Loading..
   < >

   Gitar Standı

   Gitar standı satış sayfamızda tüm gitar modellerini taşımak için uyumlu olan tekli, 3 lü ve 5 li Gitar Standları yer alır. Genelde klasik gitarlarda kullanılan gitar standları en iyi ödeme seçenekleri ile yonkamuzikmarket.com'da. Sahibinden gitar standı modelleri ve en iyi çeşitleri mağazamızda bulabilirsiniz. Gitar sehpası iki çeşite ayrılmaktadır. Evde kullanılan gitar sehpaları ve mağazalarda kullanılan 3lü, 5li ve sıralı olmak üzere gitar sehpası modelleri bulunur. Klasik gitarlar, elektro ve akustik gitarlar için dizayn edilen gitar standı çeşitleri birbirinden farklı markalarla satışa sunuluyor. Geniş alan kullanımları için 3’lü, 4’lü veya 5’li stant seçeneklerinde imal edilen gitar standları, tekli veya çoklu modüllerde sunuluyor. Enstrümanların daha konforlu kullanımları ve güvenliklerinin sağlanması için opsiyonel kullanım olanakları sağlayan stantlar, farklı fiyat seçenekleriyle satışa sunuluyor. 


   Gitar Sehpası

   Bazı kişilerce gitar standı kelimesi gitar sehpası diye bilinmektedir. Aslında stand ve sehpa kelimeleri aynı ürünü hedef göstermektedir. Gitar sehpası sayfamızda bazı gitar çeşitleri için tasarlanmış özel sehpalar bulunur. Bu özel sehpalar mağazalar için tasarlanan 2li, 3lü, 5li, 7li ve 9lu sehpalardır. Kuşkusuz ki korumak enstrümana sahip olmak kadar zordur. Bu noktada gitar sehpalarının önemi ortaya çıkmaktadır. 


   Gitar Ayaklığı

   Gitar ayaklığı enstrüman icra ederken ayağınızı daha yüksekte tutmaya yarayan ayaklık aparatıdır. Gitar icrası esnasında özellikle sağ ayağımız biraz daha yukarıda durmalıdır. Bunun sebebi ise gitar'ın kasası sağ dizimiz üzerinde durduğundan gitar ayaklığı kullanım ihtiyacı doğurmasıdır. Ahşap ve metal malzemelerden üretilen gitar ayaklıkları hemen hemen her icracıda bulunan bir üründür. 


   Gitar Ayaklığı Fiyat aralıkları

   Az öncede bahsettiğimiz gibi gitar ayaklığı farklı hammaddelerden üretilen bir üründür. Tabii ki bu farklılıklar kalitesini etkilediği gibi fiyatlarını da doğrudan etkilemektedir. 20-70 Lira aralığında satılan gitar ayaklıkları, kullanıcıları tarafından yoğun şekilde talep görmektedir. 


   Gitar Standı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

   İlk kez stand seçimi yapanlar için marka çok fark etmeyecektir. Kullanım alanına göre ev tipi, stüdyo tipi ürün seçimi yapılabilir. Özellikle tekil ürün kullanımlarında yani bireysel ürün seçimi yapılırken, ürün detayları incelenerek sipariş verilebilir.

   Gitar standı seçimlerinde, ürünlerin ebatları ve enstrüman kullanımlarına göre değerlendirme yapılabilir. Fiyatları, kargo ve teslimat unsurlarının yanı sıra esnek ödeme seçeneklerine göre de stant tercihleri yapılarak, online menü üzerinden hızlı sipariş verilebilir.


   Gitar Sehpası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

   Tasarım özellikleri, ürünlerin fiyatını belirleyen unsurlar arasındadır. Marka nitelikleri ve model özelliklerine göre de ürün seçimi yapılabilir. Her tasarımda kullanılan hammadde ve ekipman özelliklerine göre fiyat belirlemesi yapılıyor. Ayrıca müzik sistemi ekipmanlarının kapsamlarına göre tekli, 3’lü veya 5’li stand formlarına göre stant- sehpa çeşitleri belirlenebilir.

   3lü gitar standı çeşitleri, genellikle ahşap modüllerden dizayn edilen ve enstrümanların çizilmemesi, zarar görmemeleri için fonksiyonel olarak imal edilirler. 


