyatları, kargo ve teslimat unsurlarının yanı sıra esnek ödeme seçeneklerine göre de stant tercihleri yapılarak, online menü üzerinden hızlı sipariş verilebilir.


Gitar Standı Kullanım Alanları Nelerdir?

Bireysel kullanımlar için tekli olarak imal edilen ürünler, profesyonel satış sistemleri için çoklu modellerde üretiliyor. Müzik ve enstrüman kursları, konservatuarlar, sanat merkezleri gibi alanlarda kullanılan genellikle çoklu tasarımlardır. Sahne ses sistemleri dahilinde özellikle orkestralar, saz ekipleri veya korolar için genellikle 5li gitar standı çeşitleri kullanılır.

Canlı sahne performansları, stüdyo yayın ve kayıtları gibi etkinliklerde kullanılan stand çeşitleri, açık alan veya kapalı mekanların tamamında kullanılabilir. Sehpa kullanımı bir gitar için oldukça önemlidir. Gitar kullanımı esnasında  bir sehpaya ihtiyaç duyulması ve gitar sehpasının o noktada hazır bulunması gitar kullanımını oldukça kolaylaştıracaktır. 


Gitar Duvar Askısı

Geçmişten günümüze odaklandığımızda insanlar her  zaman bir icat yapmış ve bunun yanında da, daha da kolaylık olsun diye icatlarına farklı ürünler yapmışlardır. Mesela, gitar yapan insanoğlu, bunun korunması ve daha düzenli olması için gitar duvar askısı yapmıştır. Gitar duvar askısı neredeyse müzisyenlerin, sanatçıların vazgeçilmez parçası haline gelmiştir.


Gitar Duvar Askısı Nedir?

Gitar duvar askısı, stand sehpa kategorisinin enstrüman sehpaları grubunda yer alan enstrümanı sabitlemek için kullanılan üründür. Gitar duvar askısı ürün çeşitlerinin tamamının duvarlara asılması için kullanılır ve müzik aletinin güvenliğini ve ortamın düzenini sağlar. Duvara vidalar ile sabitlenen olmazsa olmaz bir üründür.  Duvar askısı genellikle müzik stüdyolarında, müzik marketlerde ve evlerde kullanılır. Hem dekoratif bir görüntü sağlar hem de gitarın güvenilirliğini sağlar. Gitar tutacağı diye de bilinen bu askılar, gitarı duvarda sabit tuttuğu için mağazalar ve şahsi kullanıcılar için oldukça önemlidir. Hem yer kaplamaması hemde al kullan as mantığı ile çalıştığı için bu noktada işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır. 


Gitar Duvar Askısı Kurulumu:

Gitar duvar askısı duvara sabitlenecek vida delikleri bulunan bir tabla, bu tablaya bağlı bir taşıyıcı kol ve gitarın burgularının olduğu kısımdan asılmasını sağlayan tutucu stand bölümlerinden oluşur. Vida delikleri olan tablasını, askıyı sabitlemek istediğiniz yere vidalayarak duvar askısı sabitlenir. genellikle tek parça kurulmuş olarak paketlenir. Eğer durum bunun aksine ise parçaları birleştirip sabitleme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra tek yapmanız gereken gitarınızı duvar askısına tutturarak kullanmak olacaktır. Enstrümanlara genel bir göz gezdirdiğimizde bu değerli aletleri korumak için ve satış öncesi sergilemek için ihtiyaç duyduğumuz gitar duvar askıları şarttır. Küçük bir şey olarak gözükse de olmadığı anlarda büyük kazalara ve masraflara neden olabiliyor. Bu yüzden elimizde ki değerli enstrümanlara zarar gelmemesi açısından bu küçük masraf önemli bir gerekliliktir.


Gitar Duvar Askısı Özellikleri

Gitar duvar askısı özelliklerinden bahsedecek olursak, genellikle metal ya da plastik malzemelerden üretildiği bilgisi ile başlayabiliriz. Duvara sabitlenen tabla genişliği marka ve modele göre değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra taşıyıcı kol kısmı uzayıp kısalabilir özellikte olabilmektedir. Özelliği yine modelden modele değişkenlik gösterir. Özelliklerinden bir diğeri ise yönü değiştirilebilir olmasıdır. Özelliklerinin yanı sıra farklı renk ve desenlerde ürünler bulabilirsiniz fakat yoğun olarak siyah renk kullanılmaktadır. 


Gitar duvar askıları ayarlanabilir bir biçimde üretilmektedir. Tabi ki bu ürünün farklı modelleri yani ayaklı gitar standları (sehpa) mevcuttur. Tamamen gerekliliğe göre almalısınız. Bu gitar standlarının ve askılarının tek asmalı ve ya arttırılabilir asmalı olanları da vardır. Duvar gitar askısı kanca şekline benzer demir bir aparat ile yapılır ve kolay kurulumu ile duvara monte edilir. Ama ürün çizilmesi zarar görmesin diye bu aparata yumuşak bir parça ile elinizde ki ürünün neredeyse tüm riskini ortadan kaldırır. Diğer yandan eğer enstrüman satışı yapıyorsanız, gitar duvar askısı mağazanızın şık görünüm ve düzen açısından önemlidir.


Gitar Duvar Askısı Fiyatı

Gitar duvar askısı fiyatları belirlenirken bazı değişkenler önemli rol oynamaktadır. Özellikle askının hammaddesinin metal olması hem ürünün kalitesini artırıyor hemde fiyatını diğerlerine nazaran yüksek kılıyor. Ama bu nokta da şu şekilde düşünebilirsiniz ; plastik bir askı aldınız ve 3 ay sonra kırıldı sonra yine almak durumundasınız. Ama metal tasarım aldığınızda daha uzun süreli kullanıp daha az yotulacaksınız  seçiminizi yaparken kaliteli ürünleri ön plana almayı unutmamanızı öneririz. 


Gitar Duvar Askısı Tavsiye

Gitar duvar askısı satın alırken, satın alacağınız ürünün orijinal ürün ve faturalı ürün olduğundan emin olmalısınız.  Satın alırken orijinal, faturalı ve garantili ürünler seçmeniz satın alımdan sonra oluşabilecek sorunların daha kolay halledilmesini sağlayacaktır. En kaliteli ve en ucuz gitar duvar askısı alışverişlerinizi güvenle ve hızlı bir şekilde www.yonkamuzikmarket.com adresinden satın alabilirsiniz.

Çerez Kullanımı