   Gitar Standı Kullanım Alanları Nelerdir?

   Bireysel kullanımlar için tekli olarak imal edilen ürünler, profesyonel satış sistemleri için çoklu modellerde üretiliyor. Müzik ve enstrüman kursları, konservatuarlar, sanat merkezleri gibi alanlarda kullanılan genellikle çoklu tasarımlardır. Sahne ses sistemleri dahilinde özellikle orkestralar, saz ekipleri veya korolar için genellikle 5li gitar standı çeşitleri kullanılır.

   Canlı sahne performansları, stüdyo yayın ve kayıtları gibi etkinliklerde kullanılan stand çeşitleri, açık alan veya kapalı mekanların tamamında kullanılabilir. Sehpa kullanımı bir gitar için oldukça önemlidir. Gitar kullanımı esnasında  bir sehpaya ihtiyaç duyulması ve gitar sehpasının o noktada hazır bulunması gitar kullanımını oldukça kolaylaştıracaktır. 


   Gitar Standı Markaları Nelerdir?

   Lastvoice profesyonel stant üretimleri ile en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor. Yerli üretici firma olarak müzik ve ses sistemlerinin her kategorisinde imalat gerçekleştiren marka, gitar standı çeşitlerinde de tekli ürünlerin yanı sıra çoklu modülleriyle seçenekler sunuyor.

   Lastvoice, Superlux ve Ctt markalarının tasarımlarıyla sunulan ve tüm gitar çeşitleri için kullanıma uygun olan nitelikli ürün seçenekleri bulunuyor. Hercules Stand marka kalitesiyle sunulan akustik gitar standları, elektro ve klasik gitar stant çeşitleri bulunuyor.


   Gitar Standı Hangi Malzemelerden Yapılır?

   Genellikle ahşap modüllerde dizayn edilen stand çeşitleri, modellerine göre farklılık gösterir. Metal veya plastik tasarım seçenekleri bulunan ürünlerde, kumaş kaplama veya deri kaplama gibi ek materyaller kullanılır.

   Gitar standı çeşitleri, saz ve bağlama kullanılabilen ürün seçenekleri bulunuyor. Portatif sistemler dahilinde geliştirilen ekipmanlara ek olarak, duvar askılı modeller bulunuyor. Her ürün farklı hammadde ile imal edilir. Metal aksamlarda genellikle plastik detaylar kullanılarak, kolay ayarlanabilir formları ile imalat sunuluyor.


   Gitar Duvar Askısı

   Geçmişten günümüze odaklandığımızda insanlar her  zaman bir icat yapmış ve bunun yanında da, daha da kolaylık olsun diye icatlarına farklı ürünler yapmışlardır. Mesela, gitar yapan insanoğlu, bunun korunması ve daha düzenli olması için gitar duvar askısı yapmıştır. Gitar duvar askısı neredeyse müzisyenlerin, sanatçıların vazgeçilmez parçası haline gelmiştir.


   Gitar Duvar Askısı Nedir?

   Gitar duvar askısı, stand sehpa kategorisinin enstrüman sehpaları grubunda yer alan gitar sabitlemek için kullanılan üründür. Gitar duvar askısı gitar çeşitlerinin tamamının duvarlara asılması için kullanılır ve gitarların güvenliğini ve ortamın düzenini sağlar. Duvara vidalar ile sabitlenen gitar duvar askısı, gitar için birebirdir.  Duvar askısı genellikle müzik stüdyolarında, müzik marketlerde ve evlerde kullanılır. Hem dekoratif bir görüntü sağlar hem de gitarın güvenilirliğini sağlar. Gitar tutacağı diye de bilinen bu askılar, gitarı duvarda sabit tuttuğu için mağazalar ve şahsi kullanıcılar için oldukça önemlidir. Hem yer kaplamaması hemde al kullan as mantığı ile çalıştığı için gitar tutacağı bu noktada işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır. 


   Gitar Duvar Askısı Kurulumu:

   Gitar duvar askısı duvara sabitlenecek vida delikleri bulunan bir tabla, bu tablaya bağlı bir taşıyıcı kol ve gitarın burgularının olduğu kısımdan asılmasını sağlayan tutucu stand bölümlerinden oluşur. Gitar duvar askısının vida delikleri olan tablasını, askıyı sabitlemek istediğiniz yere vidalayarak duvar askısı sabitlenir. Gitar duvar askısı genellikle tek parça kurulmuş olarak paketlenir. Eğer durum bunun aksine ise parçaları birleştirip sabitleme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra tek yapmanız gereken gitarınızı duvar askısına tutturarak kullanmak olacaktır.


   Enstrümanlara genel bir göz gezdirdiğimizde bu değerli aletleri korumak için ve satış öncesi sergilemek için ihtiyaç duyduğumuz gitar duvar askıları şarttır. Gitar duvar standı, küçük bir şey olarak gözükse de olmadığı anlarda büyük kazalara ve masraflara neden olabiliyor. Bu yüzden elimizde ki değerli enstrümanlara zarar gelmemesi açısından bu küçük masraf önemli bir gerekliliktir.


   Gitar Duvar Askısı Özellikleri

   Gitar duvar askısı özelliklerinden bahsedecek olursak, genellikle metal ya da plastik malzemelerden üretildiği bilgisi ile başlayabiliriz. Duvara sabitlenen tabla genişliği marka ve modele göre değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra gitar duvar askısının taşıyıcı kol kısmı uzayıp kısalabilir özellikte olabilmektedir. Özelliği yine modelden modele değişkenlik gösterir. Özelliklerinden bir diğeri ise yönü değiştirilebilir olmasıdır. Özelliklerinin yanı sıra farklı renk ve desenlerde ürünler bulabilirsiniz fakat yoğun olarak siyah renk kullanılmaktadır. 

   Gitar duvar askıları ayarlanabilir bir biçimde üretilmektedir. Tabi ki bu ürünün farklı modelleri yani ayaklı gitar standları (sehpa) mevcuttur. Tamamen gerekliliğe göre almalısınız. Bu gitar standlarının ve askılarının tek asmalı ve ya arttırılabilir asmalı olanları da vardır. Duvar gitar askısı kanca şekline benzer demir bir aparat ile yapılır ve kolay kurulumu ile duvara monte edilir. Ama ürün çizilmesi zarar görmesin diye bu aparata yumuşak bir parça ile elinizde ki ürünün neredeyse tüm riskini ortadan kaldırır. Diğer yandan eğer estrüman satışı yapıyorsanız, gitar duvar askısı mağazanızın şık görünüm ve düzen açısından önemlidir.


   Gitar Duvar Askısı Fiyatı

   Gitar duvar askısı fiyatı değişkenlik göstermektedir. Bu fiyat farklılıklarına sebep olan bazı etkenler vardır. Bu etkenler, markası, modelleri, yapımında kullanılan malzeme kalitesi, üretim yeri gibi özelliklerdir. Gitar duvar askısı fiyatları markalar ve satıcılar arasında bulunan rekabet ortamı sebebiyle de değişkenlikler gösterebilir. 

   Gitar duvar askıları uygun bir üründür hatta fiyatı 26.50 TL ‘e kadar bulabiliyorsunuz. Ürünün kalitesini arttırmak istediğiniz de ve görünüşe çok önem veriyorsanız 669.00 TL gibi fiyatlarda bulabilirsiniz. Genel bir araştırma yaptığımızda sağlam, eksiksiz malzeme ve paslanmaz ürünleri www.yonkamuzikmarket.com ‘da bulabilirisiniz. Üstelik uygun ödeme seçenekleri ve uygun fiyatların yanı sıra müşteriye ilgi, disiplin ve iade şartlarına bakacak olursanız bu kalitede bir mağazayı neden tavsiye ettiğimiz anlayacaksınızdır. 


   Gitar Duvar Askısı Tavsiye

   Gitar duvar askısı satın alırken, satın alacağınız ürünün orijinal ürün ve faturalı ürün olduğundan emin olmalısınız.  Satın alırken orijinal, faturalı ve garantili ürünler seçmeniz satın alımdan sonra oluşabilecek sorunların daha kolay halledilmesini sağlayacaktır. En kaliteli ve en ucuz gitar duvar askısı alışverişlerinizi güvenle ve hızlı bir şekilde www.yonkamuzikmarket.com adresinden satın alabilirsiniz.

   Çerez Kullanımı